Jump to content

[S9/S9 Plus] Ρυθμίσεις για το Android 9 Pie


s_wind
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Galaxy A71 με Android 10 .

Ανεβαζει κιαλλο τον πηχη στην μεσαια κατηγορια 'Α' η σαμμυ θελoντας να σκοτωσει τα μικρα αλλων εταιριων...

---->>>> https://m.gsmarena.com/samsung_galaxy_a71-9995.php

Μάλλον γενικά να σκοτώσει θέλει γιατί αν σε πάρει στο κεφάλι αυτό το τούβλο την έκατσες..6.7 να δω που θα τα φτάσουν..

 

Same Sh1t...Different Day

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 773
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με ποια λογική gorilla glass 3;

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν ειναι κακο... Με GG3 δεν ειχα αμυχη σε οθονη χωρις καμια προστασια. Με GG5 και μου εχει σπασει και επιβαλλεται προστασια καθως γρατζουναει και μες στην τσεπη.

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το Galaxy Note 10 Lite Ερχεται στην Ευρωπη με Αρχικη τιμη στα 629 ευρω !

https://www.sammobile.com/news/leaked-galaxy-note-10-lite-renders-show-device/

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρησα drain της ταξης του 8-10%τις 2 τελευταιες ημερες. Και φυσικα για αλλη μια φορα οι Υπηρεσιες Google Play ο δραστης....

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως η επόμενη αναβάθμιση που θα κάνω θα είναι στο 10αρι.Έβαλα 200 Google services μέχρι να στρώσει.Δεν το ξαναπειραζω..

 

Same Sh1t...Different Day

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Πλέον δεν βγάζω ούτε μέρα χωρίς ιδιαίτερη χρήση. Πάω για αλλαγή μπαταρίας στάνταρ γιατί αυτή την εποχή, πριν βγει το 11 δεν αξίζει να αγοράσεις τίποτα.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλα Χριστουγεννα φορουμιτες!:rolleyes:

Galaxy Note 10 Lite με τον Επεξεργαστη Exynos του S9 και Fm-Radio και τουμπανο Μπαταρια και Φλατ Οθονη

Ολα τα στοιχεια του εδω---->>> https://m.gsmarena.com/samsung_galaxy_note10_lite-10003.php

 

Galaxy S10 Lite με 48αρα καμερα ,τουμπανο μπαταρια και snap 855

https://m.gsmarena.com/samsung_galaxy_s10_lite-9917.php

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Λίγο πιο μεγάλα δεν μπορούν να τα κάνουν ρε παιδάκι μου??

Πολύ μικρά..πολύ μικρά

 

Same Sh1t...Different Day

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Και εγω δεν ειμαι fan των τεραστιων κινητων οποτε απλα δεν τα αγοραζω. Οσο βγαζουν 5.8 με 6.1 ιντσες θα ειμαι εκει...

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους. Μήπως ξέρετε γιατί η εφαρμογή της stoiximan δεν δίνει ειδοποιήσεις και μετά από λίγο κάνει κ log off? Την έχω βγάλει από την βελτιστοποίηση μπαταρίας κ τίποτα.

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πλέον δεν βγάζω ούτε μέρα χωρίς ιδιαίτερη χρήση. Πάω για αλλαγή μπαταρίας στάνταρ γιατί αυτή την εποχή, πριν βγει το 11 δεν αξίζει να αγοράσεις τίποτα.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αδερφε κι εγω αυτο ειδα σημερα για μια ακομη φορα.. Πουθενα εκεινες οι χρυσες ωρες οθονης των προηγούμενων μηνων.... 3 ωρες μπαταρια με 40% .... Οταν ειχα κάποιους μηνες πριν (50% - 4+ ωρες οθονης)... Έκλεινε η μερα με 7 - 7.30 ωρες οθόνη με την δικη μου χρηση (φορτισω αυστηρα 18 με 20%) κ σημερα επιασα με το ζορυ 5 πριν τον βαλω στο 16% για φορτιση...

 

Τα έφτυσε η μπαταρια??

Τα services της Google ξεφτυλιστηκαν ??

Θελουν να σε κανουν να πας στο S10 ??

 

Τέτοιο χαλι δεν το περίμενα ποτε...

Θα περιμενω το νεο android να κανω ενα hard reset μηπως κ στρώσει αλλιως παω για Services, μπας κ καταφερω τπτ..

Edited by HSP
Link to comment
Share on other sites

Αύριο θα γίνει η αλλαγή μπαταρίας, θα το ξανά στήσω εξ αρχής και βλέπουμε...

Στο s7 edge που το είχα κάνει ένα δει μεγάλη διαφορά, απλά λίγο καιρό μετά το έδωσα στη γυναίκα μου και το έχουμε ακόμα στην οικογένεια.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χρονια Πολλα!:)

Καμια μπαταρια μετα απο 6 μηνες εως 1 χρονο (ταβανι) δεν κρατα την 'κορυφωση' της για καποιον-α που λειτουργει τη συσκευη καθε μερα.Προσοχη μιλω για 'κορυφωση' αποδοσης .Εννοειται οτι μεχρι να πεσει πολυ η αποδοση της περνα ισως την 2ετια.

Μη παρασερνεστε δεξια και αριστερα απο αυτα που γραφονται.Απλα ο καθενας προσωπικα δεν ξερετε τι χρηση κανει αλλοι σβηνουν την συσκευη μεσα στο 24ωρο αλλοι κανουν ελαφρια χρηση κτλ.

Επισης αυτα που προσφερουν οι εταιριες με ταχυφορτισεις και πολλα watt δεν παιζουν κανενα ρολο αντιθετα σε αρκετο βαθμο θα επιδεινωσουν την κατασταση .Παλι το ταβανι κορυφωσης αποδοσης ειναι το πολυ ενας χρονος.

Παιδια...Για μπαταρια μιλαμε...Την πεταμε την αλλαζουμε και τελιωσε το θεμα.

Μη τυχον μπλεκουμε το ζητημα στησιματος ενος λειτουργικου για καλυτερη αποδοση .Φυσικα και αυτο παιζει το ρολο του αλλα παλι το ταβανι αποδοσης ενας χρονος ειναι.

Το σωστο στησιμο ενος λειτουργικου πρεπει να γινεται γιατι ενα λειτουργικο ανα πασα στιγμη μπορει να σαλλαξει τα φωτα και απο την αρχη να εχεις ενα αθλιο ΣΟΤ.

Πρεπει λοιπον να προσπερασετε την ιδεα οτι μια μπαταρια κρατα χρονια , εννοω παντα για το ζητημα της υψηλης αποδοση της.

Οι εταιριες δεν προκειται ακομα να αλλαξουν την τεχνολογια της μονο προσφερουν μαντζουνια γρηγορης φορτισης τα οποια δεν εχουν κατα βαθος τιποτα το βελτιστο παρα μονο μια προσκαιρη ικανοποιηση οτι τη φορτισες γρηγορα η αλλιως την 'Εκαψες' πιο γρηγορα.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Πιστευω οτι το SOT ειναι overrated και ας στηνω το κινητο μου παντα για να παρω το μεγιστο. Ακομα και να πεσει η μπαταρια μετα απο καιρο (που με σωστες φορτισεις θα αργησει) δεν θεωρω τοσο τραγικο να συνδεσεις το κινητο για φορτιση για λιγη ωρα μεσα στη μερα....

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν θεωρω οτι ειναι η απόδοση της μπαταριας (σαν υλικο) μέσα σε 3 μηνες.... πεφτει λίγο και ακομα λιγο.... κ συγκρινεις με 7-8-9-12 μηνες πριν κ βλεπεις οτι εχεις μειωμενη αποδοση. Τωρα συγκρινοντας την δικη μου χρηση, με τον Αύγουστο κ τον Σεπτέμβριο τοτε σε καμια περίπτωση δεν πιστεύω οτι εχω ξαφνικα 20% απωλεια σε 2-3 μηνες...

anyway... Οπως ειπατε, μπαταρια ειναι, η εταιρίες κλεφτες δεν θα γίνουν, την αλλαζεις κ ολα καλα... Συμφωνω... Ειδικα οταν κατι το χρησιμοποιεις 8 ωρες την ημερα (κ λειτουργει 365 μέρες τον χρονο) ειναι φυσιολογικο να πεσει η αποδοση κ να μην ειναι οπως στην αρχη!

Link to comment
Share on other sites

Μα η Καλυτερη μπαταρια ειναι οταν ειναι στη ζελατινα της που λεμε αχρησιμοποιητη , καινουργια :p

Απαξ και την βαλεις στην αρχη για καποιους μηνες εχει το Boost της και μετα δειλα-δειλα αρχιζει και ψοφαει.Ειναι γεννημενη για να πεθαινει αργα και βασανιστικα:p

Ειχα ενα βραδυ φαντασιωση οτι ειχα κινητο με μπαταρια στυλ ρολοι Casio ηλιακη με 10 χρονια αντοχη:lol::lol::lol:

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Nexus του 2013 με 5 χρονια χρησης βγαζει 3:30ωρες SOT ακομα.... Και εχει σβησει απο μπαταρια απειρες φορες καθως το εχω να βλεπει παιδικα η 5χρονη κορη μου...

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Nexus του 2013 με 5 χρονια χρησης βγαζει 3:30ωρες SOT ακομα.... Και εχει σβησει απο μπαταρια απειρες φορες καθως το εχω να βλεπει παιδικα η 5χρονη κορη μου...

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε πιστευω...

Κατα καιρους στις συμφωνιες που κανουν οι εταιριες βαζουν και καλες ποιοτητες αλλα κατα γενικο κανονα οι περισσοτερες θεωρω οτι βαζουν μετριας ποιοτητας λιθιου..

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φόρτιση μετά την αλλαγή μπαταρίας...

Το πάω χαλαρά το εργαλείο αλλά αν συνεχίσει έτσι άξιζε η αλλαγή.

 

Δεν έχω στήσει σχεδόν τίποτα από τις συμβουλές του οδηγού, το έχω αφήσει να κάνει εγκατάσταση μόνο του ότι είχε.3dc389639849a523cd4a625ed63f19de.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χρονια Πολλα.

Οπως Νομιζεις rebel αλλα κατι σε ξεγελαει και πιστευεις οτι παει καλα .Εγω πχ.τωρα σε S9 το κανονικο οχι plus εχω ειδη 25% περισσοτερη μπαταρια απο σενα.

Να το προσεξεις για να μη χαλιεσαι μετα.

Καλη χρονια!:D

80662019_1331747446997397_1138463523702046720_o.jpg?_nc_cat=105&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_ohc=eVQY1kIOtngAQnjHvBuhsv1fpQJ0TUVqHQnhoC3K1iKhBwbWPL29ypN4Q&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&oh=ffc33011d59f3d9fe5ef8943eca9b442&oe=5EB22A70

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε να βρω χρόνο και θα το ξαναστήσω...

Με αυτό το klms agent, το Knox, τι κάνουμε;

Edited by rebel1
Link to comment
Share on other sites

Κανε οτι λεει το πρωτο ποστ.

Αστο για δυο-τρεις φορτισεις ετσι και μετα κανε τα δικα σου.

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί κανείς την θήκη LED View στο s9+ και να έχει δει διαφορά στην κατανάλωση μπαταρίας;
Link to comment
Share on other sites

Καλος...:p

81287330_1338112403027568_5195604143921692672_o.jpg?_nc_cat=101&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_ohc=5MXcpAKbacIAQnSkXEkwfnHgn9t5B2se61p7g5q4KVEElSKf8K9RWhqmQ&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&oh=ed0c3dfca4a96e4dd3b51ce2513a0712&oe=5E685496

Μέχρι 7:06 στο 5% έχω φτάσει αλλά εσύ πάντα το τερματιζεις ρε φίλε.Είσαι απαίχταμπλ που λένε στο χωριό μου.

Εννοείτε ότι δεν έχω κάνει άλλη αναβάθμιση από τότε που την έπαθα με τα services.Είδα κι έπαθα να στρώσει και δεν το ξαναπειραζω..Μέχρι να έρθει η 10 με το καλό και πάλι θα δω αν θα κάνω αναβάθμιση.

 

Same Sh1t...Different Day

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S9/S9 Plus] Ρυθμίσεις για το Android 9 Pie

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...