Jump to content

Xiaomi Mi 9


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Σας τα εγραψα ..... Ουδεποτε αυτη η συσκευή θα βγαλει αντιστοιχες νυχτερινες φωτογραφιες με αλλες αναλογης τιμης συσκευες...κριμα τους σενσορες..το vivo x27 αν δε κανω λαθος φοραει τον 48αρη ΜΕ ΟΙS...οχι mix3,s9,s10 δε μπορει να χτυπησει το βραδυ αλλα ουτε καν το ταπεινο LeEco X820....

Link to comment
Share on other sites

 

ακριβός οτι ειχα γράψει και εγώ με μοναδική διαφορά ότι ο άνθρωπος το είχε παραπάνω και βρήκε και τα software bugs αρκετά (καλά λογικό είναι το είχε και κάτι μέρες)

χτυπητες αδυναμπιες αυτονομια και camera

 

απο μενα ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ αδυναμίες από την στιγμή που η συσκευή έχει τημη midrange (ουσιαστικά σε σημεία ειναι midrange σε σημεία είναι high end ώστε να έχει την τιμή που έχει) όσο έχει αυτή την τιμή δεν υπάρχει θέμα οταν φτάσουν στα 1000+ δεν δικαιολογείται ούτε ψεγάδι

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μην βγάζετε γρήγορα συμπεράσματα..

Ο φακός που φοράει είναι τρομερός.

Το ότι δεν έχει ois δεν μου λέει τπτ.

Ois όπως είπα δεν έχει και το p20 pro και το Mate 20 pro που θεωρούνται από τα κορυφαία καμεροτηλεφωνα.

Με μερικά updates σίγουρα θα στρώσει.

Άμα θυμάστε καλά το φωτογραφίες έβγαζε το mi8 όταν βγήκε και τι φωτός βγάζει τωρα.

Η υπομονή είναι αρετή..!

 

The power of the Mi 8 be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μην βγάζετε γρήγορα συμπεράσματα..

Ο φακός που φοράει είναι τρομερός.

Το ότι δεν έχει ois δεν μου λέει τπτ.

Ois όπως είπα δεν έχει και το p20 pro και το Mate 20 pro που θεωρούνται από τα κορυφαία καμεροτηλεφωνα.

Με μερικά updates σίγουρα θα στρώσει.

Άμα θυμάστε καλά το φωτογραφίες έβγαζε το mi8 όταν βγήκε και τι φωτός βγάζει τωρα.

Η υπομονή είναι αρετή..!

 

The power of the Mi 8 be with you

 

mi 8 στης βραδυνές πάλι χάνει (δεν πλησιάζει το mate και το p που αναφερεις)

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα το dxo δεν είναι ενδεικτικό για σύγκριση καμερών αλλά δεν γίνεται όλα τα μεγάλα site να δίνουν υψηλή βαθμολογία στην κάμερα και να είναι φόλα. Έτσι έθαβαν και το mix 2s και τελικά βγάζει σούπερ φωτός. Δεν είναι χαζοί οι κινέζοι με τόσο hype γύρω από τα κινητά της να χαντακωσαν τη ναυαρχίδα τους. Εκτός εάν πολλοί νόμιζαν ότι η Xiaomi θα γίνει ξαφνικά Huawei.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Καλά έβαλες κι εσύ ρε φίλε ως ενδεικτικό για review αυτό το site; ο τύπος unboxing κάνει γενικά σε κατσαρόλες, τηγανια και ότι άλλο υπάρχει στην Κίνα. Έλεος!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως οι βραδυνές που έβγαλε ο unboxing δεν είναι άσχημες, έτσι όπως τις είδα εν ολίγοις!! Καμια σχέση με βραδυνή φώτο που είδαμε λίγα ποστ πιο πάνω...
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Ο τυπος στο βιντεο μπορει να κανει unboxing τα παντα απο κινα αλλα σε κινητα κανει κατα τη γνωμη μου τα πιο αντικειμενικά review..τα κραταει μερες πριν το review ,τα ξεσκονιζει και οχι σε μια μερα οπως οι περισσότεροι και εχει εμπειρία απο πολλεςςς συσκευες...σιγουρα το τηλ θα αλλαξει σε ενα εξάμηνο με τα updates οπως και το mi8 .
Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι οτι ξενερωσε ο συγκεκριμενος(που τον παρακολουθω),γιαυτο και δεν εδωσε ξεκαθαρη απαντηση στο τελος.

Και οταν βλεπεις να ξενερωνει καποιος ο οποιος εχει κυριολεκτικα μεγαλωσει και σου προμοταρει τα εν λογω κινητα(κυριως Xiaomi πλεον δειχνει)

 

Και αν η τιμη αυτη δεν ηταν απο Amazon(λογω εγγυησης)αλλα απο Κινα θα το ειχε θαψει το κινητο.

 

Και για τον Snap855 ξενερωσε για αυτονοητους λογους.Γιατι περαν απο Benchmarks δεν υπαρχουν διαφορες σε σχεση με τον 845.

 

Εγω πιο πολυ ξενερωσα με την αυτονομια, γιατι το Gsmarena την ειχε βγαλει ταχα μου καλυτερη και απο Mate20pro αλλα και απο S10+ που ειναι να γελανε και οι πετρες.

 

Την παρουσα χρονικη στιγμη οποιος θελει το φθηνοτερο κινητο με 3 καμερες και Snap855,το Mi9 ειναι μονοδρομος,αυτο δεν αλλαζει.

 

Τωρα για αργοτερα οταν βγουν και οι αλλες συσκευες βλεπουμε.

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι οτι ξενερωσε ο συγκεκριμενος(που τον παρακολουθω),γιαυτο και δεν εδωσε ξεκαθαρη απαντηση στο τελος.

Και οταν βλεπεις να ξενερωνει καποιος ο οποιος εχει κυριολεκτικα μεγαλωσει και σου προμοταρει τα εν λογω κινητα(κυριως Xiaomi πλεον δειχνει)

 

Και αν η τιμη αυτη δεν ηταν απο Amazon(λογω εγγυησης)αλλα απο Κινα θα το ειχε θαψει το κινητο.

 

Και για τον Snap855 ξενερωσε για αυτονοητους λογους.Γιατι περαν απο Benchmarks δεν υπαρχουν διαφορες σε σχεση με τον 845.

 

Εγω πιο πολυ ξενερωσα με την αυτονομια, γιατι το Gsmarena την ειχε βγαλει ταχα μου καλυτερη και απο Mate20pro αλλα και απο S10+ που ειναι να γελανε και οι πετρες.

 

Την παρουσα χρονικη στιγμη οποιος θελει το φθηνοτερο κινητο με 3 καμερες και Snap855,το Mi9 ειναι μονοδρομος,αυτο δεν αλλαζει.

 

Τωρα για αργοτερα οταν βγουν και οι αλλες συσκευες βλεπουμε.

 

όσο αφορά την αυτονομία παιζει το εξής αν είσαι σταθερός (δεν μετακινείσαι) με wifi και πολύ καλό σήμα και φως κάπου στην μέση auto είναι μια χαρά (κατέβαινε πάρα πολύ αργά) με το που κάνεις enable ολα και είσαι εν κίνηση νεράκι φεύγει στα χέρια μου έβγαλε περίπου 4 ώρες και είχα άλλα 18% και μπήκε στην πρίζα (όλη μέρα εν κίνηση wifi καθόλου σχεδόν .. άντε κάνα 25 λεπτά) location κλπ on φως 100%

είχα όμως όλο και όλο 4 / 5 apps...........

 

θα δειξει

κακι δεν την λες την αυτονομια (με σιντιριτηκες ρυθμισεις την μερα την βγαζεις αλλα σε καμια περιπτοση δεν την λες και καλη

Link to comment
Share on other sites

όσο αφορά την αυτονομία παιζει το εξής αν είσαι σταθερός (δεν μετακινείσαι) με wifi και πολύ καλό σήμα και φως κάπου στην μέση auto είναι μια χαρά (κατέβαινε πάρα πολύ αργά) με το που κάνεις enable ολα και είσαι εν κίνηση νεράκι φεύγει στα χέρια μου έβγαλε περίπου 4 ώρες και είχα άλλα 18% και μπήκε στην πρίζα (όλη μέρα εν κίνηση wifi καθόλου σχεδόν .. άντε κάνα 25 λεπτά) location κλπ on φως 100%

 

είχα όμως όλο και όλο 4 / 5 apps...........

 

 

 

θα δειξει

 

κακι δεν την λες την αυτονομια (με σιντιριτηκες ρυθμισεις την μερα την βγαζεις αλλα σε καμια περιπτοση δεν την λες και καλη

την θεωρείς χειρότερη απο mi8??

IPhone 15 Pro 

Link to comment
Share on other sites

την θεωρείς χειρότερη απο mi8??

 

με την πρώτη ματιά το ίδιο ίσιος λίγο χειρότερα μου φάνηκε με την χρήση που κάνω και ανώτερη σε σταθερή λειτουργία (πχ να βλέπεις video η να κάνεις browsing στο wifi με χαμηλό φωτισμό κλπ)

Link to comment
Share on other sites

Για μενα το Mi9 αυτη την στιγμη αξιζει πολυ λογω amazon κυριως για οποιον δεν μπορει πχ να αγορασει το S10E.

 

Αλλιως ειναι ψιλο απογοητευση να βλεπεις κινητο χωρις θυρα ακουστικων,χωρις στερεο ηχεια και χωρις καν μεγαλη μπαταρια(μεχρι και η LG εβαλε 3500mah στο G8 που και αυτη πιο παλια εδινε με το σταγονομετρο τις μπαταριες).

 

Δηλαδη την θυρα ακουστικων για ποιο λογο την εβγαλαν?

 

Τουλαχιστον εχει AoD(ακους oneplus),και επισης εχει και ασυρματη φορτιση(ακους και παλι Oneplus?).

 

Βασικα για μενα το Mi9 αξιζει πολυ κυριως για οποιον δεν θελει να περιμενει για Oneplus 7 και δεν τον πειραζει η μικροτερη μπαταρια ή το miui.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση :αγορά από ευρωπαϊκό amazon= εγγύηση 2 ετών σε όλη την Ευρώπη? Αν ναι είναι ένα + στην τιμή που κυκλοφορεί!

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση :αγορά από ευρωπαϊκό amazon= εγγύηση 2 ετών σε όλη την Ευρώπη? Αν ναι είναι ένα + στην τιμή που κυκλοφορεί!

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εγγηησης από την ίδια Amazon είναι όχι από αντιπροσωπεία, δλδ αν πάθει κάτι το συσκευαζεις και πίσω από όπου το πήρες (δεν το πας δλδ αντιπροσωπεία εδώ)
Link to comment
Share on other sites

Εγγηησης από την ίδια Amazon είναι όχι από αντιπροσωπεία, δλδ αν πάθει κάτι το συσκευαζεις και πίσω από όπου το πήρες (δεν το πας δλδ αντιπροσωπεία εδώ)
Οκ ευχαριστώ, κάτι σε one plus αλλά με φυσικό κατάστημα (Ιταλίας- Ισπανίας), κάτι είναι και αυτό! Άντε σιγά σιγά και επισήμως Ευρώπη!!!! Μεγαλύτερο κέρδος για Xiaomi από να τα παίρνουν τα Κινέζο μαγαζιά! Φυσικά και με 2 χρόνια εγγύηση θα παίξει καλύτερη μπάλα!

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για μενα το Mi9 αυτη την στιγμη αξιζει πολυ λογω amazon κυριως για οποιον δεν μπορει πχ να αγορασει το S10E.

 

Αλλιως ειναι ψιλο απογοητευση να βλεπεις κινητο χωρις θυρα ακουστικων,χωρις στερεο ηχεια και χωρις καν μεγαλη μπαταρια(μεχρι και η LG εβαλε 3500mah στο G8 που και αυτη πιο παλια εδινε με το σταγονομετρο τις μπαταριες).

 

Δηλαδη την θυρα ακουστικων για ποιο λογο την εβγαλαν?

 

Τουλαχιστον εχει AoD(ακους oneplus),και επισης εχει και ασυρματη φορτιση(ακους και παλι Oneplus?).

 

Βασικα για μενα το Mi9 αξιζει πολυ κυριως για οποιον δεν θελει να περιμενει για Oneplus 7 και δεν τον πειραζει η μικροτερη μπαταρια ή το miui.

Aod δεν μπορείς να βάλεις πλέον σε όλα τα κινητά με εφαρμογή;

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Aod δεν μπορείς να βάλεις πλέον σε όλα τα κινητά με εφαρμογή;

 

οχι πλήρες ουσιαστικά το in system aod βάζει ολο το σύστημα σε deep sleep και μόνο απαντάει σε wakes με apps (non rooted) το μόνο που γίνετε είναι να μπαίνει οθόνη σε αναμονή ενώ ολα τα άλλα ζουν και βασιλεύουν

θα μου πεις και? ε δεν είναι τόσο απλά και όταν θα σου φάει 4 πλασια μπαταρία απο το μαμά aod τοτε θα υπάρχει θέμα.......

Link to comment
Share on other sites

Πιάνει κανονικά,το γράφει δίπλα από το volte

 

Στάλθηκε από το SM-T715 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κομπλέ.

 

Sent from my Xperia XZ1 using Tapatalk

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Πιάνει 4g+ σε σημεία που το mi8 δεν έπιανε???

 

The power of the Mi 8 be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...