Jump to content

[S9/S9 Plus] Ρυθμίσεις για το Android 9 Pie


s_wind
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κ μετα αναρωτιομαστε γιατί ανεβανει η huawei κ η xiaomi ....

Βεβαια δεν ξερω αν εχουν κι εκει τα ιδια φαίνομενα, αλλα δεν γίνεται με ενα κ μονo update να τα μαμανε ολα...

Αυτους τους χρονους, ειχα εγω εως κ τον γεναρη...

Τωρα εχουν αλλαξει κατα πολυ....

 

:lol:Αρχισε η γκρινια και εδω στο δικο μας φορουμ.Μιαμιση ωρα σοτ 50% υπολοιπο μπαταριας.Κλαινε ολοι μαζι--->>> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7787986#post7787986

 

Εκανα update τον Αρχοντα της σκοτεινης πλευρας του battery drain :lol:μπας και μας λυπηθει--->> https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/google-play-services/google-play-services-15-1-78-release/google-play-services-15-1-78-100400-235076232-android-apk-download/

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 773
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

:lol:Αρχισε η γκρινια και εδω στο δικο μας φορουμ.Μιαμιση ωρα σοτ 50% υπολοιπο μπαταριας.Κλαινε ολοι μαζι--->>> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7787986#post7787986

 

Εκανα update τον Αρχοντα της σκοτεινης πλευρας του battery drain :lol:μπας και μας λυπηθει--->> https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/google-play-services/google-play-services-15-1-78-release/google-play-services-15-1-78-100400-235076232-android-apk-download/

 

Ειλικρινα πριν αρχισω να ξαναπαρακολουθω το φορουμ ουτε που είχα μπει ποτε στο κομματι μπαταρια... Δεν με ενδιεφερε....

Μετα απο εδω, μ εγινε ψυχωση... Ειλικρινα..

Λες κ προβλήματα δεν ειχα, ηθελα κ αυτο....

Παω δουλεια, σκέφτομαι το battery drain...

Τρωω, το ιδιο... Παω τουαλετα, παλι...στο κρεβάτι... Μου γίνεται εφιαλτης... (στον υπνο εννοω οταν λεω κρεβάτι, γιατι απ το αλλο, με τετοιο αγχος με το battery drain, ουτε που σηκωνεται..... Χαχαχαχα)

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινα πριν αρχισω να ξαναπαρακολουθω το φορουμ ουτε που είχα μπει ποτε στο κομματι μπαταρια... Δεν με ενδιεφερε....

Μετα απο εδω, μ εγινε ψυχωση... Ειλικρινα..

Λες κ προβλήματα δεν ειχα, ηθελα κ αυτο....

Παω δουλεια, σκέφτομαι το battery drain...

Τρωω, το ιδιο... Παω τουαλετα, παλι...στο κρεβάτι... Μου γίνεται εφιαλτης... (στον υπνο εννοω οταν λεω κρεβάτι, γιατι απ το αλλο, με τετοιο αγχος με το battery drain, ουτε που σηκωνεται..... Χαχαχαχα)

 

Πω - πω τι εχεις παθει χαχαχαχαχαχ καλα τωρα τα πραγματα ειναι καλα εαν ησουν εδω 2-3 χρονια πριν γινοταν χαμος .Πιστεψεμε δεν εχεις τιποτα αλλοι εδω μεσα εχουν εργαλεια στο σπιτι και μετρουσαν τα βολτ κτλ.Μετα γραφαν εδω και γινοταν σκοτωμος χαχαχα ειχε πολυ πλακα ξερενοσουν στα γελια.Εβλεπα κατι ποστ και μουφευγε ο καφες απο τα χερια...

Link to comment
Share on other sites

Μου εφευγε ο καφες απ τα χερια λεει....

Εκλαψα μονο κ μονο σαν σκεψη....

Κακη επιρροη ρε παιδι μου εδω μεσα....

Χαχαχαχαχαχ.... Καλυτερα να πεσω στα ναρκωτικα.. Τουλάχιστον θα ξερω που βαδιζω...

Ενταξει.. Σε επίπεδο να μετράω με βολτομετρο δεν θα εφτανα.....

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έχεις κ εσύ (ξανά) battery drain και battery issues? Χμμμμ? Δεν ήμουν τελικά εγώ ο υπερβολικός

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έχεις κ εσύ (ξανά) battery drain και battery issues? Χμμμμ? Δεν ήμουν τελικά εγώ ο υπερβολικός

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγω εχω τωρα.. Μετα το patch Φεβρουαρίου... Απ την πρωτη μερα το ειπα οτι ειδα μεγάλη διαφορα στην καταναλωση.....

Μια χαρουλα ειμασταν εως τοτε...

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν θα εχεις προβλημα το αποτελεσμα θα ειναι σχεδον το ιδιο .Επισης οταν φτασεις εκει που ειναι το gmail βαλε το δικο σου μετα πατα χρηση νεου λογαριασμου και θα σου δωσει το δικαιωμα της "παραλειψης gmail" . Ετσι θα μπεις στο συστημα την πρωτη φορα με το Gmail απενεργοποιημενο εφοσον το θες ετσι .
Link to comment
Share on other sites

Καλα τα λεμε και τα γραφουμε μιλαω γενικα για τις ρυθμισεις αλλα οπως ξερουμε ο καθενας κανει κουμαντο και λειτουργει αναλογως την δικη του συσκευη.Εαν ομως υπαρχει θεμα και δεν μπορει να βγαλει ακρη κανουμε το εξης:

Παμε επιλογες προγραμματιστη βρισκουμε το "μη διατηρηση δραστηριοτητων" το ενεργοποιουμε για μισο λεπτο και μετα ξανα απενεργοποιηση οπως ηταν.Μετα παμε ακριβως απο κατω οριο διεργασιων παρασκηνιου και βαζουμε τιμη=4. Το αφηνουμε για λιγες ωρες δουλευοντας την συσκευη να δουμε εαν μας βολευει .:ninja:Εαν δουμε καλυτερα αποτελεσματα στην λειτουργια και μπαταρια το αφηνουμε με τιμη "4". (Χεχε)

53034492_2179687975628597_2656319324184117248_o.jpg?_nc_cat=103&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&oh=11bb862a7eeeb78c7cc888966a6bda75&oe=5CDAA22D

Νομίζω ότι με την ρύθμιση αυτή με παίρνουν τηλ κ δεν χτυπάει στην πρώτη κλήση αλλά άμα με πάρουν αργότερα χτυπάει κανονικά τώρα το τσέκαρα γιατί με έπαιρνε ένας φίλος.η δεν παίζει ρόλο αυτό.

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι με την ρύθμιση αυτή με παίρνουν τηλ κ δεν χτυπάει στην πρώτη κλήση αλλά άμα με πάρουν αργότερα χτυπάει κανονικά τώρα το τσέκαρα γιατί με έπαιρνε ένας φίλος.η δεν παίζει ρόλο αυτό.

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εαν γινοταν αυτο που λες δεν θα ανεβαζα ποστ.Αλοιμονο εαν δεν επαιρνα κλησεις.Εχω πανω απο χμμμ 6-7 μερες που το δουλευω ετσι.Πιστευω να εχεις S9 γιατι μου στελνουν μηνυματα και φορουμιτες με αλλες συσκευες που εχουν μια διαφορετικοτητα στις ρυθμισεις.

Link to comment
Share on other sites

Εαν γινοταν αυτο που λες δεν θα ανεβαζα ποστ.Αλοιμονο εαν δεν επαιρνα κλησεις.Εχω πανω απο χμμμ 6-7 μερες που το δουλευω ετσι.Πιστευω να εχεις S9 γιατι μου στελνουν μηνυματα και φορουμιτες με αλλες συσκευες που εχουν μια διαφορετικοτητα στις ρυθμισεις.
Ναι s9 έχω. Πάντως είδα μια μικρή βελτίωση στην μπαταρία περιπου 20 λεπτά sot. Θα το τσεκάρω ξανά πάντως.

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι s9 έχω. Πάντως είδα μια μικρή βελτίωση στην μπαταρία περιπου 20 λεπτά sot. Θα το τσεκάρω ξανά πάντως.

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Η αληθεια ειναι οτι στο δικο μου εχω κανει πολυ εκτεταμμενες ρυθμισεις πηρα και ενα redmi note 5 στην εργασια εκανα ελεγχους και εκει πως λειτουργει Προχωρησα σε περιορισμους εφαρμογων συστηματος ειναι παρα πολλα τα αρχεια και θελει διαβασμα να ξερεις τι να κανεις.Η μπαταρια μου εχει πεσει σε μεγαλη αδρανεια χωρις ιχνος lag ολα δουλευουν ρολοι με φωτισμο οθονης να τον ανεβαζω πλεον πανω απο 50% και το μεγαλο μου σοτ να παραμενει.

Δυστυχως δεν μπορω να γραψω τι εχω κανει ειναι παρα πολλα ποια πρεπει και ποια οχι Θα πρεπει να γραψω σελιδες.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι ευχαριστημένος δεν ψάχνω και τις τρελές απαιτήσεις πλέον μου κρατάει 5 30 με 5 45 sot οπότε μια χαρά.

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νταξει κοντα στο 6ωρο καλα εισαι.Επισης να ξερουμε οτι και μονο μετα απο reboot επανερχεται στο τυπικο οριο και θελει να ξαναβαλουμε τιμη 4. Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Μια ερώτηση. Αυτές οι ρυθμίσεις αφορούν και Note 8 με pie 9.0; Ευχαριστώ!

Καλημέρα. 'Oλες τις συσκευές samsung αφορούν τα περισσότερα, ιδίως με one pie.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Φορουμιτες μη στελνετε αλλα pm τον οδηγο update2 θα τον ανεβασω συντομα τις επομενες μερες με μερικα τελευταια συμπληρωματα. Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Φορουμιτες μη στελνετε αλλα pm τον οδηγο update2 θα τον ανεβασω συντομα τις επομενες μερες με μερικα τελευταια συμπληρωματα.

 

Φίλος έκανα τις περισσότερες απτις ρυθμίσεις που έχεις στον οδηγό αλλά δεν μπήκα σε ασφαλή λειτουργία λογικά κ έτσι δεν θα δω διαφορά;; δεν κάνω τπτ ακόμα γιατί ίσως αύριο βρεθώ με κάνα s10 +

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν θα εχεις προβλημα το αποτελεσμα θα ειναι σχεδον το ιδιο .Επισης οταν φτασεις εκει που ειναι το gmail βαλε το δικο σου μετα πατα χρηση νεου λογαριασμου και θα σου δωσει το δικαιωμα της "παραλειψης gmail" . Ετσι θα μπεις στο συστημα την πρωτη φορα με το Gmail απενεργοποιημενο εφοσον το θες ετσι .

 

............

Link to comment
Share on other sites

Έκανα όλες τις ρυθμίσεις του φίλου στο note 9. 1η μέρα πήγε πολύ καλά. Βλέπω όμως ότι όταν κλείνω το κινητό κ πχ μετά από λίγα λεπτά το ξανά ανοίξω... Κ παρότι έχω 3-4 εφαρμογές στο παρασκήνιο, φορτώνει πάλι από την αρχή. Το ίδιο συμβαίνει κ όταν κάνω multitasking. Τόσο πολύ αδρανοποιει τις εφαρμογές κ τις "σκοτώνει" στο παρασκήνιο?

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έκανα όλες τις ρυθμίσεις του φίλου στο note 9. 1η μέρα πήγε πολύ καλά. Βλέπω όμως ότι όταν κλείνω το κινητό κ πχ μετά από λίγα λεπτά το ξανά ανοίξω... Κ παρότι έχω 3-4 εφαρμογές στο παρασκήνιο, φορτώνει πάλι από την αρχή. Το ίδιο συμβαίνει κ όταν κάνω multitasking. Τόσο πολύ αδρανοποιει τις εφαρμογές κ τις "σκοτώνει" στο παρασκήνιο?

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κατι που δεν κανει η Google και Sammy το κανουμε εμεις.Εχει αρρωστησει πολυς κοσμος με το θεμα των μπαταριων και Σοτ . Απο την στιγμη που χχμμμμ φαινεται απο τα λεγομενα σου οτι το εστησες προσεκτικα και σωστα βαση των ρυθμισεων μη μιλας καθολου σου εκατσε καλα και την γλυτωσες.....

Α και πουσαι....

Με γεια το εργαλειο καλοδουλευτο παντα περιποιημενο με την θηκουλα του.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ! Τον οδηγό σου ακολουθησα πίστα! Πότε θήκη ούτε και screen protector! Ζω επικίνδυνα! Ανέβασα κ σε ένα άλλο νήμα (μπαταρία s9) τσέκαρε λίγο μια τροποποίηση που προτείνεις!

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

3e8a36be2569646c6e6b627ba04bc4fd.jpg

Edited by barcelonistas
Link to comment
Share on other sites

Mα ποσες φορες καλο μου παιδι πρεπει να τα γραψω ε?:p

1) Καταρχην πηγαινουμε στην φροντιδα / ρυθμισεις και...

ολους τους διακοπτες τους βαζουμε Off εκτος απο την "προσαρμοσιμη μπαταρια" .

 

2) Τα περιγραφω νηπιακα...

 

Πηγαινουμε επιλογες προγραμματιστη /ελεγχος παρασκηνιου μπαινουμε και βλεπουμε πολλες εφαρμογες συστηματος να εχουν ενεργοποιηθει κατι λεπτα νωριτερα...

Αυτο για να παρουμε ματι και να πουμε μα καλα ...Τιναι τουτα ολα αυτα που συνδεονται τα θελω εγω ? Η κανουν ανεξελεγκτο κουμαντο ?

 

 

Πως τα σκοτωνουμε με ωραιο τροπο γλυκα και τρυφερα...Δηλαδη θα ενεργοποιουνται οταν τα θελουμε εμεις και οχι οποτε θελουν αυτα...

Στις ρυθμισεις /εφαρμογες/3 τελειες/εμφανιση εφαρμογων συστηματος βλεπουμε...

Ενα τεραστιο ογκο απο εφαρμογες.

 

Ολες αυτες χωριζονται σε 3 μερη...

Καποιες απο αυτες στο Android system...

Καποιες απο αυτες στο Ui συστηματος ...

Καποιες εχουν Αυτονομη προσωπικοτητα δηλαδη δεν ανηκουν πουθενα.

Εμεις θα θεσουμε σε περιορισμο την τριτη κατηγορια δηλαδη τις αυτονομες.

Δεν θα πειραζουμε αυτες που ανηκουν στο Android-system και στο Ui-συστηματος .

 

Θα μπουμε μεσα σε καθε "αυτονομη" εφαρμογη/μπαταρια και Θα την θεσουμε σε περιορισμο .Ετσι το Προγραμματισμενο Xml που περιεχει μεσα της καθε εφαρμογη να συνδεεται συνεχεια εμεις το περιοριζουμε να συνδεεται οποτε το χρειαστουμε και οχι ανεξελεγκτα.

 

Μετα θα παμε Ξανα να παρουμε ματι στις επιλογες προγραμματιστη / ελεγχος παρασκηνιου και θα δουμε οτι το μεγαλυτερο μερος των εφαρμογων εκτος απο αυτες που παραμενουν ενεργες και δεν πειραξαμε ψοφησαν σαν να τις ψεκασες με κατσαριδοκτονο.

 

56541920_2196055433991851_5527100603274100736_n.jpg?_nc_cat=104&_nc_ht=scontent.fath3-3.fna&oh=326b03847d87e0a542feccd8e305a23f&oe=5D03342C

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ! Το είχα κάνει ήδη σήμερα το απόγευμα μιας κ κατάλαβα τι εννοουσςς. Θα τσεκάρω σήμερα το βράδυ με το προγραματακι που έδειξες αν πέφτει σε αδράνεια η συσκευή!

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να κλείσουμε και μερικές εφαρμογές από android system? Επιλεκτικές Όχι όλες πχ Bixby κτλ

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να κλείσουμε και μερικές εφαρμογές από android system? Επιλεκτικές Όχι όλες πχ Bixby κτλ

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι μπορείς διάβασε και πάρα πίσω κ πιστεύω θα βγάλεις άκρη

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S9/S9 Plus] Ρυθμίσεις για το Android 9 Pie

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...