Jump to content

Xiaomi Mi 9


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά. Σήμερα μου έπεσε το κινητό από μισό μέτρο με την οθόνη κάτω και παρόλο που είχε θήκη και τζαμακι πέτυχε κάτι μυτερό και έσπασε η οθόνη πάνω δεξιά στην γωνία. Από τι κατάλαβα εδώ δεν αξίζει καν. Αλλά έχω βρει στο Alli οθόνες που λέει original μαζί με frame στα 90€ αξίζει? Είναι όντως original? Έχει αλλάξει οθόνη κάποιος?

#Aliexpress € 81,15 31%OFF | Original 6.39'' Display Replacement for Xiaomi Mi 9 LCD Touch Screen Digitizer Assembly For Xiaomi MI9 Display with Service pack

https://a.aliexpress.com/_d8mngGg

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δε γνωρίζω αν είναι original, το κατάστημα έχει καλές κριτικές. Μόνο 2 αρνητικά feedback έχει στην οθόνη που απ ότι βλέπω έσπασαν κατά την μεταφορά (βλέπε φώτο).
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ναι τις είδα και εγώ. Φαίνεται αυθεντική είναι βέβαια και το θέμα του τελωνείου

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Πηγα στο mi store στο golden hall 2 μήνες πριν, το έστειλαν info quest, σε 3 μέρες ήταν έτοιμο στα €125! Δεν αξίζει να ψάχνεις αλλού για ορίτζιναλ ανταλλακτικό οθόνης. Στον Γερμανό μου είχαν πει €220 σε άλλα 2 μαγαζιά που ρώτησα 70-90 αλλά όχι ορίτζιναλ.
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή σου άλλαξαν οθόνη με 125€ στην info?

Το κινητό είναι από Κίνα και έχω ακούσει ότι δεν τα επισκευάζει

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Γιατί να μην το δεχτούν;Δεν είναι θέμα εγγύησης, θα πληρώσεις κανονικά. Μπορείς να πάρεις και ένα τηλέφωνο. Αλλά ναι, ούτε εγώ το πίστευα ότι θα την εβγαζα καθαρή με €125.
Link to comment
Share on other sites

Παίζει να αλλάξω μόνο το γυαλί από πάνω γιατί μόνο αυτό ράγιζε?

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Γιατί να μην το δεχτούν;Δεν είναι θέμα εγγύησης, θα πληρώσεις κανονικά. Μπορείς να πάρεις και ένα τηλέφωνο. Αλλά ναι, ούτε εγώ το πίστευα ότι θα την εβγαζα καθαρή με €125.
Μήπως ήταν καμιά προσφορά που έτρεχε εκείνο το καιρό?

Είσαι σίγουρος στα 125 οθόνη γνήσια του Mi9?

Μήπως ήταν για το Mi9 light (δε θυμάμαι ακριβώς πως το λένε) γιατί κι εγώ όταν είχα ρωτήσει έτσι από περιέργεια πριν καιρό στα 220€ περίπου μου είχαν πει στην infoquest

 

 

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Όπως έγραψα και στο άλλο φόρουμ μίλησα με infoquest και τα πράγματα δεν έχουν αλλάξει δεν επισκευάζει εισαγωγής. Σε κάποια μαγαζιά που πήρα μου είπαν 150-160€ και είναι ακόμα σε αναμονή για την οθόνη.

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

OK, δεν το ήξερα για τα εισαγωγής κινητά τι ισχύει. Το δικό μου αγορασμένο από το mi store, μου πήγε €125 original οθόνη+ digitizer αφού πάνε αυτά μαζί. Καλό Πάσχα σε όλους.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Στην αρχική οθόνη του κινητού έχω το widget Ρολόι που δείχνει την ώρα και τον καιρό.

 

Το πρόβλημα είναι ότι αν αφήσω το κινητό σε άλλη καρτέλα/οθόνη και γυρίσω μετά στην κύρια με το wodget του καιρού η ώρα έχει μείνει σε αυτή που ήταν πριν αλλάξω καρτέλα και ανανεώνεται μόλις πάω στην καρτέλα με το widget αλλίως δεν ανανεώνεται όπως θα ήταν φυσιολογικό. (μιλάω για την ώρα που δείχνει το widget μόνο)

 

Το αντιμετωπίζει κανείς άλλος ?

 

Διέγραψα το widget Ρολόι και το έβαλα πάλι αλλά κάνει πάλι το ίδιο.

 

Ευχαριστώ αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει

Edited by kprse

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Βλέπω στο site της Cosmote ότι υποστηρίζει την συσκευή επίσημα με VoLTE και WiFiCalling.

4G+ πιάνει;

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις παιδιά.

 

from my 1+6t

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά και χρόνια πολλά.Επεσε το κινητό με την οθόνη και ράγισε το τζαμακι με την οθόνη όμως να δουλεύει κανονικά...Ξέρετε αν αλλάζει μόνο το τζάμι η πάω για οθόνη;

Edit:Μόλις είδα ότι δεν αλλάζει το τζαμακι από έξω αλλά όλη η οθόνη...Κρίμα...Θα το αφήσω έτσι.

Edited by Dimitris_1386
Link to comment
Share on other sites

Χριστός Ανέστη, χρόνια πολλά και καλή λευτεριά.

Έχω πάρει το mi9 από αυτό το μαγαζί https://www.globalphone.gr και έχω burn in.

Γνωρίζετε αν με καλύπτει η εγγύηση;

Link to comment
Share on other sites

Χριστός Ανέστη, χρόνια πολλά και καλή λευτεριά.

Έχω πάρει το mi9 από αυτό το μαγαζί https://www.globalphone.gr και έχω burn in.

Γνωρίζετε αν με καλύπτει η εγγύηση;

Λογικά ναι, από τη στιγμή που δεν είσαι ο υπαίτιος για τη δυσλειτουργια αυτή.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Πήγα να μεταφέρω φωτογραφίες και βίντεο από το κινητό σε pc και είδα ότι τα βίντεο σε slow motion παίζουν σαν κανονικά στο pc. Τι πρέπει να κάνω για. Να παραμείνει slow motion?

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Πήγα να μεταφέρω φωτογραφίες και βίντεο από το κινητό σε pc και είδα ότι τα βίντεο σε slow motion παίζουν σαν κανονικά στο pc. Τι πρέπει να κάνω για. Να παραμείνει slow motion?

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Λογικά τα τράβηξες με τη μαμα κάμερα. Όταν τραβάς βίντεο σε slow motion, πρέπει να το επεξεργαστείς μετά. Βρες το βίντεο και πάτα αναπαραγωγή. Θα παρατηρήσεις στο κάτω μέρος της οθόνης μια μπάρα η οποία σου δείχνει πιο κομμάτι του βίντεο είναι σε slow motion. Δηλαδή μπορείς να έχεις πχ την αρχή και το τέλος του βίντεο σε νορμάλ ταχύτητα και το υπόλοιπο σε slow motion. Μόλις διαλέξεις τι θέλεις, πάνω δεξιά έχει αποθήκευση. Αποθήκευσε το και μετά μετέφερε το στο pc και θα δεις οτι θα το παίζει slow motion. Απλά μετά, στη συσκευή σου θα βλέπεις δύο βίντεο, ένα το αρχικό και ένα το επεξεργασμένο. Το αρχικό αν θες μπορείς να το επεξεργαστείς ξανά όσες φορές θέλεις.

https://ibb.co/0jScVfR

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Στην αρχική οθόνη του κινητού έχω το widget Ρολόι που δείχνει την ώρα και τον καιρό.

 

Το πρόβλημα είναι ότι αν αφήσω το κινητό σε άλλη καρτέλα/οθόνη και γυρίσω μετά στην κύρια με το widget του καιρού η ώρα έχει μείνει σε αυτή που ήταν πριν αλλάξω καρτέλα και ανανεώνεται μόλις πάω στην καρτέλα με το widget αλλίως δεν ανανεώνεται όπως θα ήταν φυσιολογικό. (μιλάω για την ώρα που δείχνει το widget μόνο)

 

Το αντιμετωπίζει κανείς άλλος ?

 

Διέγραψα το widget Ρολόι και το έβαλα πάλι αλλά κάνει πάλι το ίδιο.

 

Ευχαριστώ αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει

 

Μπορεί να με βοηθησει καποιος?

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Είδατε καμία διαφορά με την 11.0.9;
Μόνο security patch.

Δοκίμασα την 12 σήμερα.

Έρχονται ωραίες αλλαγές

 

Sent from my MI 9 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...