Jump to content

[S9/S9 Plus] Ρυθμίσεις για το Android 9 Pie


s_wind
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου ηρθε προχθες γνωστος που του ειχα προτεινει το S10e και μου λεει χαλια η μπαταρια. 2 ωρες με το ζορι...

Το κοιταω και τι να δω. Ανοιχτα τα παντα απο bluetooth, nfc οτι συνδεσιμοτητα υπαρχει, φωτεινοτητα 80%, ασπρα θεματα και wallpapers, always on, και ανοιχτες στο chrome 60 σελιδες...

 

5 λεπτα ασχοληθηκα και βγαζει 5ωρο πλεον.... Χωρις πολλα πολλα. Τα βασικα.

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 773
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι λογικο αλλωστε υπαρχει και μεγαλη μεριδα που δεν καταλαβαινουν τι εννοει μια απλη ρυθμιση .Η Ελευση των midrange εδω και καιρο εδωσε την δυνατοτητα να αγοραζει ο καθενας συσκευη χωρις βεβαια να ξερει τι ειναι αυτα που περιεχει.
Link to comment
Share on other sites

Παίζει μεγάλο ρόλο και ότι αρκετοί είναι ψηφιακά αναλφάβητοι.

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και να μην ειναι βαριουντε να ασχοληθουν και θεωρουν οτι πρεπει μια συσκευη να τους δινει το μεγιστο out of the box...

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όταν σκας έναν μισθό έχεις απαιτήσεις...Έτσι είναι αυτά.

 

Same Sh1t...Different Day

Συμφωνώ. Εντάξει δεν λέμε να τα έχεις όλα ανοιχτά, όπως το παράδειγμα παραπάνω, αλλά out of the box πρέπει να δουλεύει σωστά χωρίς drains κλπ.

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ενδιαφερει μια εταιρια εαν καποιος ανακαλυπτει οτι η συσκευη μπορει να παει καλυτερα. Απο την στιγμη που βγαζει συσκευη καθε 3 η 6 μηνες την ενδιαφερει να παρεις την επομενη. Εχει καταλαβει πχ. οτι αλλαζοντας απλα μια θεση ενος αισθητηρα ο υποψηφιος αγοραστης την παταει και παει να την αγορασει.Ετσι πλεον δεν βγαζουν και καλυτερες συσκευες μια και καθε χρονο οι καινουργιες δεν φερουν καμια ουσιαστικη αναβαθμιση κυριως σε hardware.Παρτε πχ.Ενα κατοχο s7 edge και ενα s10 καμια σοβαρη αλλαγη μονο ανουσια περιτυλιγματα με μικροαλλαγες αισθητικης για να μπερδευεσαι.

Ας ειχαν σωστη αποψη οι αγοραστες να παιρνουν μια συσκευη ανα 3 χρονια να δεις πως θα τους αναγκαζαν να βγαζουν συσκευες με "Ουσιαστικες Αλλαγες".

Link to comment
Share on other sites

Eτσι ειναι. Εχω μετανιωσει που αλλαξα το S7 Edge. Και τωρα να το ειχα μια χαρα θα ημουν.... Επεσα και εγω στην παγιδα... Σιγα τη διαφορα τα μικρα bezels και οι οποιες ανουσιες αλλαγες κανουν...

 

Η μονη ουσιαστικη διαφορα ειναι οτι εχεις αναβαθμισεις λογισμικου. Επισης προτιμουσα την 16:9 αναλογια οθονης... Τωρα ακουγεται οτι μπορει να πανε και στο 21:9! Ελεος....

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έκανα ότι έλεγε ο οδηγός αλλά εδώ και δέκα μέρες περίπου βλέπω αυτό db9a5dc283d25ed63a6c7543f84059df.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οποιος δουλευει το απλο youtube της συακευης στις τελευταιες εκδοσεις εχει αφαιρεθει η λειτουργια "Απενεργοποιησης" αυτοματη αναπαραγωγη στην κεντρικη σελιδα.

 

Ετσι καποιος που μπαινει youtube με Πακετα 4G καταναλωνει αχρηστα τα Mb.

 

Η τελευταια εκδοση που το ειχε ειναι η παρακατω διαγραφοντας πρωτα την εκδοση που εγκαταστησαμε . --------> https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/youtube/youtube-14-41-52-release/youtube-14-41-52-android-apk-download/

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Γιατι απο χθες ...Μου κραταει ακομα περισσοτερο η μπαταρια?

Χμμμ....εκανα χθες αλλαγη Sim ειχα την παλια μπλε της Wind εβαλα την καινουργια την μαυρη....

Εβαλα και μια παιχνιδιαρικη εφαρμογη απο το google play που κανει reset το modem μια και δεν μπορω να κανω περισσοτερα γιατι δεν ειμαι Root.... Οντως το reset κανει το διαπιστωσα .

Να παιζουν αυτα τα δυο ρολο?

 

Χμμμ...στα αδυτα του μυστηριου:what::worry::cry::ninja::wacko::eek::

74687710_2348338875430172_2288263549157376000_o.jpg?_nc_cat=103&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_oc=AQl-RaRCQM_z47Xz9kUX5gb09UKExPgytrGMBJlmbxXb3-E_TQfc0TmuvgKQnH7aVkk&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&oh=58f7a000a9a0f3532152b51cfce62ef7&oe=5E417198

Link to comment
Share on other sites

Επειδή εγώ κ εγώ wind, μια κάρτα εδώ κ χρόνια αλλά νέας γενιάς, τι εννοείς μαυρη σε παρακαλώ;

Ακόμη πιο φρέσκια;

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ποια εφαρμογή κατέβασες;

Edited by skatzivas
Link to comment
Share on other sites

Δώσε πόνο s wind...Και άσε τους άλλους να θέλουν 5000 μπαταρίες στα κινητά....

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδή εγώ κ εγώ wind, μια κάρτα εδώ κ χρόνια αλλά νέας γενιάς, τι εννοείς μαυρη σε παρακαλώ;

Ακόμη πιο φρέσκια;

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ποια εφαρμογή κατέβασες;

 

Και μενα νεας γενιας ηταν...Την ειχα τρια χρονια...

Η μπλε και το τσιπ επανω χρυσο...

Περναγα εξω απο ενα καταστημα wind απενεργοποιησα την συσκευη μπηκα μεσα και τους ειπα οτι χαλασα την Sim θελω μια αλλη και μου δωσαν μαυρη με ασημενιο τσιπ:confused:.....Ενεργοποιηθηκε σε 15 λεπτα...

Ετσι μουρθε και τακανα αυτα δηλαδη φλασαρα:pΙσως μεσα μου να ειχα και μια υποψια ...Τι ανανεωσεις κανουν αυτοι ποτε δεν ξερεις...

Μετα κατεβασα την εφαρμογη Network cell info lite να μου κανει χαρτογραφιση στο σπιτι τις κυψελες κινητης.

Βρισκει την Lte-3 που ειμαι κουμπωμενος σε αυτη την 7 και την 20.

Στην 20 δεν με εβαζε με τιποτα που εχει το ισχυροτερο σημα και με εβαζε μονο στην 3 με 2 γραμμες σημα.....

Στην 3 σε μεταβιβαζει η wind γιατι εχει μεγαλυτερη χωρητικοτητα...

Τωρα τι κανω?:p

Δεν ειμαι root να κανω τη δουλεια...Και πρεπει να ψαξω στο google play στην τυχη γιατι εχει ολο ψευτο-εφαρμογες...

Τελικα βρηκα μια παλια στο pc η οποια κανει ρεσετ το μοντεμ.

Το αποτελεσμα να με βαζει στην 20αρα και καποιες φορες στην 7 με 4 και 5 γραμμες σημα.

Εντω μεταξυ στην διαδρομη μεχρι την εργασια ειμαι και κει πλεον μονιμα κουμπωμενος στην Lte-20 ενω πριν για να ειμαι στην 20 επρεπε να φτασω στην περιοχη που εργαζομαι.

Λες και αλλαξε το μοντεμ της συσκευης ρε παιδι μου δεν ξερω τι να πω...

Παντως να ξερεις ολα τα ειχα πριν ελεγμενα γιατι κοιτουσα σε τι μπαντες δουλευε η συσκευη σε ολη την διαδρομη.Με ειχε ψοφησει στην 3αρα...

Σιγουρα ουτε τυχαια ειναι ουτε μου φαινεται:lol:

Ιστοριες για αγριους:p

https://mega.nz/#!XEZWTKQJ!Kk5c_mn__29C9OKCRHfHOkWvakLkewGnYZtMujhVdSQ

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Τσέκαρα μετά από καιρό το S10e σήμερα για αυτονομία... Από 75% σε 30% έδωσε 4 ώρες SOT... Αν δεν ήταν και το θέμα με το σφάλμα υγρασίας που βγάζει και δεν με αφήνει να φορτίσω ενσύματα θα ήταν όλα σούπερ...

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τσέκαρα μετά από καιρό το S10e σήμερα για αυτονομία... Από 75% σε 30% έδωσε 4 ώρες SOT... Αν δεν ήταν και το θέμα με το σφάλμα υγρασίας που βγάζει και δεν με αφήνει να φορτίσω ενσύματα θα ήταν όλα σούπερ...

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν σε αφηνει επειδη βγαζει το μηνυμα ? Ουτε απενεργοποιημενο ?

Link to comment
Share on other sites

Τπτ. Δοκίμασα όλα τα πιθανά κόλπα που προτείνουν στα sites υποστήριξης. Δεν βραχηκε ποτέ το κινητο. Η τα παίξε ο αισθητήρας η φταίει η απίστευτη υγρασία αυτές τις μέρες εδώ (Χίος, δεν βρέχει ούτε με χορό της βροχής αλλά το ρίχνει σε υγρασία)....

 

Στάλθηκε από το AGS-W09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ισχυρη Αποδοση Του 4G.

Με την παρακατω εφαρμογη εχουμε Ισχυρη αποδοση 4G σταθερα και εν κινησει.

Κερδος:

Σταθεροτητα Σηματος Οταν παρουμε η μας καλεσουν στο τηλεφωνο και εχουμε ταυτοχρονα ενεργο το 4G.

Βοηθαει αρκετα σε σημεια που υπαρχει χαμηλη ληψη.

Αυξηση ταχυτητας στο Net.

Βελτιωση Ping σε online παιχνιδια.

Βελτιωση ποιοτητας ηχου , κλησεων , βιντεο

Μειωση προσωρινης μνημης , εξαλειψη καθυστερησεων.

Δεν χρειαζεται η συσκευη να ειναι Root.

 

Προσωπικα τεστ:

Οταν εχουμε ενεργοποιησει τα δεδομενα:

Δεν επιτρεπει το RRC της μπαντας να πεσει σε IDLE (αδρανεια) . Ειναι Μονιμα CONNECTED . Ετσι Οταν εχουμε ενεργα τα δεδομενα εχουμε μονιμη συνδεσιμοτητα και γρηγορη ταχυτητα συνεχως .

 

Πριν:

75429351_2350353541895372_5758048961944354816_o.jpg?_nc_cat=102&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_oc=AQnQLD7pYq_qyTAosf_dlxIUXzWd5hp4s08qUokvwXlsWFHAfT5cZErSFhdUvktlLAg&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&oh=533ea04bc17b95d0d87807a4adb68686&oe=5E5FB4BE

 

Μετα:

 

74662388_2350353621895364_929964173108969472_o.jpg?_nc_cat=103&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_oc=AQlI1yNBaLwj0CupV8Ean4CD62FFKmlfwisA5EwrF3o1R4nlmjVifqh_ZxFS5UleVsA&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&oh=dd2be09be327521935f507243d8ffd74&oe=5E44FB67

 

Η Εφαρμογη:

 

70187656_2350356478561745_4313667063915741184_o.jpg?_nc_cat=111&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_oc=AQlSf-b0RGc3KbSqLCZSZQMs1Ce42iCdJVVBIyUD4jNQyvVAVEDhbqOkiqz0ZA-niVA&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&oh=a271fddcacce0a362c5d1b8adeeabaa8&oe=5E4A1F8B

 

EDIT:

Στο δικο μου Galaxy S9 δεν εχει προκαλεσει καμια απωλεια μπαταριας.

74933648_2350383105225749_6886990547446136832_o.jpg?_nc_cat=104&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_oc=AQks8rh7FgzqtsDsYMIZ2bPtSycfecqbj9YpYl8rSE5mjuMqiyHo1-oJmqtAwKPoRWw&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&oh=d0971258bfc9a6cbbe59b3546e7eff46&oe=5E5A19A7

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε πολύ. Εδώ είναι και η pro έκδοση..

 

https://m.apksum.com/app/hspa-optimizer/com.iutilities.hspap.optimizer

Α ωραια Μπραβο Tony:D αν και αυτη ειναι η 2.5

Link to comment
Share on other sites

Α ωραια Μπραβο Tony:D αν και αυτη ειναι η 2.5

 

Ναι το ξέρω αλλά είναι η pro... Δε πειράζει θα βγει και η 2.6 κάποια στιγμή.. Να σε ρωτήσω, πως μπαίνω στο service menu? Εκεί που βλέπω το rrc?

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξέρω αλλά είναι η pro... Δε πειράζει θα βγει και η 2.6 κάποια στιγμή.. Να σε ρωτήσω, πως μπαίνω στο service menu? Εκεί που βλέπω το rrc?

Στο πληκτρολογιο τηλεφωνου γραψε *#0011# και πατα stack1 .Ειμαι σε wind δικτυο δεν ξερω εαν δινει πληροφοριες σε αλλο φορεα καντο και πες μας.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S9/S9 Plus] Ρυθμίσεις για το Android 9 Pie

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...