Jump to content

Samsung Galaxy S10 (SM-G973F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ελπίζω να σε πρόλαβα..

Για να μπεις σε Download(Odin) mode κάνεις το εξής

 

ενώ κρατάς πατημένα Bixby+Volume Down βάζεις το καλώδιο USB που είναι συνδεδεμένο στον υπολογιστή(δεν χρησιμοποιείς δηλαδή καθόλου το Power)

Ααα, ωραία, θα το δοκιμασω το απόγευμα στο σπίτι.

Ευχαριστώ!

 

sent from Samsung s10

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Βρε παιδιά είναι σίγουρο ότι αν χρησιμοποιήσουμε Odin για να φλασαρουμε επίσημη rom δε χάνεται η εγγύηση;

 

Ναι, σίγουρο.

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά είναι σίγουρο ότι αν χρησιμοποιήσουμε Odin για να φλασαρουμε επίσημη rom δε χάνεται η εγγύηση;

 

Ναι είναι σίγουρο και με s9+ που φλάσαρα (επίσημο firmware εννοείται) το knox ήταν πάντα στο 0Χ0

Παρεμπιπτόντως δηλώνω ένοχος! Δεν άντεξα και φλάσαρα το γερμανικό firmware με το android 10 one ui 2.0 :p

Link to comment
Share on other sites

Πολωνία ήρθε OTA.

Downloading...d8cd281ab2557c701fff10fec71a9933.jpg

 

Sent from my Galaxy S10

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Αντιμετωπίζω το εξής κουλό πρόβλημα. Δουλεύω στο s10 το Samsung Internet Browser σαν βασικό μου περιηγητή με σελιδοδείκτες, γρήγορη πρόσβαση κλπ. Έχω βάλει και έξτρα ad blocker. Σε κάποιο σαιτ μπήκα περίεργο η κάποια διεύθυνση αποθήκευσα σαν σελιδοδείκτη δεν ξέρω και συνέχεια εκεί που είμαι μέσα στο browser μου πετάει από μόνο του και μου ανοίγει σε 2ερη και 3η σελίδα κάτι άσχετα σαιτ ρώσικα και κάτι άλλα κουλά.. Χωρίς να κάνω τίποτα εγώ. Έσβησα της τελευταίες σελίδες που είχα αποθήκευση έκανα συγχρονισμό μετά τι εκκαθάριση ιστορικού έκανα, καθαρισμό cache, καθαρισμό data, και ξανά στήσιμο ρυθμίσεων και ξανά επαναφορά σελιδοδείκτον από το cloud αλλά τσουπ παρολλο που το ad away μπλοκάρει σελίδες μου ανοίγει μόνο του σελίδες περίεργες.. Και εν το μεταξύ από το backup του cloud δεν μπορώ να σβήσω με τίποτα από εκεί τους σελιδοδείκτες που έχει εκεί ώστε να του περάσω εγώ ξανά αυτά που θέλω.. Έχω πελαγώσει τι μπορεί να είναι αυτό?? Οποία ιδέα και βοήθεια μου πείτε ευπρόσδεκτη!!

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Έτυχε σε κανένα να ξεκλειδώνει η συσκευή όταν την κρατάει στην παλάμη? Έχω την εργοστασιακή ζελατίνη ακόμα πάνω και όταν κρατάω το κινητό στο χέρι ξεκλειδώνει καμιά φορά διαβάζοντας την παλάμη μου σαν δακτυλικό!
Link to comment
Share on other sites

Γενικα εχω παρατηρησει καποια ασχετα ξεκλειδωματα, αλλα νομιζα οτι ηταν η ιδεα μου. Τελικα μαλλον δεν ειναι.
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση: Έχω τη smart view cover case αλλά όταν την κλείνω το κινητό δεν κλειδώνει αλλά παραμένει για κάποια δευτερόλεπτα ξεκλειδωτο. Δηλαδή όταν άνοιξω τη θήκη ξανά είναι ανοιχτό. Υπάρχει κάποιος τρόπος να κλειδώνει αμέσως μόλις κλείνω το καπάκι της θήκης;

Κάποιος που να έχει αντιμετωπίσει κάτι παρόμοιο; Στο ίντερνετ υπάρχουν αναφορές αλλά δε βρήκα κάποια λύση

Υ.Γ. Ειλικρινά μου έχουν σπάσει τα νεύρα. Είναι δυνατόν να έκανε τέτοιο fail η samsung ή είναι κάποια ρύθμιση που δε βρίσκω;

Edited by stapd_21
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μου ήρθε και εμένα πριν από λίγο με BTU η αναβάθμιση σε Android 10. Όσοι την έχετε βάλει είναι καλή και σταθερή?? Καλύτερα factory reset και πριν και μετά σωστά?? ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μου ήρθε και εμένα πριν από λίγο με BTU η αναβάθμιση σε Android 10. Όσοι την έχετε βάλει είναι καλή και σταθερή?? Καλύτερα factory reset και πριν και μετά σωστά?? ;)

 

Και μένα ελληνικό Vodafone. Μάλλον θα την κάνω γιατί με έχει τρελάνει το θέμα με το smart cover που αναφέρω παραπάνω

Link to comment
Share on other sites

To smart cover έχει διάφορα θέματα. Πέρα από αυτό που αναφέρεις, το AOD δεν εμφανίζεται ακριβώς το ίδιο όταν χρησιμοποιείς το smart cover. Πιο συγκεκριμένα, εγώ έχω βάλει ως επιλογή να εμφανίζονται τα ραντεβού του Google calendar στο AOD. Όταν λοιπόν χρησιμοποιώ την θήκη, μόλις την κλείσω, εμφανίζονται για λίγη ώρα τα ραντεβού και μετά χάνονται και το ρολόι εμφανίζεται πιο μικρό και λίγο διαφορετικό. Από όσο το έχω ψάξει, πολλοί χρήστες έχουν το ίδιο θέμα, αλλά η Samsung φαίνεται ότι έτσι ήθελε να το φτιάξει εξαρχής. Όσα updates για το smart cover έχουν κυκλοφορήσει, δεν έχουν λύσει το θέμα.

Το android 10 είναι πολύ καλό. Ο κύριος λόγος που το ήθελα ήταν για να έχω dark mode στο gmail και στα widgets του gmail και του google calendar, οπότε αυτά τα βρήκα. Από εκεί και πέρα έχω εντοπίσει τρία προβλήματα, πρώτον κάτι τρέχει με το play store και δεν αναβαθμίζει αυτόματα τις εφαμρογές, δεύτερον κάποιες εφαρμογές που τις έχω εγκαταστήσει δεν εμφανίζονται στο app drawer και τρίτον δεν λειτουργεί η επιλογή "bit and bandwidth upscaling" στο sound, πράγμα που δημιουργεί προβλήματα στην χρήση κάποιων εξωτερικών DAC/AMP.

Link to comment
Share on other sites

To smart cover έχει διάφορα θέματα. Πέρα από αυτό που αναφέρεις, το AOD δεν εμφανίζεται ακριβώς το ίδιο όταν χρησιμοποιείς το smart cover. Πιο συγκεκριμένα, εγώ έχω βάλει ως επιλογή να εμφανίζονται τα ραντεβού του Google calendar στο AOD. Όταν λοιπόν χρησιμοποιώ την θήκη, μόλις την κλείσω, εμφανίζονται για λίγη ώρα τα ραντεβού και μετά χάνονται και το ρολόι εμφανίζεται πιο μικρό και λίγο διαφορετικό. Από όσο το έχω ψάξει, πολλοί χρήστες έχουν το ίδιο θέμα, αλλά η Samsung φαίνεται ότι έτσι ήθελε να το φτιάξει εξαρχής. Όσα updates για το smart cover έχουν κυκλοφορήσει, δεν έχουν λύσει το θέμα.

Το android 10 είναι πολύ καλό. Ο κύριος λόγος που το ήθελα ήταν για να έχω dark mode στο gmail και στα widgets του gmail και του google calendar, οπότε αυτά τα βρήκα. Από εκεί και πέρα έχω εντοπίσει τρία προβλήματα, πρώτον κάτι τρέχει με το play store και δεν αναβαθμίζει αυτόματα τις εφαμρογές, δεύτερον κάποιες εφαρμογές που τις έχω εγκαταστήσει δεν εμφανίζονται στο app drawer και τρίτον δεν λειτουργεί η επιλογή "bit and bandwidth upscaling" στο sound, πράγμα που δημιουργεί προβλήματα στην χρήση κάποιων εξωτερικών DAC/AMP.

Ευχαριστώ για την απάντηση. Ήμουν στα όρια να τη σπάσω. Μέχρι που φοβήθηκα μήπως έχει θέμα ο proximity sensor

Link to comment
Share on other sites

Σε S10e, έχω βάλει Android 10 από την Παρασκευή, ελληνικό από Cosmote. Όλα καλά, καλυτερη μπαταρια σχετικά.

 

Ερώτηση. Έχει βρει κανείς τρόπο για να ξυπνάει το κιν με double tap?

Από το Ericsson GF768, στο 12 Pro Max, μια αιωνιότητα

Highlights: Nokia E66, HTC HD2, iPhone 4, LG G3, Xiaomi Mi Max

 

http://mowned.com/sig/george_soutzouk.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε πλέον πλήρως λειτουργική Gcam 6.1 με όλες τις λειτουργείες πλήρως λειτουργικές !!(night sight hdr+ portrait) εκτός της selfie που για να λειτουργήσει θέλει δυστιχώς root(εκτός του note 10 που αναφέρουν ότι παίζει απευθείας εκεί..)...

 

Nα συμπληρώσω ότι εκτός από το δικό μας υποστηρίζεται και s8 s9 note 8 9 10

 

Εδώ το telegram link που παρέχεται το apk και τα διάφορα "configs" που μπορείτε να δοκιμάσετε:

 

t.me/ZexynosLounge

Current:Samsung Galaxy S10

Past:Huawei P20 Pro Blue Dual,Samsung Galaxy S8,iPhone 6s Plus,Sony Xperia Z1 Compact,Samsung Galaxy S4,και η λίστα συνεχίζεται...

Dell Inspiron 3542,Inter core i7 4510u,Nvidia GeForce GT840m 2gb,8gb ram,Samsung 850 Evo 250GB SSD,Windows 10 Edu.Razer BlackWidow Ultimate 2016,Kingston Hyper-x Cloud II.

Link to comment
Share on other sites

Σε S10e, έχω βάλει Android 10 από την Παρασκευή, ελληνικό από Cosmote. Όλα καλά, καλυτερη μπαταρια σχετικά.

 

Ερώτηση. Έχει βρει κανείς τρόπο για να ξυπνάει το κιν με double tap?

 

αν εννοεις να κανεις διπλο κλικ και να ανοιγει η οθονη, υπαρχει. πας συνθετες λειτουργιες-κινησεις και χειρονομιες-διπλο πατημα για ενεργοποιηση και το βαζεις οn.

Link to comment
Share on other sites

Ναι sorry, το ανάποδο εννοούσα. Να είναι ανοιχτό και με douple tap να κλειδώνει...

Από το Ericsson GF768, στο 12 Pro Max, μια αιωνιότητα

Highlights: Nokia E66, HTC HD2, iPhone 4, LG G3, Xiaomi Mi Max

 

http://mowned.com/sig/george_soutzouk.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

������

Ναι sorry, το ανάποδο εννοούσα. Να είναι ανοιχτό και με douple tap να κλειδώνει...

 

Το ίδιο ψάχνω και εγώ αλλά νομίζω μόνο με αλλαγή launcher γινεται

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε πλέον πλήρως λειτουργική Gcam 6.1 με όλες τις λειτουργείες πλήρως λειτουργικές !!(night sight hdr+ portrait) εκτός της selfie που για να λειτουργήσει θέλει δυστιχώς root(εκτός του note 10 που αναφέρουν ότι παίζει απευθείας εκεί..)...

 

Nα συμπληρώσω ότι εκτός από το δικό μας υποστηρίζεται και s8 s9 note 8 9 10

 

Εδώ το telegram link που παρέχεται το apk και τα διάφορα "configs" που μπορείτε να δοκιμάσετε:

 

t.me/ZexynosLounge

Σου είναι εύκολο να στείλεις ένα link καθώς δεν εχω telegram;

Link to comment
Share on other sites

������

Ναι sorry, το ανάποδο εννοούσα. Να είναι ανοιχτό και με douple tap να κλειδώνει...

 

Nova launcher.

Link to comment
Share on other sites

Αραγε εχει ανακαλυψει κανεις αλλος το κρυφο μενου "Επιλογες Προγραμματιστη" ; Επισης δεν ξερω αν υπηρχε στο pie, πρωτη φορα στο one ui 2.0 το βλεπω Edited by chavnick
Link to comment
Share on other sites

Αραγε εχει ανακαλυψει κανεις αλλος το κρυφο μενου "Επιλογες Προγραμματιστη" ; Επισης δεν ξερω αν υπηρχε στο pie, πρωτη φορα στο one ui 2.0 το βλεπω

 

καλημερα, μαλλον εσυ αργησες να το ανακαλυψεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

Υπηρχε αυτη η δυνατοτητα στο pie ;

 

υπαρχει χρονια τωρα, απλα πρεπει να πατησεις 7 φορες εκει που λεει την εκδοση του κινητου για να στο βγαλει.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10 (SM-G973F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...