Jump to content

[S9/S9 Plus] Ρυθμίσεις για το Android 9 Pie


s_wind
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επίσης διάβασα αναλυτικά το post που έκανα link ( που έχει adb ή sd card sideload) και λέει στα προαπαιτουμενα (prerequisites) να κάνεις unlock bootloader Just in case... (μπας και χρειαστεί!) δηλ να χάσεις Knox security και εγγύηση...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 773
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αμα την συσκευη την εχεις βασικη στην καθημερινοτητα δεν χρειαζονται ακομα αυτα.Τα 10αρια η google τα εβγαλε με αρκετα bugs , εχουν πολλα συνοδευτικα-διορθωτικα update , υπαρχουν καθυστερησεις κτλ .Οπτικα μπορει να φαινεται ψιλο-Οκ αλλα μεσα στα μενου υπαρχουν τρυπες ακομα τις οποιες η google και η σαμμυ τις λαμβανουν υποψιν κανοντας συλλογη δεδομενων των εφαρμογων σε καθε beta-tester αυτο γινεται οταν συνδεεσαι με wifi και 4G λιγοτερο.Το τι drain θα παρουσιαζονται σε ανυποπτο χρονο δεν το ξερει κανεις.

EDIT:

Ασχετο:

Για τον φιλο Δημητρη που μου εστειλε πμ(μηνυμα) το εσβησα κατα λαθος μου ειπε οτι ενω απενεργοποιει το Bixby-voice wake-up στην υπηρεσια αξιοπ.διαφημισης αυτο μετα απο λιγες ωρες ενεργοποιειται αυτοματα ξανα.

Πρεπει να παει στις εφαρμογες να βρει το bixby-voice να μπει μεσα στην εφαρμογη και να βαλει την αλλαγη ρυθμισεων συστηματος "δεν επιτρεπεται" και εμφανιση πανω απο αλλες "δεν επιτρεπεται"Ετσι δεν θα ξυπνα τα google-service και ουτε αυτο θα ενεργοποιειται αυτοματα.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Εμένα η μπαταρία μου τα έχει παίξει αρκετά θα έλεγα. Είμαι στο ενάμιση χρόνο. Μια ερώτηση που έκανα στο microtech Θεσσαλονίκης λέγοντας ότι είμαι στο δεύτερο χρόνο εγγύησης δεν μου έκαναν αναφορά για έκπτωση για την αλλαγή μπαταρίας. Μόνο μου είπαν ότι θα το ελέγξουν και θα με ενημερώσουν αναλόγως πόσο θα στοιχίσει. Έχετε να μου δώσετε καμία συμβουλή για το τι να κάνω;

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ερχεται το Galaxy Fold-2 με τιμη 850 δαλαρια !

----->>>> https://www.sammobile.com/news/galaxy-fold-2-price-850-launch-in-february-2020/

Link to comment
Share on other sites

Οικογενειακες Ιστοριες Samsung..

Το Galaxy Note-10 lite θα ανηκει στην σειρα....9

Αλλη μια εκδοση Note-10 ερχεται αμεσα η οποια ομως θα φορα τον Επεξεργαστη Exynos 9810 m3 της σειρας 9.

https://www.sammobile.com/news/samsung-galaxy-note-10-lite-rumors-features-release-date-price-and-more/

 

https://www.sammobile.com/news/leaked-samsung-galaxy-note-10-lite-renders-show-a-headphone-jack/

Μια συσκευη με....διχασμενη προσωπικοτητα:p

Ανηκει στη 10 ?

Ανηκει στην 9 ?

Μπας και ανηκει στην 11 γιατι βλεπω 64mp καμερα?

Μια συσκευη ιστορια Αμαρτωλη...Αποκλειστικα για αμαρτωλους:lol:

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Ενταξει αγαπαμε Samsung αλλα το εχει παρακανει... Θεωρω οτι 3 μοντελα σε καθε σειρα θα ηταν αρκετα. 3 Note, 3 S και 3 Α...

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οταν καποιοι ψαχνουν γρηγορους φορτιστες...

 

Ανανεωση "παλιακων" φορτιστων 1A. Κοστος 4ευρω.

Για ηρεμες φορτισεις κατα την διαρκεια νυχτερινου υπνου .:p

79739365_2371473729783353_7654752926979588096_o.jpg?_nc_cat=111&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_ohc=PHQELwwYJ_UAQn_TBZkjGprjcCxh2nSnHcpXGzRsozYuM7FWuETkprvEw&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&oh=7ec7acf345c400c87147b8142ef0f956&oe=5E8C281B

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Φίλε s_wind εφάρμοσα τον οδηγό σου και σε s10 Android 10 one ui 2. Όλα άψογα, μόνο μια ερώτηση. Με το που βγει κάποιο OTA, το περνάω και συνεχίζω η πρέπει να κάνω κάτι ξανά; (Πχ απενεργοποίηση bixby κτλ)
Link to comment
Share on other sites

Φίλε s_wind εφάρμοσα τον οδηγό σου και σε s10 Android 10 one ui 2. Όλα άψογα, μόνο μια ερώτηση. Με το που βγει κάποιο OTA, το περνάω και συνεχίζω η πρέπει να κάνω κάτι ξανά; (Πχ απενεργοποίηση bixby κτλ)

Ισως ενεργοποιηθει ξανα το bixby.

 

Android-10 για Galaxy S9-S9+.

Οπως εκανα αναφορα τις προηγουμενες μερες:

Πολλα και σημαντικα Bugs στην beta εκδοση δεν προτεινετε καθολου για καθημερινη χρηση μεχρι να βγει η σταθερη εκδοση.

Αλλη μια ενημερωση απο την Beta-Κορεας διορθωνει πολλα bugs:

79855199_1311605249011617_7302139397627969536_o.jpg?_nc_cat=109&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_ohc=q_O57wta6uEAQkPVzd4Vgt_gnNq_XP5tX0rBavj9ZUTdjeaugY26CLcWQ&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&oh=28c37e33fb7906862d6ac4a56370137b&oe=5E73618E

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Στο S10e που ηρθε επισημα δινει πανω κατω την ιδια αυτονομια. Ισως λιγο καλυτερα. Θα δειξει οταν στρωσει.Update με ΟΤΑ χωρις επαναφορα για μενα.

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οτι και να προσφερει η να επικαλειται η Samsung η καλυτερη λυση ειναι κατεβασμα το καινουργιο λειτουργικο Android-10 και φλασαρισμα με Odin -καθαρη εγκατασταση απο την αρχη.
Link to comment
Share on other sites

Οταν καποιοι ψαχνουν γρηγορους φορτιστες...

 

Ανανεωση "παλιακων" φορτιστων 1A. Κοστος 4ευρω.

Για ηρεμες φορτισεις κατα την διαρκεια νυχτερινου υπνου .:p

79739365_2371473729783353_7654752926979588096_o.jpg?_nc_cat=111&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_ohc=PHQELwwYJ_UAQn_TBZkjGprjcCxh2nSnHcpXGzRsozYuM7FWuETkprvEw&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&oh=7ec7acf345c400c87147b8142ef0f956&oe=5E8C281B

 

Από που τους αγόρασες;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!

Θα ήθελα να ρωτήσω σε S9 Plus πόσο SOT βγάζετε μέσα στην Μερα και με τι χρήση. Με αλλαγμένη μπαταρία στο κινητό βγάζω περίπου 4-4,5 ώρες Οθόνη με κλειστά bixby περιττές εφαρμογές κτλπ.

Link to comment
Share on other sites

Δωστο στον S wind και θα βγαζει 10 ωρες ανετα! Εγω στο S10e βγαζω 4 ωρες απο το 100 στο 50%...

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δωστο στον S wind και θα βγαζει 10 ωρες ανετα! Εγω στο S10e βγαζω 4 ωρες απο το 100 στο 50%...

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Η κύρια χρήση είναι ο Chrome και το messenger λόγο δουλειάς. Χρησιμοποιώ πολύ και το πλαίσιο Edge.

Δεν ξέρω τι πάει στραβά και την καταπίνει έτσι την μπαταριά

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να βαλεις τα στατιστικα χρησης μπαταριας να εχουμε μια εικονα;

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να βαλεις τα στατιστικα χρησης μπαταριας να εχουμε μια εικονα;

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τώρα Είμαι με 45% μπαταρία.μπορω να ανεβασω ξανα οταν φτασει στα 10-15%

Μεσα στο Σπιτι εχω λειτουργία πτήσης Και χρησιμοποιώ τηλέφωνο μέσω WiFi calling 6cc21bc68ece8ed0c948e711c6ca1242.jpga476b4d046b69da508cc8ad01cc47f55.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by testatos
Link to comment
Share on other sites

Με Samsung browser σε dark theme και adguard ισως δεις καποια βελτιωση. Επισης το one ui σου τρωει 5% το οποιο βρισκω υψηλο και το messenger φυσικα αν και δεν το εχω οποτε δεν μπορω να ξερω.

Σημαντικο να εχεις επισης off τις δονησεις και ηχους συατηματος και πληκτρολογιου.

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Το One UI2 με Android 10 κατέβηκε, με εγκατάσταση και διαγραφή cache. Όμως σε τόσο μεγαλη αλλαγή, για έρθει και το hard reset μέσα στις γιορτές.

 

Συνεχίζουμε όπως και στην Pie ή καλύτερα θα ήταν να σας αφήσουμε με την ησυχία σας να το δείτε και εσείς (s_wind και όλοι όσοι μας βοηθάτε)?

Από το Ericsson GF768, στο 12 Pro Max, μια αιωνιότητα

Highlights: Nokia E66, HTC HD2, iPhone 4, LG G3, Xiaomi Mi Max

 

http://mowned.com/sig/george_soutzouk.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

Galaxy A71 με Android 10 .

Ανεβαζει κιαλλο τον πηχη στην μεσαια κατηγορια 'Α' η σαμμυ θελoντας να σκοτωσει τα μικρα αλλων εταιριων...

---->>>> https://m.gsmarena.com/samsung_galaxy_a71-9995.php

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S9/S9 Plus] Ρυθμίσεις για το Android 9 Pie

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...