Jump to content

[S9/S9 Plus] Ρυθμίσεις για το Android 9 Pie


s_wind
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ok :rolleyes:

Επισης Αλλαξε μπαταρια πριν τελιωσει η εγγυηση σου με πολυ μικρο κοστος .

 

Ακη σε εχω ξαναρωτησει, αλλα θα το επαναλαβω μηπως πάει κάπου το μυαλο σου...

Εχω χασει απ την κουρτινα το εικονιδιο για το hotspot .... Δεν είναι ουτε στην σειρά κουμπιων που βλέπεις οτι εχεις αφαιρεσει απ την κουρτινα. ουτε στην 2η σελιδα της κουρτινας ειναι..

για να ανοίξω το hotspot παω ρυθμισεις-συνδεσεις κτλ κτλ.

Ξερεις τι μπορει να έχω απενεργοποιησει κ να το έχασα??.

Ουτε μετα απο Update εμφανίζεται ουτε με wipe Cache.

Λογικα καποια υπηρεσια η εφαρμογη περιορισα κ το εχασα.

Παει καπου το μυαλο σου ???

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 773
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ακη σε εχω ξαναρωτησει, αλλα θα το επαναλαβω μηπως πάει κάπου το μυαλο σου...

 

Εχω χασει απ την κουρτινα το εικονιδιο για το hotspot .... Δεν είναι ουτε στην σειρά κουμπιων που βλέπεις οτι εχεις αφαιρεσει απ την κουρτινα. ουτε στην 2η σελιδα της κουρτινας ειναι..

 

για να ανοίξω το hotspot παω ρυθμισεις-συνδεσεις κτλ κτλ.

 

Ξερεις τι μπορει να έχω απενεργοποιησει κ να το έχασα??.

 

Ουτε μετα απο Update εμφανίζεται ουτε με wipe Cache.

 

Λογικα καποια υπηρεσια η εφαρμογη περιορισα κ το εχασα.

 

Παει καπου το μυαλο σου ???

Για δοκίμασε αυτό.

 

https://forum-xda--developers-com.cdn.ampproject.org/v/s/forum.xda-developers.com/galaxy-s6/general/apk-s6-quick-panel-restore-t3137253/amp/?amp_js_v=a2&amp_gsa=1&usqp=mq331AQCKAE%3D#aoh=15740188439617&referrer=https%3A%2F%2Fwww.google.com&amp_tf=From%20%251%24s&ampshare=https%3A%2F%2Fforum.xda-developers.com%2Fgalaxy-s6%2Fgeneral%2Fapk-s6-quick-panel-restore-t3137253

 

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ok :rolleyes:

Επισης Αλλαξε μπαταρια πριν τελιωσει η εγγυηση σου με πολυ μικρο κοστος .

 

Μια φορά το έδωσα για αλλαγή οθόνης πλάτης στον Κωτσόβολο ( που έγινε η αγορά ) και τους πήρε 1 μήνα να μου το γυρίσουν. (+180€ λόγω ασφάλειας αλλιώς διπλή τιμή;)

Τώρα για την μπαταρία αν το στείλω μέσω Κωτσόβολου πόσο θα μου πάρει.??

Link to comment
Share on other sites

Μια φορά το έδωσα για αλλαγή οθόνης πλάτης στον Κωτσόβολο ( που έγινε η αγορά ) και τους πήρε 1 μήνα να μου το γυρίσουν. (+180€ λόγω ασφάλειας αλλιώς διπλή τιμή;)

Τώρα για την μπαταρία αν το στείλω μέσω Κωτσόβολου πόσο θα μου πάρει.??

 

Γιατί να μη το πας ο ίδιος στη smartec? Μέσω κωτσόβολου το ίδιο θα κάνει.. Ένα μήνα

Link to comment
Share on other sites

Ακη σε εχω ξαναρωτησει, αλλα θα το επαναλαβω μηπως πάει κάπου το μυαλο σου...

Εχω χασει απ την κουρτινα το εικονιδιο για το hotspot .... Δεν είναι ουτε στην σειρά κουμπιων που βλέπεις οτι εχεις αφαιρεσει απ την κουρτινα. ουτε στην 2η σελιδα της κουρτινας ειναι..

για να ανοίξω το hotspot παω ρυθμισεις-συνδεσεις κτλ κτλ.

Ξερεις τι μπορει να έχω απενεργοποιησει κ να το έχασα??.

Ουτε μετα απο Update εμφανίζεται ουτε με wipe Cache.

Λογικα καποια υπηρεσια η εφαρμογη περιορισα κ το εχασα.

Παει καπου το μυαλο σου ???

 

Ολα τα icon της κουρτινας ειναι στα csc του λειτουργικου. Εαν εχεις πειραξει καταλαθος καποια υπηρεσια στις ρυθμισεις συστηματος ισως να το εκρυψε αλλα δεν μπορω να θυμαμαι ποια ειναι.Μπορει να πειραξες υπηρεσια που ανηκει στο Ui συστηματος(κουρτινα)

 

Μια φορά το έδωσα για αλλαγή οθόνης πλάτης στον Κωτσόβολο ( που έγινε η αγορά ) και τους πήρε 1 μήνα να μου το γυρίσουν. (+180€ λόγω ασφάλειας αλλιώς διπλή τιμή;)

Τώρα για την μπαταρία αν το στείλω μέσω Κωτσόβολου πόσο θα μου πάρει.??

 

Δεν το στελνεις ποτε εκει που το αγορασες αλλα οπως λεει και ο φιλος πιο πανω κατευθειαν smartec τους ζητας αλλαγη μπαταριας με το μικρο κοστος που προβλεπεται. Εχεις καιρο μεχρι τον 23ο μηνα εκτος και εαν βλεπεις πτωση ενοχλητικη

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Δεν το στελνεις ποτε εκει που το αγορασες αλλα οπως λεει και ο φιλος πιο πανω κατευθειαν smartec τους ζητας αλλαγη μπαταριας με το μικρο κοστος που προβλεπεται.

 

Από Θεσσαλονίκη για να το στείλω smartec μέσω ACS.?? Χρειάζονται και τα χαρτιά της εγγύησης.??

Link to comment
Share on other sites

Λογικά αν δεν κάνω λάθος 20 Νοεμβρίου θα το έχω 15 μήνες ακριβώς... Για να το στείλω από Χανιά smartec, πρώτα επικοινωνώ μαζί τους λέω ότι θέλω αλλαγή μπαταρίας και θύρας usb c και μου λένε το κόστος και πως να το στείλω? Η μεταφορική με χρέωση δική μου φυσικά.

Γενική ερώτηση για ατα που θα ήθελα να αλλάξω..

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από Θεσσαλονίκη για να το στείλω smartec μέσω ACS.?? Χρειάζονται και τα χαρτιά της εγγύησης.??

Ναι χρειαζονται να την δουνε αλλιως εαν ειναι εκτος εγγυησης το κοστος ειναι μεγαλυτερο.

Καταρχην θα παρεις πρωι τηλεφωνο εδω μπες θα το βρεις πατωντας τρεις παυλες πανω δεξια.--->>> https://smartec.gr/gr.php

Θα τους πεις οτι θελεις να αλλαξεις μπαταρια εισαι μεσα στην εγγυηση και οτι πριν το στειλεις σαυτους εαν μπορουν να σε εξυπηρετησουν με καποιον συνεργατη τους θεσσαλονικη.

Εαν οχι θα το στειλεις σαυτους.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

Λογικά αν δεν κάνω λάθος 20 Νοεμβρίου θα το έχω 15 μήνες ακριβώς... Για να το στείλω από Χανιά smartec, πρώτα επικοινωνώ μαζί τους λέω ότι θέλω αλλαγή μπαταρίας και θύρας usb c και μου λένε το κόστος και πως να το στείλω? Η μεταφορική με χρέωση δική μου φυσικά.

Γενική ερώτηση για ατα που θα ήθελα να αλλάξω..

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Τα εγραψα παραπανω.

Link to comment
Share on other sites

Ναι χρειαζονται να την δουνε αλλιως εαν ειναι εκτος εγγυησης το κοστος ειναι μεγαλυτερο.

Καταρχην θα παρεις πρωι τηλεφωνο εδω μπες θα το βρεις πατωντας τρεις παυλες πανω δεξια.--->>> https://smartec.gr/gr.php

Θα τους πεις οτι θελεις να αλλαξεις μπαταρια εισαι μεσα στην εγγυηση και οτι πριν το στειλεις σαυτους εαν μπορουν να σε εξυπηρετησουν με καποιον συνεργατη τους θεσσαλονικη.

Εαν οχι θα το στειλεις σαυτους.

 

Ευχαριστώ πολύ s_wind πιστεύω είμαι μέσα στην εγγύηση 2 χρόνια δεν είναι.??

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ s_wind πιστεύω είμαι μέσα στην εγγύηση 2 χρόνια δεν είναι.??

Η εγγυηση για μπαταρια ειναι 12 μηνες(Δωρεαν) .Ομως εχουν κανονα επειδη ξεχωριστα η υπολοιπη συσκευη εχει 24 μηνες εγγυηση τον δευτερο χρονο να υπαρχει σε ολους τους κατοχους εκπτωση.για την αλλαγη μπαταριας και ας εληξε η 12μινη εγγυηση της .Μετα την παροδο των 24 μηνων σταματαει να ισχυει η εκπτωση του δευτερου χρονου και το κοστος αλλαγης ειναι μεγαλο.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Η εγγυηση για μπαταρια ειναι 12 μηνες(Δωρεαν) .Ομως εχουν κανονα επειδη ξεχωριστα η υπολοιπη συσκευη εχει 24 μηνες εγγυηση τον δευτερο χρονο να υπαρχει σε ολους τους κατοχους εκπτωση.για την αλλαγη μπαταριας και ας εληξε η 12μινη εγγυηση της .Μετα την παροδο των 24 μηνων σταματαει να ισχυει η εκπτωση του δευτερου χρονου και το κοστος αλλαγης ειναι μεγαλο.
Οπότε και εγώ με τον ίδιο τρόπο επικοινωνώ μαζί τους, λέω πως είμαι από Χανιά και ρωτάω τι θα κοστίσει για μπαταρία και θήρα usb C... Ευχαριστώ πολύ!!

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έστειλα Τετάρτη S10e με ACS στη σμαρτεκ με χρέωση παραλήπτη. Πέμπτη με πήραν τηλ ότι παρέλαβαν. Παρασκευή μου είπαν ότι είναι σε φάση επισκευής οπότε ελπίζω αύριο να το έχω. Αν στείλεις σήμερα πιθανον μέχρι Παρασκευή να το παραλάβεις πίσω.

 

Στάλθηκε από το SM-J500FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Android 10 beta για Galaxy S9 - S9+ - note9 .

Ξεκινα η διανομη android 10 beta την αλλη εβδομαδα πρωτα στη Ν.Κορεα και μετα στην Ευρωπη .Η εκδοση θα ερθει με το καινουργιο Samsung-OneUi 2.0 και θα ανεβει στους σερβερ.

 

https://www.sammobile.com/news/galaxy-note-9-galaxy-s9-android-10-beta-coming-soon

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικές οδηγίες. Τις ακολούθησα και εγώ σήμερα μιας και είχα παρατηρήσει θέμα με τη μπαταρία.

Μια ερώτηση ενώ έκανα μετά Install το Google δεν μου εμφανίζει το Google search widget. Ξέρει κανείς το πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Στις οδηγίες είναι να απενεργοποιήσει το Google.. Αν το έκανες για αυτό δεν εμφανίζει την μπάρα.

 

Στάλθηκε από το SM-J500FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ενεργοποίησα μετά αλλά και πάλι δεν βλέπω το widget.

Βαλε το widget-Μπαρα του chrome.

Η εννοια της απενεργοποιησης της κλασικης μπαρας ειναι οτι προκαλει battery-drain και επισης τσιμπαει χρηματα απο καρτοκινητες σιμ.

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα για τρεις μερες private dns της Google και εχασα μια ωρα σοτ λογο google play-service ξαφνικα ηταν ενεργο πανω απο 1 ωρα σε καθε φορτιση.

Αλλαξα το private dns παλι σε Cloudflare και στις 2 τελευταιες φορτισεις το google play service εξαφανιστηκε...

Μαλιστα...:p

Που να μη σε βρει το ξημερωμα οπως ελεγε και ενας παλιακος...:lol:

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είδα τεράστια διαφορά με το dns της adguard

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είδα τεράστια διαφορά με το dns της adguard

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μπορει εχω καιρο να το βαλω και ο λογος που το ειχα βγαλει θυμαμαι οτι μου εκοβε την μεταδοση στους αθλητικους ραδιοφωνικους σταθμους μεσο Bt.Βαζοντας cloudflare δεν ειχα προβληματα.

Link to comment
Share on other sites

Μπορει εχω καιρο να το βαλω και ο λογος που το ειχα βγαλει θυμαμαι οτι μου εκοβε την μεταδοση στους αθλητικους ραδιοφωνικους σταθμους μεσο Bt.Βαζοντας cloudflare δεν ειχα προβληματα.
Πρέπει να κόβει τον κ@λο του,από σαβούρα που τρέχει στο παρασκήνιο το dns adguard, δεν εξηγείται αλλιώς. Μιλάμε για απίστευτη αλλαγη απόδοσης. Δες το εσύ που είσαι επιστήμονας να το επιβεβαιώσεις αν θες.

 

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχ τι επιστημονας....

Καθηγητης αγωγης ειμαι δουλευω ταυτοχρονα δημοσιο-ιδιωτικο αλλα επιστημονας της Nasa δεν ειμαι:lol:

Οσο για το adguard το ειχα ρε συ παλια .

Μια χαρα ηταν ομως...

Εν κινησει με την μηχανη οταν ειχα bluetooth και ακουγα αθλητικα μεσο Net παντα σε καποια σημεια που οδηγω στανταρ μου εκανε μεγαλες διακοπες μεταδοσης.

Βαζοντας cloudflare λογο οτι εχει μικροτερο Ping αρπαζει πιο γρηγορα τα δεδομενα με αποτελεσμα να εχω μηδενικες διακοπες αλλα και εαν κανει επανερχεται αμεσα.

Αντιθετα με το adguard επρεπε να κανω ανανεωση για να ξαναπαιξει...

Αυτα.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Απιστευτης ομορφιας θεμα για edge οθονες.Για τους φαν των χρωματων.

Δοκιμαστε:

75328837_2669008159826437_112256495063662592_o.jpg?_nc_cat=102&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_oc=AQn3xWwRwIKqDGs1i_aD-yN8nsyTVvV2NHuJg9sZOfALbSPR5TIQ0nv0aE7V0U_QyVY&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&oh=05c3831208d8a559140a3e6a892ad843&oe=5E456B01

 

77262606_2669015146492405_5272807783090094080_o.jpg?_nc_cat=108&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_oc=AQmeq9LjTKyCerChJtLxDZJKIUP4gPyDAZ66SPkO-akCol-mKIe9lyxhRUHnIKHT9x4&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&oh=27d32c5931322b4982fd93c236eadc60&oe=5E49A8E3

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Επιστήμονας στο κομμάτι: μπαταρία και κατανάλωση!

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S9/S9 Plus] Ρυθμίσεις για το Android 9 Pie

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...