Jump to content

Samsung Galaxy S10 (SM-G973F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Πάλι τα ίδια και τα ίδια... Lover & Haters θα υπάρχουν παντού και πάντα, για οποιοδήποτε υλικό, ή όχι, αγαθό.

Πουλάω το S10 μου για το Xiaomi Mi Mix 3 γιατί έχει notchless οθόνη και είναι flip και το γουστάρω!!! Αυτό και μόνο το κάνει το καλύτερο κινητό volume for money και τα θάβει όλα!!! Να χ@σ@ την Samsung και την Huawai!

Αστειεύομαι βέβαια, αλλά αυτό δεν κάνουμε κι εδώ;

Εμείς, τα άτομα των 700-1000 ευρώ που έσκασαν για κινητό, το κάναμε συνειδητά.

Χωρίς αυτό να είναι ο βασικός λόγος που αγόρασα το S10 (αλλά το θεωρώ προσωπικά σημαντικό) είναι να γουστάρω να τα χώνω σε αξεσουάρ. Samsung Power Bank, Samsung θήκες, Samsung ασύρματους φορτιστές, Samsung φορτιστές και καλώδια, Samsung Galaxy Buds κ.α.

Τουλάχιστον έχω να επιλέξω αξεσουάρ από ΠΑΝΤΟΥ! (απο την στιγμή που η γυναίκα μου δεν μπορεί να βρει ούτε μια απλή θήκη στα πανηγύρια για το Mate20Pro - κι αυτό είναι γεγονός, κι αν θέλετε ψάξτε το και μόνοι σας).

Αυτό κάνει την Sammy καλύτερη; Όχι βέβαια... αλλά μην ξεχνάμε και τις ξενερωσιές που έφαγαν αρκετοί χρήστες της Huawai με τις LG οθόνες... ή μάλλον ξεχάσαμε τις περιπέτειες που πέρασαν με το P20Pro και Mate20Pro?

Οι κάμερες, η ταχεία φόρτιση κάνουν ένα κινητό το καλύτερο στον κόσμο; ΝΑΙ, το κάνει, γιατί εγώ θέλω να φωτογραφήσω τις τρύπες στο φεγγάρι και είμαι αγχώδες τύπος και θέλω το κινητό μου να φορτίζει από 20%-100% σε 20 λεπτά γιατί είμαι και βιαστικός. (Κι αν αυτή η μπαταρία αντέξει 3 χρόνια που μου κράτησε το S7 edge -το οποίο πάει για τον 4ο τώρα- εμένα θα κάτσω να με χ@σ3τ3!)

Έγραψα ολόκληρο σεντόνι, αλλά δεν το έκανα κακοπροαίρετα.

Όλα τα κινητά είναι καλά και απευθύνονται σε αυτούς που τα θεωρούν καλά!

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη που χαλάω τον τσακωμό σας, αλλά ήθελα να ρωτήσω τους κατόχους κάτι για το κινητό (αν επιτρέπεται:lol:): το δακτυλικό αποτύπωμα με ποιό τζαμάκι δουλεύει 100%; αυτά τα φθηνά τζαμάκια τύπου dome (https://www.aliexpress.com/item/32933230398.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dLcPdlg) από aliexpress κάνουν;

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη που χαλάω τον τσακωμό σας, αλλά ήθελα να ρωτήσω τους κατόχους κάτι για το κινητό (αν επιτρέπεται:lol:): το δακτυλικό αποτύπωμα με ποιό τζαμάκι δουλεύει 100%; αυτά τα φθηνά τζαμάκια τύπου dome (https://www.aliexpress.com/item/32933230398.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dLcPdlg) από aliexpress κάνουν;

 

Μονο με το ακριβο Dome εχει αναφερθει οτι δουλευει σχεδον σιγουρα(και λεω σχεδον γιατι μερικοι ειχαν θεματακια με το dome).

 

Γενικα το ultrasonic δακτυλικο του S10 δουλευει 100% σιγουρα μονο με screen protectors.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δουλεύει με τζαμακι των δέκα ευρώ.. Που έχει πιο λεπτό τζάμι στη θέση του δακτυλικου κ φαίνεται σαν τρύπα δεν ξέρω τι μάρκα είναι πάντως έχει Κάτσει πολύ καλά..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Μονο με το ακριβο Dome εχει αναφερθει οτι δουλευει σχεδον σιγουρα(και λεω σχεδον γιατι μερικοι ειχαν θεματακια με το dome).

Γενικα το ultrasonic δακτυλικο του S10 δουλευει 100% σιγουρα μονο με screen protectors.

Μεγάλο φάουλ αυτό από τη σαμυ! Εγώ τα κινητά μου δεν τα αφήνω ποτέ χωρίς τζαμακι, παρά το γεγονός ότι τα προσέχω πάρα πολύ. Θα έπρεπε να το έχει διορθώσει αυτό το θέμα, όπως έκανε με το s9 και την ευαισθησία αφής.

Εδώ στο mi9 που το σουταρα στο 3ημερο γιατί ήταν πολύ κατώτερο από το s9+ που έχω (πόσο μάλλον από το s10) και το δακτυλικο στην οθόνη δούλευε με ένα τζαμακι των 2€....

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλο φάουλ αυτό από τη σαμυ! Εγώ τα κινητά μου δεν τα αφήνω ποτέ χωρίς τζαμακι, παρά το γεγονός ότι τα προσέχω πάρα πολύ. Θα έπρεπε να το έχει διορθώσει αυτό το θέμα, όπως έκανε με το s9 και την ευαισθησία αφής.

Εδώ στο mi9 που το σουταρα στο 3ημερο γιατί ήταν πολύ κατώτερο από το s9+ που έχω (πόσο μάλλον από το s10) και το δακτυλικο στην οθόνη δούλευε με ένα τζαμακι των 2€....

 

Δεν ειναι φαουλ της Sammy αυτο. Ειναι το οτι λειτουργει διαφορετικα ο ultrasonic αισθητηρας απο τον Optical που εχουν τα αλλα κινητα οπως των Xiaomi,Huawei και Oneplus.

 

Θεωρειται ασφαλεστερος σαν τροπος ξεκλειδωματος οπως και πιο ακριβος σαν κοστος,και ειναι και το μονο δακτυλικο που δουλευει 100% με κλειστη οθονη σε σχεση με τα δακτυλικα των αλλων οθονων και νομιζω(δεν ειμαι σιγουρος 100%)οτι ειναι το μονο που δουλευει και με βρεγμενα χερια σε σχεση με τα αλλα.

 

Βεβαια σαν αισθητηρας πρωτης γενιας δεν ειναι τελειος με ενα απο τα αρνητικα να ειναι η υποστηριξη σε τζαμακια καλη ωρα,οπως και η ταχυτητα ξεκλειδωματος σε σχεση με αλλες συγχρονες ναυαρχιδες τυπου Oneplus7/Huawei P30 που εχουν βεβαια optical αναγνωστη.

 

Ευτυχως τουλαχιστον βελτιωθηκε η αποδοση του σε σχεση με day one,αν και ακομα εχει αρκετα περιθωρια βελτιωσης.

 

Προσωπικα παντως προτιμω το ξεκλειδωμα με το προσωπο(κυριως των Iphone λογω ασφαλειας)αλλα με την ταχυτητα που ξεκλειδωνει στις android συσκευες(χωρις δηλαδη να χρειαζεται να κανεις και swipe up οπως στα Iphone).

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

Καινοτομια θα υπαρξει μονο στα Fold κινητα οταν βγουν και οταν εχουν φυσικα λογικες τιμες.

 

Μεχρι τοτε ολα τα αλλα κινητα ειναι καθε χρονο μια απο τα ιδια. Τι καινοτομιες περιμενετε ορισμενοι απο τα κινητα που κυκλοφορουν καθε χρονο ή και νωριτερα(βλεπε xiaomi)?

Γενικώς έχεις δίκιο όμως το 50χ ζοομ το λες καινοτομία, ο μόνος λόγος που ίσως να αγοράσω το p30 pro παρόλο που είμαι απόλυτα ευχαριστημένος από το δεκαράκι μου

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με τζαμακια που υποστηριζουν δαχτυλικο αποτυπωμα, εχω ηδη παρει αυτο

https://www.ebay.co.uk/itm/For-Samsung-Galaxy-S10-S10-S10e-Screen-Protector-10D-Full-Cover-Tempered-Glass/133074463342?var=432378668937

 

Το S10 δεν εχω παρει ακομη :lol: , αλλα συντομα θα γινει κι αυτο. Με σταματησε προσωρινα, η ανακοινωση του cardinal red. Ελπιζω μεσα στον Ιουλιο να ξερω διαθεσιμοτητα.

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με τζαμακια που υποστηριζουν δαχτυλικο αποτυπωμα, εχω ηδη παρει αυτο

https://www.ebay.co.uk/itm/For-Samsung-Galaxy-S10-S10-S10e-Screen-Protector-10D-Full-Cover-Tempered-Glass/133074463342?var=432378668937

 

Το S10 δεν εχω παρει ακομη :lol: , αλλα συντομα θα γινει κι αυτο. Με σταματησε προσωρινα, η ανακοινωση του cardinal red. Ελπιζω μεσα στον Ιουλιο να ξερω διαθεσιμοτητα.

Υποκλίνομαι στην υπομονή σου...

Θα το είχα πάρει ήδη σε λευκό, μαύρο ή πράσινο και θα του έβαζα μια ωραία back cover θήκη σε κόκκινο...

Αλλά, πραγματικά, το cardinal red είναι πανέμορφο (για όσους αρέσκονται στο κόκκινο!)

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

Υποκλίνομαι στην υπομονή σου...

Θα το είχα πάρει ήδη σε λευκό, μαύρο ή πράσινο και θα του έβαζα μια ωραία back cover θήκη σε κόκκινο...

Αλλά, πραγματικά, το cardinal red είναι πανέμορφο (για όσους αρέσκονται στο κόκκινο!)

 

Το S7 κανει υποδειγματικα ακομη τη δουλεια του, οποτε δεν καιγομαι. :)

Link to comment
Share on other sites

Το S7 κανει υποδειγματικα ακομη τη δουλεια του, οποτε δεν καιγομαι. :)

Συμφωνώ και σ'αυτό.

Το S7 ήταν ομολογουμένως το πιο τίμιο κινητό που είχα πιάσει στα χέρια μου.

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

Γενικώς έχεις δίκιο όμως το 50χ ζοομ το λες καινοτομία, ο μόνος λόγος που ίσως να αγοράσω το p30 pro παρόλο που είμαι απόλυτα ευχαριστημένος από το δεκαράκι μου

 

Αν νομιζεις οτι μονο αυτο σου αρκει για να κανεις την αλλαγη κανενα θεμα.

 

Τα Fold κινητα αλλαζουν την εμπειρια χρησης ακομα και σε απλα πραγματα οπως οταν πληκτρολογεις ενα μνμ.

 

Παντως ακουγεται οτι και η Samsung εχει ετοιμο τετοιο σενσορα

https://www.gsmarena.com/samsung_is_ready_with_its_own_5x_optic_zoom_sensor-news-37151.php

Link to comment
Share on other sites

Αν νομιζεις οτι μονο αυτο σου αρκει για να κανεις την αλλαγη κανενα θεμα.

 

Τα Fold κινητα αλλαζουν την εμπειρια χρησης ακομα και σε απλα πραγματα οπως οταν πληκτρολογεις ενα μνμ.

 

Παντως ακουγεται οτι και η Samsung εχει ετοιμο τετοιο σενσορα

https://www.gsmarena.com/samsung_is_ready_with_its_own_5x_optic_zoom_sensor-news-37151.php

Σίγουρα θα το κάνει κάποια στιγμή, αλλά, δυστυχώς, εμένα με βλέπω και τότε ακόμη με το S10...

Είναι καλό να ακολουθείς την τεχνολογία, αλλά κάνει κακό στην τσέπη, γ@μωτο!

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

Αν νομιζεις οτι μονο αυτο σου αρκει για να κανεις την αλλαγη κανενα θεμα.

 

Τα Fold κινητα αλλαζουν την εμπειρια χρησης ακομα και σε απλα πραγματα οπως οταν πληκτρολογεις ενα μνμ.

 

Παντως ακουγεται οτι και η Samsung εχει ετοιμο τετοιο σενσορα

https://www.gsmarena.com/samsung_is_ready_with_its_own_5x_optic_zoom_sensor-news-37151.php

είμαι σίγουρος ότι το 11 θα έχει μεγάλο ζόομ τώρα δεν ξέρω αν θα είναι 50 αλλά σίγουρα θα είναι μεγάλο το θέμα είναι ποιος περιμένει μέχρι τότε
Link to comment
Share on other sites

Μετά και την τελευταία αναβάθμιση βλέπω 1,2 αλλαγές σε animations κατά την ασύρματη φόρτιση/lock screen και μάλλον διορθώθηκε ένα θέμα που υπήρχε σε notifications που γινότανε θολό το background σε random ειδοποιήσεις.

 

Στα ίδια η θερμοκρασία, στα ίδια η μπαταρία, δεν παρατήρησα αλλαγές στο WiFi ή στο Bluetooth όπως αναφέρει στην περιγραφή της η αναβάθμιση και συνεχίζει το θέμα συνδεσιμότητας της συσκευής με οποιοδήποτε αυτοκίνητο μέσω καλωδίου (δεν είχα αντίστοιχο θέμα με το S9).

 

Sent from my Galaxy S10

Link to comment
Share on other sites

Ποια προστασία να πάρω γιατί της μαμάς γρατσουνιστικε,να δουλεύει το δαχτυλικο

 

Και εμένα έχει γρατζουνιές λίγες.. Μόλις γίνουν ενοχλητικές θα πάω να πάρω ξανά το original set με της 2 μεμβράνες ξανά αυτό της Samsung!! ;);)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εμένα με την πρώτη που πήγα παραλία η μαμά μεμβράνη έκανε κάτι απίστευτες γρατζουνιές χωρίς να το καταλάβω. Παράγγειλα τις μεμβράνες της ringle από φόβο μήπως της Samsung είναι το ίδιο ευαίσθητες και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος από εφαρμογή, αντοχή και αίσθηση.
-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

Ποια προστασία να πάρω γιατί της μαμάς γρατσουνιστικε,να δουλεύει το δαχτυλικο

 

Ολα τα Screen protector/μεμβρανες δουλευουν κανονικα με το δακτυλικο.

 

Μονο στα τζαμακια/tempered glass υπαρχει θεμα που περαν του Dome στην πλειοψηφία δεν πιανει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εμένα με την πρώτη που πήγα παραλία η μαμά μεμβράνη έκανε κάτι απίστευτες γρατζουνιές χωρίς να το καταλάβω. Παράγγειλα τις μεμβράνες της ringle από φόβο μήπως της Samsung είναι το ίδιο ευαίσθητες και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος από εφαρμογή, αντοχή και αίσθηση.

Ακριβος το ίδιο και σε μένα το γύρισα ανάποδα για να φορτίσω το ρολόι το μετακίνησα λίγο πάνω σε μία τάβλα και έκανε δύο γρατσουνιές σαν μαχαιριές είναι πολύ ευαίσθητες

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά

 

Μια ερώτηση σχετικά με τη μπαταρία του τηλεφώνου ήθελα να κάνω, καθώς λέω να το αγοράσω μετά από mate 10 pro

Με φυσιολογική χρήση wifi 4g φωτεινότητα auto night mode και κάνα παιχνιδάκι μια ωρίτσα τη βγάζει τη μέρα ?

Είχα s7edge παλαιότερα και κάπου προς το τέλος της μέρας το ήθελε το φορτισμα, με το mate 10 δε το συζητάω έχω 35 % το βράδυ αργά αλλά και πάλι το φορτίζω για την επόμενη μερα

Αν γνωρίζετε θα με βοηθούσε πολυ

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά

 

Μια ερώτηση σχετικά με τη μπαταρία του τηλεφώνου ήθελα να κάνω, καθώς λέω να το αγοράσω μετά από mate 10 pro

Με φυσιολογική χρήση wifi 4g φωτεινότητα auto night mode και κάνα παιχνιδάκι μια ωρίτσα τη βγάζει τη μέρα ?

Είχα s7edge παλαιότερα και κάπου προς το τέλος της μέρας το ήθελε το φορτισμα, με το mate 10 δε το συζητάω έχω 35 % το βράδυ αργά αλλά και πάλι το φορτίζω για την επόμενη μερα

Αν γνωρίζετε θα με βοηθούσε πολυ

Ευχαριστω

Αν είχες το S7 Edge τότε θεώρησε πως με το S10 θα έχεις λίγο παραπάνω από το 10% σε αυτονομία.

Υπάρχουν ελάχιστες διαφορές, αλλά με την ίδια χρήση και με το παλιό μου S7 edge και με το S10 τώρα, βλέπω μια καλύτερη επίδοση στο θέμα της μπαταρίας (όχι τίποτε τρελό, βέβαια, αλλά είμαι σίγουρος ότι θα την βγάλεις την μέρα άνετα.)

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια δυο αποριες αν μπορει καποιος.

 

1)Σε συσκευες με ξενο firmware στις κλησεις εχει τη δυνατοτητα να αναγνωριζει οταν τη δεχεσαι αν ειναι σπαμ η καποια εταιρια κλπ....Στις Ελληνικες εκδοσεις το εχουν εξαφανισει εχετε υποψη καποια καλη εφαρμογη να το υποκαθιστα?

 

2)Καποια καλη εφαρμογη ηχογραφησης κλησεων που να καταφερνει να καταγραφει καλα εχετε υποψη?Το acr κατι γραφει αλλα οχι τοσο καλα...Πχ στο p30 pro κατεβαζεις native εφαρμογη και γραφει αψογα,εδω υπαρχει κατι?Εννοειται χωρις root..

 

Ευχαριστω.

 

Υ.Γ.Επειδη ειναι η τριτη φορα που το παιρνω και επειδη εχω περασει απο ολες τια ναυαρχιδες για οποιον ενδιαφερεται να το παρει μιλαμε για εξαιρετικη συσκευη που περα απ το γεγονος των δυνατοτητων σου παρεχει μια χορτστικη 6.1 οθονη με πολυ μικρο βαρος και μεγεθος.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10 (SM-G973F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...