Jump to content

Xiaomi Mi 9


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε global είσαι ή eea?

 

Sent from my MI 9 using Tapatalk

Είμαι με MIUI Global 11.0.8 Stable, αυτή που βγήκε προχθές για εμάς.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Επίσης, δεν ξέρω αν είναι ιδέα μου αλλά βλέπω εκπληκτική διαφορά στη μπαταρία. Από τις 08:30 που ήμουν στο 96% τώρα 16:50 είμαι στο 80% με όλα ανοιχτά και την περισσότερη ώρα σε data. Συνήθως τώρα ήμουν στο 70%... Για να δούμε πως θα πάει.

 

Μια από τα ίδια, μεγάλη διαφορά!

Πριν οριακά μια ημέρα και τώρα είμαι 1 ημ 11 ώρες και έχω 34%!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλά τι έχουν κάνει με τη μπαταρία; Τεράστια διαφορά! Τουλάχιστον 30% καλύτερη διαχείριση. Ελπίζω να μην μας ξενερώσουν στην επόμενη αναβάθμιση.
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως βρήκα bug: στο ξυπνητήρι δεν λειτουργεί το ascending volume με αποτέλεσμα να χτυπάει στη μέγιστη ένταση από το πρώτο δευτερόλεπτο... Είναι τραγικό για εμάς που ξυπνάμε εύκολα.
Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Καλά τι έχουν κάνει με τη μπαταρία; Τεράστια διαφορά! Τουλάχιστον 30% καλύτερη διαχείριση. Ελπίζω να μην μας ξενερώσουν στην επόμενη αναβάθμιση.

Εγώ που έχω με το ζόρι 5 ώρες SoT τι παίζει??? Στο πηγάδι κατούρησα???

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Ας μου εξηγήσει κάποιος τι παίζει με τις κλήσεις μέσω WiFi;

Εάν το ενεργοποιήσω ποιες θα είναι οι διαφορές;

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ας μου εξηγήσει κάποιος τι παίζει με τις κλήσεις μέσω WiFi;

Εάν το ενεργοποιήσω ποιες θα είναι οι διαφορές;

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε Samsung πχ με Cosmote που το είχα αν είσαι σε υπόγειο για παράδειγμα που δεν έχει καλό σήμα μέσω Wi-Fi έχεις καμπάνα

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ που έχω με το ζόρι 5 ώρες SoT τι παίζει??? Στο πηγάδι κατούρησα???
Κι εγώ από infoquest και με 11.05 version δεν έχω δει αυτό το +30% που λένε τα παιδιά εδώ μέσα

Φοράνε άλλη έκδοση μήπως πιο φρέσκια ας μας πουν0dfaa343d58612d5936c9da6511bb36f.jpg

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Σε Samsung πχ με Cosmote που το είχα αν είσαι σε υπόγειο για παράδειγμα που δεν έχει καλό σήμα μέσω Wi-Fi έχεις καμπάνα

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κι εγώ από infoquest και με 11.05 version δεν έχω δει αυτό το +30% που λένε τα παιδιά εδώ μέσα

Φοράνε άλλη έκδοση μήπως πιο φρέσκια ας μας πουν0dfaa343d58612d5936c9da6511bb36f.jpg

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εγώ έχω την 11.08 αλλά το SoT είναι με το ζόρι 5 ώρες... απορώ τι γίνεται και έχουν τέτοια SoT οι άλλοι... fe4366d56e6369b0a9ce88718ccec266.jpg

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Μου ενεργοποιείται αυτόματα η αυτόματη φωτεινότητα ενώ την έχω απενεργοποιήσει.

 

Τι μπορεί να γίνεται?

 

Στάλθηκε από το D5803 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δε μου το ξαναέκανε μπορεί να το πατούσα καταλάθος

Edited by kprse

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.

 

Πώς μπορώ να αλλάξω τα εικονίδια από πακέτο εικονιδίων που έχω κατεβάσει?

 

Μπορώ κάπως να αποθηκεύσω ρυθμίσεις και στήσιμο του κινητού ώστε να επανέρθει όπως είναι τώρα αν κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων?

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by kprse

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

@kprse

Αν είσαι με τον launcher της xiaomi μόνο από την εφαρμογή themes, η ε άλλον launcher nova Evie Launcher κ.α

Ρυθμίσεις/Σχετικά με το τηλέφωνο/Αντίγραφα ασφαλείας & επαναφορά/Τοπικά αντίγραφα ασφαλείας, εισάγεις pin η μοτίβο/ Επιλέγεις αντίγραφου ασφαλείας/ Αφήνεις η το βελάκι δεξιά και θα βγάλει λίστα με τη θες να πάρει αντίγραφα ασφαλείας .

Τα αντιγραφέα ασφαλείας θα υπάρχουν στο φάκελο: MIUI/MIUI/backup/All backup/φάκελος με ημερομηνία και ώρα πχ 15032020_135751

Θα αντιγράψεις στον υπολογιστή all backup, και μετά θα αντιγράψεις το all backup στο MIUI/backup

Αυτό το αντίγραφο ασφαλείας δεν αντιγράφει εικόνες βίντεο μουσική και λοιπά αρχεία μόνο ρυθμίσεις, θα φροντίσεις να τα αντιγράψεις συνδέοντας με καλώδιο usb

Edited by maarinos
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την αναλυτικότατη απάντηση

 

Το αντίγραφο στο mi cloud κάνει ακριβώς τα ίδια ή όχι?

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by kprse

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα θέμα εδώ και δύο μέρες δεν μπορώ να στείλω φωτογραφίες από το άλμπουμ της εφαρμογής στο messenger το έχει κανείς άλλος?

Ούτε όμως και από άλλη εφαρμογή προβολής εικόνων όπως την quick pic.

Αντίθετα μπορώ να στείλω link ή να γράφω.

Έκανα απεγκατάσταση της εφαρμογής με πλήρη καθαρισμό εννοείται και ξανά εγκατάσταση αλλά τίποτα τα ίδια πράγματα.

Καμία ιδέα κανένας?

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα θέμα εδώ και δύο μέρες δεν μπορώ να στείλω φωτογραφίες από το άλμπουμ της εφαρμογής στο messenger το έχει κανείς άλλος?

Ούτε όμως και από άλλη εφαρμογή προβολής εικόνων όπως την quick pic.

Αντίθετα μπορώ να στείλω link ή να γράφω.

Έκανα απεγκατάσταση της εφαρμογής με πλήρη καθαρισμό εννοείται και ξανά εγκατάσταση αλλά τίποτα τα ίδια πράγματα.

Καμία ιδέα κανένας?

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κι εγώ το παρατήρησα και το ψάχνω από εχθές, αλλά δε βρήκα άκρη. Μήπως είναι θέμα της εφαρμογής;

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω γιατί το κάνει και με άλλη εφαρμογή όπως σου είπα δεν μπορώ να το εξηγήσω γιατί όλων των γνωστών μου τα κινητά αλλά και της γυναίκας μου δουλεύουν κανονικά να πεις ότι έχει γίνει λόγω υπερφόρτωσης δικτύου και ότι κόβει το messenger διάφορους λογαριασμούς εναλλάξ δεν το νομίζω δεν έχω ακούσει τίποτα.

Έχω στείλει αναφορά αλλά έχει μειωμένο προσωπικό μου απάντησαν σε αυτοματοποιημένο μήνυμα Οπότε άκρη δεν πρόκειται να βρεθεί ούτε εκεί.

Κάποιος άλλος που να έχει το ίδιο πρόβλημα ας αναφέρει εάν έχει βρει κάποια λύση

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Θέμα της εφαρμογής είναι. Με το επόμενο update λογικά θα λυθεί

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι μακάρι γιατί διαβάζω έχουν και αλλού προβλήματα. Τζάμπα την έβαλα και την έβγαλα πάλι μαζί με το facebook με καθαρή εγκατάσταση τα ίδια πράγματα

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Ναι μακάρι γιατί διαβάζω έχουν και αλλού προβλήματα. Τζάμπα την έβαλα και την έβγαλα πάλι μαζί με το facebook με καθαρή εγκατάσταση τα ίδια πράγματα

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κι εγώ έχω θέμα.

Πρόβλημα της εφαρμογής είναι.

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μας Επίσης έχει θέμα όταν κάνεις από την εφαρμογή ασφάλεια, εκκαθάριση κλπ τότε σου γυρνάει την φωτεινότητα καμιά φορά στο αυτόματο έστω αν την έχεις ρυθμίσει χειροκίνητο, και επίσης (πάντα όμως όταν κάνεις εκκαθάριση κλπ μέσω της εφαρμογής) αλλάζει το χρόνο αδράνειας που κλείνει η συσκευή.

Εγώ την έχω σε ένα λεπτό και τη βάζει στα 15 δεύτερα που είναι προεπιλογή μάλλον.

Bugs που ελπίζω να τα λύσουν σε επόμενη αναβάθμιση

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση, έχει δοκιμάσει κανένας φίλτρα για το φακό? Βρίσκω nd φίλτρο ρυθμιζόμενο, για πλάνα σε εξωτερικό χώρο και το σκέφτομαι αν αξίζει.
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω δοκιμάσει αλλά φαντάζομαι ότι με την ταχύτητα κλείστρου και ένα nd φίλτρο θα κάνεις ωραία πράγματα...Που μπορούμε να βρούμε τέτοια φίλτρα για το mi9;
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω δοκιμάσει αλλά φαντάζομαι ότι με την ταχύτητα κλείστρου και ένα nd φίλτρο θα κάνεις ωραία πράγματα...Που μπορούμε να βρούμε τέτοια φίλτρα για το mi9;

 

Εγώ το χτύπησα από Αγγλία μέσω ebay σε δημοπρασία και το πήρα 5.50€.

Σαν αυτό είναι και κάνει και σε mi9.

https://www.ebay.com/itm/Zomei-Neutral-Density-Clip-on-Phone-Camera-ND-Filter-Lens-37mm-Adjustable/323497300705?_trkparms=aid%3D111001%26algo%3DREC.SEED%26ao%3D1%26asc%3D20160727114228%26meid%3D189633e024314d95b21b7d32ca161b18%26pid%3D100290%26rk%3D1%26rkt%3D4%26sd%3D323497300705%26itm%3D323497300705%26pmt%3D1%26noa%3D1%26pg%3D2060778&_trksid=p2060778.c100290.m3507

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...