Jump to content

Samsung Galaxy S10 (SM-G973F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όπως τα περιγράφεις θα φτιαχτεί σαν καινούριο Μην ανησυχείς, θα στα περάσουν στην εγγύηση, τα παιδιά είναι επαγγελματίες...
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Θα σου πω εμπειρια με το S10e με σμαρτεκ. Ειχε μνμ υγρασιας για τη θυρα usb που δεν εφευγε .

Το εστειλα με ACS και μου το επεστρεψαν σε λιγες μερες με καινουργια οθονη, μπαταρια, πισω τζαμακι και μεμβρανη προστασιας χωρις να πληρωσω το παραμικρο, ουτε καν την κουριερ.

Link to comment
Share on other sites

υποθέτω ότι λόγω υπερθέρμανσης θα πρέπει να αλλαχτεί τουλάχιστον πλακέτα και οθόνη ...

βέβαια να πω την αλήθεια θα αισθανόμουν καλύτερα αν παρελάμβανα καινούριο σφραγισμένο κινητό, γιατί αλλιώς θα ζω από εδώ και στο εξής με το άγχος..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω θέμα με το s10+ μου αφού μου βγάζει το Moisture Detected και δε με αφήνει να φορτίσω. Το κινητό δεν το έβαλα καν σε νερό σήμερα η χθες πχ και παρόλο που έβαλα πιστολάκι αλλά το καθάρισα στην είσοδο συνεχίζει και το κάνει; υπάρχει κάποια λύση πέρα από wireless charging; Επίσης, έκανα διάφορα που βρήκα σε ένα βιντεο αλλά και πάλι δε βγήκε άκρη. Να το αφήσω καμία μέρα σε ρύζι πχ ή δεν υπάρχει ελπίδα;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω θέμα με το s10+ μου αφού μου βγάζει το Moisture Detected και δε με αφήνει να φορτίσω. Το κινητό δεν το έβαλα καν σε νερό σήμερα η χθες πχ και παρόλο που έβαλα πιστολάκι αλλά το καθάρισα στην είσοδο συνεχίζει και το κάνει; υπάρχει κάποια λύση πέρα από wireless charging; Επίσης, έκανα διάφορα που βρήκα σε ένα βιντεο αλλά και πάλι δε βγήκε άκρη. Να το αφήσω καμία μέρα σε ρύζι πχ ή δεν υπάρχει ελπίδα;

 

Έκανες επανεκκίνηση?

Link to comment
Share on other sites

Έκανα ναι, έλεγα να πάω σε ρισετ του κινητού αλλά δεν έχω μπαταρία να το κάνω πλεον.

 

Όχι το πας αντιπροσωπεία αλλά λογικά θα σου πουν ότι θα χάσεις τα δεδομένα σου... πρέπει να στο φορτισουν ασύρματα.. να πάρεις backup σε φλασακι αν δεν έχεις SD card μεσα Και μετα να πάει για έλεγχο επισκευή... νερό δε θα παίζει να έχει μπορεί υγρασία ή πρόβλημα στην πλακέτα.

Link to comment
Share on other sites

υποθέτω ότι λόγω υπερθέρμανσης θα πρέπει να αλλαχτεί τουλάχιστον πλακέτα και οθόνη ...

 

βέβαια να πω την αλήθεια θα αισθανόμουν καλύτερα αν παρελάμβανα καινούριο σφραγισμένο κινητό, γιατί αλλιώς θα ζω από εδώ και στο εξής με το άγχος..

Οθόνη πλακέτα μετά δεν μένει και κάτι άλλο διο πλαστικακια μπαταρία και πίσω Καπάκι μένουν
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα κάποιες φορές στο ξεκάρφωτο, ενώ δεν κάνω τίποτα απαιτητικό, το κινητό ζεσταίνεται υπερβολικά, δεν εμφανίζει βέβαια γραμμές ή κάτι άλλο στην οθόνη.

 

Στάλθηκε από το SM-G973F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

HTC HD2 TyphooN CyanogenMod 7

iPhone4s iPhone 6 iPhone 6sPlus

Huawei P10

Samsung Galaxy S8+

Samsung Galaxy S10

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανένας θεμα με gmail notifications όταν η οθόνη είναι σβηστή; Εμένα έρχονται ειδοποιήσεις,αλλά ακούω μόνο τον ηχο...Η οθόνη δεν ανάβει! Edited by rapsodos1979_
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανένας θεμα με gmail notifications όταν η οθόνη είναι σβηστή; Εμένα έρχονται ειδοποιήσεις,αλλά ακούω μόνο τον ηχο...Η οθόνη δεν ανάβει!
Εμένα σε καμια ειδοποίηση δεν ανάβει η οθονη...

 

 

Στάλθηκε από το SM-G973F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα σε καμια ειδοποίηση δεν ανάβει η οθονη...

 

 

Στάλθηκε από το SM-G973F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εμένα στο viber, για παράδειγμα,ακούγεται ο ήχος ανάβει κι η οθόνη κλειδώματος! Έχω απενεργοποιησει την aod..Εσύ;

Link to comment
Share on other sites

Εμένα στο viber, για παράδειγμα,ακούγεται ο ήχος ανάβει κι η οθόνη κλειδώματος! Έχω απενεργοποιησει την aod..Εσύ;

To Viber έχει δική του εσωτερική ρύθμιση για να ανάβει ή όχι την οθόνη κατά την λήψη μηνύματος.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

To Viber έχει δική του εσωτερική ρύθμιση για να ανάβει ή όχι την οθόνη κατά την λήψη μηνύματος.

 

Άρα, είναι θέμα του Gmail ?Έχω κάνει όλες τις ρυθμίσεις μπαταρίας & ειδοποιήσεων..Μέχρι και clear cache partition.. Τη συσκευή την πήρα κάνα 10ημερο, οπότε θεωρώ περιττό το format, γιατί πέρασα μία μία τις εφαρμογές κι όχι από backup..

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει όλες τις ρυθμίσεις μπαταρίας & ειδοποιήσεων.

Το έχεις βγάλει και από την "βελτιστοποίηση" και πάλι δεν έρχονται με κλειστή οθόνη;

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Εμένα στο viber, για παράδειγμα,ακούγεται ο ήχος ανάβει κι η οθόνη κλειδώματος! Έχω απενεργοποιησει την aod..Εσύ;
Κατάλαβα τωρα...

Ναι έχω ενεργοποιηνενη την aod.

 

Μάλλον γιαυτό δεν αναβει.

Ακουγεται ο ήχος και εμφανίζεται απλά το εικονίδιο στην aod.

 

Στάλθηκε από το SM-G973F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να τσεκάρεις, με off την aod,αν σου ανάβει η οθονη όταν έχεις κλείσει οθόνη και λάβεις gmail?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το έχεις βγάλει και από την "βελτιστοποίηση" και πάλι δεν έρχονται με κλειστή οθόνη;

 

Ακριβώς..Έκανα και επιπλέον ρύθμιση από τη φροντίδα της συσκευής->μπαταρια-> το προσθεσα στις εφαρμογές που δεν θα εισέρχονται ποτέ σε αδράνεια..

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να τσεκάρεις, με off την aod,αν σου ανάβει η οθονη όταν έχεις κλείσει οθόνη και λάβεις gmail?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

Ακριβώς..Έκανα και επιπλέον ρύθμιση από τη φροντίδα της συσκευής->μπαταρια-> το προσθεσα στις εφαρμογές που δεν θα εισέρχονται ποτέ σε αδράνεια..

Μολις απενεργοποιησα την aod. Δεν αναβει η οθονη σε καμια ειδοποιηση, παρά μόνο στο viber.

 

Εσένα σου αναβει σε όλα εκτός το gmail???

 

Ξαναλέω ότι ειδοποιήσεις έρχονται κανονικα αλλα δεν αναβει η οθονη όταν είναι σβηστή.

 

Στάλθηκε από το SM-G973F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by tsagod123

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Ούτε email, ούτε gmail,ούτε βιντεοκλησεις, τίποτα.

Ακούγονται μονο χωρίς να αναβει η οθονη.

 

Ειτε έχω ενεργοποιμενο το aod, ειτε οχι.

Ειτε έχω ενεργοποιηνενο τις ειδοποιήσεις edge , ειτε οχι.

 

Δεν μπορώ να καταλάβω.

Μπορεί κάποιος να μας επιβεβαιώσει ότι οτι και να κάνουμε δεν πρόκειται να ξυπνήσει η

Οθονη.

 

Στάλθηκε από το SM-G973F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμάσει τα πάντα...Μόνο αν είναι κάποιο κουφό bug, που λύνεται με τέχνασμα..Ένας έλεγε ότι απενεργοποιησε το dark mode κι έφτιαξε..Εμένα, όχι!
Link to comment
Share on other sites

Ούτε email, ούτε gmail,ούτε βιντεοκλησεις, τίποτα.

Ακούγονται μονο χωρίς να αναβει η οθονη.

 

Ειτε έχω ενεργοποιμενο το aod, ειτε οχι.

Ειτε έχω ενεργοποιηνενο τις ειδοποιήσεις edge , ειτε οχι.

 

Δεν μπορώ να καταλάβω.

Μπορεί κάποιος να μας επιβεβαιώσει ότι οτι και να κάνουμε δεν πρόκειται να ξυπνήσει η

Οθονη.

 

Στάλθηκε από το SM-G973F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλησπέρα η οθόνη δεν ανάβει με όλες τις ειδοποίησης δεν παίζει ρόλο το aod έτσι λειτουργούν τα samsung να ακούς τον ήχο μόνο χωρίς να ανάβει η οθόνη, είναι μερικές εφαρμογές που σου ανάβουν την οθόνη πχ το viber το WhatsApp αν θες να γίνετε αυτό σε όλες τις ειδοποίησης να ανάβει η οθόνη πρέπει να βάλεις εφαρμογή νομίζω Glimpse Notifications λέγετε η εφαρμογή

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα η οθόνη δεν ανάβει με όλες τις ειδοποίησης δεν παίζει ρόλο το aod έτσι λειτουργούν τα samsung να ακούς τον ήχο μόνο χωρίς να ανάβει η οθόνη, είναι μερικές εφαρμογές που σου ανάβουν την οθόνη πχ το viber το WhatsApp αν θες να γίνετε αυτό σε όλες τις ειδοποίησης να ανάβει η οθόνη πρέπει να βάλεις εφαρμογή νομίζω Glimpse Notifications λέγετε η εφαρμογή

 

Ωραία πράγματα..Ποιος φωστήρας το σκέφτηκε αυτό? Δηλαδή θα χρειάζομαι για βασική λειτουργία ενός smartphone, 3rd part εφαρμογή? Ότι να ναι...Για πολύ λιγότερα θέματα, άλλαξα το mi note 10 pro...

Link to comment
Share on other sites

Με τις βιντεοκλησεις τι γίνεται δλδ.

Εκει δεν έχω ούτε ήχο ειδοποίησης.

Αν τύχει και έχω ανοικτή την οθονη οκ αν οχι κλαφτα...

 

Εντιτ: δουλεύουν μια χαρά οι βιντεονλησεις σε όλες τις εφαρμογές

 

 

Στάλθηκε από το SM-G973F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by tsagod123

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10 (SM-G973F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...