Jump to content

Xiaomi Mi 9


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όταν παραλαμβάνει κινητό με ξεκλειδωτο bootloader,,, δηλαδή το έχουν ξεκλειδώσει από το κινεζομαγαζο, και μπρικαρει, ενδεχομένως να θέλει τον λογαριασμό από το κινεζομαγαζο....

 

Αυτά τα έγραψαν στο forum το ελληνικό της xiaomi,,, Και δεν τα βγάζω από το μυαλό μου.

 

Αν ξεκλειδώσει με δικό σου account στην xiaomi, δεν υπάρχει πρόβλημα.

Για να φλασάρεις με miflash δεν χρειάζεται λογαριασμός. Μόνο για ξεκλείδωμα χρειάζεται

 

Αν σου συμβεί αυτό κλειδώνεις και ξεκλειδώνεις με δικό σου λογαριασμό και είσαι κύριος.

 

Sent from my MI 9 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Σωστά, αν παραλάβεις κινητό

με ξεκλειδωτο bootloader, πρέπει να το κλειδώσεις, και να το ξεκλειδώσεις με δικό σου account. ( Προφανώς το είχε ξεκλειδώσει το κινεζομαγαζο).

Link to comment
Share on other sites

Τελικά φλάσαρα (457 δευτερόλεπτα έκανε) και κλείδωσα με το miFlash 2016.08.30.0 γιατί το τελευταίο miFlash όλο κράσαρε. Σε Windows 7 64x.
Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, ξερει κανεις καμια καλη εφαρμογη για συγχρονισμο του mi9 με windows pc, δηλαδη να βγαζω μια φωτογραφια και να αποθηκεuεται κατευθειαν στο pc?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, ξερει κανεις καμια καλη εφαρμογη για συγχρονισμο του mi9 με windows pc, δηλαδη να βγαζω μια φωτογραφια και να αποθηκεuεται κατευθειαν στο pc?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.microsoft.appmanager

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, όταν συνδέω τον φορτιστή ενεργοποιείται η οθόνη. Ψάχνω να βρω από που απενεργοποιείται αυτή η λειτουργία, αλλά δεν το βρίσκω, γνωρίζει κανείς?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, ξερει κανεις καμια καλη εφαρμογη για συγχρονισμο του mi9 με windows pc, δηλαδη να βγαζω μια φωτογραφια και να αποθηκεuεται κατευθειαν στο pc?

 

https://www.pcsteps.gr/218334-%CE%B5%CE%B9%CE%B4%CE%BF%CF%80%CE%BF%CE%B9%CE%AE%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-android-%CF%83%CF%84%CE%BF%CE%BD-%CF%85%CF%80%CE%BF%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%AE-windows/

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα, όταν συνδέω τον φορτιστή ενεργοποιείται η οθόνη. Ψάχνω να βρω από που απενεργοποιείται αυτή η λειτουργία, αλλά δεν το βρίσκω, γνωρίζει κανείς?

 

Σε Samsung που κοίταξα, το λέει : προφύλαξη οθόνης ,

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, όταν συνδέω τον φορτιστή ενεργοποιείται η οθόνη. Ψάχνω να βρω από που απενεργοποιείται αυτή η λειτουργία, αλλά δεν το βρίσκω, γνωρίζει κανείς?

 

πρόσθετες ρυθμίσεις επιλογή Προγραμματιστών

Link to comment
Share on other sites

πρόσθετες ρυθμίσεις επιλογή Προγραμματιστών

Απενεργοποιημενη είναι η λειτουργία "ενεργή οθόνη κατά τη φόρτιση", αλλά πάλι τα ίδια κάνει...

Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο διάστημα έχω μεγάλη κατανάλωση >30% από το Google Play Services. Του έκανα clear cache/data αλλά έστρωσε μόνο για μια ημέρα. Το έχει δει κανένας σας?

 

ευχαριστώ προκαταβολικά

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα ως νεος κατοχος του mi9 απο mi8 θα ηθελα τη βοηθεια σας,το αγορασα μεταχειρισμενο απο ενα παλικάρι που το ειχε αγορασει πριν 4 μηνες απο κωτσοβολο ,μου ειπε οτι εχει θεμα με την περιστροφη οθονης οτι δε γυρναει σε βιντεακια και τετοια και με την αυτοματη φωτεινότητά, ξερετε κατι για αυτο? το εχει και κανενας αλλος και να το διορθωσε, του ειπε η infoquest φερτο απο δω αλλιως περιμενε την αναβαθμιση που τα διορθωνει αυτα,η version που φοραει ειναι η 10.2.28.Αν ξερετε κατι βοηθηστε ευχαριστω προκαταβολικα
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα ως νεος κατοχος του mi9 απο mi8 θα ηθελα τη βοηθεια σας,το αγορασα μεταχειρισμενο απο ενα παλικάρι που το ειχε αγορασει πριν 4 μηνες απο κωτσοβολο ,μου ειπε οτι εχει θεμα με την περιστροφη οθονης οτι δε γυρναει σε βιντεακια και τετοια και με την αυτοματη φωτεινότητά, ξερετε κατι για αυτο? το εχει και κανενας αλλος και να το διορθωσε, του ειπε η infoquest φερτο απο δω αλλιως περιμενε την αναβαθμιση που τα διορθωνει αυτα,η version που φοραει ειναι η 10.2.28.Αν ξερετε κατι βοηθηστε ευχαριστω προκαταβολικα

 

Hardware μου μυρίζει αυτό... Κάτι με τους αισθητήρες μάλλον. Στη θέση σου θα το πήγαινα Infoquest.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Hardware μου μυρίζει αυτό... Κάτι με τους αισθητήρες μάλλον. Στη θέση σου θα το πήγαινα Infoquest.

 

ξερεις τη δε ξερω εχει αμεσω service οπως η samsung γιατι δε γινεται να μεινω χωρις κινητο

Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο διάστημα έχω μεγάλη κατανάλωση >30% από το Google Play Services. Του έκανα clear cache/data αλλά έστρωσε μόνο για μια ημέρα. Το έχει δει κανένας σας?

 

ευχαριστώ προκαταβολικά

 

Δοκιμασε να κανεις την χρονοβορα και βαρετη διαδικασια του hard reset. Ισως ετσι στρωσει. Εγω που το τσεκαρα ολα καλα ηταν.

Xiaomi Mi9 & Blackberry Passport User!

http://mowned.com/sig/panagiotischq.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

το εκανα κι αυτο και τη version ξανα κατεβασα ελεγα μονο μηπως δοκιμαζα καμια αλλη version που βρηκα απο δω:

 

https://www.getdroidtips.com/xiaomi-mi-9-stock-firmware/

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχισμένος κάτοχος πλέον και εγώ του θηρίου μετά από πολύ καλή συμβίωση με το mi8...Όσον αφορά την κάμερα βλέπετε κάποια διαφορά στις φώτογραφιες μεταξύ 48 ΜΡ και κανονικής ανάλυσης; Υποτίθεται νομίζω ότι στο ζουμ έχει και καλά πιο πολλές λεπτομέρειες αλλά δεν βλέπω κάτι τέτοιο...
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχισμένος κάτοχος πλέον και εγώ του θηρίου μετά από πολύ καλή συμβίωση με το mi8...Όσον αφορά την κάμερα βλέπετε κάποια διαφορά στις φώτογραφιες μεταξύ 48 ΜΡ και κανονικής ανάλυσης; Υποτίθεται νομίζω ότι στο ζουμ έχει και καλά πιο πολλές λεπτομέρειες αλλά δεν βλέπω κάτι τέτοιο...

 

Καταρχήν καλορίζικο το εργαλείο,αν δεν βλέπεις διαφορά στα 48 mp και ιδιαίτερα στο ΖΟΟΜ πρέπει να έχει πρόβλημα η συσκευή σου.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την βοήθεια...Να δύο φωτό πχ μια στα 12ΜΡ και μια ίδια στα 48... Βλέπετε διαφορά; 48699027583_0b75241e9e_c.jpg

IMG_20190905_184936 by DIM TSAM - Flickr2BBcode LITE

48699358836_527f55f841_c.jpg

IMG_20190905_184941 by DIM TSAM - Flickr2BBcode LITE

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρέα. Ρε παιδια, έχω ζοριστεί με τα χαμένα notifications.... Έχουμε κάνα νέο για το πότε θα διορθωθεί? Μήπως πρέπει να περιμένουμε το Android 10? Νωρίτερα δεν παίζει?

Κάτι ακόμα... Ειμαι με info quest mi 9. Είναι λογικό να είμαι με stable 10.2.28??? Δεν είναι πολύ παλιά?

Edited by alexandros82
Lumia 1020 προς πώληση. Link
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ με την 10.2.28 ειμαι.Αυτη είναι η τελευταία νομίζω...Με τις ειδοποιήσεις εννοείς δεν σου έρχονται καθόλου η δεν προλαβαίνεις γιατί εξαφανίζονται;Για το δεύτερο αν θες μπορείς να βάλεις την εφαρμογή notch test να σου μένουν επάνω...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που είμαι με αυτή τι να πω60c38103dfc88be3a9de0352557d7011.jpg

 

:lol: Και εγώ μανο με αυτή είμαι:lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...