Jump to content

Xiaomi Mi 9


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και τώρα τι έχεις ρε μάν αν επιτρέπεις; Δεν σου κάνει;

Επιτρέπεται μαν. Το mi8 έχω τώρα, αλλά μου λείπουν η ασύρματη φόρτιση και οι υπέρυθρες του mi9! Αλλά άμα είναι χειρότερο στη φώτο /βίντεο (εκτός από την μπαταρία) να καθησω στα αυγά μου!

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Υπάρχει στο Lock Screen & Password μενού. Και εγώ δεν φανταζόμουν ότι θα είναι στο συγκεκριμένο μενού. Στο DIsplay πίστευα, αλλά είναι εκεί γιατί ουσιαστικά σου λέει πόσο χρόνο θα κάνει μέχρι να κλειδώσει. Θα το δεις ως "sleep"

ωραίος! θα μπορούσαν να το κρύψουν ακόμη περισσότερο... στα dev tools για παράδειγμα.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Το 9αρι έχει 3 κάμερες με υπερευρυγωνιο που αξίζει.. Σε σχέση με 2 καμερες στο 8αρι..

Λίγο Καλύτερο επεξεργαστή δαχτυλικό στην οθόνη. Μπροστά είναι μόνο οθόνη κ έχει μόνο την κάμερα ενώ στο 8αρι έχει μεγάλο notch

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Το 9αρι έχει 3 κάμερες με υπερευρυγωνιο που αξίζει.. Σε σχέση με 2 καμερες στο 8αρι..

Λίγο Καλύτερο επεξεργαστή δαχτυλικό στην οθόνη. Μπροστά είναι μόνο οθόνη κ έχει μόνο την κάμερα ενώ στο 8αρι έχει μεγάλο notch

Εγω εχω το MI 9 και σκέφτομαι να πάρω το mi 9t λόγω μεγαλύτερης μπαταρίας και notch. Οι κάμερες σελφι και πίσω είναι οι ίδιες ή χειρότερες αυτές του Mi 9t;;; αν είναι ακριβώς οι ίδιες να την κάνω την αλλαγή(παιχνιδια δεν παίζω οπότε δεν θα μου λείψει κάτι στον 730 απ τον 855)

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά, με την αυτόματη φωτεινότητα, ακόμη και μέσα στο σπίτι, η οθόνη δείχνει συνεχώς να ανεβοκατεβάζει φωτεινότητα. Τι παίζει; το κάνει από την πρώτη μέρα που το πήρα. Σαν να "διαβάζει" μια αρκετό φως και το επόμενο δευτερόλεπτο λίγο φως. Οπότε προσασμόζει ΣΥΝΕΧΩΣ τη βέλτιστη φωτεινότητα. Αλλά είναι σα να "αναπνέει" η οθόνη έτσι και -προφανώς- δε μπορείς να διαβάσεις ή να δεις οτιδήποτε... Μόνο εγώ το βρίσκω τόσο ενοχλητικό; είμαι με Global stable τελευταία.
Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά, με την αυτόματη φωτεινότητα, ακόμη και μέσα στο σπίτι, η οθόνη δείχνει συνεχώς να ανεβοκατεβάζει φωτεινότητα. Τι παίζει; το κάνει από την πρώτη μέρα που το πήρα. Σαν να "διαβάζει" μια αρκετό φως και το επόμενο δευτερόλεπτο λίγο φως. Οπότε προσασμόζει ΣΥΝΕΧΩΣ τη βέλτιστη φωτεινότητα. Αλλά είναι σα να "αναπνέει" η οθόνη έτσι και -προφανώς- δε μπορείς να διαβάσεις ή να δεις οτιδήποτε... Μόνο εγώ το βρίσκω τόσο ενοχλητικό; είμαι με Global stable τελευταία.

 

αυτο λογικα το κανει γτ αλλαζεις την θεση της γωνιας που το κρατας , δοκιμασε να το κρατησεις σταθερα σε γωνια να δεις αν το κανει εχεις θεμα , το δικο μου δεν το κανει αυτο ρυθμιζει μια φορα την φωτεινοτητα κ τελος, στο ξεκλειδωμα δλδ την ρυθμιζει κ μετα δεν παιζει .

Xiaomi Mi 9t pro red
Link to comment
Share on other sites

αυτο λογικα το κανει γτ αλλαζεις την θεση της γωνιας που το κρατας , δοκιμασε να το κρατησεις σταθερα σε γωνια να δεις αν το κανει εχεις θεμα , το δικο μου δεν το κανει αυτο ρυθμιζει μια φορα την φωτεινοτητα κ τελος, στο ξεκλειδωμα δλδ την ρυθμιζει κ μετα δεν παιζει .

Το κρατάω ακίνητος και το κάνει 7/10 φορές αφού το ξεκλειδώσω. Μήπως παραείναι ευαίσθητος ο αισθητήρας; παίζει αυτό να ρυθμίζεται με κάνα app?

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω το MI 9 και σκέφτομαι να πάρω το mi 9t λόγω μεγαλύτερης μπαταρίας και notch. Οι κάμερες σελφι και πίσω είναι οι ίδιες ή χειρότερες αυτές του Mi 9t;;; αν είναι ακριβώς οι ίδιες να την κάνω την αλλαγή(παιχνιδια δεν παίζω οπότε δεν θα μου λείψει κάτι στον 730 απ τον 855)

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Μην σε πιάνει ανυπομονησία χωρίς ιδιαίτερο λόγο.. Ναι είναι καλύτερο λόγω νοτς κ μπαταρίας μεγαλύτερης αλλά είναι υποδιεστερη συσκευή.. Χειρότερες θα είναι και οι κάμερες. Η xiaomi βγάζει 3 συσκευές κάθε μήνα κ θα ζηλέψεις κ την επόμενη.. Κάνε υπομονή να πας σε συσκευή δίχως νοτς αλλά να είναι ναυαρχίδα.. Τώρα αν στις κάμερες δεν φαίνονται διαφορές στην καθημερινότητα αλλάζει ίσως το πράγμα..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Μην σε πιάνει ανυπομονησία χωρίς ιδιαίτερο λόγο.. Ναι είναι καλύτερο λόγω νοτς κ μπαταρίας μεγαλύτερης αλλά είναι υποδιεστερη συσκευή.. Χειρότερες θα είναι και οι κάμερες. Η xiaomi βγάζει 3 συσκευές κάθε μήνα κ θα ζηλέψεις κ την επόμενη.. Κάνε υπομονή να πας σε συσκευή δίχως νοτς αλλά να είναι ναυαρχίδα.. Τώρα αν στις κάμερες δεν φαίνονται διαφορές στην καθημερινότητα αλλάζει ίσως το πράγμα..

 

29 αυγουστου το note 8 me 64mpixel camera ειδωμεν. κ το μι9 τ προ οντος εχει χειρροτερες καμερες απο το μι 9

Xiaomi Mi 9t pro red
Link to comment
Share on other sites

ωραίος! θα μπορούσαν να το κρύψουν ακόμη περισσότερο... στα dev tools για παράδειγμα.

 

Περίεργα τοποθετημένο θα το έλεγα, όχι κρυμμένο :lol:

Το πιο λογικό θα ήταν στο display να το βάλουν. You don't mess with the Chinese :p

Link to comment
Share on other sites

Στο κουτί υπάρχει η βασική σιλικονενια θήκη; Αγορά από Γερμανό.

Προτάσεις για καλύτερη θήκη που σας βόλεψε , όχι βιβλίο μόνο περιμετρική κάλυψη.

Ποιο τζαμακι που να μην επηρεάζει το αποτύπωμα πήρατε και βγήκε καλό;

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτησουλα.

 

Στον dialer της xiaomi, που ειναι οι favorites επαφες ?

 

Edit: found it, δεν βολεύει οπως το βγαζει...

Edited by vadergr
Link to comment
Share on other sites

Change log υπάρχει?
Changelog:

System

Optimization: Reduce noise at low volume for earphone and speakers

Updated Android Security Patch to August 2019. Increased system security.

Lockscreen, status bar, Notification shade

Optimization: In-screen fingerprint scanner's response

Fix: Fingerprint icon didn't always appear on the Lock screen

 

Sent from my MI 9 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πως το βρηκες? γιατι στο miui forum δεν υπαρχει

Link to comment
Share on other sites

πως το βρηκες? γιατι στο miui forum δεν υπαρχει
Ανήκω στην beta team... Θα βγει σε λίγες ώρες κανονικά

 

Sent from my MI 9 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ανήκω στην beta team... Θα βγει σε λίγες ώρες κανονικά

 

Sent from my MI 9 using Tapatalk

 

μπορουμε να το κατεβάσουμε κανονικά απο το λινκ και να το περάσουμε χειροκίνητα?

Link to comment
Share on other sites

μπορουμε να το κατεβάσουμε κανονικά απο το λινκ και να το περάσουμε χειροκίνητα?
Δοκίμασε το. Αν το κινητό σου είναι eea. Δεν την έχω περάσει γιατί δεν έχω μπαταρία

 

Sent from my MI 9 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το. Αν το κινητό σου είναι eea. Δεν την έχω περάσει γιατί δεν έχω μπαταρία

 

Sent from my MI 9 using Tapatalk

 

ναι eea ειναι με 10.2.28

Link to comment
Share on other sites

Εγω γιατι εχω ακομα την 10.2.13;
Το κινητό σου είναι global. Όχι global eu. Όχι από infoquest

 

Sent from my MI 9 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό σου είναι global. Όχι global eu. Όχι από infoquest

 

Sent from my MI 9 using Tapatalk

 

Οπότε εγώ αναβάθμιση γιοκ;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...