Jump to content

Redmi Note 7


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω το RN7 με 11.04 EU (την οποία πήρε με χώρα Ελβετία) αλλά η 11.06 δεν λέει να έρθει με τίποτα.

 

Έχω δοκιμάσει Ελβετία, Ισπανία, Ιταλία και τίποτα.

 

Το έχει κι άλλος το πρόβλημα;

Κι εγώ ακόμα δεν την έχω πάρει. Υπομονή.
Link to comment
Share on other sites

Γιατί κατεβάζει από το Play Store με τόσο αργή ταχύτητα; Δεν είναι θέμα του ρούτερ μου γιατί στο ίδιο ρούτερ άλλα μου κινητά κατεβάζουν σφαίρα. Παντού και σε κάθε wifi που συνδέομαι το ίδιο κάνει καθώς και με τα δεδομένα του κινητού. Συμβαίνει και σε άλλους αυτό; Το είχα παρατηρήσει από τότε που το αγόρασα αυτό αλλά μου φαίνεται πως με την τελευταία αναβάθμιση έγινε ακόμη πιο αργό.
Και σε μένα έτσι κάνει από την αρχή. Στην αρχή κατεβάζει πολύ αργά αλλά αν είναι μεγάλο το αρχείο όσο προχωράει ψιλό στρώνει

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

να κανω μια ερώτηση:

εχω το κινητό με έκδοση λογισμικού global 11.0.6

 

χθες, ειδα στο κινητο μου την ένδειξη με το μήνυμα προειδοποίησης από την Γενική Γραμματεία Πολιτικής προστασίας, ωστόσο δεν έκανε ηχητική ειδοποίηση.

αν θυμαμαι καλά, πάτησα παράλειψη και εξαφανίστηκε.

 

έχει κανείς ιδέα, αν πρέπει να κάνω κάποια έξτρα ρύθμιση για να είμαι σίγουρος ότι σε τυχόν μελλοντικές ειδοποιήσεις θα έχω ενημέρωση;

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Χθες το βράδυ ήρθε η ειδοποίηση στο σπίτι για τον Κορωνοϊό στο κινητό της γυναίκας μου (sim Q), με περίεργο ήχο, αλλά όχι στο δικό μου (sim Wind), ενώ στη περσινή δοκιμαστική αποστολή είχε έρθει.

Έλεγξα τις σχετικές ρυθμίσεις και είναι (σχεδόν) όλες ενεργοποιημένες.

Και δεν μπορώ να υποθέσω την κεραία αφού και τα δύο παίρνουν, προφανώς από την ίδια.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Σε βιντεοκλήση στο instagram προσπαθώ να ανοίξω την κάμερα και δεν ανοίγει. Έχει αντιμετωπίισει κάποιος το ίδιο πρόβλημα.

 

Απεγκατάσταση της εφαρμογής, επαναφορά αρχικών ρυθμίσεων με νέα εγκατάσταση εφαρμογών έχουν γίνει.

Stouri
Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω δοκιμάσει αλλά ο γιος μου είχε ακριβώς το ίδιο πρόβλημα. Πρέπει να είναι θέμα της εφαρμογής. Τώρα έχει την έκδοση 132.0.0.26.134 και μου λέει ότι λειτουργεί κανονικά.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Με την μπαταρία πως τα πάτε? Αγορασμενο από τον Αύγουστο με global μόνο τις πρώτες 2 μέρες ηταν οκ μέχρι που ξεκίνησαν οι αναβαθμίσεις. Τώρα έχω φτάσει 11.05 και δεν έχει βελτιωθεί. Πολύ κατανάλωση σε αναμονή. Τα έχω όλα κλειστά από τις ρυθμίσεις. Μόνο wifi ανοίγω και ξελιγωνεται!!! Προερχόμενος από 4ετιας j5 2015 η μπαταρία όλη μέρα με όλα ανοιχτά και το βράδυ είχα 25-30% όσο έχω και σε αυτό με όλα κλειστά και τη μισή χρήση...Εσείς είστε ικανοποιημένοι γενικά? Δε λέω τη μέρα τη βγάζει άνετα αλλά από το 100% στο 20% με 2 ώρες οθόνη νομίζω είναι κάτω του μέσου όρου. Δηλαδή αν εγώ το πρωί βγαίνω από το σπίτι με ανοιχτό wifi&data και GPS το βράδυ με 2 ώρες οθόνη στο 30% πρέπει να είμαι ικανοποιημένος??

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by kotsitb
that's me in the corner
Link to comment
Share on other sites

Δες μήπως με 2g πάει καλύτερα στο WiFi. Εγώ έτσι το έχω και όχι στο 5g που υποστηρίζει το router μου πάει πάει καλά.
Link to comment
Share on other sites

Δες μήπως με 2g πάει καλύτερα στο WiFi. Εγώ έτσι το έχω και όχι στο 5g που υποστηρίζει το router μου πάει πάει καλά.
Αυτό είναι απάντηση προς εμένα σχετικά με την κατανάλωση μπαταρίας ή πιο πάνω για το playstore?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

that's me in the corner
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Με την μπαταρία πως τα πάτε? Αγορασμενο από τον Αύγουστο με global μόνο τις πρώτες 2 μέρες ηταν οκ μέχρι που ξεκίνησαν οι αναβαθμίσεις. Τώρα έχω φτάσει 11.05 και δεν έχει βελτιωθεί. Πολύ κατανάλωση σε αναμονή. Τα έχω όλα κλειστά από τις ρυθμίσεις. Μόνο wifi ανοίγω και ξελιγωνεται!!! Προερχόμενος από 4ετιας j5 2015 η μπαταρία όλη μέρα με όλα ανοιχτά και το βράδυ είχα 25-30% όσο έχω και σε αυτό με όλα κλειστά και τη μισή χρήση...Εσείς είστε ικανοποιημένοι γενικά? Δε λέω τη μέρα τη βγάζει άνετα αλλά από το 100% στο 20% με 2 ώρες οθόνη νομίζω είναι κάτω του μέσου όρου. Δηλαδή αν εγώ το πρωί βγαίνω από το σπίτι με ανοιχτό wifi&data και GPS το βράδυ με 2 ώρες οθόνη στο 30% πρέπει να είμαι ικανοποιημένος??

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όχι φιλε, με όλα ανοιχτά και smartwatch συνδεδεμένο είμαι στο 30% με 5:30 ώρες οθονη

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

Όχι φιλε, με όλα ανοιχτά και smartwatch συνδεδεμένο είμαι στο 30% με 5:30 ώρες οθονη
Άρα κάτι δε πάει καλά σε εμένα. Με ποια miui είσαι?? Τι να κοιτάξω για να λυθεί επιτέλους το θέμα μου? Βασικά με την 10.3.6 νομίζω έβγαζα κοντά στις 6 ώρες. Αλλά από τότε έχω να δω τέτοια νούμερα!!!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

that's me in the corner
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι απάντηση προς εμένα σχετικά με την κατανάλωση μπαταρίας ή πιο πάνω για το playstore?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αναφέρομαι στην κατανάλωση μπαταρίας. Έχουν αναφερθεί θέματα με κάποια router του OTE. Μάλλον διορθώθηκε με κάποιο firmware update από τον ΟΤΕ.

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρομαι στην κατανάλωση μπαταρίας. Έχουν αναφερθεί θέματα με κάποια router του OTE. Μάλλον διορθώθηκε με κάποιο firmware update από τον ΟΤΕ.
Εγώ είμαι με Vodafone και μετά το μνμ σου το γύρισα στο 2.4G να δούμε μήπως δω διαφορά στην κατανάλωση!! Ευχαριστώ!!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

that's me in the corner
Link to comment
Share on other sites

kotsitb αφού δεν είσαι πολύ των social , δοκίμασε την εξοικονόμηση ενέργειας (ρυθμίσεις - μπαταρία & απόδοση-εξοικονόμηση ενέργειας). Θα σου κρατάει σίγουρα αρκετά παραπάνω.

various classic phones, iphone 4, LG Optimus 4X HD (P880), Xiaomi Redmi Note 3G , Xiaomi Redmi Note 4X , Redmi Note 7 , Realme Gt Neo 2 

Link to comment
Share on other sites

Συνέχεια προβλημάτων και "προβλημάτων" με το τελευταίο update:

 

Blokada: Έγινε απεγκατάσταση της εφαρμογής, επανεκκίνηση συσκευής και νέα εγκατάσταση...συνεχίζει να κλείνει στη διάρκεια της ημέρας χωρίς να μπορώ να το συνδέσω με κάτι συγκεκριμένο.

 

Έχει σταματήσει τελείως να εμφανίζεται η εφαρμογή του κινητού για απελευθέρωση χώρου, ram κλπ (συνήθως την έβλεπα κάθε πρωί με το που έπιανα τη συσκευή να ζητά να προχωρήσω σε καθαρισμό/σβήσιμο κλπ).

 

Αυτά, άρχισαν από τότε που πέρασα την τελευταία "σταθερή" Global 11.0.6 (PFGEUXM) την οποία κατέβασα από το γκρουπ του Telegram που αναφέρθηκε λίγες σελίδες πριν.

 

Υπάρχει περίπτωση να είναι πειραγμένη έκδοση?

Link to comment
Share on other sites

Με ίδια ROM η υπενθύμιση για εκκαθάριση υπάρχει κάθε πρωί. Blokada δεν έχω.

Μία φορά κλείδωσε μόνο του ενώ έγραφα κάτι. Δεν το έκανε ξανά.

Το πληκτρολόγιο έχει μερικά θέματα, καμία φορά φαίνεται σαν ημιδιάφανο με είδωλα από ότι έβλεπα πριν... (Έχω αδιάφανο θέμα στο πληκτρολόγιο...). Αυτά. Κατά τα άλλα λειτουργεί μια χαρά.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι όσοι επιλέγουμε να παίρνουμε ενημερώσεις νωρίτερα γινόμαστε πειραματόζωα. Βγάζουν μία ενημέρωση, την παίρνουμε όσοι έχουμε κάνει αυτήν την επιλογή και σε μια δυο μέρες την σταματούν. Ανάλογα με τα προβλήματα που θα αναφέρουμε την βελτιώνουν και μετά την δίνουν σε όλους. Προσωπικά μετά την 11.0.6 (που την ήθελα για το VoWiFi) έβγαλα αυτήν την επιλογή.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με ίδια ROM η υπενθύμιση για εκκαθάριση υπάρχει κάθε πρωί. Blokada δεν έχω.

Μία φορά κλείδωσε μόνο του ενώ έγραφα κάτι. Δεν το έκανε ξανά.

Το πληκτρολόγιο έχει μερικά θέματα, καμία φορά φαίνεται σαν ημιδιάφανο με είδωλα από ότι έβλεπα πριν... (Έχω αδιάφανο θέμα στο πληκτρολόγιο...). Αυτά. Κατά τα άλλα λειτουργεί μια χαρά.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Φαίνεται γι' αυτό την έχουν αποσύρει εδώ και μέρες, ήταν προβληματική.

 

Οκ, μακάρι να είναι γενικότερα προχειροδουλειά και να κάνει μικρές κουλαμάρες, διαφορετικές στον καθένα.

Link to comment
Share on other sites

Πόσο σημαντικές είναι οι ενημερώσεις ασφαλείας για να κάνει κάποιος αναβάθμιση από μια έκδοση που λειτουργεί καλά (MIUI Global 10.3.61) σε μια άλλη με προβλήματα;
Link to comment
Share on other sites

Κάθε πέρυσι και καλύτερα.Αυτο που βλέπω με την xiaomi τόσα χρόνια είναι ότι κάποια στιγμή μετά από μια δυο άντε τρεις ενημερώσεις δίνει την καλύτερη που μπορεί να φτιάξει για την συσκευή και μετά από αυτό διαλύεται το σύμπαν ,τις βγάζουν απλά για να λένε ότι τις έβγαλαν.Φτιαχνουν κάτι που το χρειάζονται οι λιγοι, και αφαιρουν πολύ χρήσιμες δυνατότητες που χρειάζονται οι πολλοί και υποβαθμίζουν την μπαταρια με κάποιον τροπο.Ισως γίνεται και σκοπιμα

για να σε πάνε σε άλλη συσκευή και να πουλάνε.

Edited by highland1
Link to comment
Share on other sites

Πόσο σημαντικές είναι οι ενημερώσεις ασφαλείας για να κάνει κάποιος αναβάθμιση από μια έκδοση που λειτουργεί καλά (MIUI Global 10.3.61) σε μια άλλη με προβλήματα;

 

Πάρα, πάρα πολύ

Link to comment
Share on other sites

Απορώ πως γίνεται να έχετε τόσα προβλήματα στην συσκευή σας. Την έχω από τον Σεπτέμβριο από Γερμανό με την προσφορά κοντά στα 180€, άψογη συσκευή όσο δε πάει, μπαταρία, τρομερά γρήγορο, καμεραρα, τι άλλο να ζητήσεις σε αυτά τα λεφτά. Ειδικά τώρα με την 11.0.6 που επανήλθε και το Wificall είναι υπέρ άψογα όλα. Πριν απλά έλειπε το Wificall. Edited by manosn2
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Απορώ πως γίνεται να έχετε τόσα προβλήματα στην συσκευή σας. Την έχω από τον Σεπτέμβριο, άψογη όσο δε πάει, μπαταρία, τρομερά γρήγορο, καμεραρα, τι άλλο να ζητήσεις σε αυτά τα λεφτά. Ειδικά τώρα με την 11.0.6 που επανήλθε και το Wificall είναι υπέρ αψιγα όλα. Πριν απλά έλειπε το Wificall.

 

Να εχουμε να γραφουμε....:lol:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...