Jump to content

[S9/S9 Plus] Ρυθμίσεις για το Android 9 Pie


s_wind
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το Galaxy S9 - S9+ - Note9 ξεκινησαν με Android-8 , δεχθηκαν την επομενη αναβαθμιση Android-9 ειναι προγραμματισμενα να λαβουν συντομα μεσα στον Ιανουαριο το Android-10 αλλα μελλοντικα θα λαβουν το "Android-11" και "Android-12" Ανεπισημα τα οποια θα ειναι κατα 95% λειτουργικα και αυτο χαρις το καινουργιο Galaxy Note 10-lite μια και θα φορα τον Exynos 9810 που εχουν ειδη οι συσκευες της σειρας 9!:D

 

Τα παραπανω νεα αφορα χρηστες που εχουν σκοπο να κρατησουν καιρο τις συσκευες τους.

 

Ετσι οταν θα βγουν εκτος εγγυησης μετα τον Ιανουαριο του 2021 η σειρα 9 δεν θα δεχθει επισημα αλλη εκδοση θα μπορουν ομως να κανουν ρουτ και να βαλουν custom rom απο το Xda μια και τα λειτουργικα που θα βγαινουν για το Galaxy note 10 lite θα δεχθει Android-11 και 12 με την καταλληλη μετατροπη λογο ιδιου επεξεργαστη θα δουλευουν ανετα στη σειρα 9.

Πηγη:

Απο παλιους φιλους βετερανους Dev του Xda μετα απο σημερινη κουβεντουλα :D

 

Τυχεροι λοιπον οσοι παραμεινετε στην σειρα 9 και δεν εχετε σκοπο να αγορασετε συντομα αλλη συσκευη.

Galaxy Note 10-lite Global με Exynos 9810---->>> https://m.gsmarena.com/samsung_galaxy_note10_lite-10003.php

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 773
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χρησιμοποιεί κανείς την θήκη LED View στο s9+ και να έχει δει διαφορά στην κατανάλωση μπαταρίας;

 

Εγω, σχεδόν ενάμισι χρόνο τώρα και δεν έχω δει διαφορά από όταν το είχα με μία απλή σιλικόνης

Αυτο που θελουν οι γυναικες ΔΕΝ το ξερουν ουτε οι Ιδιες

 

οτι κι αν κανεις καντο ΣΩΣΤΑ και με ΤΡΟΠΟ

 

Εχεις PSP ;;; Θελεις CF;;; τοτε στειλε πμ ;)

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση προς τον Γιατρό :lol: s_wind

Έκανε update του google services και βλέπω κατανάλωση μπαταρίας

Γιατί δεν με αφήνει να περάσω άλλη έκδοση του services απο αυτες που εχει πει ο s_wind?έχει απενεργοποιηθεί η απενεργοποίηση και η διακοπή services ?

Edited by tsiou55
Link to comment
Share on other sites

Τα google service δεν ειναι μια εφαρμογη που θα βρει καποιος χρηστης σε ενα ποστ παλιο και θα την βαλει.

Καθε φορα που αναβαθμιζονται οι εφαρμογες τις google αναβαθμιζεται και αυτο.Δεν γινεται να παραμεινει παλια εκδοση το συστημα θα το αναγνωρισει καποια στιγμη και θα το κανει ενημερωση.

Μονο την τελευταια εκδοση μπορει να βαλει καποιος η την πιο καινουργια Beta.

 

Edit:

Καποιος που θελει να μενει αρκετο καιρο με μια συγκεκριμενη εκδοση Google service πρεπει να "απενεργοποιησει" εφαρμογες" της Google κυριως τον chrome να δουλευει Αλλες εφαρμογες που τον εξυπηρετουν.

 

Γιαυτους που δεν καταλαβαινουν:

Οτι καινουργια ενημερωση εφαρμογων κανετε απο το google play , οτι καινουργιο περιεχει καθε φορα το facebook το Instagram "ολες οι εφαρμογες τις google" google photos ,chrome κτλ.ενημερωνετε η καινουργια εκδοση google-service .Σκουπιζει κυριολεκτικα οτι κανετε στο συστημα και στελνει ολες τις πληροφοριες στους σερβερ τις Google , που Βρισκεστε τωρα(Gps) , που μιλατε που γραφετε, που θα συναντηθειτε σε ενα ραντεβου , πια ειναι τα ενδιαφεροντα σας ωστε να σας βγαζει προτασεις για κατι παρομοιο με αυτα και πολλα αλλα.

Στις καινουργιες αλλαγες των εφαρμογων παντα υπαρχουν λαθη στον κωδικα.

Οι αλλαγες καθε εφαρμογης εχει και το δικο της τμημα προγραμματιστων .

Μη ξεχναμε ειναι και ανταγωνιστες .

 

Αντε...

Μεχρι να συνενοηθουν μεταξυ τους να τις διορθωσουν ε...καταλαβαινετε τι γινεται εχεται πολυ απλα ενα ομορφο Drain στην μπαταρια σας χαχαχαχα

 

Οπως βλεπετε στην εικονα εχω ξοδεψει 9% μπαταρια και εχω ειδη μια ωρα Sot-Οθονη.Δεν επιτρεπω στο συστημα να μου αλλαζει τα φωτα στον ιδιο βαθμο οπως κανει σε πολλους αλλους.Για να πολεμησεις την "σκοτεινη Πλευρα" πρεπει πρωτα να την σεβαστεις γιατι ειναι και αυτη πολυ ισχυρη :lol::lol::lol:

82423051_2409662135964512_4251418320483385344_o.jpg?_nc_cat=106&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_ohc=wdRciDEqGXgAX-P0mlV&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&_nc_tp=12&oh=5af0061f0d64561cb66a2f6fbc9a9255&oe=5E8D39AE

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Το βασικό δεν μας το είπες όμως...Εσύ θα μαγειρέψεις για S9 ή θα πρέπει να αρκεστούμε στο xda?

 

Same Sh1t...Different Day

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω Jim η αληθεια ειναι οτι μου αρεσει πολυ εμφανισιακα το S9 ειναι ολοκληρωμενη συσκευη με τα μικρα μπεζελ πανω-κατω και σημαντικο εχει ψηλα χρονισμενους τεσσερις core πραγμα δυσκολο να ξαναβγαλει η Sammy μια και στα επομενα μοντελα κατεβασε τους χρονισμους και αφησε μονο δυο core ψηλα μπας και σωσει την μπαταρια μια και μεγαλωσε τις οθονες .Χμμμ θελω να πω οτι εαν δεν με πιασει το ψωνιο της αλλαγης:lol: δυσκολα θα φυγω απο την σειρα 9.Μεχρι τοτε ισως ασχοληθω ,ισως οχι μεχρι το γεναρη του 2021 που θα βγει android-11 ειναι πολυς καιρος ακομα... Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ο οδηγός δουλεύει σε android 10?

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιες διαφορές το 10 αλλά με τις βασικές ρυθμίσεις του οδηγού δουλεύει
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω Jim η αληθεια ειναι οτι μου αρεσει πολυ εμφανισιακα το S9 ειναι ολοκληρωμενη συσκευη με τα μικρα μπεζελ πανω-κατω και σημαντικο εχει ψηλα χρονισμενους τεσσερις core πραγμα δυσκολο να ξαναβγαλει η Sammy μια και στα επομενα μοντελα κατεβασε τους χρονισμους και αφησε μονο δυο core ψηλα μπας και σωσει την μπαταρια μια και μεγαλωσε τις οθονες .Χμμμ θελω να πω οτι εαν δεν με πιασει το ψωνιο της αλλαγης:lol: δυσκολα θα φυγω απο την σειρα 9.Μεχρι τοτε ισως ασχοληθω ,ισως οχι μεχρι το γεναρη του 2021 που θα βγει android-11 ειναι πολυς καιρος ακομα...

Οκ το κλείσαμε...

Θα περιμένω την S9 Dark Lite...

Ευχαριστώ...

 

Same Sh1t...Different Day

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Σταθερος....Κυριος οπως παντα...:lol::p

Τι λετε θα με βγαλει μεχρι να γυρισω σπιτι το βραδυ κατα τις 1 το υπολοιπο 50% ακομα ?:p

 

Θα με βγαλει φυσικα γιατι οι φορτισεις μου ειναι με παλιακο αργο φορτιστη εξοδου 1mah την φορτιση παντα την κανω στο αργο , η μπαταρια μου ειναι γεματη απο την αρχη και δεν καταρεει...

82549298_2413444012252991_3629441304368250880_o.jpg?_nc_cat=100&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_ohc=tbF62JepuGUAX9KIn6f&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&_nc_tp=12&oh=cb1435ae7deeff6348c63c44bcceb939&oe=5E8DAD0E

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Αρχοντας!

Και ασε τους αλλους που βαριουνται να στηνουν να κλαινε για μικρες μπαταριες....

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Γιατρέ ξέρεις μήπως για ποιο λόγο έχω αυτή την εφαρμογή στη ρομ;36ee2432987575216d715c22b226633a.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιατρέ ξέρεις μήπως για ποιο λόγο έχω αυτή την εφαρμογή στη ρομ;36ee2432987575216d715c22b226633a.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Mερος της εφαρμογης samsung pay ειναι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

"Μια Νοτα Ανανεωσης"...:D

Ενα απο τα καλυτερα αντιχαρακτικα τζαμια που εχω βαλει ποτε.

Εντυπωσιακη ποιοτητα πιανει ολο το μηκος της οθονης ,καθρεφτης δινει αισθηση πολυτελειας , καλυπτει και τα αποτυπωματα που αφηνεις επανω δεν φαινονται σαν δαχτυλιες , αλλα το ποιο εντυπωσιακο ειναι οτι καθαριζει κυριολεκτικα με μια γρηγορη κινηση οταν το περασεις απλα πανω απο το ρουχο σου.

Πισω σιλικονη πλεξουδα δεν σου φευγει με τιποτα απο τα χερια.

Συνολο και τα δυο 13e (Δωρεαν το περασμα)....Εσεις τρεξτε να βαλετε Dome ντιμπι-νται με 50e. .

83107089_2415039875426738_9060992036496211968_o.jpg?_nc_cat=105&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_ohc=r00gtF27qcwAX8sbxw7&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&_nc_tp=12&oh=71209b115da74574b4466a9551bd7422&oe=5ED1361D

 

83650450_2415040055426720_6873616715071094784_o.jpg?_nc_cat=105&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_ohc=m5lib6DutNgAX_1bmvs&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&_nc_tp=12&oh=88a5a26dd75795615975fa361b885184&oe=5E9AE667

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Mερος της εφαρμογης samsung pay ειναι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

"Μια Νοτα Ανανεωσης"...:D

Ενα απο τα καλυτερα αντιχαρακτικα τζαμια που εχω βαλει ποτε.

Εντυπωσιακη ποιοτητα πιανει ολο το μηκος της οθονης ,καθρεφτης δινει αισθηση πολυτελειας , καλυπτει και τα αποτυπωματα που αφηνεις επανω δεν φαινονται σαν δαχτυλιες , αλλα το ποιο εντυπωσιακο ειναι οτι καθαριζει κυριολεκτικα με μια γρηγορη κινηση οταν το περασεις απλα πανω απο το ρουχο σου.

Πισω σιλικονη πλεξουδα δεν σου φευγει με τιποτα απο τα χερια.

Συνολο και τα δυο 13e (Δωρεαν το περασμα)....Εσεις τρεξτε να βαλετε Dome ντιμπι-νται με 50e. .

83107089_2415039875426738_9060992036496211968_o.jpg?_nc_cat=105&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_ohc=r00gtF27qcwAX8sbxw7&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&_nc_tp=12&oh=71209b115da74574b4466a9551bd7422&oe=5ED1361D

 

83650450_2415040055426720_6873616715071094784_o.jpg?_nc_cat=105&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_ohc=m5lib6DutNgAX_1bmvs&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&_nc_tp=12&oh=88a5a26dd75795615975fa361b885184&oe=5E9AE667

 

Είναι εύκολο ένα λινκ?

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ολες οι συμβουλες για την σωστη φορτιση αποδεικνυονται μυθος. Ειχα διαβασει οτι το καλυτερο για τη ζωη της μπαταριας ειναι να φορτιζεις μεχρι 80-85%. Το τηρω στο S10e απο τοτε που μου αλλαξαν την μπαταρια πριν 2 μηνες... Ελαχιστες πληρεις φορτισεις. Ειχα καιρο να κανω και βλεπω σημερα οτι απο 100 στο 85% πεφτει η μπαταρια νερακι. Εχω χασει 17% σε 20 λεπτα οθονης... Θα στρωσει με calibration αλλα αλλη μια προταση η οποια δεν ισχυει....

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

c5894e61912a3acaa89172baee578d54.jpg

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Χμμμ δεν τα εχω δοκιμασει.

Παντα το φορτιζω νυχτα στον υπνο το παραταω εκει μεχρι το πρωι που θα ξυπνησω να παω για εργασια.

Για ενα χρονο παντα εχω καλο Sot .Μετα αρχιζει δειλα-δειλα και μειωνετσι η αποδοση της.

Ετσι τυχαινει σε μενα απο την εποχη του S6.

Βασικα δεν με νοιαζει κιολας πηγαινω παντα και την αλλαζω.Γιατι με ενδιαφερει να εχει παντα την καλυτερη αποδοση και να κρατα πολυ σε καθε 24ωρο.Ποτε δεν θα μπω σε διαδικασια εαν κρατησω μια συσκευη πολυ καιρο γιατι βγηκε καλο μοντελο να κρατησω την μπαταρια μεχρι να τα παιξει.Στο κλεισιμο χρονου πεταμα και αλλαγη ξανα για φουλ αποδοση.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Και εγω θα αλλαξω τακτικη. Θα φορτιζω πληρως η κοντα στο 100%

2 μηνων μπαταρια εχω οποτε τουλαχιστον για ενα χρονο ακομα θα μαι ΟΚ.

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ποτέ δεν κάθισα να το φυλάξω πότε θα πάει 80. Πάντα το αφήνω μέχρι τέρμα και τώρα τελευταία μετά από 17 μήνες έχω αρχίσει να βλέπω μια μικρή διαφορά σε σχέση με τον πρώτο καιρό. Με μια επιφύλαξη, μήπως φταίει η τελευταία αναβάθμιση (Νοεμβρίου 2019) που είχε ένα θεματάκι με τη μπαταρία κι έχει κατσικωθεί στη συσκευή, δε λέει να βγει καινούρια.

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Τελικα δεν χρειαζεται calibration. Με 2 πληρεις φορτισεις εχει αρχισει να στρωνει...

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικα δεν χρειαζεται calibration. Με 2 πληρεις φορτισεις εχει αρχισει να στρωνει...

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κ πως θα εκανες calibration στην μπαταρια ??

Ρωτάω για να κάνω εγω, μήπως βελτιωθει λιγακι η χαλια κατάσταση!!

Link to comment
Share on other sites

Κ πως θα εκανες calibration στην μπαταρια ??

Ρωτάω για να κάνω εγω, μήπως βελτιωθει λιγακι η χαλια κατάσταση!!

 

Αρχηγε παλι χαλια?

Στειλτο ταχυδρομικως να στο σεταρω μια και καλη.:p

Link to comment
Share on other sites

Κ πως θα εκανες calibration στην μπαταρια ??

 

Ρωτάω για να κάνω εγω, μήπως βελτιωθει λιγακι η χαλια κατάσταση!!

Αφηνεις να ξεφορτιστει τελειως. Και οταν λεμε τελειως να μην ανοιγει καθολου με το power button. Με το κινητο κλειστο φορτιζεις 6 με 8 ωρες και εισαι ΟΚ.

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Τελικα ολες οι συμβουλες για την σωστη φορτιση αποδεικνυονται μυθος. Ειχα διαβασει οτι το καλυτερο για τη ζωη της μπαταριας ειναι να φορτιζεις μεχρι 80-85%. Το τηρω στο S10e απο τοτε που μου αλλαξαν την μπαταρια πριν 2 μηνες... Ελαχιστες πληρεις φορτισεις. Ειχα καιρο να κανω και βλεπω σημερα οτι απο 100 στο 85% πεφτει η μπαταρια νερακι. Εχω χασει 17% σε 20 λεπτα οθονης... Θα στρωσει με calibration αλλα αλλη μια προταση η οποια δεν ισχυει....

Όλα τα τεχνικά άρθρα που έχω διαβάσει και όταν λέω τεχνικά, εννοώ άρθρα που βασίζουν τα συμπεράσματα τους σε ιδιότητες υλικών, αναφέρουν ότι το μόνο πράγμα που κάνει κακό στην διάρκεια ζωής της μπαταρίας, είναι οι θερμοκρασίες, τίποτε άλλο, ούτε ποσοστά, ούτε μερίσματα.

Από το Ericsson GF768, στο 12 Pro Max, μια αιωνιότητα

Highlights: Nokia E66, HTC HD2, iPhone 4, LG G3, Xiaomi Mi Max

 

http://mowned.com/sig/george_soutzouk.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχηγε παλι χαλια?

Στειλτο ταχυδρομικως να στο σεταρω μια και καλη.:p

 

Αστα να πανε ομως ρε συ... 4.30 ωρες στο 20% οταν εβγαζα 7 με 7.30 στο ιδιο ποσοστο με τηβ δικη μ χρήση χωρίς αλλαγη...

Ειδικα μετα Patch Νοέμβρη πηρε την κατηφορα.

Τωρα με του Γεναρη το patch νομίζω εκανε κάτι προς το καλο..

Πηγα samsung εδω που ειμαι για αλλαγη μπαταρίας, μου ειπαν 49.99 συν ΦΠΑ, εκανα μεταβολή κ εφυγα. Θα περιμένω Πασχα μηπως κατεβω κάτω (μενω Γερμανία) κ το κανω εκει.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S9/S9 Plus] Ρυθμίσεις για το Android 9 Pie

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...