Jump to content

[S9/S9 Plus] Ρυθμίσεις για το Android 9 Pie


s_wind
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι.Και γράφει δεν εγκαταστάθηκε η εφαρμογή

 

Same Sh1t...Different Day

 

----- προσθήκη μηνύματος 38 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έβαλα την μπετα 19.6.28

Πριν λίγο και θα δω

 

Same Sh1t...Different Day

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 773
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γιατι συμβαινει αυτο ? Εκανες εγκατασταση σωστα το update Οκτωμβριου? Άυτο το καψιμο που λες δεν θα εχει σχεση με το google-service μια και το update-Οκτωβρη το εκανες εδω και μερες ειχες πει.

 

Εαν εχεις προβλημα κατεβασε με το Samfirm την εκδοση λειτουργικου Οκτωβριου DBT Γερμανικου να την φλασαρεις με Odin να κατσει καλα γιατι θα το εχει ενσωματωμενο το Update-Οκτωβρη.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά έγινε το update Άκη.Τώρα έβαλα την τελευταία μπετα και θα το δω στην επόμενη φόρτιση.Πάντως να μου έχει φάει το Google services 30% μπαταρία δεν το έχω ξαναδεί από τον Μάρτιο που έχω το τηλ.

 

Same Sh1t...Different Day

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Εφοσον το λες φυσικα σε πιστευω αλλα να εχουμε το νου μας παντα οτι τυχον σοβαρες παρενεργειες μιλω για "σοβαρες" οπως υπερβολικη αυξηση θερμοκρασιας , google service με 30% δεν επιτρεπετε κλεινουμε την συσκευη να κρυωσει γιατι ζεσταινεται υπερβολικα η πλακετα λογο μπαταριας , και καλο ειναι να φλασαρουμε ενα λειτουργικο με το τελευταιο update ενσωματωμενο το οποιο θα ειναι ακρως ασφαλες.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Να ρωτήσω κάτι swind?

Αν κάποιος στήσει ένα κινητό από την αρχή όπως λες στον οδηγό, μετά είναι προτιμότερο να το στήσεις σαν νέο ή επαναφορά από cloud backup;

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντα οι επαναφορες κρύβουν κινδύνους σφάλματος.Σχεδόν ποτέ δεν μου δούλεψε σωστά.Πάντα πέρναγε και σκουπίδια..

 

Same Sh1t...Different Day

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Γιατι συμβαινει αυτο ? Εκανες εγκατασταση σωστα το update Οκτωμβριου? Άυτο το καψιμο που λες δεν θα εχει σχεση με το google-service μια και το update-Οκτωβρη το εκανες εδω και μερες ειχες πει.

 

Εαν εχεις προβλημα κατεβασε με το Samfirm την εκδοση λειτουργικου Οκτωβριου DBT Γερμανικου να την φλασαρεις με Odin να κατσει καλα γιατι θα το εχει ενσωματωμενο το Update-Οκτωβρη.

 

O 2ος που το λεει μεσα σε λιγες μερες... με το update Οκτωβρίου κ τα Google play Services κατι γινεται.... Κ γω ειχα σοβαρη απωλεια κ το εχω γράψει κανα 2 σελιδες πισω. μολις εβαλα την έκδοση που ποσταρες, αλλαξαν ολα κ ολα εγιναν οπως πριν!!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα αυτή που έβαλε ο Άκης Δεν την πέρναγε με τπτ.Έβαλα την τελευταία μπετα και έστρωσε.

 

Same Sh1t...Different Day

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Μετα το τελευταιο update του phone info εμφανιζεται η ενδειξη για τους κυκλους φορτισης της μπαταριας... 119 για μενα σε περιπου 8 μηνες. Το health μαλλον δεν λειτουργει καθως ειναι στο 100%...

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετα το τελευταιο update του phone info εμφανιζεται η ενδειξη για τους κυκλους φορτισης της μπαταριας... 119 για μενα σε περιπου 8 μηνες. Το health μαλλον δεν λειτουργει καθως ειναι στο 100%...

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

εμενα μετα την τελευταια ενημερωση μου δειχνει κανονικα την υγεια της μπαταριας.μετα απο 17 μηνες χρησης εχω κανει 247 κυκλους φορτισης και η υγεια της μπαταριας ειναι 82.73% .

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εμενα μετα την τελευταια ενημερωση μου δειχνει κανονικα την υγεια της μπαταριας.μετα απο 17 μηνες χρησης εχω κανει 247 κυκλους φορτισης και η υγεια της μπαταριας ειναι 82.73% .
Εγώ είμαι έτσι στους 14 μήνες... 0dfb15e6bee39d892a78eaae2d102afc.jpg

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναμπουμπούλα στην πρώτη νορμαλ φόρτιση και αποφόρτιση είμαι μείον μια ώρα οθόνη με την χρήση που του κάνω.5 ώρες & 15 λεπτά μου έβγαλε.

 

Same Sh1t...Different Day

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι έτσι στους 14 μήνες... 0dfb15e6bee39d892a78eaae2d102afc.jpg

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

 

Αγορασμενο 22 Νοεμβρίου περσυ...

147 κυκλοι μου εβγαλε, 89,15 % ...

Δεν ξερω κατα ποσο ειναι αξιοπιστο ομως...

 

----- προσθήκη μηνύματος 53 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μετά την αναμπουμπούλα στην πρώτη νορμαλ φόρτιση και αποφόρτιση είμαι μείον μια ώρα οθόνη με την χρήση που του κάνω.5 ώρες & 15 λεπτά μου έβγαλε.

 

Same Sh1t...Different Day

 

Εβαλες τα Services που ειπε ο Ακης ??

Κανε κ ακομα ενα wipe cache!

Link to comment
Share on other sites

Μονο 4G...

Ποτε ξανα H ποτε ξανα E....:p

73524571_2340510069546386_8503090679692394496_o.jpg?_nc_cat=108&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_oc=AQlLdI4fe_pkacgV_mjQ7t0gHDtfpLG_T_-BumilHvClamiAIE_VW0OkTsx0ZhtpunQ&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&oh=798f34d172ce3abc0ea7ed6775e4dd2f&oe=5E4AA0A2

 

edit:Test ok.

Απομονωνει καθε συχνοτητα .

Ετσι πχ.Καποιος που παιζει ενα online game , η κανει κλησεις μεσω messenger , πλοηγηση με Gps στην κινηση χωρις πτωση κτλ. Βαζοντας συχνοτητα Lte κλειδωνει δεν επιτρεπει πτωση σε Η η Ε .

Εχει ολες τις επιλογες καθε συχνοτητας για ολες τις υποδομες του πλανητη.

Αναλογα το δικτυο που ειναι ο καθενας καποιες λειτουργουν καποιες οχι.

Αλλαζεις οσες φορες θες καθε συχνοτητα 2g-3g-4g απροβληματιστα.

Παλιο Mod διετιας απο το xda εχει ανεβει και παραμεινει στο google-play.

Χρησιμο αρκετες φορες ....

74394455_2340547889542604_7641751326535188480_o.jpg?_nc_cat=102&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_oc=AQlbCn_inELTQ7TphFQ0qoLnERZ5x7SHGCDdA6NSspW7IZgFwwILHr-T09wi7pOTTaA&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&oh=852608a7e4797e1654d1e4f406242386&oe=5E54AC7F

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Μονο 4G...

Ποτε ξανα H ποτε ξανα E....:p

73524571_2340510069546386_8503090679692394496_o.jpg?_nc_cat=108&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_oc=AQlLdI4fe_pkacgV_mjQ7t0gHDtfpLG_T_-BumilHvClamiAIE_VW0OkTsx0ZhtpunQ&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&oh=798f34d172ce3abc0ea7ed6775e4dd2f&oe=5E4AA0A2

 

Με cosmote εγώ και LTE only έχω πολλά θέματα να με δείχνει ότι μιλάω ή κλειστό κλπ κλπ..

Link to comment
Share on other sites

Με cosmote εγώ και LTE only έχω πολλά θέματα να με δείχνει ότι μιλάω ή κλειστό κλπ κλπ..

 

Στο Lte only δεν δεχεσαι τηλεφωνικες κλησεις μονο κλησεις μεσο ιντερνετ

Δεν εχουν τετοια υποδομη τα δικτυα.

Ειναι χρησιμο για ορισμενες περιπτωσεις πχ.ερχομουν σημερα με προαστιακο χαλκιδα-αθηνα.Βαζοντας Lte-only σε ολη την διαδρομη μιλουσα μεσο messenger και ταυτοχρονα γκουγλαρα χωρις ιχνος πτωσης.Εαν το ειχα οπως πριν ημουν τιγκα στο Η και Ε λογο ταχυτητας του τρενου που ταξιδευα

Ειναι δηλαδη χρησιμο εκει που βολευεται ο καθενας αναλογα που βρισκεται και τι προβληματα αντιμετωπιζει.Δεν το εχεις ολη τη μερα lte-only φυσικα υποκειμενικο και αυτο αλλος πχ.μπορει να μην θελει να δεχθει κλησεις και να κανει συνομιλια μεσο ιντερνετ η να ειναι καποιες στιγμες για παρτυ του να μη τον ενοχλουν οταν πλοηγειται κτλ:p:lol:

Και η μπαταρια μου πηγε πολυ καλα:

73475179_2340563182874408_7963853034553868288_o.jpg?_nc_cat=103&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_oc=AQk3x8woq6QRHKo8Jdzm8pep2wC6alskGoZ6_0tOhcbloyG2rTyvBtxti8Kbp8YHhJY&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&oh=030241d3ed6947518f666e1c83f17c80&oe=5E618996

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Στο Lte only δεν δεχεσαι τηλεφωνικες κλησεις μονο κλησεις μεσο ιντερνετ

Δεν εχουν τετοια υποδομη τα δικτυα.

Ειναι χρησιμο για ορισμενες περιπτωσεις πχ.ερχομουν σημερα με προαστιακο χαλκιδα-αθηνα.Βαζοντας Lte-only σε ολη την διαδρομη μιλουσα μεσο messenger και ταυτοχρονα γκουγλαρα χωρις ιχνος πτωσης.Εαν το ειχα οπως πριν ημουν τιγκα στο Η και Ε λογο ταχυτητας του τρενου που ταξιδευα

Ειναι δηλαδη χρησιμο εκει που βολευεται ο καθενας αναλογα που βρισκεται και τι προβληματα αντιμετωπιζει.Δεν το εχεις ολη τη μερα lte-only φυσικα υποκειμενικο και αυτο αλλος πχ.μπορει να μην θελει να δεχθει κλησεις και να κανει συνομιλια μεσο ιντερνετ η να ειναι καποιες στιγμες για παρτυ του να μη τον ενοχλουν οταν πλοηγειται κτλ:p:lol:

Και η μπαταρια μου πηγε πολυ καλα:

73475179_2340563182874408_7963853034553868288_o.jpg?_nc_cat=103&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_oc=AQk3x8woq6QRHKo8Jdzm8pep2wC6alskGoZ6_0tOhcbloyG2rTyvBtxti8Kbp8YHhJY&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&oh=030241d3ed6947518f666e1c83f17c80&oe=5E618996

 

Τι εννοείς; έχει VoLTE η cosmote και η Vodafone τον τελευταίο καιρό.. Μιλάω κανονικά με LTE ONLY με κλήσεις δικτύου κινητής κανονικά με την cosmote... Δε παίζει να μη το ξέρεις...

Link to comment
Share on other sites

Η cosmote ειναι μια εταιρια που εχει μονιμα προβληματα σε πυκνοκατοικημενες περιοχες με δυσκολιες σε εμβελια σε εσωτερικους χωρους .Εχει διαφορετικη υποδομη η λειτουργια της , με Wind αντιθετα σε εσωτερικους χωρους ειναι πολυ καλυτερα.Ας τα βελτιωσει αυτα γιατι υπαρχουν και ανθρωποι που δεν θελουν να ασχολουνται με wifi και voLte
Link to comment
Share on other sites

εμενα μετα την τελευταια ενημερωση μου δειχνει κανονικα την υγεια της μπαταριας.μετα απο 17 μηνες χρησης εχω κανει 247 κυκλους φορτισης και η υγεια της μπαταριας ειναι 82.73% .

 

Το έκανα κ στην γυναικα μου απο περιεργεια...

Ειλικρινά το καιει ... Ολο το βραδυ στην φορτιση, ΜΟΝΟ ΓΡΗΓΟΡΗ απο τον Γενάρη που το πηραμε.

Σχεδόν καθημερινή κλεινει απο μπαταρια, φουλ παιχνίδι κ γενικα κακη χρηση....

Απο 19 Γεναρη λοιπόν, 349 φορτισεις, 92%, περισσοτερο απο μενα με το 1/3 των φορτισεων...

Καθόλου αξιόπιστο !!

Link to comment
Share on other sites

Αλλαξε το Μπαταρια κανε τις τρεις πρωτες φορτισεις στην αργη και θα ειναι κομπλε της γυναικας σου .Εμενα με την καινουργια μπαταρια κρατα απο το 35% και κατω 2 ωρες σοτ.
Link to comment
Share on other sites

Αφορμη 2 φιλους το πρωι στην εταιρια που δουλευω λενε οτι πολλες φορες ψιλοκολαει το πληκτρολογιο οταν γραφουν και επισης τους δινετε η εντυπωση οτι ειναι λιγο αργα τα samsung.

Κουταμαρες ...

Εγω δεν αντιμετωπισα ποτε προβληματα γιατι πολυ απλα οι ρυθμισεις υπαρχουν παντα στο λειτουργικο.

 

1)Στις ρυθμισεις πληκτρολογιου απενεργοποιουμε την προεπισκοπιση χαρακτηρα.

2)Βαζουμε τις τρεις κλιμακες στις επιλογες προγραμματιστη Off.

3)Εχω γραμματοσειρα default , μεγεθος γραμματοσειρας τεταρτη παυλα απο την αρχη.

4)Ζουμ οθονης τερμα στο "μειον".

5)Προσβασιμοτητα/αλληλεπιδραση/καθυστερηση παρατεταμενου αγγιγματος 0.2 δευτερολεπτα.

6)Ενεργοποιημενη η ευαισθησια αφης.

Και εφοσον κανουμε τα παραπανω για το τελος:

7) Γραφουμε στο πληκρολογιο τηλεφωνου *#2663# κανουμε update to TSP

Κανενα προβλημα ταχυτητας συστηματος και κοληματος πληκτρολογιου.

Ακου αργο και κολαει...:p:lol:

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Όσα λες είναι χρήσιμα και έχουν βοηθήσει εμάς εδώ μέσα, αλλά υπάρχει εκεί έξω κόσμος που δεν το κατέχει το άθλημα και παίζει με ότι έχει out of the box.

Προσωπικά θεωρώ ότι σε αυτό οφείλεται η επιτυχία του ios.

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@s wind

 

Ετσι ακριβως ειναι. Οι περισσοτεροι δεν πειραζουν το παραμικρο. Ακομα και υποτιθεμενοι γνωστες...

 

Εβλεπα σημερα ενα βιντεακι ενος γνωστου youtuber σε θεματα κινητων να κανει revisited το S10e. Ανεφερε οτι εχει μετρια μπαταρια (ισχυει αν δεν πειραξεις τπτ) αλλα και οτι μειονεκτημα ειναι οτι δεν θα περνει για μεγαλο χρονικο διαστημα updates! Ποσο ασχετος.... Καπου Μαρτη του 2021 2 χρονια μετα την κυκλοφορια του θα παρει το τελευταιο major update και φυσικα θα λαμβανει ενημερωσεις ασφαλειας τακτικα τουλαχιστον μεχρι τα μεσα του 2022... Τα S7/S7 Edge ακομα περνουν ενημερωσεις ασφαλειας τουλαχιστον ανα τριμηνο...

 

Ειναι κανονας οτι το μεγαλυτερο ποσοστο δεν πειραζει τπτ στο κινητο. Ειναι αγνωστο πεδιο η καρτελα ρυθμισεις....

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Όσα λες είναι χρήσιμα και έχουν βοηθήσει εμάς εδώ μέσα, αλλά υπάρχει εκεί έξω κόσμος που δεν το κατέχει το άθλημα και παίζει με ότι έχει out of the box.

Προσωπικά θεωρώ ότι σε αυτό οφείλεται η επιτυχία του ios.

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι οκ .

Οσο για το μηλο σε πιανει πυρετος μεχρι να παρουν μπρος τα animation να ανοιξει μια εφαρμογη...

 

@s wind

 

Ετσι ακριβως ειναι. Οι περισσοτεροι δεν πειραζουν το παραμικρο. Ακομα και υποτιθεμενοι γνωστες...

 

Εβλεπα σημερα ενα βιντεακι ενος γνωστου youtuber σε θεματα κινητων να κανει revisited το S10e. Ανεφερε οτι εχει μετρια μπαταρια (ισχυει αν δεν πειραξεις τπτ) αλλα και οτι μειονεκτημα ειναι οτι δεν θα περνει για μεγαλο χρονικο διαστημα updates! Ποσο ασχετος.... Καπου Μαρτη του 2021 2 χρονια μετα την κυκλοφορια του θα παρει το τελευταιο major update και φυσικα θα λαμβανει ενημερωσεις ασφαλειας τακτικα τουλαχιστον μεχρι τα μεσα του 2022... Τα S7/S7 Edge ακομα περνουν ενημερωσεις ασφαλειας τουλαχιστον ανα τριμηνο...

 

Ειναι κανονας οτι το μεγαλυτερο ποσοστο δεν πειραζει τπτ στο κινητο. Ειναι αγνωστο πεδιο η καρτελα ρυθμισεις....

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ετσι...

Δωστους μια συσκευη να εχει μεσα ενα Fb και messenger αντε και μια μηχανη αναζητησης και ολα καλα:p:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S9/S9 Plus] Ρυθμίσεις για το Android 9 Pie

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...