Jump to content

Xiaomi Mi 9


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με 4g+/VoLTE τί έχουμε;

 

Sent from my Xperia XZ1 using Tapatalk

 

volte κανονικα 4g κανονικά 4g+ το ειδα πάρα πολύ σπάνια (μια φορά βασικά)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Πιάνει 4g+ σε σημεία που το mi8 δεν έπιανε???

 

The power of the Mi 8 be with you

Με το mi8 δεν είχα δει ποτέ 4g+ στα μέρη που κινούμαι.Πλεον το βλέπω συχνά

 

Στάλθηκε από το SM-T715 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με το mi8 δεν είχα δει ποτέ 4g+ στα μέρη που κινούμαι.Πλεον το βλέπω συχνά

 

Στάλθηκε από το SM-T715 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλημέρα. Πολύ καλό νέο αυτό. Σε καμία βδομάδα θα κάνω μάλλον την μετάβαση!!

 

The power of the Mi 8 be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστώ, κάτι σε one plus αλλά με φυσικό κατάστημα (Ιταλίας- Ισπανίας), κάτι είναι και αυτό! Άντε σιγά σιγά και επισήμως Ευρώπη!!!! Μεγαλύτερο κέρδος για Xiaomi από να τα παίρνουν τα Κινέζο μαγαζιά! Φυσικά και με 2 χρόνια εγγύηση θα παίξει καλύτερη μπάλα!

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ενας απο τους λογους που τα Xiaomi κινητα εχουν αυτες τις τιμες αυτος ειναι.

 

Οτι δεν εχουν επισημα service/αντιπροσωπειες σε ολο τον κοσμο οπως πχ εχουν οι αλλες μεγαλες εταιρειες,γιατι ολως τυχαιως και αυτα κοστιζουν που περνανε στο τελικο προιον στην υποστηριξη.

 

Το Amazon ειναι φαση Infoquest,δηλαδη σε καλυπτει ως εισαγωγεας/πωλητης.

Link to comment
Share on other sites

Ενας απο τους λογους που τα Xiaomi κινητα εχουν αυτες τις τιμες αυτος ειναι.

 

 

 

Οτι δεν εχουν επισημα service/αντιπροσωπειες σε ολο τον κοσμο οπως πχ εχουν οι αλλες μεγαλες εταιρειες,γιατι ολως τυχαιως και αυτα κοστιζουν που περνανε στο τελικο προιον στην υποστηριξη.

 

 

 

Το Amazon ειναι φαση Infoquest,δηλαδη σε καλυπτει ως εισαγωγεας/πωλητης.

Το ενδιαφέρον μου είναι σχέση τιμής (Amazon vs Infoquest vs Κινέζο μαγαζα) και τα 2 έτη εγγύηση!! Έκανε καλό deal για Ευρώπη και πάει όσο το δυνατόν για μεγαλύτερες πωλήσεις!

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

volte κανονικα 4g κανονικά 4g+ το ειδα πάρα πολύ σπάνια (μια φορά βασικά)

 

Καλησπέρα και καλή σαρακοστή σε όλους!!

 

Ηθελα να ρωτήσω πως γίνεται να έχετε volte στο Mi 9...

Εγώ το είχα ενεργοποιημένο σε mate 20 pro και mi Mix 3, αλλά στο Mi 9 το μήνυμα που έλαβα από την cosmote όταν ξαναέστειλα (ενώ στο mix δούλεψε κατευθείαν και έτσι πρέπει γιατί μια φορά το ενεργοποιείς...) το μήνυμα είναι πως για τη συσκευή μου δεν είναι διαθέσιμη η υπηρεσία

 

:wacko::wacko::wacko:

 

Μάλλον με τις οδηγίες από το miui forum, δηλαδή *#*#86583#*#* ;)

Edited by miketra
Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή σαρακοστή σε όλους!!

 

Ηθελα να ρωτήσω πως γίνεται να έχετε volte στο Mi 9...

Εγώ το είχα ενεργοποιημένο σε mate 20 pro και mi Mix 3, αλλά στο Mi 9 το μήνυμα που έλαβα από την cosmote όταν ξαναέστειλα (ενώ στο mix δούλεψε κατευθείαν και έτσι πρέπει γιατί μια φορά το ενεργοποιείς...) το μήνυμα είναι πως για τη συσκευή μου δεν είναι διαθέσιμη η υπηρεσία

 

:wacko::wacko::wacko:

 

Μάλλον με τις οδηγίες από το miui forum, δηλαδή *#*#86583#*#* ;)

 

καμία σχέση το είχα κανει activate στον αριθμό μου στο iphone (με ένα απλό μήνυμα) και από τοτε σε όποια συσκευή έχει by default ενεργό και πιστοποιημένο volte/wifi call αυτόματα παίρνει μπρος

 

με λιγα λογια βρες ενα iphonaki να κανεις την ενεργοποιιση (και το 5s σου κανει )

 

η έκδοση που είχα ήταν global (germany region) για το mi9 λέω

στης κινέζικες κλπ εκδώσεις μην κάνεις κόπο

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αν είναι σωστό το battery test στο παρακάτω video μια χαρά είναι η μπαταρία
. Βέβαια άξιο απορίας είναι η κατανάλωση στο redmi note 7.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες τελικά αξιζει το εργαλείο η όχι? Κάποιος που έκανε μετάβαση από mi8?

Ευχαριστώ.

 

The power of the Mi 8 be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε καμία ενημέρωση αν το περιμένουμε σύντομα από infoquest?

 

Sent from my Nokia 6.1 Plus using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Εδώ και 3 χρόνια είμαι με το le max 2. Πολύ ικανοποιημένος με την συσκευή, αλλά κάτι ότι το ακουστικό πλέον δεν δουλεύει σωστά, κάτι ότι η μπαταρία έχει αρχίσει να αργοπεθαίνει, είμαι στο ψάξιμο εδώ και 4 μήνες. Αφού έχω λιώσει στο ψάξιμο έχω καταλήξει πλέον (μάλλον) μεταξύ των mi 9 και mi mix 3. Οι τιμές τους είναι σχεδόν ίδιες. Το mix 3 πήγα το είδα από κοντά και ναι μεν ωραίο σαν σχεδίαση αλλά μου φάνηκε παχύ και βαρύ. Επιπλέον σε σχέση με το mi 9 δεν έχει ξεκλείδωμα για αποτύπωμα στην οθόνη, δεν έχει ir bluster, η μπαταρία είναι λίγο πιο μικρή και σαν επεξεργαστής ίσως το mix3 είναι ένα κλικ πιο κάτω μάλλον. Πραγματικά έχω κολλήσει. Εάν μπορούσε κάποιος ή κάποιοι από εσάς που έχουν περάσει και τα δύο από τα χέρια σας να με βοηθήσει και να πει την άποψη του, θα σας ήμουν ευγνώμων.

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Εδώ και 3 χρόνια είμαι με το le max 2. Πολύ ικανοποιημένος με την συσκευή, αλλά κάτι ότι το ακουστικό πλέον δεν δουλεύει σωστά, κάτι ότι η μπαταρία έχει αρχίσει να αργοπεθαίνει, είμαι στο ψάξιμο εδώ και 4 μήνες. Αφού έχω λιώσει στο ψάξιμο έχω καταλήξει πλέον (μάλλον) μεταξύ των mi 9 και mi mix 3. Οι τιμές τους είναι σχεδόν ίδιες. Το mix 3 πήγα το είδα από κοντά και ναι μεν ωραίο σαν σχεδίαση αλλά μου φάνηκε παχύ και βαρύ. Επιπλέον σε σχέση με το mi 9 δεν έχει ξεκλείδωμα για αποτύπωμα στην οθόνη, δεν έχει ir bluster, η μπαταρία είναι λίγο πιο μικρή και σαν επεξεργαστής ίσως το mix3 είναι ένα κλικ πιο κάτω μάλλον. Πραγματικά έχω κολλήσει. Εάν μπορούσε κάποιος ή κάποιοι από εσάς που έχουν περάσει και τα δύο από τα χέρια σας να με βοηθήσει και να πει την άποψη του, θα σας ήμουν ευγνώμων.

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

Το ίδιο δίλημμα έχω και εγώ και κολλαω στην κάμερα του mi9 που δεν έχουν ακουστεί και τα καλύτερα....

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο δίλημμα έχω και εγώ και κολλαω στην κάμερα του mi9 που δεν έχουν ακουστεί και τα καλύτερα....

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Συμφωνώ για την κάμερα, ξέχασα να το αναφέρω, ίσως επειδή δεν είναι από τα top specs στην λίστα μου. Είναι επίσης η οθόνη, η φόρτιση και κάμποσα πραγματικά για τα οποία μόνο κάτοχοι και τον δύο συσκευών θα μπορούσαν να μας διαφωτίσουν επαρκώς.

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ σκέφτομαι την επόμενη βδομάδα να κάνω την μετάβαση από το αγαπημένο mi8.

Για να δούμε!

 

 

The power of the Mi 8 be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Για εμένα το mi mix 3 απορρίπτεται λόγω δακτυλικού πίσω (πολύ άβολο για εμένα) , συν οτι για να ξεκλειδώνει με face unlock θα πρέπει να ανεβοκατεβαίνει η κάμερα όλη μέρα με οτι αυτό συνεπάγεται...

Το panel της οθόνης είναι ίδιο, η μπαταρία και η κάμερα θα έχει (αν έχει) μικροδιαφορές, ασύρματη έχουν και τα δύο, οπότε για εμένα mi 9 δαγκωτό.

Όταν το amazon φέρει το μπλε έγινε επιτόπια αγορά

iPhone 3GS - iPhone 4s - Nokia Lumia 735 - Nokia Lumia 930 - Lumia 650 - Lumia 950 XL

iPad 2 Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα για το mix 3.

Το face unlock με βολεύει πολύ.

Ένα double tap κάνω στο mi8 και ξεκλειδώνει ακαριαία.

Εγώ σε mi9 μαύρο άμα θα πάω διότι έχω μπλε το 8αρι!

 

The power of the Mi 8 be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε αν θα φέρει το Amazon το 6/128?

 

Edit: πλησιάζει μάλλον η ώρα που θα το φέρει και η infoquest

 

https://www.facebook.com/106290854272/posts/10157264181104273/

 

Sent from my Nokia 6.1 Plus using Tapatalk

Edited by GaleaNatur
Link to comment
Share on other sites

Προβλέπω να πέφτει κλαυσίγελος με τις τιμές της infoquest όταν το φέρουν... Το Mi 8 το έχουν ακόμα 499Ε, μόνο 150Ε πάνω από Skroutz και μόνο 200Ε πάνω απο Κίνα μεριά..

iPhone 3GS - iPhone 4s - Nokia Lumia 735 - Nokia Lumia 930 - Lumia 650 - Lumia 950 XL

iPad 2 Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Link to comment
Share on other sites

Καλά έβαλες κι εσύ ρε φίλε ως ενδεικτικό για review αυτό το site; ο τύπος unboxing κάνει γενικά σε κατσαρόλες, τηγανια και ότι άλλο υπάρχει στην Κίνα. Έλεος!

 

Πες μου φιλε μου εναν καλύτερο ελληνα Youtuber γιατι εγω δεν γνωριζω.

V10 for Vendetta
Link to comment
Share on other sites

Προβλέπω να πέφτει κλαυσίγελος με τις τιμές της infoquest όταν το φέρουν... Το Mi 8 το έχουν ακόμα 499Ε, μόνο 150Ε πάνω από Skroutz και μόνο 200Ε πάνω απο Κίνα μεριά..

 

398€ το έχει η InfoQuest

https://www.you.gr/telephony-networking/kinita-tilefona-axesouar/kinita-tilefona/smartphone-xiaomi-mi-8-64gb-blue

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...