Jump to content

Redmi Note 7


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κανείς pinch στην αρχική οθόνη η κρατάς παρατεταμένα το δάκτυλο σε ένα κενό σημείο, επιλέγεις ρυθμίσεις- περισσότερα - αρχική οθόνη, εκεί που λέει "σύρετε προς τα πάνω στην αρχική οθόνη" πρέπει να γράφει "αναζήτηση" και το ίδιο και από κάτω στο πάροχος αναζήτησης.

 

Για να σου δείξει που είναι η εφαρμογή πατάς το εικονίδιο που μοιάζει με της τοποθεσίας στα δεξιά του αποτελέσματος της αναζήτησης

 

 

 

@red7genius δεν χαλάει την μπαταρία αρκεί να βάλεις αυτόματη έναρξη μόνο στις εφαρμογές που θέλεις να σου στέλνουν ειδοποιήσεις.

Που ακριβώς φίλε μου; 0d9307a563bf0dead0aaafd1e7538ceb.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πώς το κάνουμε αυτό;

 

Άνοιξε την εφαρμογή πχ viber , μετά σύρε προς τα πάνω 51058256358-cb2cc7e3af-c.jpg

 

πάτα παρατεταμένα πάνω στην εικόνα της εφαρμογής και θα εμφανιστεί πάνω αριστερά το λουκέτο 51058975761-e8e08a58cf-c.jpg...

 

 

 

 

Πατάς πάνω στο λουκέτο και η εφαρμογή πλέον τρέχει στο παρασκήνιο, δεν κλείνει.

various classic phones, iphone 4, LG Optimus 4X HD (P880), Xiaomi Redmi Note 3G , Xiaomi Redmi Note 4X , Redmi Note 7 , Realme Gt Neo 2 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις, θα δοκιμάσω και το lock και το auto start. Πάντως μου κάνει εντύπωση καθώς μέχρι τώρα σε όποιο κινητό και να είχα με ότι λογισμικό ποτέ δεν χρειάστηκε να κάνω κάτι για να έρχονται τα μηνύματα σε εφαρμογές που κανονικά πρέπει να τρέχουν στο παρασκήνιο (messenger, viber κτλ). Ακόμα και τώρα στο miui μέχρι και πριν το 12 δεν είχα θέμα. Γιατί συμβαίνει αυτό; Άλλαξαν την διαχείριση μπαταρίας τόσο πολύ;
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις, θα δοκιμάσω και το lock και το auto start. Πάντως μου κάνει εντύπωση καθώς μέχρι τώρα σε όποιο κινητό και να είχα με ότι λογισμικό ποτέ δεν χρειάστηκε να κάνω κάτι για να έρχονται τα μηνύματα σε εφαρμογές που κανονικά πρέπει να τρέχουν στο παρασκήνιο (messenger, viber κτλ). Ακόμα και τώρα στο miui μέχρι και πριν το 12 δεν είχα θέμα. Γιατί συμβαίνει αυτό; Άλλαξαν την διαχείριση μπαταρίας τόσο πολύ;

 

Εγώ πάντως δέν έχω ούτε την αυτόματη 'εναρξη(βασικά την έχω κλειστή για όλες τις εφαρμογές),ούτε να τρέχουν στο παρασκήνιο. και μου έρχοντε κανονικά οι ειδοποιήσεις.. πρέπει να είναι θέμα συγχρονισμού.. καμιά φορά αργεί και σε μένα μία στο τόσο και νομίζω οτι είναι και θέμα ενημέρωσης των ίδιων των εφαρμογών(τα έχουν κάνει μαντάρα στο playstore facebook και messenger).

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα πρόβλημα.

Καλησπέρα. Από σήμερα το πρωί δε μπορώ να μπω σε πολλά apps.Ας πούμε δε μπορώ να γράψω στην αναζήτηση της Google,να ανοίξω το gazzetta,την εφαρμογή του AliExpress. Βγάζει μια μαύρη εικόνα και με πετάει πίσω στην αρχική οθόνη.

Καμία ιδέα εκτός επαναφοράς;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα πρόβλημα.

Καλησπέρα. Από σήμερα το πρωί δε μπορώ να μπω σε πολλά apps.Ας πούμε δε μπορώ να γράψω στην αναζήτηση της Google,να ανοίξω το gazzetta,την εφαρμογή του AliExpress. Βγάζει μια μαύρη εικόνα και με πετάει πίσω στην αρχική οθόνη.

Καμία ιδέα εκτός επαναφοράς;

Ευχαριστώ.

 

Πρόβλημα με το android Webview. Έχουν βγάλει και διορθωμένη έκδοση, απλά ενημέρωσέ το από το Play store.

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα με το android Webview. Έχουν βγάλει και διορθωμένη έκδοση, απλά ενημέρωσέ το από το Play store.

 

Οκ.. θα ψάξω πώς γίνεται.. σε ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, στις ρυθμίσεις εφαρμογών και συγκεκριμένα στο viber στην επιλογή " περιορισμός χρήσης δεδομένων" πρέπει να επιλέξουμε το να μην επιτρέπεται ή να τα έχουμε τικαρισμένα; Έχω χωρίς περιορισμούς την εξοικονόμηση μπαταρίας και επιλεγμένη την αυτόματη έναρξη. Ρωτάω γιατι βλέπω ότι οι ειδοποιήσεις τις τελευταίες ημέρες όπως και οι κλήσεις δεν φτάνουν-γίνονται ακριβώς στην ώρα τους.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, στις ρυθμίσεις εφαρμογών και συγκεκριμένα στο viber στην επιλογή " περιορισμός χρήσης δεδομένων" πρέπει να επιλέξουμε το να μην επιτρέπεται ή να τα έχουμε τικαρισμένα; Έχω χωρίς περιορισμούς την εξοικονόμηση μπαταρίας και επιλεγμένη την αυτόματη έναρξη. Ρωτάω γιατι βλέπω ότι οι ειδοποιήσεις τις τελευταίες ημέρες όπως και οι κλήσεις δεν φτάνουν-γίνονται ακριβώς στην ώρα τους.

φυσικά τικαρισμένα!.....πώς θα έρθουν οι ειδοποιήσεις, με το περιστέρι???:wacko:

Link to comment
Share on other sites

φυσικά τικαρισμένα!.....πώς θα έρθουν οι ειδοποιήσεις, με το περιστέρι???:wacko:

Κι όμως τα ξετίκαρα στον περιορισμό χρήσης δεδομένων και έρχονται κανονικά..

Link to comment
Share on other sites

Κι όμως τα ξετίκαρα στον περιορισμό χρήσης δεδομένων και έρχονται κανονικά..

συγνώμη αλλά... ό,τι να 'ναι ...:wacko:

κλείσε κανονικά την εφαρμογή να εφαρμοστεί ο περιορισμός και μετά έλα πες μου ότι πήρες μνμ

 

αυτή η ρύθμιση είναι firewall...κόβει τελείως την πρόσβαση του app σε wifi ή data αντίστοιχα

Edited by xnikos
Link to comment
Share on other sites

συγνώμη αλλά... ό,τι να 'ναι ...:wacko:

κλείσε κανονικά την εφαρμογή να εφαρμοστεί ο περιορισμός και μετά έλα πες μου ότι πήρες μνμ

 

αυτή η ρύθμιση είναι firewall...κόβει τελείως την πρόσβαση του app σε wifi ή data αντίστοιχα

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παίδες καλημέρα, η προγραμματισμένη ενεργοποίηση/απενεργοποίηση συσκευής, που υπήρχε στις ρυθμίσεις - μπαταρία απόδοση, δεν τη βρίσκω συμβαίνει και σε σας αυτό?

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει!!

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα, η προγραμματισμένη ενεργοποίηση/απενεργοποίηση συσκευής, που υπήρχε στις ρυθμίσεις - μπαταρία απόδοση, δεν τη βρίσκω συμβαίνει και σε σας αυτό?

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει!!

 

πληκτρολόγησε στην αναζήτηση την λέξη ''προγραμματισμένη'' και θα στο βγάλει.. στην εφαρμογή ασφάλεια είναι αυτό που ψάχνεις

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

πληκτρολόγησε στην αναζήτηση την λέξη ''προγραμματισμένη'' και θα στο βγάλει.. στην εφαρμογή ασφάλεια είναι αυτό που ψάχνεις

 

ΜΟλις χθες σκεφτόμουν πόσο χρήσιμη η ρύθμιση αυτή, μπορείς ν κοιμάσαι με κλειστή την συσκευή κ να είσαι ησυχος οτι θα χτυπησει κ το πρωινο ξυπνητηρι.

 

επίσης ν ακους online ραδιοφωνο που θα κλεισει μονο του μετά από κάποια ώρα, κτλ κτλ..

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Χτες παρατηρησα για πρωτη φορα 4G+, τι παιζει;

Κάποια αναβάθμιση των κεραιών στην περιοχή σου μήπως; Εγώ από πέρσι το καλοκαίρι το είδα πρώτη φορά στη συσκευή μου.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξα sim από f2g σε Q, ψάχνω να βρω που βρίσκονται οι ρυθμίσεις για αλλαγή PIN και IP address κλπ, αλλά δεν τις βρίσκω.

Λίγη βοήθεια, παρακαλώ

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξα sim από f2g σε Q, ψάχνω να βρω που βρίσκονται οι ρυθμίσεις για αλλαγή PIN και IP address κλπ, αλλά δεν τις βρίσκω.

Λίγη βοήθεια, παρακαλώ

ρυθμίσεις/κωδικοί&ασφάλεια/απόρρητο/πάροχος/κλείδωμα κάρτας SIM

 

ρυθμίσεις/wifi/στο δίκτυό σου/ρυθμίσεις IP

Link to comment
Share on other sites

ρυθμίσεις/κωδικοί&ασφάλεια/απόρρητο/πάροχος/κλείδωμα κάρτας SIM

 

ρυθμίσεις/wifi/στο δίκτυό σου/ρυθμίσεις IP

 

Ευχαριστώ, Καλό Πάσχα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά

Ας μου θυμίσει κάποιος φίλος στον αποθηκευτικό χώρο το άλλο τι είναι ; Μου δεσμεύει σχεδόν 10 γιγα και δεν μπορώ να καταλάβω τι είναι. Όταν έκανα φορμάτ στο τηλέφωνο ήταν 2.5 γιγα με το κινητό άδειο. Όσο πιο πολλά έχεις γεμίζει .

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και χρόνια πολλά.

 

να ρωτήσω κάτι, το διπλό άγγιγμα για ενεργοποίηση οθόνης, εσας σας λειτουργεί;

ενώ το έχω ενεργό, μόνο για το ξεκλείδωμα λειτουργεί, για το κλείδωμα, όχι.

(με χρήση φωτογραφίας ως φόντο, δεν ξέρω αν παίζει ρόλο, πχ αν επηρεάζει κάπως το "κλασσικό θέμα" που έχει το κινητό ως προεπιλεγμένο.

 

(έλυνα το πρόβλημα με χρήση του microsoft launcher απλά λέω μήπως γίνεται και χωρίς αυτόν).

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

εγώ το έχω μόνο για ενεργοποιήση και λειτουργεί

αλλά αν θυμάμαι καλά μόνο για την ενεργοποίηση ήταν όχι για την απενεργοποίηση

απενεργοποίηση έχω με παρατεταμένο πάτημα του back

Link to comment
Share on other sites

Μόνο για ενεργοποίηση είναι το διπλό άγγιγμα. Αν θες υπάρχει συντόμευση "κλείδωμα". Τη βάζεις στην αρχική οθόνη και κλειδώνει με ένα άγγιγμα.

various classic phones, iphone 4, LG Optimus 4X HD (P880), Xiaomi Redmi Note 3G , Xiaomi Redmi Note 4X , Redmi Note 7 , Realme Gt Neo 2 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...