Jump to content

[S9/S9 Plus] Ρυθμίσεις για το Android 9 Pie


s_wind
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εδω και καιρο το κανει αυτο.Το πρωτοσυναντησα να φανταστειτε στο Οne plus2.Αν κανεις hard reset απο το recovery σου ζηταει ενα μαιλ που ηταν ηδη συνδεδεμενο , ειναι δικλειδα ασφαλειας σε περιπτωση κλοπης.Το "παρακαπτεις" αν φλασαρεις μεσω οντιν ξανα την ρομ
Ούτε αν φλασαρεις με Odin το παρακάμπτεις...!

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 773
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχεται κανει εγκατασταση με ασφαλη λειτουργια και το ζηταγε?Ενω εαν σε υποχρεωνει η εχεις δικαιωμα παρακαμψης ? Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Εχεται κανει εγκατασταση με ασφαλη λειτουργια και το ζηταγε?Ενω εαν σε υποχρεωνει η εχεις δικαιωμα παρακαμψης ?

 

Εγω ναι... Ολες τις φορες, στο γειά το γυρνουσα σε ασφαλή λειτουργία... Ουτε καν γλώσσα δεν αλλαζα σε κανονικη λειτουργία..

Κ δεν προσπαθησα ουτε μια, ουτε δύο φορές....

Link to comment
Share on other sites

Εγω το εχω για rock καταστασεις:lol: Edited by ernesto1983
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Με το νεο update Φεβρουαρίου πάντως νομιζω πως η μπαταρια τέλειωνει γρηγοροτερα....

Ενω με 4g, στη δουλειά, ειχα μια ωρα οθόνη 9-10%, τωρα έχει φύγει 12% κ εχω 50 λεπτα ....

Link to comment
Share on other sites

Εκανα hard reset κ τωρα παλι δεν δουλευει το samsung pass!! Μηπως ξερει κανεις που μπορω μα βρω το patch που μου χε περασει η samsung??

 

Αν ήταν security patch ακυκλοφόρητο, θα ηταν αυτο που ηρθε στην γερμανια χθες....

Αυτο απ την στιγμη που το εβαλες, κ hard reset να κανεις το κινητο δεν γυρναει στο Patch Γεναρη...

Θα κανεις hard reset με αυτό το patch..

Μήπως σου έκαναν καποια ρύθμιση που δεν προσεξες ?? Μηπως δεν έχεις κανει Update το ισο το samsung pass??? Απ το galaxy apps?

Link to comment
Share on other sites

Εκανα απεγκατασταση το samsung internet κ επανεγκατασταση κ ολα κομπλε.. καινουριο με αλλο εικονιδιο κιολας..

 

Μήπως δεν το είχες κανει update??

Τεσπα... Αφου το βρηκες...

Link to comment
Share on other sites

Δεν γινοταν update , προσπαθησα πολλες φορες! Ηταν σαν κολλημενο.. εκανα οτι ειπα πιο πανω κ κατεβηκε ο καινουριος browser με καινουριο εικονιδιο εφαρμογης
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια αυτες ειναι προκαθορισμενες εντολες καθε apk.Δεν εχει σημασια εαν ειναι rare στο μενου της αναμονης που βλεπετε .Γινεται active οταν ειναι προκαθορισμενο να δουλεψει στο παρασκηνιο.Δεν μπορειτε κατι να ρυθμισετε απο κει .Σας ειπα να κανεται σωστα τις ρυθμισεις.Το οτι τα βρισκεται active σημαινει οτι για αλλη μια φορα δεν κανεται σωστα τις ρυθμισεις του πρωτου ποστ.

Οριστε ολες οι εφαρμογες μου ειναι rare χωρις να πειραξω τις ρυθμισεις της αναμονης .Εσας ειναι active γιατι απλα δεν κανετε σωστα και με τη σειρα τις ρυθμισεις.Οσες φορες να τις βαλετε σε κατασταση rare παλι θα αλλαξει .Δεν αλλαζουν οι στανταρ τιμες μιας εφαρμογης απο κει.

50827911_1063416900497121_2291249242917830656_o.jpg?_nc_cat=102&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&oh=88c07e6a4c0d009cad4649caae4ac92c&oe=5D012BD0

 

Εαν λοιπόν κάποιες εφαρμογές είναι active επειδή δεν έγιναν σωστά οι ρυθμίσεις του πρώτου ποστ υπάρχει τρόπος να διορθωθεί αυτό χωρίς hard reset γιατί ψάχνω αλλά λύση δεν βρίσκω...

Link to comment
Share on other sites

Εαν λοιπόν κάποιες εφαρμογές είναι active επειδή δεν έγιναν σωστά οι ρυθμίσεις του πρώτου ποστ υπάρχει τρόπος να διορθωθεί αυτό χωρίς hard reset γιατί ψάχνω αλλά λύση δεν βρίσκω...

 

Οτι κ να κανεις φιλε μου, απ την στιγμή που θα ανοιξεις την εκαστοτε εφαρμογη active θα μεινει.... Ακομη κ επανακκινηση να κανεις το κινητό... Δεν εχει να κανει με την καταναλωση... Τουλάχιστον σε μενα...

9 εφαρμογες active, (Facebook, messenger, Photoshop, μηνυματα, καμερα, το app της τραπεζας κ.α), αναμονη στο 8ωρο εχω 3% οταν κοιμαμαι... Εχω δοκιμασει να τα κάνω ολα rare, καπακι επανακκινηση, κ κοιμηθηκα, το ιδιο εκαψε..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είναι λογικό το "αδράνεια συσκευής," να έχει χρόνο λειτουργίας όσο το σύνολο της χρήσης του κινητού από τν τελευταία φόρτιση;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είναι λογικό το "αδράνεια συσκευής," να έχει χρόνο λειτουργίας όσο το σύνολο της χρήσης του κινητού από τν τελευταία φόρτιση;
Ναι δεν έχεις θέμα

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

Εαν λοιπόν κάποιες εφαρμογές είναι active επειδή δεν έγιναν σωστά οι ρυθμίσεις του πρώτου ποστ υπάρχει τρόπος να διορθωθεί αυτό χωρίς hard reset γιατί ψάχνω αλλά λύση δεν βρίσκω...

 

Οτι κ να κανεις φιλε μου, απ την στιγμή που θα ανοιξεις την εκαστοτε εφαρμογη active θα μεινει.... Ακομη κ επανακκινηση να κανεις το κινητό... Δεν εχει να κανει με την καταναλωση... Τουλάχιστον σε μενα...

9 εφαρμογες active, (Facebook, messenger, Photoshop, μηνυματα, καμερα, το app της τραπεζας κ.α), αναμονη στο 8ωρο εχω 3% οταν κοιμαμαι... Εχω δοκιμασει να τα κάνω ολα rare, καπακι επανακκινηση, κ κοιμηθηκα, το ιδιο εκαψε..

 

Καλα τα λεμε και τα γραφουμε μιλαω γενικα για τις ρυθμισεις αλλα οπως ξερουμε ο καθενας κανει κουμαντο και λειτουργει αναλογως την δικη του συσκευη.Εαν ομως υπαρχει θεμα και δεν μπορει να βγαλει ακρη κανουμε το εξης:

Παμε επιλογες προγραμματιστη βρισκουμε το "μη διατηρηση δραστηριοτητων" το ενεργοποιουμε για μισο λεπτο και μετα ξανα απενεργοποιηση οπως ηταν.Μετα παμε ακριβως απο κατω οριο διεργασιων παρασκηνιου και βαζουμε τιμη=4. Το αφηνουμε για λιγες ωρες δουλευοντας την συσκευη να δουμε εαν μας βολευει .:ninja:Εαν δουμε καλυτερα αποτελεσματα στην λειτουργια και μπαταρια το αφηνουμε με τιμη "4". (Χεχε)

53034492_2179687975628597_2656319324184117248_o.jpg?_nc_cat=103&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&oh=11bb862a7eeeb78c7cc888966a6bda75&oe=5CDAA22D

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Καλα τα λεμε και τα γραφουμε μιλαω γενικα για τις ρυθμισεις αλλα οπως ξερουμε ο καθενας κανει κουμαντο και λειτουργει αναλογως την δικη του συσκευη.Εαν ομως υπαρχει θεμα και δεν μπορει να βγαλει ακρη κανουμε το εξης:

Παμε επιλογες προγραμματιστη βρισκουμε το "μη διατηρηση δραστηριοτητων" το ενεργοποιουμε για μισο λεπτο και μετα ξανα απενεργοποιηση οπως ηταν.Μετα παμε ακριβως απο κατω οριο διεργασιων παρασκηνιου και βαζουμε τιμη=4. Το αφηνουμε για λιγες ωρες δουλευοντας την συσκευη να δουμε εαν μας βολευει .:ninja:Εαν δουμε καλυτερα αποτελεσματα στην λειτουργια και μπαταρια το αφηνουμε με τιμη "4". (Χεχε)

53034492_2179687975628597_2656319324184117248_o.jpg?_nc_cat=103&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&oh=11bb862a7eeeb78c7cc888966a6bda75&oe=5CDAA22D

 

Τι αποτέλεσματα καταφέρνουμε με αυτο?

Ρωταω για να καταλάβω ακριβως τι κάνουμε κ τι θελουμε να πετύχουμε....

Το εκανα, αλλα δεν μπορω να δω κατι διάφορετικο εδω κ περίπου 4 ωρες...

Link to comment
Share on other sites

Τι αποτέλεσματα καταφέρνουμε με αυτο?

Ρωταω για να καταλάβω ακριβως τι κάνουμε κ τι θελουμε να πετύχουμε....

Το εκανα, αλλα δεν μπορω να δω κατι διάφορετικο εδω κ περίπου 4 ωρες...

Μια και ειπες για 4 ωρες ναι τοσο εχω χαχαχαχ

52974553_2179888362275225_8110479361158676480_o.jpg?_nc_cat=105&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&oh=2e16f11105f9fbc09aeaeda2279d83d3&oe=5D1A9A6C

Link to comment
Share on other sites

Ελα βρε καλε μου τωρα ολη την ωρα θες εξηγηση ε?:lol:

Κανε μια πληρη φορτιση και μεχρι να φτασει 15% κοιτα εαν πας καλυτερα.

Συντομα θα βγει και "Ρυθμισεις update 2":tease:

Link to comment
Share on other sites

Ελα βρε καλε μου τωρα ολη την ωρα θες εξηγηση ε?:lol:

Κανε μια πληρη φορτιση και μεχρι να φτασει 15% κοιτα εαν πας καλυτερα.

Συντομα θα βγει και "Ρυθμισεις update 2":tease:

 

Δεν φταις εσυ ρε.... Εχω φρικάρει μετα το update Φεβρουαρίου... Δεν πιστεύα ότι μπορει να τα κανει τοσο σκατα (για μενα) η google.. Μια χαρα δεν τα πηγαιναμε ??

Δηλαδή να βλέπω μια ωρα διαφορά sot απο 100 στο 20% ?

Αντε να δουμε!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν φταις εσυ ρε.... Εχω φρικάρει μετα το update Φεβρουαρίου... Δεν πιστεύα ότι μπορει να τα κανει τοσο σκατα (για μενα) η google.. Μια χαρα δεν τα πηγαιναμε ??

Δηλαδή να βλέπω μια ωρα διαφορά sot απο 100 στο 20% ?

Αντε να δουμε!!

 

Καλα ...Παγκοσμια πανωλεθρια σε κατι Pixel κτλ. Μια και προσφατα ειχα διαβασει σε φορουμ εξωτερικου , κλαινε πολλοι κατοχοι δηλωνουν ακομα και 2-3 ωρες απωλεια:lol:Εχουν λενε μονιμο Drain η μπαταρια εξατμιζεται...

Παντως μετα απο αυτα τα εκτροπα ελαβα εκτακτα μετρα:p

Ξερανα ολες τις εφαρμογες "συστηματος" τις εβαλα υπο περιορισμο , καποιες δεν πρεπει , βεβαια εκει δεν μπορω να γραψω και να προτεινω τι να κανει καποιος γιατι ενα λαθος να κανει δεν θα ξερει τι χρειαζεται να επαναφερει.

Και ετσι εφτασε το σοτ στα παλια καλα επιπεδα μετα την πανωλεθρια της google.:p

Και οσο για την Google που λες πολυ ρομαντικος εισαι...Που θα νοιαστει εαν εχει προκαλεσει απωλεια....

 

53188098_2179988965598498_938230658008875008_n.jpg?_nc_cat=111&_nc_ht=scontent.fath4-2.fna&oh=a54edf261e1d8f7ed2b66dacbc99c1d7&oe=5CE56CED

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Κ μετα αναρωτιομαστε γιατί ανεβανει η huawei κ η xiaomi ....

Βεβαια δεν ξερω αν εχουν κι εκει τα ιδια φαίνομενα, αλλα δεν γίνεται με ενα κ μονo update να τα μαμανε ολα...

Αυτους τους χρονους, ειχα εγω εως κ τον γεναρη...

Τωρα εχουν αλλαξει κατα πολυ....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S9/S9 Plus] Ρυθμίσεις για το Android 9 Pie

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...