Jump to content

[S9/S9 Plus] Ρυθμίσεις για το Android 9 Pie


s_wind
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 773
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Άκη για το 1.1.1.1 μιλάμε??

 

Same Sh1t...Different Day

Όχι. Εγώ λέω για το:

dns.adguard.com

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γραφεις:

one.one.one.one

Θενξ.Και με αυτό έχεις πιο γρήγορη απόκριση στο ΝΕΤ απ ότι κατάλαβα αλλά τι γίνεται με τις διαφημίσεις?

 

Same Sh1t...Different Day

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Θενξ.Και με αυτό έχεις πιο γρήγορη απόκριση στο ΝΕΤ απ ότι κατάλαβα αλλά τι γίνεται με τις διαφημίσεις?

 

Same Sh1t...Different Day

Καλημερα.

Λεπτομεριες Jim:

Απλα οταν εισαι εν κινησει υπαρχουν Dns που αργουν στην ανανεωση της κυψελης κινητης.Δηλαδη παραδειγμα:Εισαι σε ενα αυτοκινητο εχεις ακουμπησει το κινητο καπου μπροστα σου ,εχεις μπει στο *#0011# και βλεπεις τις μπαντες κινητης .Αυτες αλλαζουν καθε καμποσα μετρα .Ποτε σε "Κουμπωνει" στην 3-Band στην 7 στην 20 κτλ.Ποιο δυνατο σημα , πιο αδυναμο , αναλογα ποσο κοντα στην κυψελη τυχαινει να βρισκεσαι.Εχεις βαλει να ακους ενα σταθμο μεσο νετ.Ε λοιπον εαν το ping ειναι μικρο σου κανει ανανεωση γρηγορα και δεν εχεις διακοπες αντιθετα εαν το ping ειναι αργο σε διακοπτει πολλες φορες αναγκαζεσαι να κανεις ανανεωση σελιδας για να σε ξανασυνδεσει στο σταθμο που ακους.Καλα για το dns του δικτυου δεν το συζητω χαλι-μαυρο , του adguard αργουσε ,της cloudflare οταν πηγαινε να με διακοψει συνδεοταν αμεσα.Ολα αυτα βεβαια που αναφερω συμβαινουν κυριως κεντρο-Αττικη.

Αυτα.

Βεβαια δεν εχει adblock και χρησιμοποιω του Opera μια και δεν θελω να βαλω εχτρα προγραμμα.

 

EDIT:

Επισης εβαλα το Dns της google για τρεις φορτισεις.

Αρχισε δειλα-δειλα να μου καταπινει το σοτ μια και το συγκεκριμενο Dns ακουει στο google.com συνδεεται συνεχως με τις εγκατεστημενες google εφαρμογες εχει μονιμη αλληλεπιδραση και κανει διαρκως συλλογη δεδομενων μεσο google-service Ετσι εβλεπα στην μπαταρια εκει που πριν ηταν ενεργο 0λ, ενω ετρεχε κλασικα μονο στο παρασκηνιο ξαφνικα ηταν ενεργο πανω απο μια ωρα χωρις να εχω ενεργοποιησει καν τους χαρτες..

Αλλαζοντας σε cloudflare ,ξαναβαζοντας την εκδοση 19.5.30 τωρα ειναι πλεον ξανα ανενεργο.

Στην εικονα που βλεπεις παρακατω εκει που λεει Ενεργη 0λ ειχα 1-μιαμιση ωρα ενεργο...

75557513_2670539199673333_583721858373779456_o.jpg?_nc_cat=102&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_oc=AQmjJJwN8EEfzq0XUQHpPcLDqiE8kgeUpWcusuD7rjq-AOA-5TiUvRSjmBk7ufXIkEQ&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&oh=a89d5ab059f75193c9ea98146750f894&oe=5E4F14DA

EDIT2:

Ετσι το σοτ ηρθε παλι στα καλα του επιπεδα και μπορω να ξαναδω το φως να λαμπει για ενα καλυτερο.....Σοτ:lol::lol::lol:

 

75553051_2670571213003465_1904422918914310144_o.jpg?_nc_cat=101&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_oc=AQk1hDv3QUsrmZFXfoRlYOX_3scAdSTbAw32SS0yrwpPwyDVQ_q5JlrAejf4gsPhKjI&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&oh=5d415c70a8b2e4a4e5964bd5424ea7d9&oe=5E882128

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

S10e μετα την 1η φορτιση με καινουργια μπαταρια...6fbd0b539290581c62e211e6233cac95.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα ηταν παραπανω με Opera Beta σε dark mode λογικα. Τωρα αρχιζω και τον δοκιμαζω...

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Γενικα ο Opera ειναι ενεργοβορος και λιγο πιο αργος ο προορισμος του στην αρχη πριν χρονια ηταν για κλειστα λειτουργικα οπως apple γιατι δεν ξοδευουν πορους οπως στο android ειναι απο την αρχη της δομης του Βαρυς browser ετσι πρεπει ναχεις καλη συσκευη με ψιλα χρονισμενους core οπως τα S8-9-10 , συσκευες με χαμηλοτερους επεξεργαστες υποφερουν αλλα ...Μπροστα στη λειτουργια "αναδιπλωση Κειμενου" ολα τα λεφτα.....Μετα απο μερες σταματανε να υποφερουν τα ματακια σου..ριχνεις ενα ζουμ με το δαχτυλο και ερχεται το κειμενο εκει που θες .....Εχει μεγαλυτερη αξια απο το αν καιει μπαταρια....Κατι που για μενα ειναι αξεπεραστο με εχει ξεκουρασει πολυ σε σχεση με αλλους.Και το adblock που εχει κανει αρκετα καλη δουλεια.Ενας που θα δουλεψει μονιμα Opera καλο ειναι να απενεργοποιησει τον chrome Να μην τρωει φαπες απο τις αλληλεπιδρασεις πολλων browser Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάζοντας το one.one.one.one (υπάρχει και εφαρμογή στο play store, σωστά; ), εχω μια γενικά λίγο πιο αργή απόκριση στο κινητό (note 9). Δε ξέρω γιατί.

Έχει παρατηρηθεί και από άλλους;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Ετσι δειχνει πολλες φορες και στο google play επισης κατεβαζει πιο αργα ελα που στο streaming δεν δημιουργει τοσο συχνα προβληματα οπως ταλλα.
Link to comment
Share on other sites

Με το τελευταιο update στο phone info δεν εμφανιζει πλεον την υγιεια της μπαταριας. Προφανως γιατι δεν θα ειναι ιδιαιτερα ακριβης η ενδειξη...

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με το ιδιο στησιμο οταν ειχα πρωτοπαρει το κινητο το Μαρτη εδινε καπου 6 ωρες SOT στην καλυτερη. Τωρα με τη νεα μπαταρια πλησιαζει τις 8... Περιεργο...

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με το ιδιο στησιμο οταν ειχα πρωτοπαρει το κινητο το Μαρτη εδινε καπου 6 ωρες SOT στην καλυτερη. Τωρα με τη νεα μπαταρια πλησιαζει τις 8... Περιεργο...

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ενταξει παιζουν και οι παραγοντες βελτιωσεων του λειτουργικου απο τοτε που ειχες πρωτοκανει το στησιμο και επισης ολο και κατι παραπανω θα εκανες πιο σωστα τωρα.Σημασια εχει οτι εχεις ενα πολυ καλο σοτ και δεν φοβασαι να εισαι χωρις φορτιστη να σε αφησει απο μπαταρια γρηγορα .Κοντα στις 7-8 ωρες που εισαι τωρα ειναι πλεον πολυ καλα .

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Google Play Service-Fix 19.6.68.

Εαν εχει εγκατασταθει αυτοματα απο το play βαζετε απο πανω αυτο και στρωνει.

Μετα την εγκατασταση:

Πηγαινουμε ρυθμισεις/βιομετρικα και ασφαλεια/αλλες ρυθμισεις ασφαλειας/και κανουμε εκκαθαριση διαπιστευτηριων.Αμεσως μετα απο κατω απενεργοποιουμε την αξιοπ.υπ.διαφημισης.

----->>>>> https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/google-play-services/google-play-services-19-6-68-release/google-play-services-19-6-68-100400-281397792-android-apk-download/

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Καλα ναι. Ουτε για πλακα δεν χρειαζομαι 7 με 8 ωρες SOT την ημερα. Τις περισσοτερες φορες μου αρκει 3 με 4 ωρες. Οποτε δεν κανω πληρεις φορτισεις που σημαινει καλο για την υγιεια της μπαταριας...

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Ερχονται Βελτιωσεις στις καμερες του S9 - S9+

 

Galaxy S9 and Note 9 get Night mode for telephoto and front camera on Android 10:

https://www.sammobile.com/news/samsung-galaxy-s9-note-9-night-mode-for-telephoto-front-camera-android-10

Link to comment
Share on other sites

Στην Ελλάδα μπορεί κανείς να μπει στην beta, πχ γερμανικό τηλέφωνο με γερμανικό csc χωρίς SIM το ξεγελάει το Samsung members?

Πέρσι μπήκε κανείς από Ελλάδα?

Edited by NIKOSXRI
Link to comment
Share on other sites

Στην Ελλάδα μπορεί κανείς να μπει στην beta, πχ γερμανικό τηλέφωνο με γερμανικό csc χωρίς SIM το ξεγελάει το Samsung members?

Πέρσι μπήκε κανείς από Ελλάδα?

Περσι αν θυμαμαι καλα κατα τα μεσα δεκεμβριου ανεβηκε Beta-pie στον σερβερ της samny την οποια μπορουσες να φλασαρεις με Odin . Δεν ξερω εαν κανει το ιδιο φετος ισως.Οσο για την σιμ χωρις να ειμαι σιγουρος νομιζω οτι πρεπει να εχεις της χωρας που ανεβαινει μια beta.Για ξεγελασμα τωρα χμμμ δεν ξερω.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Περσι αν θυμαμαι καλα κατα τα μεσα δεκεμβριου ανεβηκε Beta-pie στον σερβερ της samny την οποια μπορουσες να φλασαρεις με Odin . Δεν ξερω εαν κανει το ιδιο φετος ισως.Οσο για την σιμ χωρις να ειμαι σιγουρος νομιζω οτι πρεπει να εχεις της χωρας που ανεβαινει μια beta.Για ξεγελασμα τωρα χμμμ δεν ξερω.

 

Νομίζω εδώ έχει το zip για s9+ και σε λίγο το S9

https://www.androidsage.com/2019/11/27/how-to-update-samsung-galaxy-s9-s9-to-android-10-one-ui-2-0-beta-ota-downloads/

 

Όταν βρεις χρόνο τσέκαρε το σε παρακαλώ

 

----- προσθήκη μηνύματος 92 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάτω κάτω τα έχει

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό είναι νομίζω και ο swind θα συμφωνήσει αλλά με adb ή με sd card

Το σκ που θα έχει βγει η beta 2 μπορούμε να παίξουμε.

Αν στραβώσει φλασαρεις την τελευταία ρομ κλασσικά με odin

Link to comment
Share on other sites

Θα δουμε.

Εαν ειναι OXM τα csc εχει καλως .Αλλα για την ωρα βγαινει ινδια και κορεα .Εαν δεν εχουμε OXM-csc θα εχουμε αποκρυψη διαφορων μερων του μενου του λειτουργικου και δεν γινεται σωστη δουλεια ετσι.Επισης η samsung προχωρα σε αναβαθμισεις καμερας και αλλων εφαρμογων αρα για την ωρα δεν ειναι ο σωστος χρονος να φλασαρουμε μονο για να δουμε τα βασικα.Το ιδανικο πιστευω ειναι προς τις γιορτες εκει θα ειναι πιο ολοκληρωμενα τα Beta.

Επισης παντα σε πολυ ""πρωιμα Beta"" υπαρχει και ενας κινδυνος νεκρων αισθητηρων της συσκευης μετα απο φλασαρισμα .Το οποιο Δεν θα διορθωθει ακομα και εαν βαλεις το τελευταιο επισημο Λειτουργικο .Υπαρχει ενα μικρο πολυ ποσοστο ρισκου.Εαν συμβει κατι τετοιο επαναλαμβανω βεβαια οτι να συμβει ειναι χαμηλο το ρισκο τοτε ποιος τρεχει στα σερβις...

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S9/S9 Plus] Ρυθμίσεις για το Android 9 Pie

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...