Jump to content

Κλιματιστικά / Κλιματισμός


CptBill
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλα αν δεν του εχεις κανει συντηρηση,δεν μπορεις να φανταστεις τι καρκινο αναπνεεις με τη μακκα που εχει πιασει η φτερωτη..2 χρονια μεσης χρησης θελει για να μπουκωσει παραπανω απο 50%,οποτε μην λεμε οτι να 'ναι.

 

Επισης πολλα που ειναι αθορυβα οι εσωτερικες μοναδες τους,εχουν θορυβωδεις τις εξωτερικες τους μοναδες,οποτε προσοχη και αυτο γιατι ολη η Αθηνα ηδη βουιζει αρκετα.

 

 

to eksoteriko kouti einai poly pio a8oribo apo tou geitona me to samsung pou bouizei! to diko mas oute kaougete! kai mesa kai eksw!

twra oso gia tin makka pou les, ti na pw, to saloni mas einai poly megalo kai o aeras pou anapneoume sini8os einai anakiklosimos afou panta me to klimatistiko anoixto exoume kai mia porta mpalkoniou anoixti gia anakiklosi, ksexasa na pw oti sto spiti mas den kapnizei kaneis , opote ta filtra einai ka8ara, ta ka8earizoume ka8e xrono prin to kalokairi sxedon , alla mono ta apla filtrakia , tipota allo , den to exoume akoumpisei allou! kai o aeras einai pragmatika aosmos!

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

to eksoteriko kouti einai poly pio a8oribo apo tou geitona me to samsung pou bouizei! to diko mas oute kaougete! kai mesa kai eksw!

twra oso gia tin makka pou les, ti na pw, to saloni mas einai poly megalo kai o aeras pou anapneoume sini8os einai anakiklosimos afou panta me to klimatistiko anoixto exoume kai mia porta mpalkoniou anoixti gia anakiklosi, ksexasa na pw oti sto spiti mas den kapnizei kaneis , opote ta filtra einai ka8ara, ta ka8earizoume ka8e xrono prin to kalokairi sxedon , alla mono ta apla filtrakia , tipota allo , den to exoume akoumpisei allou! kai o aeras einai pragmatika aosmos!

 

 

Εκτος απο τα φιλτρακια που τα πλενεις καθε χρονο,αν βγαλεις την προσοψη κατω απο το ψυγειο εχει μια μακροστενη φτερωτη οπου εκει πιανει πολυ βρωμια.Μπορεις να το κανεις και μονος με πινελο και ηλεκτρικη σκουπα.

Για αρχη κοιτα απο τις γριλιες που βγαινει ο αερας με ενα φακο και θα δεις αυτο που σου λεω.

Mutilator :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Και εγω μαρκας θα ψηφισω, εχουμε τα τελευταια 5-6 χρονια 2 mitsubishi και δουλευουν αψογα χειμωνα-καλοκαιρι.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μία ψήφο εμπιστοσύνης και από μένα στα αγαπημένα μου mitsubishi! :)

God grant me the serenity to accept the things I cannot change,

courage to change the things I can

and wisdom always to tell the difference.

Link to comment
Share on other sites

Κινέζικο ανεμιστήρα με 10 € από το σούπερ μάρκετ. Μόνο προσοχή στις εκρήξεις!! :tease:
Link to comment
Share on other sites

Πάντος αυτά της LG που διαφιμήζει η τηλεώραση φαίνονται καταπληκτικά. Από ποιότητα και θόρυβο όμως πως είναι;
Link to comment
Share on other sites

Εμείς έχουμε ένα Panasonic από το 95... :shifty: είναι πολύ καλό και δεν έχει παρουσιάσει προβλήματα.Πιστεύω γενικά πως τα καλύτερα κλιματιστηκά είναι τα Panasonic με διαφορά. :shifty: :rolleyes: ;)
Link to comment
Share on other sites

Hitachi 24άρι all DC Inverter το πλήρωσα πρίν απο 3 χρόνια περίπου αν θυμάμαι καλά 700 χιλιάδες αλλά το διάλεξα έτσι γιατί προ το παρόν δουλέυει Χειμώνα Καλοκαίρι ακαι η οικονομία που κάνει είναι αισθητή!!
Link to comment
Share on other sites

Έξω κάνει ζέστη, μέσα κάνει Φουτζίτσου!

 

Λειτουργεί σαν σκυλί εδώ και 5 χρόνια και από θόρυβο τα πάει αρκετά καλά.

Σχετικά με τα καινούργια βέβαια μέρα με την νύχτα.Είναι μερικά που ξεχνάς ότι τα έχεις ανοίξει!

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Pantws gia ta DAIKIN exw akousei apo filo texniko oti einai ta kalytera ths agoras kai fysika ta Mitsubishi.

Ta Bluesky ktl ti lene?kene polu reuma?

An oxi symferei pantws,symfoithtes mou pou ta exw dei 3 xronia twra den exoun pa8ei tpt.Nomizw oti exoun kai megalh eggyhsh.

Link to comment
Share on other sites

εγω προσφατα πηρα ενα 18αρι firstline την ανοιξη και μεχρι τωρα δεν μου εχει παρουσιασει ουτε θορυβο ουτε τρωει πολυ απο οτι πιστευα class c νομιζω ειναι και μεσα σε 15-20 λεπτα εχει κρυωσει ενα μερος περιπου στα 90 τμ δεν ειναι και η καλυτερη μαρκα αλλα την δουλεια του την κανει
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως όταν πάω σε δικό μου σπίτι , θα πάρω σίγουρα τα καινούρια LG τα πολύχρωμα που είναι και πιο φανκυ και πιο μοδάτα και πάνε σε κάθε διακόσμηση....

 

Τέλεια....

:X
Link to comment
Share on other sites

εχω αγορασει πριν 3 χρονια ενα KENDO. μου στοιχησε τοτε 300 ευρω. γενικα ειμαι ευχαριστημενος εκτος του οτι ιδιαιτερα η εξωτερικη μοναδα κανει αρκετο θορυβο. Μεγαλη σημασια ομως εχει το κλιματιστικο που αγοράζουμε να κανει για τον χωρο που το θελουμε. Γενικα ειμαι της άποψης ότι εκεί που κοιμομαστε δεν χρειαζεται κλιματιστικο. Αυτο που εχω ειναι περιπου 11.000 btu ψυξη, το εχω στο σαλονι και κανει για ολο το σπιτι, αν βεβαια εχεις κλεισει ολα τα παραθυρα!
Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Ξέρω δεν ταιριάζει ιδιαιτέρως στο υπάρχον section αλλά δεν νομίζω πως ταιριάζει και κάπου αλλού...

Ένας φίλος μου φοιτητής θέλει να πάρει air condition και επειδή σε 1,5 χρόνο θα φύγει, δεν θέλει να πάρει εντοιχισμένο αλλά φορητό (αυτά που είναι εμφανισιακά σαν σόμπα υγραερίου και έχουν και μία σωλήνα εξαγωγής του ζεστού αέρα). Γενικά έχω ακούσει τα χειρότερα για αυτού του είδους τα κλιματιστικά, αλλά έχω πετύχει σε κανα 2 ξενοδοχεία στο εξωτερικό τέτοια μηχανήματα και κάναν αρκετά καλά την δουλειά τους, δεν θυμάμαι όμως μάρκες/τύπους κλπ. Έχει κανείς καμιά καλή πρόταση;

Τα πάντα ήταν διαφορετικά, πριν αλλάξουν όλα.
Link to comment
Share on other sites

Όπως κι ο ίδιος γνωρίζεις, τα airconditions δεν αποτελούν gadgets :),

τουλάχιστον όχι σαν αυτά που φιλοξενούμε στο παρόν φόρουμ.

 

Συνεπώς το thread σου δεν μπορεί να συνεχιστεί εδώ.

Ας το μεταφέρουμε στο Chat+Fun φόρουμ.

 

[μεταφορά από D+G forum]

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έχει μια προσφορά το Carefour ένα 12αρι Firstline με 175€ και σκέφτομαι να το πάρω για το σαλόνι.Ξέρω ότι είναι κινέζικο,ότι είναι αμφιβόλου ποιότητας κλπ κλπ.Σκέφτομαι όμως ότι και 3-4 χρόνια να κρατήσει την απόσβεσή του θα την έχει κάνει.Το μόνο που φοβάμαι είναι μην πάρει ανάποδες καμμιά μέρα και σκάσει στα καλά καθούμενα :p .Έχει κανείς άλλος εκτός απο τον hydro ανάλογο κλιματιστικό να μου πει γνώμες;

 

εγω προσφατα πηρα ενα 18αρι firstline την ανοιξη και μεχρι τωρα δεν μου εχει παρουσιασει ουτε θορυβο ουτε τρωει πολυ απο οτι πιστευα class c νομιζω ειναι και μεσα σε 15-20 λεπτα εχει κρυωσει ενα μερος περιπου στα 90 τμ δεν ειναι και η καλυτερη μαρκα αλλα την δουλεια του την κανει

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως αγόρασα την προηγούμενη βδομάδα 2 hitachi 9αρια για τα δωμάτια.ελπίζω να μου βγουν καλά όπως αυτό που πήρα πέρυσι για το σαλόνι

 

αυτά...κ καλημέρα!

΄΄Μην προσπαθήσεις να με καταλάβεις...ΑΠΛΑ αγάπησέ με΄΄
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...