Jump to content

Xiaomi Mi 9


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις τώρα και εμένα , global

 

Edit: δεν με αφήνει να ανεβάσω φωτογραφία 11.0.5.0 , γράφει μόνο ενημέρωση ασφαλείας Ιανουαρίου!

Edited by bill64
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλησπέρα! Έκανα ένα factory reset στη συσκευή και ενώ όλα πάνε μια χαρά, το Launcher έχει μείνει στην 4.14.1379 και δεν λέει να δει το update για την 15 και να το πάρει. Υπάρχει κάποιος τρόπος να το αναγκάσω manually να τσεκάρει για updates και να το δει για να το πάρει? Στο System Apps Updater μου λέει "All apps are up to date" και στο ιστορικό του δεν εμφανίζει καμία αναβάθμιση για Launcher

 

Επίσης τις ειδοποιήσεις του facebook μου τις βγάζει άσπρες και κομμένες στη μέση. Το έχετε κι εσείς αυτό το θέμα?

Edited by hondacivic_s
Link to comment
Share on other sites

Έσκασε μύτη...

 

b56aa160e475be22a1e86ec5f6578ead.jpg

 

Και σε μένα ήρθε χθες βράδυ και δεν την έβαλα αμέσως.. Σήμερα που πήγα να την περάσω βλέπω εξαφανίστηκε... λέει δεν υπάρχει νέα ενημέρωση. Τι συμβαίνει;.. την πήραν πίσω;

Link to comment
Share on other sites

Για Global ή ΕΕΑ εκδοση εσκασε μυτη; για να ξερουμε τι να περιμενουμε :p

Xiaomi Mi9 & Blackberry Passport User!

http://mowned.com/sig/panagiotischq.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

Για Global ή ΕΕΑ εκδοση εσκασε μυτη; για να ξερουμε τι να περιμενουμε :p

για Global σιγουρα , νομιζω και για ΕΕΑ

Link to comment
Share on other sites

Δεν αλλαξε και τίποτα. Ένα που παρατήρησα είναι ότι η ζωντανή ταπετσαρία που αλλάζει με την ώρα της μέρας μένει μόνιμα στην βραδινή με τα σκούρα χρώματα
Link to comment
Share on other sites

Δεν αλλαξε και τίποτα. Ένα που παρατήρησα είναι ότι η ζωντανή ταπετσαρία που αλλάζει με την ώρα της μέρας μένει μόνιμα στην βραδινή με τα σκούρα χρώματα

 

security patch και βελτίωση επιδόσεων αλλά και χειρότερη μπαταρία. αυτά έχουν παρατηρηθεί μέχρι στιγμής από την beta team

Link to comment
Share on other sites

Αν ενδιαφέρετε κάποιος για mi9 128/6Gb ocean blue ας στείλει μήνυμα
Link to comment
Share on other sites

Για την μπαταρία δεν μπορώ ακόμα να πω, αλλά η 11.0.8 λειτουργεί πολύ ομαλά στο κινητό μου.

Οι ήχοι ακούγονται καθαρότεροι, η ανταπόκριση είναι άμεση και η γενική αίσθηση μου είναι θετική.

Κάτι θεματάκια που είχα στις ειδοποιήσεις του Outlook βλέπω έχουν διορθωθεί.

Στον dialer δεν έχει αλλάξει κάτι, υπάρχει ακόμα η δυνατότητα ηχογράφησης.

HTC HD2 --> Nokia Lumia 800 --> Nokia Lumia 930 --> Mi Note 3 --> Mi 9
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να βάλεις το +30 μπροστά από το τηλέφωνο σε μια επαφή να δεις αν το βγάζει το όνομα στα μηνύματα.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Πρωτες εντυπωσεις με την 11.0.8 ειναι αν μη τι αλλο θετικες! Αν και πρωτα σταδια η μπαταρια φαινεται να διαχειριζεται καλυτερα και να εχει καλυτερους χρονους! Αυτο βεβαια θα φανει σε 2-3 μερες! Εγινε ακομα πιο smooth και γενικα δεν βλεπω κολληματα. Το μονο αρνητικο που βλεπω ειναι στην καρτελα Themes. Ειναι πετσοκομενο και δεν ξερω τι φταιει γιαυτο... Φταιει το Region Restriction; Αποφασισε η Xiaomi να το δωσει ετσι; Δεν ξερω. Παντως αν το βαλεις για παραδειγμα στο Region της Indias εχεις καλυτερο Interface με πιο πολλες επιλογες. Μπορει να παιξει update. Ειδομεν.

Xiaomi Mi9 & Blackberry Passport User!

http://mowned.com/sig/panagiotischq.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να βάλεις το +30 μπροστά από το τηλέφωνο σε μια επαφή να δεις αν το βγάζει το όνομα στα μηνύματα.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τελικά δεν ήθελε το +30 όλα έτσι τα είχα και μόλις το έβγαλα μετά φάνηκε το όνομα

Link to comment
Share on other sites

Με την ευκαιρία της αναβάθμισης, αφήνω το link αυτό που δείχνει πως μπορείς χωρίς root και εύκολα σχετικά (χρειάζεσαι κάποιο PC/MAC) να ξηλώσεις όποια εφαρμογή της Xiaomi ή της Google δε γουστάρεις: https://forum.xda-developers.com/redmi-5/how-to/guide-remove-stock-apps-root-t3829593
Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Επίσης, δεν ξέρω αν είναι ιδέα μου αλλά βλέπω εκπληκτική διαφορά στη μπαταρία. Από τις 08:30 που ήμουν στο 96% τώρα 16:50 είμαι στο 80% με όλα ανοιχτά και την περισσότερη ώρα σε data. Συνήθως τώρα ήμουν στο 70%... Για να δούμε πως θα πάει.
Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά...έχω παρατηρήσει ότι όποτε το φορτίζω ζεστενεται το κινητό...είναι φυσιολογικό αυτό?? πάντα με τον δικό του φορτιστή.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...

 

Μου έχουν σπάσει τα νεύρα μετά από το format που έκανα στο κινητό, έχει κάποιες κουλες συμπεριφορές.

 

Περνάω εκ νέου φωτογραφίες στις επαφές μου, μεγάλης ανάλυσης, και τις δείχνει κανονικά full screen όπως υποτίθεται.

 

Όταν όμως το τηλέφωνο κάνει sync τις επαφές με το gmail, οι φωτογραφίες γίνονται μικρές και δεν εμφανίζονται full screen όταν με καλούν. Έχει κανείς ιδέα τι παίζει?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...

 

 

 

Μου έχουν σπάσει τα νεύρα μετά από το format που έκανα στο κινητό, έχει κάποιες κουλες συμπεριφορές.

 

 

 

Περνάω εκ νέου φωτογραφίες στις επαφές μου, μεγάλης ανάλυσης, και τις δείχνει κανονικά full screen όπως υποτίθεται.

 

 

 

Όταν όμως το τηλέφωνο κάνει sync τις επαφές με το gmail, οι φωτογραφίες γίνονται μικρές και δεν εμφανίζονται full screen όταν με καλούν. Έχει κανείς ιδέα τι παίζει?

Αυτό έγινε μετά την αναβάθμιση σε MIUI 11, το έχουμε αναφέρει.
Link to comment
Share on other sites

Επίσης, δεν ξέρω αν είναι ιδέα μου αλλά βλέπω εκπληκτική διαφορά στη μπαταρία. Από τις 08:30 που ήμουν στο 96% τώρα 16:50 είμαι στο 80% με όλα ανοιχτά και την περισσότερη ώρα σε data. Συνήθως τώρα ήμουν στο 70%... Για να δούμε πως θα πάει.
Σε global είσαι ή eea?

 

Sent from my MI 9 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό έγινε μετά την αναβάθμιση σε MIUI 11, το έχουμε αναφέρει.

Ωχ αλήθεια?? Δεν το είχα πάρει γραμμή, σε ευχαριστώ για την πληροφορία!

Κουλό πάντως, στο Mi 9T της κοπελιάς μου που έχει MIUI 11 οι φωτό εμφανίζονται μια χαρά. Ελπίζω να υπάρξει κάποιο bugfix

Link to comment
Share on other sites

Πάντως με την 11.0.8 η μπαταρία δείχνει φοβερή βελτίωση μετά από περίπου μια εβδομάδα λειτουργίας. Πριν θα με έβγαζε γύρω στις 6 ώρες πάνω κάτω, κάποιες μέρες και λιγότερο.

 

Τώρα με βγάζει 8 με 9 ώρες screen time, με αρκετά βαριά χρήση (Google maps πάνω από μια ώρα σήμερα, ένα παιχνίδι 1-1μιση ώρα και γενικότερα δεν το πολυαφηνω σε ησυχία. Facebook - messenger - Instagram κτλ σε αρκετή ποσότητα)

Μακάρι να συνεχίσει έτσι!

 

wCF2gZ5

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...