Jump to content

Xiaomi Mi 9


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το καλό είναι ότι φορτίζει ταχύτατα

Πάνω από 20% σε 10 μόνο λεπτά αν είναι χαμηλά η μπαταρία ειδικά, τουρμπίζει κανονικά χαχα

Οπότε και να έχεις ένα 30-40% πχ το απόγευμα αν κάνεις χρήση εντατική το βάζεις 20' πριν κοιμηθείς ή βγεις έξω και έχει πάει στο 70-80% στο τσακ μπαμ.

Άσε που την ίδια δουλειά κάνει και με τον γρήγορο ασύρματο της Xiaomi

Μεγάλη ευκολία :)

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλημέρα σκέφτομαι να στείλω το Α3 κ να πάρω mi 9

Από μπαταρία τι λέει το κινητό ;

σύμφωνα με αυτό το συγκριτικό, θα είσαι πολύ καλύτερα :)

https://www.kimovil.com/en/compare/samsung-galaxy-a3-2017-dual,xiaomi-mi-9-global

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά..νομίζω πως με την τελευταία ενημέρωση την 11.0.7 η μπαταρία τελειώνει πολύ γρήγορα!το παρατηρήσατε και εσείς?
Link to comment
Share on other sites

σύμφωνα με αυτό το συγκριτικό, θα είσαι πολύ καλύτερα :)

https://www.kimovil.com/en/compare/samsung-galaxy-a3-2017-dual,xiaomi-mi-9-global

 

Δεν το διευκρίνισα σωστά μάλλον. Σε σχέση με το mi a3

Link to comment
Share on other sites

Δεν το διευκρίνισα σωστά μάλλον. Σε σχέση με το mi a3
Πλάκα κάνεις; την μπαταρία του Α3 δεν θα την βρεις αλλού, το mi9 έχει τραγική μπαταρία σε σχέση με το Α3 άσε που χάνεις σε όλα sd card, radio, 3.5 Jack. Το A3 προς το παρόν εγώ δεν το αλλάζω με κανένα.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Πλάκα κάνεις; την μπαταρία του Α3 δεν θα την βρεις αλλού, το mi9 έχει τραγική μπαταρία σε σχέση με το Α3 άσε που χάνεις σε όλα sd card, radio, 3.5 Jack. Το A3 προς το παρόν εγώ δεν το αλλάζω με κανένα.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν υπαρχει συγκριση ΜΙ9 με ΜΙ Α3 ουτε κατα διάνοια μην τρελαθούμε! σαν να συγκρίνεις μηχανάκι με πατίνι... η ναυαρχιδα του 2019 της xiaomi είναι σε όλα καλύτερο απο το mi a3 που είναι Low προς Middle range τηλέφωνο. Καμερα - cpu - gpu - κατασκευή . στα πάντα είναι καλύτερο το mi9. Τώρα εάν για κάποιον η λίγο καλύτερη μπαταρία είναι το μόνο κριτήριο και το 3.5mm jack υπάρχουν και πολλές κινεζιές με αυτή τη λογική που βγαίνουν με 5000 -10000 mah μπαταρία και jack και σε όλα τα αλλά χαρακτηριστικά δεν βλέπονται με 50-60 ευρο... περι ορέξεως... ενωμεταξύ αν δεν κάνω λάθος ουτε MIUI δεν εχει το mi a3 μόνο κλασικo Android κάπως ελαφρύ σχετικά χωρίς bloatware..

 

τπ είναι αστεία η σύγκριση ειλικρινα.. υπάρχουν χιλιάδες συσκευές που έχουν radio , 3.5 jack , sd card slot κ καλυτερη μπαταρία και είναι πιο κοντά στο mi9 ( π.χ. redmi note k20 pro κλπ)

Link to comment
Share on other sites

Όταν αγοράζω κινητό δεν κοιτάω επεξεργαστή κλπ, θέλω να μου κάνει την δουλειά μου και το Α3 με καλύπτει απόλυτα. Μπορεί σε ταχύτητα να είναι πιο γρήγορο από το Α3, για μένα χάνει σε βασικά πράγματα, υπάρχει και το mi9 t pro αν διαθέτει τα χρήματα.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Δεν διαφωνώ φίλε μου οτι κάνεις τη δουλειά σου με το Mi A3 και πολύ καλά μάλιστα όπως και με πολλές άλλες συσκευές είτε της xiaomi είτε αλλων εταιρειών με παρόμοια χαρακτηριστικά . Απλώς πιστεύω είναι λάθος να τα συγκρίνεις. Μπορεί να βγεί και κάποιος και να πεί εγώ έχω το Nokia 3210 και κάνω τη δουλειά μου κ επειδή έχει 3.5 jack είναι καλύτερο απτο mi9 δεν το αλλάζω... όλα σχετικά είναι για τον καθένα... Σε τεχνική όμως σύγκριση των δύο συσκευών δεν τίθεται θέμα. Είναι άλλη κατηγορία πραγματικά δεν έχει να κάνει μόνο με την ταχύτητα (cpu - ram - ufs 2.1 κλπ) .. δεν συγκρίνονται σε οθόνη - ανάλυση δαχτυλικο αποτύπωμα κλπ .. δεν συγκρίνονται σε ποιότητα υλικών κατασκευής... δεν συγκρίνονται σε κάμερες(αλλοι φακοί).. το mi9 δεν είναι απλώς καλύτερο σε όλα αυτα και άλλα πολλά εχει τα top του 19 όταν βγήκε σε hardware... οποτε είναι πολυ ατοπη η σύγκριση ... με one plus 7 - huwaei p30 pro - samsung s10 κλπ συγκρινεται το mi9 ... ειναι αλλο tier .... δεν ξέρω πως να στο εξηγήσω καλυτερα...
Link to comment
Share on other sites

Δεν διαφωνώ φίλε μου οτι κάνεις τη δουλειά σου με το Mi A3 και πολύ καλά μάλιστα όπως και με πολλές άλλες συσκευές είτε της xiaomi είτε αλλων εταιρειών με παρόμοια χαρακτηριστικά . Απλώς πιστεύω είναι λάθος να τα συγκρίνεις. Μπορεί να βγεί και κάποιος και να πεί εγώ έχω το Nokia 3210 και κάνω τη δουλειά μου κ επειδή έχει 3.5 jack είναι καλύτερο απτο mi9 δεν το αλλάζω... όλα σχετικά είναι για τον καθένα... Σε τεχνική όμως σύγκριση των δύο συσκευών δεν τίθεται θέμα. Είναι άλλη κατηγορία πραγματικά δεν έχει να κάνει μόνο με την ταχύτητα (cpu - ram - ufs 2.1 κλπ) .. δεν συγκρίνονται σε οθόνη - ανάλυση δαχτυλικο αποτύπωμα κλπ .. δεν συγκρίνονται σε ποιότητα υλικών κατασκευής... δεν συγκρίνονται σε κάμερες(αλλοι φακοί).. το mi9 δεν είναι απλώς καλύτερο σε όλα αυτα και άλλα πολλά εχει τα top του 19 όταν βγήκε σε hardware... οποτε είναι πολυ ατοπη η σύγκριση ... με one plus 7 - huwaei p30 pro - samsung s10 κλπ συγκρινεται το mi9 ... ειναι αλλο tier .... δεν ξέρω πως να στο εξηγήσω καλυτερα...

 

Ότι υπάρχουν διάφορες είναι δεδομένο . Αλλά όχι τόσο δραματικές όπως τις περιγράφεις

Από mi 8 πήγα στο mi.a3 που συνολικά είναι καλύτερο του mi 9 κ πάλι δεν μου λείπει καθόλου . Η κάμερα που λες πάλι είναι ίδια ακριβώς σύμφωνα κ με τα λεγόμενα του Αντρέα . Έτσι για την άλλαγη το σκέφτομαι αλλαη πολύ κακή μπαταρία του mi.9 με πρόβληματιζει .. μάλλον με βλέπω για poco f2 lite που είναι κ φρέσκο ..

Link to comment
Share on other sites

IMX 586 εχει φακό το mi9 που ήταν top οταν βγήκε... και το mi A3 έχει τον ΙΜΧ 582... σίγουρα έχουν διαφορά .. επίσης το ίδιο συμβαίνει και στον επεξεργαστή.. αλλο snapdragon 855 με ότι συνεπάγεται αυτό και άλλο 665... anyway ο καθένας ικανοποείται με οτιδήποτε... δεν έχω δεί ουτε ενα review.. ούτε ενας ποτε δεν μου έχει αναφέρει οτι γενικά είναι καλύτερο το A3 απτο mi9... παντα βεβαια ο καθένας θα προσπαθήσει να υποστηρίξει αυτο που επέλεξε με οποιοδήποτε τρόπο. με αυτη τη λογικη όλα σχετικά είναι... και δεν μπορουμε καν να συγκρινουμε.. εγω μια αντικειμενικη αναφέρω... δεν μπορω να δεχτω ασπουμε οτι είναι ίδια η amoled οθόνη 1560χ720 του Α3 με την 2340x1080 ( που παιζει και στα 84hz με mod) του mi9... ξαναλέω πάντως οτι αν για κάποιον το Jack πχ είναι τοσο σημαντικο ωστε να παραβλέψει όλα τα υπόλοιπα τοτε οκ... σε τεχνικα χαρακτηριστικα δεν υπαρχει συγκριση ομως όπως επίσης και η μπαταρια του mi9 μια χαρα βγάζει μια - μιάμιση μερα απτο Μαιο που το έχω και όσοι γνωστοι μου κλπ το έχουν/
Link to comment
Share on other sites

O 582 με τον 586 έχουν μόνο στο βίντεο . O ένας τραβάει 40κ/60 fps κ ο άλλος 30 . Καμία άλλη διαφορά. Το ότι έχει stock android είναι σίγουρο καλο το Α3. Κ αυτό το καθαρίζω όλη την ώρα την ram είναι κ λίγο εκνευριστικο που έχει το miui. Παρόλαυτα έτσι για την αλλαγή θα ήθελα να το δω. Αλλά ότι η μπαταρία είναι τραγική είναι τεράστιπ μείον κ το ξέρω απο το mi 8 .Είναι αυτή η μπούρδα της xiaomi , ειδικά στις μεγάλες κατηγορίες ποτε να μην βγάζει ένα ολοκληρωμένο κινητό
Link to comment
Share on other sites

Το mi9 θα μπορούσε να ήταν το απόλυτο κινητό ούτε εγώ μπορώ να καταλάβω την λογική σε μία τόσο τρομερή συσκευή όπως το mi9 να του βάζει μικρή μπαταρία, και να του αφαιρεί τα πιο χρήσιμα για τα δικά μου δεδομένα χαρακτηριστικά (Jack, radio, sd).

Εγώ θα σου έλεγα για αλλαγή να δεις mi9t pro, αλλά το stock Android είναι άλλο πράγμα βρε παιδιά βούτυρο πάει, ούτε θέμα με notification ούτε τίποτα όλα στην ώρα τους.

Και αυτή η μπαταρία δεν υπάρχει, τι να κάνω τον 855 άμα έχω το άγχος μην μείνω από μπαταρία, έφυγα το πρωί για δουλειά με 60% και γύρισα τώρα με 46, χωρίς μα κοιτάω καν αν έχω μπαταρία, αυτό δεν το αλλάζω. c88021e744c5c01fdaf9eabd3609f592.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι η μόνη διαφορά το βίντεο στους φακούς... Δείτε φωτογραφίες τραβηγμένες δίπλα δίπλα απτους δύο φακούς υπάρχουν ένα σωρό βίντεο και τεστ καμερών... Δείτε επίσης διάφορα επεξεργαστών 855 με 665... Καμία σχέση multitasking antutu παιχνίδια δεν κολλάει πουθενά το τηλέφωνο μέρα με τη νύχτα τα δύο κινητά.. επιμένετε ότι είναι στην ίδια κατηγορία... Δεν καταλαβαίνω. βάλτε ένα versus ρε παιδιά στο google και δείτε λίγο διάφορες ... Πλάκα κάνουμε ? To mi a3 συγκρίνεται με το note 8 / 8 pro κλπ καμία σχέση τα τηλέφωνα. Τώρα όσον αφορά τη μπαταρια θα μπορούσε σίγουρα να είναι καλύτερη αλλά ούτως ή άλλως μια φορά ανα μια δυο μέρες θα το φορτίσουμε όλοι το κινητό.κανεις δεν το αφήνει με 20-30% να ξεκινήσει τη μέρα του... Καλά για το λειτουργικό τι να πω. Για μένα είναι απώλεια το miui 11 να μην το έχει τηλέφωνο της Xiaomi.πολυ smooth πλέον πολύ εύχρηστα εργαλεία και ρυθμίσεις όταν το συνηθίσεις δεν γυρίζεις πίσω. Υπάρχουν επιλογές rom χωρίς προβλήματα και διαφημίσεις και κινεζιες. Δεν καταλαβαίνω γιατί αυτή η επιμονή να βγάλετε καλύτερο ένα τηλέφωνο άλλης κατηγορίας και χρηματικά και σε χαρακτηριστικά... Για το jack υπάρχει ανταπτορας που είναι το ίδιο πράγμα ουσιαστικά... Δεν συγκρίνονται τα τηλέφωνα διπλό gps το mi9 πολύ καλύτερο ήχο ποιότητα κατασκευής κ υλικά , οθόνη , hardware cpu ram gpu ... Μόνο με τοπ της προηγούμενης χρονιάς συγκρίνεται oneplus 7 , s10 , p30pro .. δείτε και στο dxo mark επιδόσεις καμερας.. όπως και antutu που ήταν πρώτο για μήνες το mi9 παγκοσμιως.. και ας μην είναι πλήρως ολοκληρωμένο σε αυτό συμφωνούμε.. αυτό όμως δεν το κάνει χειρότερο απτό a3... Με τη ίδια λογική και το note 7 / note 8 είναι καλύτερο κλπ κλπ .Για το mi8 φίλε μου που λες το τηλέφωνο είναι δύο χρόνια πίσω οπότε λογικό όταν το συγκρίνεις με ένα medium range φετινό όπως το a3 να είναι οριακη η σύγκριση ...αν και πάλι το mi8 για μένα είναι καλύτερο πάλι σε πολλά (hardware,οθόνη, δαχτυλικο, κάμερα αρκετά καλή..) πόσο μάλλον το mi9... Τελοσπαντων δεν επιμένω άλλο υπάρχει και το google
Link to comment
Share on other sites

Κλείνει εδώ το vs, ρωτήσε ο φίλος κάτι και είπα την γνώμη μου, ο καθένας μας αγοράζει με βάση τις ανάγκες του και αυτό είναι το λογικό, κανείς δεν είπε ότι είναι κακό τηλέφωνο το mi9, αλλά αν δεν μου καλύπτει τις ανάγκες μου γιατί να το πάρω;

ας χαρούμε τα τηλέφωνα μας.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης στη κάμερα... Dual led flash το mi9 όπως και laser autofocus και 2x οπτικό ζουμ... πάμε παρακάτω.. οθόνη gorilla glass 6 το mi9 403 ppi ( gorilla glass 5 το a3 πολύ μικροτερης ανάλυσης και 243 ppi)... Σε ότι και να συγκρίνουμε τα δύο τηλέφωνα είναι πολύ καλύτερο το mi9 ... Ακόμα και στη μπαταρία που λέτε συνεχεια quick charge 4 απίστευτα γρήγορη φόρτιση το mi9 και ασύρματη πολύ πιο γρήγορη 18watt+ καμία σχέση το A3 δύο χρόνια πίσω και στη φόρτιση...Τελος πάλι για τη μπαταρία στο endurance mode test του gsmarena 95 ώρες το mi9 , 101 ώρες το A3 ... Σιγά τη διαφορά για να επιλέξει κανείς το Α3 μπροστά σε όλα τα άλλα που υστερεί αρκετά...
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, σεβαστές οι απόψεις όλων, αλλά να μπαίνουμε στη διαδικασία της σύγκρισης δύο διαφορετικών συσκευών, της μεσαίας κατηγορίας και της μεγάλης, είναι λίγο περίεργο.

Δεν υποτιμώ το A3, αξιόλογο κινητό αλλά ΚΑΜΙΑ σχέση το ένα με το άλλο.

Επίσης το επιχείρημα ότι στα θετικά είναι το αγνό Android είναι καθαρά υποκειμενικό κριτήριο. Πρώην κάτοχος του καθαρού Android ήμουν, η παραμετροποίηση και η ευχρηστία του MIUI βάζει κάτω το αγνό Android. Προσοχή, δε λέω ότι είναι κακό, απλά προτιμώ το MIUI.

Τώρα όσο για τη μπαταρία που ορισμένοι την περιγράφουν τραγική, δε συμφωνώ. Ανάλογα τη χρήση που κάνει ο καθένας.

Έχω επισυνάψει στιγμιότυπο οθόνης με τους χρόνους μου.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης στη κάμερα... Dual led flash το mi9 όπως και laser autofocus και 2x οπτικό ζουμ... πάμε παρακάτω.. οθόνη gorilla glass 6 το mi9 403 ppi ( gorilla glass 5 το a3 πολύ μικροτερης ανάλυσης και 243 ppi)... Σε ότι και να συγκρίνουμε τα δύο τηλέφωνα είναι πολύ καλύτερο το mi9 ... Ακόμα και στη μπαταρία που λέτε συνεχεια quick charge 4 απίστευτα γρήγορη φόρτιση το mi9 και ασύρματη πολύ πιο γρήγορη 18watt+ καμία σχέση το A3 δύο χρόνια πίσω και στη φόρτιση...Τελος πάλι για τη μπαταρία στο endurance mode test του gsmarena 95 ώρες το mi9 , 101 ώρες το A3 ... Σιγά τη διαφορά για να επιλέξει κανείς το Α3 μπροστά σε όλα τα άλλα που υστερεί αρκετά...

 

Φίλε κανείς δεν τα συγκρίνει . Είναι άλλη κατηγορία τα τηλέφωνα έτσι κ αλλιώς . Αλλά ότι η κάμερα είναι η ίδια τι να κάνουμε αφού είναι . Επίσης το gsm arena δεν δίνει 101 ώρες αλλά 105. Οπότε 10 ώρες διαφορα είναι σημαντικό μέγεθος . . Ότι είναι καλύτερο το mi 8 από το mi 9 το μαρτυρούν αρχικά η κάμερα που έχει κ ois που είναι τεράστιο μείον . Επίσης αν δεις στα μεταχειρισμένα έχουν σχεδόν ίδια τιμή που σημαίνει ότι το mi 9 έχει φάει ήδη τρελό depreciation. Μια χαρά συσκευή είναι δεν διαφωνώ αλλά έχει τα μείον της όπως όλα τα τηλέφωνα

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα... Οπότε τώρα που αποκλείσαμε το A3 είναι το mi8 καλύτερο το προπερσινο απτό mi9 ... Επειδή έχει ois... Με μοναδικό κριτήριο αυτό και τίποτα άλλο.. οι τιμές mi8 μεταχειρισμένων είναι πολύ χαμηλότερες από mi9... 300 με 400 πωλείται το mi9 καινούργιο ... 250 μεταχειρισμένο .. το mi8 πολύ πιο κάτω. Μου λες δηλαδή ότι το mi5 πχ είναι καλύτερο απτό mi6 και ούτω καθεξής.. είχα όλα τις ναυαρχίδες τις xiaomi απτό 2011 και μετά και δεν γίνεται με βάση την εξέλιξη της τεχνολογίας και της εταιρείας ένα περσινό μοντέλο να είναι καλύτερο απτό φετινο.. αλλιώς θα είχε κλείσει η εταιρεία και θα τους είχαν απολύσει ολους.Δεν είναι τυχαίο φίλε μου που η xiaomi έχει ρεκόρ Γκίνες της πιο αναπτυσσόμενης εταιρείας σε μια 5ετια από την ημέρα έναρξης της. Σίγουρα κάποια μοντέλα έχουν εληψεις ή δεν είναι τόσο στιβαρά όπως τα προηγούμενα και ούτω καθεξής όπως γίνεται σε όλες τις εταιρείες apple samsung κλπ είναι άτοπο όμως το προηγούμενο μοντέλο να είναι καλύτερο απτό επόμενο... Μπορεί μόνο σε κάποιους τομεις.Ατοπγ σύγκριση και αυτή και με συγχωρείς αλλά δηλώνεις κάτι ως δεδομένο που δεν ισχύει
Link to comment
Share on other sites

6-7 ώρες sot είναι απλά υπερτουμπανο για τα 3300 του mi9 που δεν τα λες κ λίγα.. απλά ανεκτά. Επίσης το miui έχει πολύ καλή διαχείριση μπαταρίας και εφαρμογών που τρέχουν από πίσω με ελάχιστο drain battery όταν είναι κλειστή η οθόνη.

 

 

Όσον αφορά τη κάμερα του..με GCam ξεπερνας dslr ..τι να λέμε τώρα

 

 

https://redirect.viglink.com/?key=e164e26dfb5274d06a0fe10b82774dc2&u=https%3A%2F%2Ft.me%2FGCamMI9&type=ap&loc=https%3A%2F%2Fforum.xda-developers.com%2FMi-9%2Fthemes%2Fapp-googlecam-port-mi-9-pro-t4007273%2Famp%2F&ref=https%3A%2F%2Fwww.google.com%2F

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

106f3255002a528fec0a1f3716ebdb53.jpg955ea53dae82fd710a758b44b7429a03.jpg

Edited by union
carpe diem
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά..νομίζω πως με την τελευταία ενημέρωση την 11.0.7 η μπαταρία τελειώνει πολύ γρήγορα!το παρατηρήσατε και εσείς?
Έχει θέμα η 11.0.7.0 με την μπαταρία. Αναμονή.......

 

Sent from my MI 9 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει θέμα η 11.0.7.0 με την μπαταρία. Αναμονή.......

 

Sent from my MI 9 using Tapatalk

Η 11.0.7.0 είναι η eu? Εγώ πάντως με την αντίστοιχη global 11.0.4.0 δεν έχω κανένα θέμα όπως προείπα.. δοκιμάστε ένα clean flash της ρομ ή απλά ένα hard reset.ισως να μην σας έχει κάτσει καλά το update

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το mi8 είναι κορυφή σε όλα.
#ot

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

carpe diem
Link to comment
Share on other sites

Η 11.0.7.0 είναι η eu? Εγώ πάντως με την αντίστοιχη global 11.0.4.0 δεν έχω κανένα θέμα όπως προείπα.. δοκιμάστε ένα clean flash της ρομ ή απλά ένα hard reset.ισως να μην σας έχει κάτσει καλά το update

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

#ot

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι είναι η Ευρωπαϊκή και έχει θέμα. Εγώ γύρισα στην global 11.0.4.0

 

Sent from my MI 9 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Λίγη βοήθεια αν κάποιος ξέρει.

Εγκατέστησα την νέα έκδοση του launcher, com.miui.home_ALPHA-4.16.0.1457-01131743-41601457_minAPI23(arm64-v8a,armeabi-v7a,x86,x86_64)(nodpi)_apkmirror.com, η οποία ενεργοποιεί το συρτάρι εφαρμογών. Η έκδοση που έχω είναι 11.0.6. Ο νέος launcher κράσαρε και δεν εμφανίζει τίποτα παρά μόνο αν θέλω να σταλεί αναφορά σφάλματος στο ΜΙ για ανάλυση! Το κινητό δουλεύει με την έννοια ότι δέχομαι τηλεφωνήματα, αλλά δεν έχω πρόσβαση σε τίποτα! Γνωρίζει κανένας πως μπορώ να επαναφέρω την έκδοση του launcher που είχα ή πως θα επαναφέρω σε λειτουργία το κινητό μου;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Edited by thrasman
HTC HD2 --> Nokia Lumia 800 --> Nokia Lumia 930 --> Mi Note 3 --> Mi 9
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...