Jump to content

Xiaomi Mi 9


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά αν ξέρει κανείς ας απαντήσει...επειδη μου αρέσει να έχω την ρύθμιση οθόνης στην αυξημένη αντίθεση και όχι στην αυτόματη μήπως την καταστρέφω σταδιακά? Η δεν υπάρχει φόβος?

 

Αν έχεις συχνά την φωτεινότητα ψηλά κ ασχολεισαι συχνά με fb κ insta υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να σ γίνει Burn in να; φησει αποτύπωμα γραμμή λογω oled οθόνες είναι ένα κουσούρι τους..

Να ξεθωριάσει το χρώμα τους ίσως να γίνεται ελάχιστα δεν το γνωρίζω.. Πάντως με burn in στη samsung αλλάζουν οθόνη και μπαταρία δωρεάν στη σμαρτεκ λογικά θα γίνεται αλλαγή κ στη xiaomi..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ότι έχει amoled αν θέλεις συσκευή πάνω από ενα χρόνο φως κάτω από την μέση επιβάλλεται.

Εγώ μονημα σε όλα μου τα κινιτα ειχα ψως 100% ότι είχε amoled burn in τρελό είχε μέσα σε 12 μήνες (αλλα το έκανα εν γνώση μου γιστι θέλω υψιλο φως)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά την φωτεινότητα την έχω χαμηλά για την αντίθεση ρώτησα αν παίζει ρόλο. Στις ρυθμίσεις προβολής μου έχει την επιλογή αυτόματης αντίθεσης η αυξημένης. Εγώ το έχω στην αυξημένη. Είναι κακό?
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά την φωτεινότητα την έχω χαμηλά για την αντίθεση ρώτησα αν παίζει ρόλο. Στις ρυθμίσεις προβολής μου έχει την επιλογή αυτόματης αντίθεσης η αυξημένης. Εγώ το έχω στην αυξημένη. Είναι κακό?

 

 

Κ γω στο s10 plus στο έντονο το έχω.. Δεν με νοιάζει κοίτα να ευχαριστηθείς τη συσκευή κ κακό να κάνει με τον καιρό τι νόημα έχει αν το γυρίσεις κ φαίνεται ξεθωριασμενο;; ίσως χάσει σε 2 με 3 χρόνια λίγο απτην ποιότητα της θα πάρεις άλλο μέχρι τότε

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Η καλύτερη ρύθμιση πιστεύω της οθόνης είναι κρύα χρώματα με αυξημένη αντίθεση... Τα σπάει

Συμφωνώ για τα κρύα χρώματα. Έχω την αντίθεση στο αυτόματο και είναι πολύ καλά τα αποτελέσματα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είχα το mi9 και το έδωσα τον Ιούνιο γιατί είχα ψιλοαπογοητευτεί απο τις φωτο/βίντεο και την έλλειψη ois.

Μήπως τουλάχιστον έχει καλυτερεύσει η κατάσταση με κάποιο software update;

Γνωρίζει κάποιος αν πέρνει gcam χωρίς root, όπως το mi8;:)

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είχα το mi9 και το έδωσα τον Ιούνιο γιατί είχα ψιλοαπογοητευτεί απο τις φωτο/βίντεο και την έλλειψη ois.

Μήπως τουλάχιστον έχει καλυτερεύσει η κατάσταση με κάποιο software update;

Γνωρίζει κάποιος αν πέρνει gcam χωρίς root, όπως το mi8;:)

Ναι παίρνει, αλλά αφού το έδωσες, τι σε νοιάζει; :)

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Ποια ειναι η τελευταια εκδοση λογισμικου? Το δικο μου εχει την 10.2.28.0

Σε Global Stable αυτή που έχεις είναι η τελευταία. Κι εγώ αυτή έχω. Έχω ξεκλειδώσει BL αλλά ακόμη το σκέφτομαι για TWRP και καμιά άλλη ROM.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Σε Global Stable αυτή που έχεις είναι η τελευταία. Κι εγώ αυτή έχω. Έχω ξεκλειδώσει BL αλλά ακόμη το σκέφτομαι για TWRP και καμιά άλλη ROM.

 

Ακομη δηλαδη με ενημερωση ασφαλειας Ιουνιου ειμαστε;

Link to comment
Share on other sites

Ακομη δηλαδη με ενημερωση ασφαλειας Ιουνιου ειμαστε;

Ναι, Ιουνίου.

Link to comment
Share on other sites

Ναι παίρνει, αλλά αφού το έδωσες, τι σε νοιάζει; :)

για να το ξαναπάρω, άμα είναι:D

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

για να το ξαναπάρω, άμα είναι:D

 

Έχω βάλει σε φίλη gcam κ είναι καλόοο..

Αλλα γιατί βιάστηκες λες κ δεν θα έβγαζαν πολύ σύντομα gcam? Νομίζω stereo ηχείο δεν έχει.. ; αν ήταν κ αδιάβροχο ίσως το κάνουν στο δεκάρι.. Θα είναι τέρμα vfm κ τώρα φυσικά σε αυτά τα λεφτά είναι τίμια κ δυνατή λύση

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει σε φίλη gcam κ είναι καλόοο..

Αλλα γιατί βιάστηκες λες κ δεν θα έβγαζαν πολύ σύντομα gcam? Νομίζω stereo ηχείο δεν έχει.. ; αν ήταν κ αδιάβροχο ίσως το κάνουν στο δεκάρι.. Θα είναι τέρμα vfm κ τώρα φυσικά σε αυτά τα λεφτά είναι τίμια κ δυνατή λύση

Άμα βάλει στέρεο ηχεία, βάλει το ένα, βάλει και τ άλλο, δε θα είναι vfm, θα ανέβει η τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα η συσκευή πωλείται στα 350 στο σκρουτζ Ε και 400 να πωλείται αν κάνει παπάδες ας ανέβει λίγο και η τιμή κερδισμένοι θα βγούνε με τόσες που θα πουλήσουν..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σας. Έψαχνα να βρω που είναι η ρύθμιση για να αυξήσω τον χρόνο που μένει αναμμένη η οθόνη πριν σβήσει. Γιατί δεν υπάρχει κάπου στις ρυθμίσεις; επειδή είναι OLED;
Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σας. Έψαχνα να βρω που είναι η ρύθμιση για να αυξήσω τον χρόνο που μένει αναμμένη η οθόνη πριν σβήσει. Γιατί δεν υπάρχει κάπου στις ρυθμίσεις; επειδή είναι OLED;

 

Υπάρχει στο Lock Screen & Password μενού. Και εγώ δεν φανταζόμουν ότι θα είναι στο συγκεκριμένο μενού. Στο DIsplay πίστευα, αλλά είναι εκεί γιατί ουσιαστικά σου λέει πόσο χρόνο θα κάνει μέχρι να κλειδώσει. Θα το δεις ως "sleep"

Link to comment
Share on other sites

έχετε κάποιο tempered glass να προτείνετε που να δουλεύει σωστά το fingerprint??
Εγω εχω το nillkin το full και δουλεύει σωστά, αλλά πρέπει να ξαναπεράσεις το fingerprint με το τζαμακι(οποίο κι αν είναι αυτό) περασμένο. Εγώ είδα αισθητή βελτίωση και είναι λογικό λόγω της φωτεινότητας στην οποία βασίζεται...

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εγω πηρα απο allixpres κανα 4 5 με 1.5 ευρο φουλ με μαυρο πλαισιο δλδ να καλυπτει ολη την οθονη, κ δουλευει τελεια δεν επηρεαζει την αφη ουτε το δακτυλικο
Xiaomi Mi 9t pro red
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω το nillkin το full και δουλεύει σωστά, αλλά πρέπει να ξαναπεράσεις το fingerprint με το τζαμακι(οποίο κι αν είναι αυτό) περασμένο. Εγώ είδα αισθητή βελτίωση και είναι λογικό λόγω της φωτεινότητας στην οποία βασίζεται...

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

https://www.skroutz.gr/c/612/prostasia-othonis-kinitwn/m/12467/Nillkin/f/913424_926838/Tempered-Glass-Mi-9.html?o=xiaomi+mi+9+tempered+glass

 

ποίο απο όλα? δεν θέλω να έχει τζαμακι στην selfie

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση ενδιαφερομαι για το mix 3 .Απλα εδω βλεπω το νημα εχει περισσοτερη ζωη.Αν ειναι αγορασμενο απο Ελλαδα την b20 την έχει; Γενικα ποια xiomi την εχουν; Αυτα που ειναι απο infoquest ; Edited by Fredometrios
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση ενδιαφερομαι για το mix 3 .Απλα εδω βλεπω το νημα εχει περισσοτερη ζωη.Αν ειναι αγορασμενο απο Ελλαδα την b20 την έχει; Γενικα ποια xiomi την εχουν; Αυτα που ειναι απο infoquest ;

 

και η global και η china εχουν την b20

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...