Jump to content

[S9/S9 Plus] Ρυθμίσεις για το Android 9 Pie


s_wind
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είμαι στο τσακ για σ10+ από ν9 αλλά το σκέφτομαι

 

Νομιζω εισαι πολυ καλα με το note αδερφε...

Για μενα, τζαμπα λεφτα...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 773
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ακουστε παιδια για να μην πανικοβαλεστε ...

Μια και ρωτατε να λυθουν καποιες αποριες γενικα...

Mε πετυχατε πανω στο φρεντο:p

 

Παρτ 1 Ιστορια μου Αμαρτια μου....

 

Λειτουργικο-Τεχνικα:

Ενα τεραστιο συνολο απο Apk (Εφαρμογες- αλλιως ηλεκτρονικα προιοντα ).Οτι ενεργεια κανεις , οτι στελνεις ενα sms , social media κτλ. Τα παντα ειναι προιοντα ,Πληρωνεις τα παντα, πληρωνεις την συνδεση του δικτυου σου που εχεις ,τα Mb που εβαλες και...και....και... ΑΚΟΜΑ και το κουμπι που πατας πληρωνεις την καταναλωση της μπαταριας που ξοδευεις γιατι μετα θα την φορτισεις....Καταναλωνοντας ρευμα...ΑΡΑ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ:p

ΑΡΑ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΝΑΣΑΙ ΣΕ ΕΝΑ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΤΗΣ ΓΕΙΤΟΝΙΑΣ ΣΟΥ ΚΑΙ ΑΓΟΡΑΖΕΙΣ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΑΤΙ.....ΑΛΛΑ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΤΕΛΕΙΩΤΑ ....

Εισαι ΜΕΣΑ ΣΤΟ "MATRIX" ΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΣ....:spider::spider::spider:

 

Οι εφαρμογες που βλεπουμε και παταμε με τα δαχτυλα τους τα εικονιδια δεν ειναι μονο αυτες...

Μεσα στο λειτουργικο υπαρχουν και αλλες δεκαδες χωρις icon που κανουν αλλη εργασια βασικη η λιγοτερο....

 

Διαδικασια οταν το βγαζω απο το κουτι η κανω hard reset η φλασαρω .

 

Ολα αυτα τα προιοντα (Apk-εφαρμογες) Μεσα τους εχουν τιμες(αριθμους) .

Οι στανταρ τιμες: Οι τιμες αυτες τις βρισκει καποιος κανοντας extract ενα Apk....

 

Oταν 0=ανενεργη εφαρμογη.

 

Οταν 1=Ενεργη

 

Οταν 2=Ενεργη να ψαχνει στο δικτυο οταν ανοιγουμε 4G η Wifi

 

Oταν 3=Ενεργη να ψαχνει στο δικτυο επισης ενεργο το location-τοποθεσια οταν

ανοιγουμε 4G η Wifi

 

Oταν 4=Ενεργη να ψαχνει στο δικτυο επισης ενεργο το location-τοποθεσια και να "συνδεεται" οταν ανοιγουμε 4G η Wifι.

 

Οταν 5=Ενεργη να ψαχνει στο δικτυο επισης ενεργο το location-τοποθεσια και να "συνδεεται" να στελνει η να δεχεται αρχεια οταν ανοιγουμε 4G η Wifι.

 

Οταν=Αλλες περισσοτερα αλλες λιγοτερα....

 

Αρα...

Eγω που εβγαλα την συσκευη απο το κουτι μου ανοιγοντας τη η εγω που επισης κανω hard reset Οταν μπουταρει ερχομαι απεναντι σε ενα τεραστιο συνολο προιοντων.

Αυτα λοιπον τα προιοντα ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΕΝΑ ΑΡΙΘΜΟ 100 Στο συνολο τους ειναι ενεργα εχουν δηλαδη τιμη 1,2 και πανω...Και παει λεγοντας...Οπως ειπαμε παραπανω.

 

Αρα τα παντα τι ζητανε ...Μπαταριαααα:p

Θελουν περισσοτερη μπαταρια οταν εχουν τιμες 1-2 και πανω...

Ε ναι...Γιατι ως εφαρμογη οσο ποιο ανεβασμενη τιμη εχουν ανεβαινουν και οι απαιτησεις στο συστημα αρα...μπαταρια....

 

Αρα εγω λοιπον που δεν θα προβω σε καμια ενεργεια γιατι ολα τρεχουν με τιμες 1-2 και πανω θα βαλω ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΜΟΥ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ αρα ακομα περισσοτερο μπαταρια...

 

Η Samsung:

Παιρνει αποφαση και λεει..

Το μεγαλυτερο ποσοστο προιοντων(εφαρμογες) που περιεχει το λειτουργικο κανει συμφωνια η ιδια με τους προγραμματιστες η εταιριες κτλ.Να ΜΗΝ εχουν τιμη=0 ΑΛΛΑ 1-2 και πανω δηλαδη να ειναι ενεργα να τρεχουν Καργα....Ωχ...

 

Δεν υπαρχει ωχ....

Γιατι...Στο ιδιο μεσα το λειτουργικο σου δινει την επιλογη On /Off , delete ,περιορισμος, κτλ.

 

Αρα σε ΚΑΛΥΠΤΩ...

Αρα βρε χρηστη μη με βριζεις...

Εγω μπορει να εχω ενεργες τις τιμες 1,2 να τρεχουν καργα εσενα σου δινω την επιλογη να κανεις οτι γουσταρεις.Να τις απενεργοποιεις , να τις διαγραφεις , να τις περιοριζεις , κτλ.

Νταξει και γω ως Sammy ειμαι πονηρη...

Δηλαδη θελω να διαφημιζω τα προιοντα μου γιατι θελω φραγκα αλλα ΔΕΝ ΣΕ ΚΛΕΙΔΩΝΩ μπορεις να επιλεγεις τι να κανεις .Θα με γαυγιζες εαν ειχα ολες τις εφαρμογες ON ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΣΟΥ ΕΔΙΝΑ ΤΗΝ ΕΠΙΛΟΓΗ ΝΑ ΤΙΣ ΚΑΝΕΙΣ εσυ οπως θες...

 

Ας κανω ενα Μαλμπορο...

 

ΠΑΡΤ 2 Συνεχεια...Πινοντας μια τζουρα Φρεντο ...

Οι "Περιεργοι χρηστες που λενε σε διαφορα Νηματα θελω να τρεχουν Ολα...Μια Ιστορια για αγριους"...

 

Εσυ βρε χρηστη που ΛΕΣ θελω να τρεχουν ολα...

Τι ολα;

Ποιος εισαι Ο Νοστραδαμος ?

Ξερεις απο πριν ενεργοποιησεις την συσκευη σου τι ειναι ΕΝΕΡΓΟ ΚΑΙ ΟΤΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΣΟΥ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ?

Οχι απλα εισαι ασχετος αλλα και απαιτητικος ,εκνευριστικος κ.α γιατι θες να τρεχουν Ολα ...ΟΛΑ....Ολα....Ολα

Ποια Ολα ρε ?Για πες ποια ειναι αυτα τα ΟΛΑ...:lol:

ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΑΝ ΠΟΤΕ "ΟΛΑ" ΕΑΝ ΔΙΑΒΑΣΕΙΣ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ....

Μαθε την συσκευη σου φερτη στα μετρα σου ΚΑΙ ΘΑΣΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ....

Η να στο πω αλλιως εισαι παιδι του ΜΑΤRΙΧ γεννηθηκες μεσα σαυτο το ΜΑΤRΙΧ σου λεει οτι πρεπει νασαι συνδεδεμενος με ΟΛΑ

 

 

Ολα...

Δεν θελω να Κοψω...

Τα εχω Ολα ενεργα...

Εμαι ετσι φυσιολογικος ενω εσεις που κανετε κοψιματα ειστε αφυσικοι χαχαχαχ

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Είμαι στο τσακ για σ10+ από ν9 αλλά το σκέφτομαι

 

Αν δεν θα σ λείπει το πενάκι και σ αρέσουν οι φώτο ο τρίτος φακός με τον υπέρ ευρυγώνιο μαρεσει πολύ σαν προσθήκη... Ναι οκ κ συ μπορείς να ζήσεις χωρίς αυτήν και γω με το s9 plus μπορούσα να ζήσω... Αλλά για μένα το 10plus μετράει αν κ είμαι παλιός νοτακιας θα το σκεφτόμουν για note 10 στο 9 δεν θα πήγαινα αυτή τη στιγμή με το s10 plus που έχω... Απλά κοίτα να πάρεις άλλο χρώμα αποτι έχεις αν έχεις μαύρο μην πάλι σε μαύρο..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν θα σ λείπει το πενάκι και σ αρέσουν οι φώτο ο τρίτος φακός με τον υπέρ ευρυγώνιο μαρεσει πολύ σαν προσθήκη... Ναι οκ κ συ μπορείς να ζήσεις χωρίς αυτήν και γω με το s9 plus μπορούσα να ζήσω... Αλλά για μένα το 10plus μετράει αν κ είμαι παλιός νοτακιας θα το σκεφτόμουν για note 10 στο 9 δεν θα πήγαινα αυτή τη στιγμή με το s10 plus που έχω... Απλά κοίτα να πάρεις άλλο χρώμα αποτι έχεις αν έχεις μαύρο μην πάλι σε μαύρο..

S3 μαύρο- s6 χρυσό-s7 χρυσό-s8 μαύρο-note9 μαύρο... θεωρώ ότι αν πάω σε άλλο χρώμα χάνει κυρος η συσκευή, μόνο το χρυσό μ'αρέσει αλλά σταμάτησε να βγάζει

Link to comment
Share on other sites

S3 μαύρο- s6 χρυσό-s7 χρυσό-s8 μαύρο-note9 μαύρο... θεωρώ ότι αν πάω σε άλλο χρώμα χάνει κυρος η συσκευή, μόνο το χρυσό μ'αρέσει αλλά σταμάτησε να βγάζει

 

Eκεινο το s7-edge τι ωραιο που ηταν σε χρυσο...Κοσμημα....Αχ....

Link to comment
Share on other sites

Eκεινο το s7-edge τι ωραιο που ηταν σε χρυσο...Κοσμημα....Αχ....

Ναι φίλε.. Το χρυσό με το γυαλί της Samsung όταν δεν είχες τι να κάνεις καθόσουν και το χάζευες με διαφανή θήκη πάντα... ωραία κινητά, ωραία χρώματα..

Link to comment
Share on other sites

S3 μαύρο- s6 χρυσό-s7 χρυσό-s8 μαύρο-note9 μαύρο... θεωρώ ότι αν πάω σε άλλο χρώμα χάνει κυρος η συσκευή, μόνο το χρυσό μ'αρέσει αλλά σταμάτησε να βγάζει

 

Απλα εμένα μαρεσει το άσπρο το βγάζω κ το χαζεύω καμία φορά

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Samsung Screen Record.

 

57044295_2203673133230081_273603873615118336_o.jpg?_nc_cat=101&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&oh=a1aa08006276a56c2157a6d71f63df11&oe=5D41F0A9

 

57160114_2203673209896740_9153158555744862208_o.jpg?_nc_cat=111&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&oh=5131d7a3c6fe0566b8234f9b847eaca2&oe=5D3F5D49

 

 

 

Οποιος θελει να καταγραφει σε βιντεο τι γινεται στη συσκευη του , αμα θελει να το ανεβαζει να το δειχνει κτλ.

Με εικονιδιο το οποιο θα βρισκεται στην κουρτινα.

Μετα την εγκατασταση reboot.

Download:

https://mega.nz/#!iJIQ1AwI!Pt8rHVwsPRpY3nRwKiUdD2pHia3fxIKhFMmPM4DZS9s

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Διαβολικό χιούμορ.....

Δουλειά δεν είχε ο διάολος… Και τα λοιπά και τα λοιπά (το ξέρετε το υπόλοιπο, έτσι;).

Αυτό έλεγαν οι παλιοί, όταν έβλεπαν κάποιους να ασχολούνται με αλλότρια και ανούσια. Και να ανοητεύουν ασυστόλως…

Οι αρχαίοι το έλεγαν πιο κομψά (και πιο γλαφυρά): Των οικιών υμών εμπιμπραμένων υμείς άδετε… (Τα σπίτια σας πήραν φωτιά κι εσείς τραγουδάτε…).

Κάθε εποχή είχε το δικό της τρόπο να ειρωνεύεται όσους «πετάνε την μπάλα στην εξέδρα». Κι όταν αυτό το έκανε η ηγεσία μιας κοινωνίας, ήταν πάντα σύμπτωμα βαθιάς κρίσης. Κι επερχόμενης καταστροφής ενίοτε…

Μαθαίναμε παιδιά, πως τα τελευταία χρόνια πριν από την Άλωση, οι βυζαντινοί τσακώνονταν για το… «φύλο των αγγέλων»! Τελικά δεν είναι ακριβές αυτό. Ούτε θα μπορούσε άλλωστε, αφού θεολογικά είναι απολύτως «λυμένο» το θέμα (οι άγγελοι ως «πνευματικά όντα», δεν έχουν ανθρώπινη φύση, άρα δεν έχουν και «φύλο»).

Όμως από την εποχή εκείνη μας έμεινε η λέξη «ομφαλοσκόπηση»: Όταν κάποιοι θρησκευόμενοι, ψάχνοντας το «εσωτερικό φώς», νόμιζαν ότι έβλεπαν από τον αφαλό τους να… εκπέμπεται «λάμψη»! Ενώ την ίδια εποχή οι τουρκικές στρατιές σάρωναν ήδη τις επαρχίες του Βυζαντίου και έσφιγγαν τον κλοιό γύρω από την Πόλη…

Όλα αυτά μας φαίνονται μακρινά και τραγικά. Έτσι;

Μη βιάζεστε! Γιατί τέτοια υπάρχουν σε κάθε εποχή. Και πάντως αφθονούν στη σημερινή εποχή…

...κι όποιος κατάλαβε, κατάλαβε...

Link to comment
Share on other sites

Samsung Screen Record.

 

 

 

57044295_2203673133230081_273603873615118336_o.jpg?_nc_cat=101&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&oh=a1aa08006276a56c2157a6d71f63df11&oe=5D41F0A9

 

 

 

57160114_2203673209896740_9153158555744862208_o.jpg?_nc_cat=111&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&oh=5131d7a3c6fe0566b8234f9b847eaca2&oe=5D3F5D49

 

 

 

 

 

 

 

Οποιος θελει να καταγραφει σε βιντεο τι γινεται στη συσκευη του , αμα θελει να το ανεβαζει να το δειχνει κτλ.

 

Με εικονιδιο το οποιο θα βρισκεται στην κουρτινα.

 

Μετα την εγκατασταση reboot.

 

Download:

 

https://mega.nz/#!iJIQ1AwI!Pt8rHVwsPRpY3nRwKiUdD2pHia3fxIKhFMmPM4DZS9s

Και τα 2 apk χρειάζονται εγκατάσταση;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Και τα 2 apk χρειάζονται εγκατάσταση;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι γιατι το ενα απο τα δυο δινει το icon στην κουρτινα.

Επισης για να ενεργοποιηθει πατα μια φορα το χερι στη φωτο μετα το βελακι πανω αριστερα θα σε παραπεμψει στο μενου εξυπνη αποτυπωση να το βαλεις ενεργο.

Εισαι κομπλε.Καθε φορα που πατας το Icon στην κουρτινα γραφει βιντεο με ολη την πλοηγηση στο μενου που θα κανεις ....

 

Μη ξεχασεις για να βρεις το Icοn της εγγραφης μετα την εγκατασταση και reboot τραβα την κουρτινα μεχρι κατω θα στο βγαλει ως "Νεο" για να το προσθεσεις στην κουρτινα.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Ναι γιατι το ενα απο τα δυο δινει το icon στην κουρτινα.

Επισης για να ενεργοποιηθει πατα μια φορα το χερι στη φωτο μετα το βελακι πανω αριστερα θα σε παραπεμψει στο μενου εξυπνη αποτυπωση να το βαλεις ενεργο.

Εισαι κομπλε.Καθε φορα που πατας το Icon στην κουρτινα γραφει βιντεο με ολη την πλοηγηση στο μενου που θα κανεις ....

 

Μη ξεχασεις για να βρεις το Icοn της εγγραφης μετα την εγκατασταση και reboot τραβα την κουρτινα μεχρι κατω θα στο βγαλει ως "Νεο" για να το προσθεσεις στην κουρτινα.

Ελπίζω και με κάθε επιφύλαξη να μην μπορεί κάποιος "χακερ" να το ενεργοποιεί και να μπορεί να βλέπει τα πάντα που πληκτρολογουμε? Χωρίς παρεξήγηση S_wind δεν εννοώ εσένα προς θεού!!!

Ευχαριστώ

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω και με κάθε επιφύλαξη να μην μπορεί κάποιος "χακερ" να το ενεργοποιεί και να μπορεί να βλέπει τα πάντα που πληκτρολογουμε? Χωρίς παρεξήγηση S_wind δεν εννοώ εσένα προς θεού!!!

Ευχαριστώ

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Οχι αγορι μου δεν υπαρχει τετοιος φοβος.

Οι "ψηλου" επιπεδου χακερ ειναι αορατοι στο συστημα δεν τους γνωριζει ποτε και κανεις .

Αυτοι που ακους ως "δηθεν" χακερ να εχουν κανει κατα καιρους αναταραχες σε κατι Fb η στην google κτλ. Ειναι χαμηλου επιπεδου εχουν ενα ταβανι στην γνωση του προγραμματισμου με αποτελεσμα κανοντας ηλεκτρονικο "σαματα" τους προσλαμβανουν μετα οι ιδιες οι εταιριες.

Γιαυτο πιστεψε με κανεις δεν ασχολειτε πχ.με ποιον μιλας εσυ στο fb κτλ.

Εχουν φροντισει ειδη οι νομιμες εταιριες γιαυτο απο τοτε που πρωτοεπιασες στα χερια σου smartphone καταθετοντας τα προσωπικα σου στοιχεια....Γιατι οπως λενε ειναι φιλοι σου:lol:

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Αυτό τραβάει ότι κινήσεις κάνεις πάνω στην οθόνη σου; σε τι ακριβώς θα μπορούσε να βοηθήσει πάρα πολύ να στείλεις ας πούμε σε κάποιον πως να κάνει μια ρύθμιση μέσα στο κινητό;

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Οχι αγορι μου δεν υπαρχει τετοιος φοβος.

Οι "ψηλου" επιπεδου χακερ ειναι αορατοι στο συστημα δεν τους γνωριζει ποτε και κανεις .

Αυτοι που ακους ως "δηθεν" χακερ να εχουν κανει κατα καιρους αναταραχες σε κατι Fb η στην google κτλ. Ειναι χαμηλου επιπεδου εχουν ενα ταβανι στην γνωση του προγραμματισμου με αποτελεσμα κανοντας ηλεκτρονικο "σαματα" τους προσλαμβανουν μετα οι ιδιες οι εταιριες.

Γιαυτο πιστεψε με κανεις δεν ασχολειτε πχ.με ποιον μιλας εσυ στο fb κτλ.

Εχουν φροντισει ειδη οι νομιμες εταιριες γιαυτο απο τοτε που πρωτοεπιασες στα χερια σου smartphone καταθετοντας τα προσωπικα σου στοιχεια....Γιατι οπως λενε ειναι φιλοι σου:lol:

Μα δεν θα με απασχολούσε τίποτε άλλο εκτός από την εφαρμογή της τράπεζας.. (όχι πως έχει και τίποτα να πάρουν χαχαχα)

Απλά σαν απορία το είπα.. Και πάλι ευχαριστώ και καλό ξημέρωμα!!!

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό τραβάει ότι κινήσεις κάνεις πάνω στην οθόνη σου; σε τι ακριβώς θα μπορούσε να βοηθήσει πάρα πολύ να στείλεις ας πούμε σε κάποιον πως να κάνει μια ρύθμιση μέσα στο κινητό;

Ναι jim οτι πατημα κανεις σε οποιο μενου πας να δειξεις πχ.ενα bug και επισης καθε πατημα το αποτυπωνει με βουλιτσα.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Sofe μου δεν μπορεις να κανεις πλεον κατι γιαυτο .Εαν δεν εχεις κανει στησιμο σε safe mode θα ειναι ενεργες οι default τιμες .Kαποιος τυχαιος χειρισμος στην καθημερινοτητα σου καποια στιγμη θα τον ριξει αλλα θα ανεβει παλι ψηλα.

 

Δες το λειτουργικο ως Εχθρο και οχι φιλο...

Oτι κανεις μετα απο Hard reset απερριψε το...

Κανε ολοκληρο το Στησιμο σε Safe Mode .

Aπερριψε τον καταλογο εγκαταστασεων Samsung apps και google apps

Μην εχεις ενεργο το λογαριασμο της Google

Κλεισε τους διακοπτες ελεγχου παρασκηνιου απο τις επιλ. προγραμματιστη

Kλεισε ολους τους σενσορες.

Βαλε τις εφαρμογες σου .

Ελα μετα σε Normal mode.

Βαλε το Gmail σου και το Google play .

Ενεργοποιησε οποιο σενσορα θες...

Eνεργοποιησε οτι θες εσυ οτι και να ειναι αυτο.

Εισαι κομπλε...

 

 

 

 

 

 

56800736_2202093420054719_7246727653720326144_n.jpg?_nc_cat=100&_nc_ht=scontent.fath3-4.fna&oh=6567fe6ee877a9c711764c0770992ad5&oe=5D2CFA5E

 

 

 

 

 

 

Στην κατηγορια S υπαρχει η λειτουργια προσωπικο Dns .Εαν ορισεις τον Server του Adguard δεν χρειαζεται η εφαρμογη του .

 

( Android system web-view )

Εαν λειτουργεις chrome δεν χρειαζεται .Εαν ομως βαζεις αλλο Browser θελει να κανεις Update διοτι εχει απενεργοποιηθει λογο chrome Oσο ειναι ενεργος(το περιεχει μεσα του) .Για να δουλεψει σωστα Ενας Browser πρεπει απαραιτητα να απενεργοποιησεις τον Chrome για να ξανα γινει ενεργο το Android system web-view .

Μπορεις να δεις τι εννοω πηγαινοντας ρυθμισεις/επιλ.προγραμματιστη/Υλοποιηση Webview .Μπες μεσα...

Εαν δεν ξερεις τι ειναι κανε αναζητηση στο Ιντερνετ να το μαθεις .

tsiou παιδι μου : )))

Αγαπητέ μπορεί να μην το έφτασα στα δικά σου εκπληκτικά αποτελέσματα, αλλά τελικά ανακάλυψα τον ύποπτο..

 

Παραθέτω αλλαγές που μείωσαν αισθητά την κατανάλωση (Android System).86c192346b4190e85c88c4bc30dc1570.jpg68f17998e5e07544c744d7dca8b2f823.jpgc9a5693fd32b84d0831b8ceaf10744dc.jpg

Link to comment
Share on other sites

Γρηγορη ερωτηση Ακη.Το αρχικο στησιμο που προτεινεις

το κανουμε και καθε φορα που ερχονται ta security updates

Ή δεν κανουμε updates αν δεν το πει το αφεντικο??

Επισης δεν αναφερεις αν ενεργοποιουμε το wifi οταν ανοιγει το κινητο σε ασφαλη

λειτουργια οποτε θεωρω οτι παραμενει κλειστο.

Edited by karajim80
Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Ναι jim οτι πατημα κανεις σε οποιο μενου πας να δειξεις πχ.ενα bug και επισης καθε πατημα το αποτυπωνει με βουλιτσα.

 

S γιατί δείχνει συνέχεια μπλε το εικονίδιο της καταγραφής; μόνο όταν το πατάμε καταγραφεί;;

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ μπορεί να μην το έφτασα στα δικά σου εκπληκτικά αποτελέσματα, αλλά τελικά ανακάλυψα τον ύποπτο..

 

Παραθέτω αλλαγές που μείωσαν αισθητά την κατανάλωση (Android System).86c192346b4190e85c88c4bc30dc1570.jpg68f17998e5e07544c744d7dca8b2f823.jpgc9a5693fd32b84d0831b8ceaf10744dc.jpg

 

Οι αισθητηρες Λαζαρε το ELS δεν προκαλει απωλεια .

 

Γρηγορη ερωτηση Ακη.Το αρχικο στησιμο που προτεινεις

το κανουμε και καθε φορα που ερχονται ta security updates

Ή δεν κανουμε updates αν δεν το πει το αφεντικο??

Επισης δεν αναφερεις αν ενεργοποιουμε το wifi οταν ανοιγει το κινητο σε ασφαλη

λειτουργια οποτε θεωρω οτι παραμενει κλειστο.

 

Jim οχι μετα απο Update μπες recovery-Mode και κανε μονο Clear cache...

 

 

Kαλυτερα για οσους εχουν την δυνατοτητα το στησιμο να γινεται με ενεργοποιημενο το 4G και οχι Wifi .

 

To στησιμο με Wifi δινει την δυνατοτητα να ενεργοποιουνται δεκαδες διεργασιες περισσοτερες μια και το ολο συστημα ειναι δομημενο οταν ειναι συνδεδεμενο με wifi να τρεχουν περισσοτερα αρχεια λογο απεριοριστης καταναλωσης δεδομενων (Wifi) . Μπορει να το παρατηρησει και ενας αρχαριος χρηστης με τις επιλογες των εφαρμογων δινοντας οι ιδιες προτεραιοτητα στο Wifi .

 

Υποψιν δεν ειναι απαραιτητο αυτο που λεω απλα ειναι για οσους ασχολουνται με λεπτομεριες .

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Mα ποσες φορες καλο μου παιδι πρεπει να τα γραψω ε?:p

1) Καταρχην πηγαινουμε στην φροντιδα / ρυθμισεις και...

ολους τους διακοπτες τους βαζουμε Off εκτος απο την "προσαρμοσιμη μπαταρια" .

 

2) Τα περιγραφω νηπιακα...

 

Πηγαινουμε επιλογες προγραμματιστη /ελεγχος παρασκηνιου μπαινουμε και βλεπουμε πολλες εφαρμογες συστηματος να εχουν ενεργοποιηθει κατι λεπτα νωριτερα...

Αυτο για να παρουμε ματι και να πουμε μα καλα ...Τιναι τουτα ολα αυτα που συνδεονται τα θελω εγω ? Η κανουν ανεξελεγκτο κουμαντο ?

 

 

Πως τα σκοτωνουμε με ωραιο τροπο γλυκα και τρυφερα...Δηλαδη θα ενεργοποιουνται οταν τα θελουμε εμεις και οχι οποτε θελουν αυτα...

Στις ρυθμισεις /εφαρμογες/3 τελειες/εμφανιση εφαρμογων συστηματος βλεπουμε...

Ενα τεραστιο ογκο απο εφαρμογες.

 

Ολες αυτες χωριζονται σε 3 μερη...

Καποιες απο αυτες στο Android system...

Καποιες απο αυτες στο Ui συστηματος ...

Καποιες εχουν Αυτονομη προσωπικοτητα δηλαδη δεν ανηκουν πουθενα.

Εμεις θα θεσουμε σε περιορισμο την τριτη κατηγορια δηλαδη τις αυτονομες.

Δεν θα πειραζουμε αυτες που ανηκουν στο Android-system και στο Ui-συστηματος .

 

Θα μπουμε μεσα σε καθε "αυτονομη" εφαρμογη/μπαταρια και Θα την θεσουμε σε περιορισμο .Ετσι το Προγραμματισμενο Xml που περιεχει μεσα της καθε εφαρμογη να συνδεεται συνεχεια εμεις το περιοριζουμε να συνδεεται οποτε το χρειαστουμε και οχι ανεξελεγκτα.

 

Μετα θα παμε Ξανα να παρουμε ματι στις επιλογες προγραμματιστη / ελεγχος παρασκηνιου και θα δουμε οτι το μεγαλυτερο μερος των εφαρμογων εκτος απο αυτες που παραμενουν ενεργες και δεν πειραξαμε ψοφησαν σαν να τις ψεκασες με κατσαριδοκτονο.

 

56541920_2196055433991851_5527100603274100736_n.jpg?_nc_cat=104&_nc_ht=scontent.fath3-3.fna&oh=326b03847d87e0a542feccd8e305a23f&oe=5D03342C

 

Όλα αυτα τα κάνουμε αφού έχουμε βγει από το safe mode που περιγράφεις στην αρχή ή κατά το αρχικό στήσιμο εντός safe mode? Επίσης τις εφαρμογές που εγκαθιστούμε μετά το safe mode από play store γίνεται να τις εγκαταστήσουμε και εντός safe mode?

Link to comment
Share on other sites

Όλα αυτα τα κάνουμε αφού έχουμε βγει από το safe mode που περιγράφεις στην αρχή ή κατά το αρχικό στήσιμο εντός safe mode? Επίσης τις εφαρμογές που εγκαθιστούμε μετά το safe mode από play store γίνεται να τις εγκαταστήσουμε και εντός safe mode?

 

Με την προοπτικη του "καλυτερου" στησιματος ναι .

Πες απλα στον εαυτο σου βαζοντας την συσκευη σε safe mode οτι ερχεται ετσι εργοστασιακα .

Μολις τελιωσεις κανεις δηλαδη ολο το στησιμο και πεις οτι ειμαι κομπλε ετσι θα λειτουργω την συσκευη απο δω και περα οπως δηλαδη την προσαρμοσα στα μετρα μου τοτε γυρνα σε Normal Mode .

Edit:

Ναι και τις εφαρμογες βαλε σε safe mode .Mετα την εγκατασταση τους απο το google-play δεν φαινονται τα icon θα φανουν οταν το γυρισεις σε normal-mode .

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Με την προοπτικη του "καλυτερου" στησιματος ναι .

Πες απλα στον εαυτο σου βαζοντας την συσκευη σε safe mode οτι ερχεται ετσι εργοστασιακα .

Μολις τελιωσεις κανεις δηλαδη ολο το στησιμο και πεις οτι ειμαι κομπλε ετσι θα λειτουργω την συσκευη απο δω και περα οπως δηλαδη την προσαρμοσα στα μετρα μου τοτε γυρνα σε Normal Mode .

Edit:

Ναι και τις εφαρμογες βαλε σε safe mode .Mετα την εγκατασταση τους απο το google-play δεν φαινονται τα icon θα φανουν οταν το γυρισεις σε normal-mode .

 

Για πιο λόγο εμφανίζεται active μια εφαρμογή τράπεζας που δυστυχώς εγκατέστησα αφού βγήκα από safe mode αλλά όμως έκανα την απενεργοποίηση που περιγράφεις στις ρυθμισεις /εφαρμογες/3 τελειες/εμφανιση εφαρμογων συστηματος/εφαρμογή/μπαταρία/να μην επιτρέπεται δραστηριότητα στο παρασκήνιο ? Απαιτείται κάποια ενέργεια στις επιλ.προγραμματιστη / ελεγχος παρασκηνιου ?

Link to comment
Share on other sites

Άκη το maps go που προτείνεις αντί του gmaps ζητάει το chrome για να παίξει.Έχουμε καμμία λύση?

Ή θα πρέπει να το θυσιασω και να βάλω το κανονικό gmaps?

 

Same Sh1t...Different Day

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση από έντονο repression και απεγκαταστάσεις να έχω βγάλει κάτι και να έχει χαλάσει η εμπειρία κλήσεων; πχ volte, hd voice κτλ??
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S9/S9 Plus] Ρυθμίσεις για το Android 9 Pie

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...