Jump to content

Xiaomi Mi 9


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα! Notification led δεν έχει η συσκευή???

 

The power of the Mi 8 be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ήταν τεράστια πατατιά της Xiaomi να βγάλει το OIS και φοβάμαι θα το πληρώσει ακριβά. Άστο στην ησυχία του και βάλε την τιμή ένα πενηντάρικο πάνω ****το, κανείς δεν πρόκειται να διαμαρτυρηθεί !

Ελπίζω σε πολλά και γρήγορα updates προκειμένου να βελτιωθεί η νυχτερινή φωτογραφία όσο είναι δυνατόν περισσότερο.

Η μικρή μπαταρία δεν με χαλάει ιδιαίτερα...έχω συμβιβαστεί/συνηθίσει στην ιδέα οτι κάθε βράδυ θα φορτίσω ούτως η άλλως.

Με ασύρματη φόρτιση επιτέλους!

iPhone 3GS - iPhone 4s - Nokia Lumia 735 - Nokia Lumia 930 - Lumia 650 - Lumia 950 XL

iPad 2 Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Link to comment
Share on other sites

Αυτος ηταν ο λογος που το εδωσα σε 25ωρες με το ρολοι...απαραδεκτοι!!!κριμα το hardware στις καμερες...υποψιν ειχε παρει την αναβαθμιση για την βελτιωση της καμερας..μπορει για να διορθωθει η λατασταση να στειλουν τριποδακι στους κατοχους...Τι να πω... Χαλι μαυρο κ θελει να χτυπησει το S10???????????
Link to comment
Share on other sites

Τι να πω γμτ...

Για εμένα προσωπικά, 3 specs είναι αδιαπραγμάτευτα :

Amoled

OIS

Wireless Charging

Είναι τραγικό που έκαναν τέτοια *******, κρίμα και το περίμενα πως και πώς γιατί κατά τα άλλα είναι super.

Μου φαίνεται θα κάτσω με το 950 xl μέχρι να λιώσει .. :-)

Edited by Redragon7

iPhone 3GS - iPhone 4s - Nokia Lumia 735 - Nokia Lumia 930 - Lumia 650 - Lumia 950 XL

iPad 2 Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλο fail αλλά λογικά θα βάλει ois σε κάποια μεταγενέστερη special edition. Απλώς θα έχει χάσει ένα μεγάλο ποσοστό πωλήσεων λόγω των υπολοίπων ναυαρχίδων που θα έχουν κυκλοφορήσει έως τότε.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το παρήγγειλα ήδη μάγκες, μπορεί να μην έχει notification led αλλά έχει always on display και όσον αφορά το ois πόσο δηλαδή χάλια να είναι; Δίνεις 450 και παίρνεις συσκευή με τόσα καλούδια.
Link to comment
Share on other sites

κατοχος mi 9 notification led εχει πανω δεξια

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

κατοχος mi 9 notification led εχει πανω δεξια
Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου για την διευκρίνηση!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κάποιος που είχε mi8 και τώρα Μι9 για να μας πει διαφορές? Ειδικά στις νυχτερινές λήψεις κάμερας?
Link to comment
Share on other sites

Πιστευω το mi9 θα βελτιωθεί πολύ με updates.

Μια βδομάδα έχει που βγήκε.

Μην ξεχνάτε το p20 pro και το Mate 20 pro που είναι από τα κορυφαία δεν έχουν ois.

 

 

The power of the Mi 8 be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

H καμερα του mi 8 οταν πρωτοβγηκε ηταν στα ιδια και ισως λιγο χειροτερη και τωρα το mi 8 κανει παπαδες.Το ξερουμε οταν παιρνουμε xiaomi πρεπει να περιμενουμε κανενα 6μηνο να γινει καλυτερο με update

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

λοιπον το ειχα απο το πρωι μεχρι πριν λιγο το εδωσα στον ιδιοκτιτη του

 

από apps είχα περάσει τα βασικά (επαφες viber messenger mails dropbox)

 

τα θετικά

 

πάρα πολύ καλή οθόνη (κατώτερη απο το mate 20 pro με το όποιο είχα άμεση σύγκριση άλλα σε καμία περίπτωση κακή)

πάρα πάρα πολύ καλό σήμα είτε wifi ειτε bluetooth ειτε gsm (αν και περίεργος 4g+ δεν έβγαλε καθόλου ίσος δεν το πρόσεξα δεν ξέρω)

 

δαχτυλικό αποτύπωμα ΣΦΑΙΡΑ (ποιο γρήγορο από το mate 20 pro) και πολύ ακριβές

 

ασύρματη φόρτιση που ειχα κάνει μια δοκιμή ήταν αρκετά γρήγορη (αν και ανέβασε θερμοκρασία)

 

ήχος στης κλήσεις καμπάνα (και καλό μικρόφωνο, μηδέν παράπονο σε αυτό)

 

ήχος στο ηχείο (μουσική) δυνατό αν και ποιότητα δεν το λες και sky high (όχι κάτι το κακό όμως)

 

συσκευή πάει σφαίρα σε όλα της

 

ποιότητα κατασκευής αρκετά καλύτερη από αυτή του mi8 (έχει αισθητή διαφορά )

 

τώρα τα αρνητικά

 

μπαταριά τουλάχιστον στα χέρια μου κατά της 9,00 ξεκίνησα με 97% κατά της 4 το μεσημέρι ήταν στα 20% και μπήκε για φόρτιση (btw φορτίζει σφαίρα)

 

camera ........... εδώ έφαγα μια μικρή ήττα..... την μέρα ήταν αρκετά καλή και σε hdr και σε auto και σε maual (όχι κάτι τρελό αλλά δεν θα σε απογοητεύει κιόλας σε καμία περίπτωση )......... με το που βράδιασε ...... το hdr τι auto τι manual με τρυποδακη που δοκίμασα με διάφορες ρυθμίσεις απλά δεν............ πραγματικά δεν.......

 

για τα λεφτα του παντος ειναι καλό πάρα πολύ καλό θα έλεγα ............. ναυαρχίδες δεν βαράει όμως που να χτυπιέται....

Link to comment
Share on other sites

https://photos.app.goo.gl/gZJ3qfSJCkekyQZS8 mi9. https://photos.app.goo.gl/teRS8b7ydFsBP4bK9 mix 3....δε χρειαζεται κατι αλλο....Αν δε βαλω κ φωτο εν κινηση στην Ε.Ο. θα ΦΡΙΞΕΙ ΤΟ ΣΚΥΛΙ...
Link to comment
Share on other sites

Η φωτο απο το mix 3 ειναι με night mode απο τον βασικο φακο και απο το mi9 ειναι τραβηγμενη με τον ευρυγωνιο κανονικη ληψη που εχει f 2.2....

Ωραια συγκριση.....

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ απορώ πως βγάζει τέτοιο σκορ στο dxomark και στην πράξη έχει θέμα

 

Νομιζω οτι το σκορ του dxo εχει να κανει και με το πληθος των καμερων. Δεν ειμαι σιγουρος ομως.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά είστε σίγουροι για αυτά που λέτε? Υποτίθεται ότι ο imx586 έχει πολύ δύναμη ειδικά νύχτα.. μήπως έχει πρόβλημα το λογισμικό του? Μπορεί κάποιος να δοκιμάσει Gcam mod να μας ανεβάσει κανένα δείγμα... ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ. Δεν θέλω να το πιστέψω... εντωμεταξύ αυτό το δείγμα που ανέβασες ρε φίλε με τι ρυθμίσεις είναι? Έχει nigh shot ρύθμιση? ΤΙ να πω...

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παίδες σόρρυ αλλά δεν ξέρετε που πάνε όχι τα τέσσερα αλλά ούτε τα 14 (αν είχατε).

 

Η συγκεκριμένη φωτό είναι τραβηγμένη με διάφραγμα 2.2 με τον υπερευρυγώνιο.. για αυτό έχει θόρυβο... 16.3mp 2.2.

 

Και πάλι η φωτογραφία του σκοτώνει. Λέτε ΟΤΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ.

 

Τραγικό. Θάβετε ένα κινητό που σκοτώνει ειδικά σε θέματα φωτογραφίας και ταχύτητας. Τι να πω... το ξεφτιλήσατε το θέμα..

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://photos.app.goo.gl/gZJ3qfSJCkekyQZS8 mi9. https://photos.app.goo.gl/teRS8b7ydFsBP4bK9 mix 3....δε χρειαζεται κατι αλλο....Αν δε βαλω κ φωτο εν κινηση στην Ε.Ο. θα ΦΡΙΞΕΙ ΤΟ ΣΚΥΛΙ...

 

΄΄οτι νάναι αδερφέ... ότι νάναι όμως...

 

----- προσθήκη μηνύματος 55 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η φωτο απο το mix 3 ειναι με night mode απο τον βασικο φακο και απο το mi9 ειναι τραβηγμενη με τον ευρυγωνιο κανονικη ληψη που εχει f 2.2....

Ωραια συγκριση.....

 

Ακριβώς... οι μόνοι που το είδαμε είμαστε? Ρέει η γνώση εδώ πέρα παιδιά :D :D :D

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

λοιπον το ειχα απο το πρωι μεχρι πριν λιγο το εδωσα στον ιδιοκτιτη του

 

από apps είχα περάσει τα βασικά (επαφες viber messenger mails dropbox)

 

τα θετικά

 

πάρα πολύ καλή οθόνη (κατώτερη απο το mate 20 pro με το όποιο είχα άμεση σύγκριση άλλα σε καμία περίπτωση κακή)

πάρα πάρα πολύ καλό σήμα είτε wifi ειτε bluetooth ειτε gsm (αν και περίεργος 4g+ δεν έβγαλε καθόλου ίσος δεν το πρόσεξα δεν ξέρω)

 

δαχτυλικό αποτύπωμα ΣΦΑΙΡΑ (ποιο γρήγορο από το mate 20 pro) και πολύ ακριβές

 

ασύρματη φόρτιση που ειχα κάνει μια δοκιμή ήταν αρκετά γρήγορη (αν και ανέβασε θερμοκρασία)

 

ήχος στης κλήσεις καμπάνα (και καλό μικρόφωνο, μηδέν παράπονο σε αυτό)

 

ήχος στο ηχείο (μουσική) δυνατό αν και ποιότητα δεν το λες και sky high (όχι κάτι το κακό όμως)

 

συσκευή πάει σφαίρα σε όλα της

 

ποιότητα κατασκευής αρκετά καλύτερη από αυτή του mi8 (έχει αισθητή διαφορά )

 

τώρα τα αρνητικά

 

μπαταριά τουλάχιστον στα χέρια μου κατά της 9,00 ξεκίνησα με 97% κατά της 4 το μεσημέρι ήταν στα 20% και μπήκε για φόρτιση (btw φορτίζει σφαίρα)

 

camera ........... εδώ έφαγα μια μικρή ήττα..... την μέρα ήταν αρκετά καλή και σε hdr και σε auto και σε maual (όχι κάτι τρελό αλλά δεν θα σε απογοητεύει κιόλας σε καμία περίπτωση )......... με το που βράδιασε ...... το hdr τι auto τι manual με τρυποδακη που δοκίμασα με διάφορες ρυθμίσεις απλά δεν............ πραγματικά δεν.......

 

για τα λεφτα του παντος ειναι καλό πάρα πολύ καλό θα έλεγα ............. ναυαρχίδες δεν βαράει όμως που να χτυπιέται....

 

Μπορείς να ανεβάσεις φωτογραφία με τον 586 σε nigh mode να δούμε? Γιατί ότι και να διαβάζω το μόνο που μου προκαλεί είναι γέλια. Εκτός και εάν η Xiaomi μας δουλεύει κανονικά και με το νόμο και δεν έχει βάλει μέσα τον 586.

 

Ένα αυτό. Ένα άλλο αν μπορείς να κάνεις η εσύ η οποιοσδήποτε άλλος έχει το κινητό να ανεβάσει μερικά δείγματα από gcam mod. Πιστεύω δεν θέλει κανένα πείραγμα απλά εγκατάσταση από celso...

Διαφήμιση χωρίς άδεια/spamming απαγορεύεται από τους ΟΠΧ. Αν θέλετε διαφήμιση επικοινωνήστε με το marketing@myphone.gr.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά είστε σίγουροι για αυτά που λέτε? Υποτίθεται ότι ο imx586 έχει πολύ δύναμη ειδικά νύχτα.. μήπως έχει πρόβλημα το λογισμικό του? Μπορεί κάποιος να δοκιμάσει Gcam mod να μας ανεβάσει κανένα δείγμα... ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ. Δεν θέλω να το πιστέψω... εντωμεταξύ αυτό το δείγμα που ανέβασες ρε φίλε με τι ρυθμίσεις είναι? Έχει nigh shot ρύθμιση? ΤΙ να πω...

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παίδες σόρρυ αλλά δεν ξέρετε που πάνε όχι τα τέσσερα αλλά ούτε τα 14 (αν είχατε).

 

Η συγκεκριμένη φωτό είναι τραβηγμένη με διάφραγμα 2.2 με τον υπερευρυγώνιο.. για αυτό έχει θόρυβο... 16.3mp 2.2.

 

Και πάλι η φωτογραφία του σκοτώνει. Λέτε ΟΤΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ.

 

Τραγικό. Θάβετε ένα κινητό που σκοτώνει ειδικά σε θέματα φωτογραφίας και ταχύτητας. Τι να πω... το ξεφτιλήσατε το θέμα..

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

΄΄οτι νάναι αδερφέ... ότι νάναι όμως...

 

----- προσθήκη μηνύματος 55 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ακριβώς... οι μόνοι που το είδαμε είμαστε? Ρέει η γνώση εδώ πέρα παιδιά :D :D :D

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Μπορείς να ανεβάσεις φωτογραφία με τον 586 σε nigh mode να δούμε? Γιατί ότι και να διαβάζω το μόνο που μου προκαλεί είναι γέλια. Εκτός και εάν η Xiaomi μας δουλεύει κανονικά και με το νόμο και δεν έχει βάλει μέσα τον 586.

 

Ένα αυτό. Ένα άλλο αν μπορείς να κάνεις η εσύ η οποιοσδήποτε άλλος έχει το κινητό να ανεβάσει μερικά δείγματα από gcam mod. Πιστεύω δεν θέλει κανένα πείραγμα απλά εγκατάσταση από celso...

 

όταν θα ξαναπέσει στα χέρια μου (λογικά σύντομα) θα ανεβάσω απλά για μέτρο συγκρίσεις δεν έχω κάποιο άλλο xiaomi αναγκαστικά η απο το mate θα βαλω η απο το s8 (το μικρο)

οχι απο gcam και γενικός Modies δεν ασχολούμαι με τετοιες μαιμουδιες

Link to comment
Share on other sites

Φίλε nectons λογικά σε κάνα 2 βδομάδες θα κάνω την μετάβαση σε mi9

Θα ανεβάσω πολύ υλικό και σύγκριση με το mi8.

Στο Flickr μου έχω πάνω από 450 φωτός από το mi8 σε όλες τι συνθήκες.

Οπότε θα πάρουμε μια μεγάλη γεύση τι ψάρια πιάνει στα σωστά χέρια.

 

Οποίος θέλει για το mi8 εδώ είναι το άλμπουμ

 

https://flic.kr/s/aHsmuYbAiK

 

The power of the Mi 8 be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Φίλε nectons λογικά σε κάνα 2 βδομάδες θα κάνω την μετάβαση σε mi9

Θα ανεβάσω πολύ υλικό και σύγκριση με το mi8.

Στο Flickr μου έχω πάνω από 450 φωτός από το mi8 σε όλες τι συνθήκες.

Οπότε θα πάρουμε μια μεγάλη γεύση τι ψάρια πιάνει στα σωστά χέρια.

 

Οποίος θέλει για το mi8 εδώ είναι το άλμπουμ

 

https://flic.kr/s/aHsmuYbAiK

 

The power of the Mi 8 be with you

 

Αντε να δουμε τι θα δουμε.. και οι αλλοι παντως σωστα χερια εχουν ..!! :cool:

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...