Jump to content

[S9/S9 Plus] Ρυθμίσεις για το Android 9 Pie


s_wind
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι σιγουρα.

Πηγα smartec και αλλαξα προληπτικα στο S9 Μπαταρια και θυρα φορτισης .Εχω 5 ωρες σοτ και 50% υπολοιπο .Τουμπανο η μπαταρια:D Ετοιμος να υποδεχθω το Android 10 χε χε.

Ξέρεις κάτι που δεν ξέρουμε για το 10??

Και κάτι ακόμη: έχεις ρωτήσει πόσο πάει η αλλαγή μπαταρίας για το 9? Εντός εγγύησης εννοείτε.

 

Same Sh1t...Different Day

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 773
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το 10 θα ερθει καπου Μαρτη. Παντα τοτε δινει την ενημερωση στα S η Samsung.

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για S9:

Αλλαγη μπαταριας πακετο με αλλαγη θυρα φορτισης δωρεαν τους πρωτους 12 μηνες απο την ημερομηνια αγορας .

Μετα την παροδο των 12 μηνων μονο 20ε τα δυο παραπανω.

Κομπλε:ninja:

EDIT:

Ουτε και γω ειδα καποια σοβαρη μειωση μετα απο 12 μηνες αντε κανα μισαωρο σοτ περιπου...Απλα παντα προληπτικα τα αλλαζω για να παιρνει σωστο ρευμα η πλακετα , παντα στο 12μηνο.

Για S10e πιστευω οτι εκει θα παιζει πανω-κατω...

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Απλα τωρα με το Call Of Duty το ζοριζω παραπανω οποτε ισως μπω στην λογικη αλλαγης... Πριν απο αυτο δεν επαιζα παιχνιδια στο κινητο.

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

..

Φίλε S_wind σε ευχαριστώ πολύ για τις ρυθμίσεις σου! Δεν βλέπω τα νούμερα σου, αλλά με το S10e έχω 4 με 5 ωρες sot με 1-1,5 ωρα youtube, ούτε με τα κυάλια πριν.

 

Το S9 θα πάρει Android 10? Ρωτάω για να δω αν θα έχουμε οδήγο και για αυτήν έκδοση.

:grin::D

Από το Ericsson GF768, στο 12 Pro Max, μια αιωνιότητα

Highlights: Nokia E66, HTC HD2, iPhone 4, LG G3, Xiaomi Mi Max

 

http://mowned.com/sig/george_soutzouk.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

Φίλε S_wind σε ευχαριστώ πολύ για τις ρυθμίσεις σου! Δεν βλέπω τα νούμερα σου, αλλά με το S10e έχω 4 με 5 ωρες sot με 1-1,5 ωρα youtube, ούτε με τα κυάλια πριν.

 

Το S9 θα πάρει Android 10? Ρωτάω για να δω αν θα έχουμε οδήγο και για αυτήν έκδοση.

:grin::D

Ναι το S9 θα παρει το android 10.

Θα ανεβει ενας οδηγουλης.:p

Link to comment
Share on other sites

Το google play services δινει πονο τελευταια παλι...

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι το S9 θα παρει το android 10.

Θα ανεβει ενας οδηγουλης.:p

Είσαι θεός!

Respect για τον χρόνο που αφιερώνεις. Και τη νοσταλγία που καλύπτεις, σε όσους μεγαλώσαμε με fora..

Από το Ericsson GF768, στο 12 Pro Max, μια αιωνιότητα

Highlights: Nokia E66, HTC HD2, iPhone 4, LG G3, Xiaomi Mi Max

 

http://mowned.com/sig/george_soutzouk.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

Για S9:

Αλλαγη μπαταριας πακετο με αλλαγη θυρα φορτισης δωρεαν τους πρωτους 12 μηνες απο την ημερομηνια αγορας .

Μετα την παροδο των 12 μηνων μονο 20ε τα δυο παραπανω.

Κομπλε:ninja:

EDIT:

Ουτε και γω ειδα καποια σοβαρη μειωση μετα απο 12 μηνες αντε κανα μισαωρο σοτ περιπου...Απλα παντα προληπτικα τα αλλαζω για να παιρνει σωστο ρευμα η πλακετα , παντα στο 12μηνο.

Για S10e πιστευω οτι εκει θα παιζει πανω-κατω...

Τελικά έβαλα φίλο με νοτε 8 και πήρε τηλ σμαρτεκ για να ρωτήσει για την προσφορά και του είπαν τον πρώτο χρόνο δωρεάν και τον δεύτερο χρόνο 35 και όχι 20.Και πάλι καλή τιμή φαίνεται...

 

Same Sh1t...Different Day

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Το έφαγε το "σοκ" και το δικό μουs9 plus χτες το βράδυ, το έστησα με βάση τον οδηγό

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το google play services δινει πονο τελευταια παλι...

 

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εκτος απο το icon gps που βρισκεται στην κουρτινα πηγαινε στις ρυθμισεις/συνδεσεις/θεση/ακριβεια τοποθεσιας google βαλτο off.Εαν το αφησεις On ολες οι εφαρμογες που εχεις εγκατεστημενες περνουν location απο τις κυψελες κινητης τηλεφωνιας ασυστολα οταν εισαι σε wifi η 4G.Μη ξεχναμε να εχουμε σε περιορισμο τουλαχιστον τις παρακατω χωρις να δημιουργειτε κανενα απολυτως προβλημα τις εφαρμογες Camera,google play, youtube, συλλογη,αρχικη One UI .

Επισης βαλε το τελευταιο Google play service ακομα και εαν ειναι το ιδιο που εχεις εγκατεστημενο βαλτο ειναι για 64arm https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/google-play-services/google-play-services-19-4-55-release/google-play-services-19-4-55-100400-274603067-android-apk-download/

 

Τελικά έβαλα φίλο με νοτε 8 και πήρε τηλ σμαρτεκ για να ρωτήσει για την προσφορά και του είπαν τον πρώτο χρόνο δωρεάν και τον δεύτερο χρόνο 35 και όχι 20.Και πάλι καλή τιμή φαίνεται...

 

Same Sh1t...Different Day

 

Περιεργο χμμμ οκ:p

 

Είσαι θεός!

Respect για τον χρόνο που αφιερώνεις. Και τη νοσταλγία που καλύπτεις, σε όσους μεγαλώσαμε με fora..

Την υγεια μας να εχουμε και ολα καλα kagio:rolleyes:

 

Το έφαγε το "σοκ" και το δικό μουs9 plus χτες το βράδυ, το έστησα με βάση τον οδηγό

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ευχομαι καλο σοκ:lol:

Link to comment
Share on other sites

Εκτος απο το icon gps που βρισκεται στην κουρτινα πηγαινε στις ρυθμισεις/συνδεσεις/θεση/ακριβεια τοποθεσιας google βαλτο off.Εαν το αφησεις On ολες οι εφαρμογες που εχεις εγκατεστημενες περνουν location απο τις κυψελες κινητης τηλεφωνιας ασυστολα οταν εισαι σε wifi η 4G.Μη ξεχναμε να εχουμε σε περιορισμο τουλαχιστον τις παρακατω χωρις να δημιουργειτε κανενα απολυτως προβλημα τις εφαρμογες Camera,google play, youtube, συλλογη,αρχικη One UI .

 

Επισης βαλε το τελευταιο Google play service ακομα και εαν ειναι το ιδιο που εχεις εγκατεστημενο βαλτο ειναι για 64arm https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/google-play-services/google-play-services-19-4-55-release/google-play-services-19-4-55-100400-274603067-android-apk-download/

 

 

 

 

 

 

 

Περιεργο χμμμ οκ:p

 

 

 

 

 

Την υγεια μας να εχουμε και ολα καλα kagio:rolleyes:

 

 

 

 

 

Ευχομαι καλο σοκ:lol:

Thanks. Τα υπολοιπα τα ειχα οff αλλα δεν ειχα το ακριβεια τοποθεσιας google...

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Thanks. Τα υπολοιπα τα ειχα οff αλλα δεν ειχα το ακριβεια τοποθεσιας google...

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αυτο να ξερεις οτι θα στο ξαναζητησει εαν λειτουργησεις την εφαρμογη Maps.Βεβαια τι εννοια εχει? Το Maps σε εξωτερικο χωρο δουλευει και με σκετο το δεκτη Gps που εχει η συσκευη .Βαζοντας και On την ακριβεια παιρνει σημα και σε εσωτερικους χωρους απο τις κυψελες κινητης .Γιαυτο καθετε καποιος στον καναπε του σπιτιου του και λεει πωωω τι φοβερο σημα Gps εχω αυτο που συμβαινει ομως ειναι οτι η google στελνει σημα μεσο κυψελων... Μετα απο πλοηγηση θα χρειαστει να το ξανακλεισεις γιατι οσο παραμενει on τρωνε μπαταρια ολες οι εγκατεστημενες εφαρμογες που υπαρχουν στη συσκευη.Αυτα.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Παντως έχω την εντυπωση πως μετα το Patch Οκτωβρίου μας τα χάλασε λιγακι η μπαταρια...

Θα διερευνηθεί μεσα στις επόμενες μερες κ θα βγαλω συμπέρασμα καλυτερο.

Παντως σαν πρωτη εντυπώση, επεσε λιγο το σοτ.

Link to comment
Share on other sites

Παντως έχω την εντυπωση πως μετα το Patch Οκτωβρίου μας τα χάλασε λιγακι η μπαταρια...

Θα διερευνηθεί μεσα στις επόμενες μερες κ θα βγαλω συμπέρασμα καλυτερο.

Παντως σαν πρωτη εντυπώση, επεσε λιγο το σοτ.

 

Εχει βγεί ota οκτώβρη ?Με ελληνικο eur δεν εχω παρει κατι!

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Σε γερμανικά ίσως μόνο.. Λογικά το φλάσαρε μόνος του ο φίλος.

 

17 Οκτωβρίου εσκασε στα Γερμανικα.

Μενω Στουτγκαρδη κ την περασα ΟΤΑ εκεινη την ημερα.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα ήρθε και σε μένα.Δεν μένω Γερμανία αλλα ειναι γερμανικό.

 

 

Same Sh1t...Different Day

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Αφού ευχαριστήσω κι εγώ με την σειρά μου τον φίλο s_wind, γιατί πολλά από αυτά που προτείνει όντως βοηθάνε την καθημερινότητα, θέλω να ρωτήσω εγκυκλοπαιδικά, γιατί να απενεργοποιήσουμε τον game launcher ή τον ασφαλή φάκελο; τόσο πολύ "καίνε";

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπαίνοντας στις εφαρμογές βρήκα αυτή. Ξέρει κανείς κάτι;807143ee36f9654cb9f7c98565d608ec.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τιποτα δεν καιει απο αυτα που λειτουργεις στην καθημερινοτητα εαν εχεις απενεργοποιημενα τα υπολοιπα που δεν λειτουργεις στην καθημερινοτητα. Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Τιποτα δεν καιει απο αυτα που που λειτουργεις στην καθημερινοτητα εαν εχεις απενεργοποιημενα τα υπολοιπα που δεν λειτουργεις στην καθημερινοτητα.
Αυτό θα μπορούσε να γίνει και meme. Χαχαχα!

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τιποτα δεν καιει απο αυτα που που λειτουργεις στην καθημερινοτητα εαν εχεις απενεργοποιημενα τα υπολοιπα που δεν λειτουργεις στην καθημερινοτητα.

 

Μπεσα ομως....

Εμενα με ψιλοεκαψες παντως !!!

Link to comment
Share on other sites

Τιποτα δεν καιει απο αυτα που που λειτουργεις στην καθημερινοτητα εαν εχεις απενεργοποιημενα τα υπολοιπα που δεν λειτουργεις στην καθημερινοτητα.

 

Να το τυπώσουμε σε μπλουζάκι.. :lol: :p

 

https://www.rushordertees.com/design/#/?design=NDAyMzExNg

Edited by xlidas

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Να το τυπώσουμε σε μπλουζάκι.. :lol: :p

 

https://www.rushordertees.com/design/#/?design=NDAyMzExNg

 

Ωραιο μπλουζακι :lol:

 

Google Play service 19.5.30 fix.

 

Διορθωνεται κατεπειγον καποια προβληματα στο 4G επανερχεται το 4G"+" σε καποιους που μπορει να μη τοβλεπαν πλεον συχνα.:p Δημιουργηθηκε ενα ψιλο-bug απ οτι αναφερει η Google.

Download 64arm:

https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/google-play-services/google-play-services-19-5-30-release/google-play-services-19-5-30-100400-275531062-android-apk-download/

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπεσα ομως....

Εμενα με ψιλοεκαψες παντως !!!

 

Ποτε? Τι εκανα:shock:

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S9/S9 Plus] Ρυθμίσεις για το Android 9 Pie

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...