Jump to content

[S9/S9 Plus] Ρυθμίσεις για το Android 9 Pie


s_wind
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Update...ψυχρη λευκανση με ενταση στις χρωματικες αποχρωσεις.:p

 

52033826_2209921832397237_245186961235509248_o.jpg?_nc_cat=111&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&oh=1068f8ff237db593fadd964cf4ae7eb0&oe=5CE08CA4

 

Μία μικρή βοήθεια s_wind...

Δεν μπορώ να δω την εικόνα που έχεις ανεβάσει.

Μπορείς να την ανεβάσεις ξανά για να κάνω σκονάκι? :-P

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 773
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχεις αλλο πανελ μια και εχεις S10 .Γενικα οταν θελεις να το κανεις ψυχρο πας στις τρεις μπαρες για την χρωματικη παλετα βαζεις τερμα μπροστα το μπλε και τερμα πισω το κοκκινο και πρασινο απο κει και περα ανεβασε οσο νομιζεις κοιτα το λευκο να ειναι πιο "γαλα"
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα.Χρησιμοποιει κανεις dex station??Θελω να χρησιμοποιησω linux for android.Εχει κανεις ιδεα τι παιζει?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σκονη και θρυψαλα τα αναδιπλουμενα ...

Κρυος ιδρωτας με την ελευση του "Star-trek" Sony...:shock::p

 

-------->>>>

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

10 μηνες S9 απο τα τελη οκτωβριου του 2018 και η μπαταρια παραμενει σε εξαιρετικα επιπεδα.:)

 

:grin:

67687891_1201611773344299_6445367746485026816_o.jpg?_nc_cat=103&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_oc=AQlGM6WZSjOdNpF0ku4J9iTrT0LodYt3-yzexSosqO7qboM22oJMbHzCw2MjUft04iI&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&oh=21031dd0083307cce87a492ffcb9d46e&oe=5DDA0167

Link to comment
Share on other sites

Εχεις αλλο πανελ μια και εχεις S10 .Γενικα οταν θελεις να το κανεις ψυχρο πας στις τρεις μπαρες για την χρωματικη παλετα βαζεις τερμα μπροστα το μπλε και τερμα πισω το κοκκινο και πρασινο απο κει και περα ανεβασε οσο νομιζεις κοιτα το λευκο να ειναι πιο "γαλα"

Επισης θα προσθετα εδω οτι μπορειτε ακομα με τον συνδιασμο *#15987# να ρυθμισετε την κοκκινη αποχρωση της οθονης.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Άκη help........

Πάλι κάνει νούμερα η ρύθμιση για το dns.adguard....

Έχουμε κανένα fix??

 

Same Sh1t...Different Day

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Άκη help........

Πάλι κάνει νούμερα η ρύθμιση για το dns.adguard....

Έχουμε κανένα fix??

 

Same Sh1t...Different Day

 

Jim ειναι μια συνεχη μονομαχια google και adguard. Κατα βαθος ο σκοπος της google ειναι να μην υπαρχει κανενα adblock .Βλεπω οτι το ξαναφτιαχνουν παλι ...Ιδωμεν..Οταν σταματα να δουλευει το βαζω στο αυτοματο και μετα απο κανα 10λεπτο το γυρνω παλι στο dns adguard ..Παντως θα ξενερωσω εαν αναγκαστω να βαλω προγραμμα για adblock.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ να δεις....

Με έχει βολέψει αφάνταστα ο τρόπος με το dns.adguard και δεν θέλω να σκέφτομαι ότι πρέπει να βάλω κάποιο πρόγραμμα

 

Same Sh1t...Different Day

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται και καλό μήνα! Κάτοχος s10 με τις ρυθμίσεις. Να μείνω ικανοποιημένος με την μπαταρία; Θα μπορούσα καλύτερα; 98577650485589a1f712ce569f8aeb50.jpg025a45197a449203056b79429495853a.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G973F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ Άκη γιατί κάθε τρεις και λίγο βλέπω να έχουν ενεργοποιηθεί το Chrome και YouTube ενώ τα είχα απενεργοποιήσει από το αρχικό στήσιμο? Λες να φταίει η τελευταία ενημέρωση?

 

Same Sh1t...Different Day

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Απενεργοποιησε τα απο τις ρυθμισεις εφαρμογων και μην αφηνεις το Play να κανει αυτοματες ενημερωσεις .Μονο χειροκινητες οταν θες εσυ .

 

----- προσθήκη μηνύματος 66 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χαίρεται και καλό μήνα! Κάτοχος s10 με τις ρυθμίσεις. Να μείνω ικανοποιημένος με την μπαταρία; Θα μπορούσα καλύτερα; 98577650485589a1f712ce569f8aeb50.jpg025a45197a449203056b79429495853a.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G973F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλο Μηνα .Καλα εισαι .

Link to comment
Share on other sites

Αυτα τα εχω κάνει την πρώτη μέρα που το άνοιξα.Ποτε δεν αφήνω να αποφασίζει αυτο τι θα κάνει απο μονο του.Αν δεν διαβάσω πρώτα τα σχόλια δεν γίνεται καμία αναβάθμιση Ακη.

 

 

Same Sh1t...Different Day

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Αυτα τα εχω κάνει την πρώτη μέρα που το άνοιξα.Ποτε δεν αφήνω να αποφασίζει αυτο τι θα κάνει απο μονο του.Αν δεν διαβάσω πρώτα τα σχόλια δεν γίνεται καμία αναβάθμιση Ακη.

 

 

Same Sh1t...Different Day

 

 

 

Δεν πολυκαταλαβα.

Ενα παραδειγμα :

Εγω πχ.τον chrome τον εχω απενεργοποιημενο γιατι δουλευω μονο Opera.

Αρα με την απενεργοποιηση εχει ερθει στην αρχικη του μορφη και δεν ασχολουμε καθολου εαν στο google-play υπαρχουν αναβαθμισεις ασε που δεν δειχνει καν γιατι ειναι ανενεργος.

Εσυ κανεις κατι αλλο ???

Link to comment
Share on other sites

Όχι Άκη.Κι εγώ με όπερα δουλεύω.Έτσι στο ξαφνικό μια μέρα πατάω ένα λινκ στο ταπα για να ανοίξει κι αντί να ανοίξει με όπερα μου βγάζει επιλογή να διαλέξω browser.Πήγα τον απενεργοποιησα ξανά και σε κάποια άκυρη στιγμή Μου έβγαλε ξανά να επιλέξω.Το ίδιο και με τον γιουτουμπι.Τα έκλεισα πάλι και τώρα έχει κάνα δυο μέρες που όλα δουλεύουν σωστά.

 

Same Sh1t...Different Day

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Πηγα να κανω wipe cache χθες μεσω recovery στο S10e και κατα λαθος εκανα wipe data! Οποτε ηταν ευκαρια να το στησω απο την αρχη με τις προτεινομενες ρυθμισεις.

Τα περισσοτερα ετσι και αλλιως τα εκανα αλλα οχι στο αρχικο στησιμο με λειτουργια ασφαλειας...

 

Αλλο θεματακι... Εχετε καποιο ειδικο τροπο φορτισης; Ειχα διαβασει σε αρκετα τεχνολογικα site οτι ειναι καλυτερο για την μπαταρια να μην κανεις πληρεις φορτισεις αλλα μεχρι 80-85 %. Το ακολουθουσα κ στο S8 και στο S10e αλλα διαπιστωσα οτι και στα 2 μετα απο καποιο καιρο οταν πας 15% η μπαταρια πεφτει απευθειας στο 1%... Το εφτιαξα με calibration αλλα ισως δεν προσφερει τπτ τελικα στην ζωη της αλλα την αποσυντονιζει. Μηπως ειναι καλυτερο τελικα το 20 με 100% χωρις γρηγορη φορτιση και που και που να το αφηνουμε να πεσει και στο 5% πριν φορτισουμε;

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ δεν ξερω εαν θα καταφερεις να το διορθωσεις εαν το φορτιζες για πολυ καιρο στην γρηγορη φορτιση.

 

Οσο για μενα δεν εχω καποιο ειδικο τροπο.

Καθε φορα που παιρνω μια καινουργια συακευη απενεργοποιω με το πρωτο στησιμο την γρηγορη φορτιση το βαζω στην κανονικη ,και επισης ολες τις συσκευες τις φορτιζω μεν με το δικο τους καλωδιο αλλα ανταπτορα χρονολογιας 2016 με εξοδο 1.0 Α.

 

Επισης το φορτιζω απο οπου ναναι...Στο 80% ,60%,30% και παει λεγοντας μια στο τοσο το αφηνω στο 10% ...

 

Ολοι οι αλλοι ανταπτορες εχω καμια 12-13 αν θυμαμαι , με μεγαλυτερη εξοδο οταν ξεκινουσα τις φορτισεις μετα την δευτερη-τριτη μου χαλουσαν την μπαταρια.

 

Μακροχρονια και Εμπειρικα παντα γιατι μπορει να υπαρχει και αλλη αποψη καλυτερη που δεν την γνωριζω.Παντα μιλω για συσκευες που δεν ειναι Root γιατι με root ειναι αλλος πλανητης...Με 3000Mah θα βγαζαμε εως και 10 ωρες sot μια και κει αλλαζουμε τις ρυθμισεις του framework και κερνελ .

 

67634438_2275729686024425_4234573063611482112_o.jpg?_nc_cat=109&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_oc=AQn-QOraG6Aev8rU5j7ZA26Stp0BOXEQyKI7X3OY2UcfIp-T8l2282ED_KBeGW7FIgM&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&oh=da692acfbee8cb63bc114e27ffa9ed84&oe=5DD2ED44

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

S wind οι εικόνες σου δεν ανοίγουν από την αρχή του post...

 

Παντως σε μενα απο κινητό τις βλεπω κανονικα...

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες... Αν πας στην αρχή του ποστ σου ανοίγουν οι πρώτες εικόνες; και εγώ από κινητό προσπαθώ και με WiFi και με 4G
Link to comment
Share on other sites

Απ την αρχη του ποστ σου λεω... Κ του s_wind κ του jimo..

Κι εγώ το παθαίνω συχνά. Ώρες ώρες το πιάνει και οι εικόνες δεν ανοίγουν, δείχνει μόνο ότι φορτώνει για να ανοίξουν, αλλά δεν ανοίγουν.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το παθαίνω συχνά. Ώρες ώρες το πιάνει και οι εικόνες δεν ανοίγουν, δείχνει μόνο ότι φορτώνει για να ανοίξουν, αλλά δεν ανοίγουν.

 

Το χω παθει κ γω κάποιες φορες.. Θεωρω οτι ειναι κολλήματα του site...

Τεσπα.. Ολα καλα παιδια.. Τύχαινει που κ που....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S9/S9 Plus] Ρυθμίσεις για το Android 9 Pie

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...