Jump to content

Samsung Galaxy S10 (SM-G973F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευτυχώς, έχω πάρει την original Samsung S-View Cover θήκη και σκάνε όλα στην οθόνη της..Απλά, κι αυτή δεν προστατεύει όσο θα ήθελα!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Εγώ ενεργοποίησα ξανά την aod, για να βλέπω έστω τα εικονίδια.

 

Ευτυχώς και εγω έχω και το active 2 ,οπότε σκάνε εκει ειδοποιησεις.

 

Στάλθηκε από το SM-G973F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά η θύρα φόρτισης έχει φάει φλασιά, μου γράφει κάθε τρεις και λίγο ότι έχει πάρει υγρασία και δεν μπορώ να το φορτίσω, όταν φορτίζει φορτίζει αργά, δεν το έχω ρίξει σε νερό ποτέ! Το έχει περάσει κανείς άλλος? Τι να του κάνω, factory reset θα βοηθούσε?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά η θύρα φόρτισης έχει φάει φλασιά, μου γράφει κάθε τρεις και λίγο ότι έχει πάρει υγρασία και δεν μπορώ να το φορτίσω, όταν φορτίζει φορτίζει αργά, δεν το έχω ρίξει σε νερό ποτέ! Το έχει περάσει κανείς άλλος? Τι να του κάνω, factory reset θα βοηθούσε?

 

 

ριξε λιγο καθαρο οινοπνευμα και απενεργοποιησε την συσκευη για κανα 2ωρο.παρε και μια μπατονετα μικρη..και καθαρισε οσο μπορεις εκει την θυρα.εγω ετσι κανω μια στις τοσες που μου βγαζει αυτο το σφαλμα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω θέμα με το s10+ μου αφού μου βγάζει το Moisture Detected και δε με αφήνει να φορτίσω. Το κινητό δεν το έβαλα καν σε νερό σήμερα η χθες πχ και παρόλο που έβαλα πιστολάκι αλλά το καθάρισα στην είσοδο συνεχίζει και το κάνει; υπάρχει κάποια λύση πέρα από wireless charging; Επίσης, έκανα διάφορα που βρήκα σε ένα βιντεο αλλά και πάλι δε βγήκε άκρη. Να το αφήσω καμία μέρα σε ρύζι πχ ή δεν υπάρχει ελπίδα;

 

Είχα κι εγώ το ίδιο θέμα. Μου έβγαζε τη σταγόνα μόλις κούμπωνα το καλώδιο και δεν φόρτιζε. Έφταιγε το καλώδιο. Με άλλο καλώδιο φόρτιζε κανονικά. Δοκίμασες άλλο καλώδιο?? Δοκίμασε και διαφορετικό καλώδιο & διαφορετικό φορτιστή γιατί μπορεί να έχει χαλάσει και η usb υποδοχή....

Το δικό μου είχε στραπατσαριστεί λίγο και είχε χαλάσει η συνδεσμολογία του....

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου δεν φτιάχνει με τίποτα, μόνο wireless charging και αποστολή για επισκευή στα πλαίσια της εγγύησης. Απογοητευμένος με την σάμυ μετά από 6-7 συσκευές που πέρασα τα τελευταία χρόνια :(
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες,

 

Ερώτηση σχετικά με Google Maps, οταν σβήσω την οθόνη και ενω εχω ενεργοποιημένη πλοήγηση, σταματά να δίνει οδηγίες. Οταν ανάψω την οθόνη μένει παγωμένη η τοποθεσία εκει που ήταν πριν αρχικά τη σβήσω (την οθόνη). για να ξεκολλήσει θα πρέπει να βγω απο την εφαρμογή και να την ξανατρέξω ωστε να δουλέψει σωστά.

 

Πως θα μπορούσα να σβήσω και να συνεχίσει να παίζει σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα σε όλους,επειδή είμαι σε διαδικασία αλλαγής συσκευής και δεν μπορώ να αποφασίσω,και το s10 είναι στις επιλογές μου,για την μπαταρία θέλω να ρωτήσω,είναι τοσο χαλια όσο μου λένε διάφοροι?Και στα reviews δεν λένε καλά λόγια για την διάρκεια,εσείς ως χρήστες,ποια η εμπειρία σας?Μια μέρα βγαίνει?

Εγω-και λόγω δουλειάς που κάνω συχνά τηλεφωνήματα- κάνω βαριά χρήση.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ με τίποτα να βρω την ρύθμιση για τα ξυπνητήρια.

Που ειναι ρε παιδια;

 

Στάλθηκε από το SM-G973F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ με τίποτα να βρω την ρύθμιση για τα ξυπνητήρια.

Που ειναι ρε παιδια;

 

Στάλθηκε από το SM-G973F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εφαρμογή ρολόι.... αν δεν την έχεις πηγενε στο Galaxy store και κατέβασε την.

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα σε όλους,επειδή είμαι σε διαδικασία αλλαγής συσκευής και δεν μπορώ να αποφασίσω,και το s10 είναι στις επιλογές μου,για την μπαταρία θέλω να ρωτήσω,είναι τοσο χαλια όσο μου λένε διάφοροι?Και στα reviews δεν λένε καλά λόγια για την διάρκεια,εσείς ως χρήστες,ποια η εμπειρία σας?Μια μέρα βγαίνει?

Εγω-και λόγω δουλειάς που κάνω συχνά τηλεφωνήματα- κάνω βαριά χρήση.

 

Μέρα δεν θα σε βγάλει. Καλό είναι αν είσαι στο δρόμο να εχεις power bank.

Επίσης το κινητό ζεσταίνει για ολακα, δεν ξέρω πως θα ήταν με snap αλλά ο exynos δείχνει την καλή ενεργειακή απόδοση του.

Τέλος να αναφέρω ότι τον έχω μονιμα στο 70% από το battery saver χωρίς βέβαια να σταματήσει να ζεσταίνει το τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Ολα ειναι θεμα χρησης και ρυθμισεων. Εγω που ειχα το S10e με μικροτερη μπαταρια με την καταλληλη τροποποιηση ( που οι περισσοτεροι δεν θελουν η βαριουνται να ασχοληθουν) μου εδινε 8 ωρες οθονης σε πληρη φορτιση.

Παντου διαβαζω για προβλημα στη μπαταρια εδω και χρονια σε Samsung. Εγω ποτε δεν ειχα παντως....

 

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φίλε gm80 , επειδή το ίδιο είχες απαντήσει και στο νήμα του s10e . Δέχομαι ότι μπορεί κάποιος να φτάσει 8 ώρες αλλάζοντας και καταργώντας ένα κάρο λειτουργίες του κινητού για εξοικονόμηση μπαταρίας και μπράβο σου που το καταφέρνεις.

Όμως οι περισσότεροι κάνουμε την ερωτηση περί μπαταρίας χωρίς αυτή την προϋπόθεση και δικαίωμα μας θεωρώ.

Εγώ είχα ρωτήσει αν θα βγάζω 4 ωρες με τα πάντα ανοιχτα. Δεν με ενδιέφεραν ούτε 6 ούτε 8. Η απάντηση που πήρα ήταν ναι.

Κι όταν συγκρίνουμε με άλλα μοντέλα , το κάνουμε επίσης με δεδομένο ότι όλα είναι ανοιχτά.

Στο s10e λοιπόν 4 ωρες ακόμα και κόβοντας λειτουργίες που αντικειμενικά μου αρέσει να χρησιμοποιώ, δεν είδα ποτέ πάνω από 3-3μιση ώρες.

Δεν με ενοχλεί τελικά διοτι έτσι κι αλλιώς χρησιμοποιώ λίγο το κινητό. Παιχνίδια δεν παιζω, βίντεο δεν βλέπω. Το βράδυ όμως πρέπει να το φορτίζω. Έχω αποδεχτεί την μπαταρία του όπως είναι και τώρα χαίρομαι το aod κι όλα τα άλλα καλούδια. Μέχρι κι η bixby είναι κάπου κάπου χρήσιμη.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που λεω παντα ειναι οτι τροπος υπαρχει. Αν πχ στο σπιτι σου ειχες μπαταρια που θελει φορτιση αντι για ρευμα θα τα ειχες ολα ανοιχτα και ας μην τα χρειαζοσουν; Μακαρι να ηταν δυνατον στα κινητα να κραταει η μπαταρια με ολα on αλλα προς το παρων δεν ειναι...

Ενα low end-medium range κινητο εννοειται τα καταφερνει καλυτερα στην αυτονομια αλλα χανει αλλου, ετσι; Μην τα θελουμε και ολα...

Ειδικα και με τη γρηγορη φορτιση δεν ειναι τοσο δυσκολο να το βαλεις σε μια πριζα για κανα 20 λεπτο τη μερα αν χρειαζεται....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλημερα παιδια νεος κατοχος του s10 ,,πρωτη φορτιση εχθες το αφηνω το βραδυ με 100% μπαταρια και ξυπναω πριν λιγο με 75...τι φαση???ο AOD δουλευε μεχρι τς 3 το βραδυ μετα εκλεισε αυτοματα....
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια νεος κατοχος του s10 ,,πρωτη φορτιση εχθες το αφηνω το βραδυ με 100% μπαταρια και ξυπναω πριν λιγο με 75...τι φαση???ο AOD δουλευε μεχρι τς 3 το βραδυ μετα εκλεισε αυτοματα....

 

Μεταχειρισμένο το πήρες σωστά?

Link to comment
Share on other sites

Μεταχειρισμένο το πήρες σωστά?

 

απο χερι το πηρα αλλα το παλικαρι το αγορασε 13 ιουνιου και δεν το δουλεψε ποτε μου ειπε,,τς ζελατινες εγω της εβγαλα..παιζει να εχι θεμα η μπαταρια η εφαγε κανενα σκαλωμα??

Link to comment
Share on other sites

απο χερι το πηρα αλλα το παλικαρι το αγορασε 13 ιουνιου και δεν το δουλεψε ποτε μου ειπε,,τς ζελατινες εγω της εβγαλα..παιζει να εχι θεμα η μπαταρια η εφαγε κανενα σκαλωμα??

 

ε για να το πουλάει ο άλλος τόσο άμεσα σίγουρα για αυτό το έδωσε.. κανείς δεν χαρίζει λεφτά όμως αμα είσαι Αθήνα να το πας Smartec και θα το δουν αυτοί τι παίζει... αμα είσαι επαρχία να το στείλεις μέσο ACS.. μην αγχώνεσαι καθόλου.. οτι και να εχει θα στο φέρουν στα ισα του... απλα απρε back up.

 

Αμα πας εσύ σε 1.5 ώρα θα το έχεις πίσω.

Link to comment
Share on other sites

ε για να το πουλάει ο άλλος τόσο άμεσα σίγουρα για αυτό το έδωσε.. κανείς δεν χαρίζει λεφτά όμως αμα είσαι Αθήνα να το πας Smartec και θα το δουν αυτοί τι παίζει... αμα είσαι επαρχία να το στείλεις μέσο ACS.. μην αγχώνεσαι καθόλου.. οτι και να εχει θα στο φέρουν στα ισα του... απλα απρε back up.

 

Αμα πας εσύ σε 1.5 ώρα θα το έχεις πίσω.

 

υπαρχει τροπος να δω ποσες φορτισεις εχει κανει το κινητο??εντωμεταξυ εχθες που εφαγε τοσο πολυ την μπαταρια ειδα οτι ειχε θεμα με το αημα του και ελεγε μονο εκτακτες κλησεις ,, μηπως φταει αυτο για την τρελη καταναλωση??απο το πρωι ειναι κομπλε δεν εχει θεμα με το σημα ....

Link to comment
Share on other sites

Σε "Γαλλικο" μου ηρθε Update Ιουλιου, αλλα το security upadate, εμεινε στην 1η Ιουνιου!!! Καμια ιδεα;

 

Σημερα ηρθε και η ενημερωση ασφαλειας. :)

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει τροπος να δω ποσες φορτισεις εχει κανει το κινητο??εντωμεταξυ εχθες που εφαγε τοσο πολυ την μπαταρια ειδα οτι ειχε θεμα με το αημα του και ελεγε μονο εκτακτες κλησεις ,, μηπως φταει αυτο για την τρελη καταναλωση??απο το πρωι ειναι κομπλε δεν εχει θεμα με το σημα ....

 

Καθόλου απίθανο... όσο πιο χάλια το σήμα τόσο πιο μεγάλη η κατανάλωση.. παρακολούθησε το 3-4 μερες και βλέπεις πως θα πάει.

Link to comment
Share on other sites

Καθόλου απίθανο... όσο πιο χάλια το σήμα τόσο πιο μεγάλη η κατανάλωση.. παρακολούθησε το 3-4 μερες και βλέπεις πως θα πάει.

 

και κατι ακομα ,,οταν παω να βαλω το τηλεφωνο στο αυτι να μιλησω δεν σβηνει και πολυ γρηγορα η οθονη και οταν το παιρνω απο το αυτι καμια φορα δεν αναβει απο μονη της πρεπει να πατησω το κουμπι εγω...ειναι καμια ρυθμιση η εχει κανενα θεμα ο αισθητηρας λετε??

Link to comment
Share on other sites

και κατι ακομα ,,οταν παω να βαλω το τηλεφωνο στο αυτι να μιλησω δεν σβηνει και πολυ γρηγορα η οθονη και οταν το παιρνω απο το αυτι καμια φορα δεν αναβει απο μονη της πρεπει να πατησω το κουμπι εγω...ειναι καμια ρυθμιση η εχει κανενα θεμα ο αισθητηρας λετε??

 

Δεν υπάρχει καμία ρυθμίσεις σε αυτό... κάνε μια επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων στο κινητό μήπως και στρώσει αλλιώς πας service 100%.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10 (SM-G973F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...