Jump to content

Redmi Note 7


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το ίδιο ακριβώς έγινε και με μένα.

Όμως επειδή έφευγα για μια δουλειά είπα να το αφήσω για το βράδυ.

Δυστυχώς απόψε δε μου βγάζει αναβάθμιση δοκίμασα με Ελλάδα, Κύπρο, Ελβετία, Ισπανία...

ούτε και θυμάμαι πόσες δοκίμασα. ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ πλέον πουθενά. :confused:

Α αυτό το είχα διαβάσει και από άλλους φίλους όταν είχε έρθει η προηγούμενη αναβάθμιση. Δεν την είχαν κάνει μόλις τους είχε έρθει γιατί την άφησαν για λίγο αργότερα, και μετά δεν τους την έβγαζε ξανά και συνέχισαν να περιμένουν μέρες... Έρχεται κατά τυχαία χρονικά σημεία. Δεν μπορώ να καταλάβω πως το έχουν "εμπνευστεί" αυτό οι κινέζοι...

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από ότι δεν δουλεύει το wifi calling στην 11.0.6.0 επιπλέον δεν χτυπάει το ξυπνητήρι αν το κινητό είναι κλειστό. Από το καλό στο καλύτερο......

 

Έχω vodafone

Link to comment
Share on other sites

Α αυτό το είχα διαβάσει και από άλλους φίλους όταν είχε έρθει η προηγούμενη αναβάθμιση. Δεν την είχαν κάνει μόλις τους είχε έρθει γιατί την άφησαν για λίγο αργότερα, και μετά δεν τους την έβγαζε ξανά και συνέχισαν να περιμένουν μέρες... Έρχεται κατά τυχαία χρονικά σημεία. Δεν μπορώ να καταλάβω πως το έχουν "εμπνευστεί" αυτό οι κινέζοι...

 

Α καλά, πιο γρήγορα θα μου έρθει το νέο κινητό, οπότε δε θα ασχοληθώ.

Tablet : Samsung Galaxy Tab S5e SM-T720

Smartphone : Moto Razr 2022

Link to comment
Share on other sites

Μια απορία έχω. Ποιός ο λόγος να ορίσουμε ξυπνητήρι και να κλείσουμε το κινητό; Για εξοικονόμηση μπαταρίας;

 

Nαι φιλε πολλοι το κανουν..υποθετω..αντι να το πριζοσουν.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Nαι φιλε πολλοι το κανουν..υποθετω..αντι να το πριζοσουν.

 

Απλά θεωρώ ότι εαν δεν έχεις μπαταρία και θες και ξυπνητήρι αναγκαστικά θα το βάλεις για φόρτιση. Ο καθένας βέβαια όπως νομίζει.

Επιστρέφουμε στο κυρίως θέμα μας "την αναβάθμιση".

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως την κατέβασα από το telegram γιατί δεν την έφερε σε καμία χώρα. Τώρα όλα οκ επιτέλους. Το ξυπνητήρι με κλειστό το κινητό δε χτυπάει , αλλά μικρό το κακό, το WiFi call με έκαιγε.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους!!! Ανάσταση!!!! Δουλεύει το vowifi με την 11.0.6.0. Δουλεύει απροβληματιστα από χτες. Αν εξαιρέσεις κατά το κατέβασμα ότι έκανε ένα κουλό και κόλλησε στο 90,4 για κανένα λεπτό... Μετά όλα οκ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το κινητό αναβάθμισε χθες από 11.0.4.0 σε 11.0.6.0 όλα καλά μέχρι εδώ ...

Σήμερα έχει επιστρέψει πάλι σε έκδοση 11.0.4.0 χωρίς να βγάζει αναβάθμιση....:ninja:

Τι έγινε βρε ? :cry:

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους!!! Ανάσταση!!!! Δουλεύει το vowifi με την 11.0.6.0. Δουλεύει απροβληματιστα από χτες. Αν εξαιρέσεις κατά το κατέβασμα ότι έκανε ένα κουλό και κόλλησε στο 90,4 για κανένα λεπτό... Μετά όλα οκ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ποιο είναι το δίκτυο σου;

 

Σε vodafone δεν δουλεύει

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως την κατέβασα από το telegram γιατί δεν την έφερε σε καμία χώρα. Τώρα όλα οκ επιτέλους. Το ξυπνητήρι με κλειστό το κινητό δε χτυπάει , αλλά μικρό το κακό, το WiFi call με έκαιγε.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αυτή εδώ είναι;;;f532b9ae9738f2bdf08b56091c0111b0.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Από που την κατέβασες φίλε μου;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έχεις μήνυμα

 

Στάλθηκε από το Redmi 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμενα τπτ ακομα ελληνικο απο κοσμοτε ειμαι με την 10.3 ακομα αλλαξα χωρα εβαλα ελβετια αλλα μου εδινε την 11.04 δεν αλλαξα τπτ ξαναγυρισα την χωρα Ελλαδα και περιμενω να δω δεν βαζω τπτ μενω ως εχω..

Κανενα τζαμακι καλο εχει βρει κανεις φθηνο απο Ελλαδα nilkin κατι?

Edited by stef31nos
Link to comment
Share on other sites

Εμενα τπτ ακομα ελληνικο απο κοσμοτε ειμαι με την 10.3 ακομα αλλαξα χωρα εβαλα ελβετια αλλα μου εδινε την 11.04 δεν αλλαξα τπτ ξαναγυρισα την χωρα Ελλαδα και περιμενω να δω δεν βαζω τπτ μενω ως εχω..

Κανενα τζαμακι καλο εχει βρει κανεις φθηνο απο Ελλαδα nilkin κατι?

Κατέβασε με Ελβετία την 11.0.4 και μετά πάλι με Ελβετία θα σου έρθει και η 11.0.6

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από ότι δεν δουλεύει το wifi calling στην 11.0.6.0 επιπλέον δεν χτυπάει το ξυπνητήρι αν το κινητό είναι κλειστό. Από το καλό στο καλύτερο......

 

Έχω vodafone

 

Ούτε πριν με την 0.4 χτυπούσε.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως παίδες όταν έχει κακό σήμα το 4G μετά απο λίγο εμφανίζεται το σηματάκι wificall και άν κάνεις κλήση καλεί μέσω wificall κανονικά ΑΛΛΑ εαν απομακρυνθείς απο το router και συνεχίζεις την κλήση και φτάσεις σε ένα σημείο που δέν έχει άλλη εμβέλεια το router ΔΕΝ θα κάνει την μετάβαση σε 4G δίκτυο ώς όφειλε να γίνει με αποτέλεσμα να τερματιστεί η κλήση! εμένα τουλάχιστον αυτό γίνεται..δοκιμάστε το κ εσείς γιατί εάν γίνεται σε όλους δεν μπορούμε να λέμε οτι επιτέλους δουλεύει καλά αλλιώς θα πρέπει να καθόμαστε αναγκαστικά κοντά στο router μέχρι να τερματίσουμε την κλήση..
Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Ποιο είναι το δίκτυο σου;

 

Σε vodafone δεν δουλεύει

 

φιλε μου κοσμοτε εχω και δουλευει σωστα και στις δυο καρτες που εχω μεσα.για vodafone δεν γνωριζω.επιτελους εχω σημα ξαναα:)

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου κοσμοτε εχω και δουλευει σωστα και στις δυο καρτες που εχω μεσα.για vodafone δεν γνωριζω.επιτελους εχω σημα ξαναα:)

 

Δυστυχώς με vodafone δεν δουλεύει . Εβαλα καρτα sim της cosmote και εμφανίστηκε η ρύθμιση volte ενω σε sim vodafone δεν εμφανίζεται.

wifi calling μόνο με χρήση της άθλιας εφαρμογής της vodafone.

 

Απογοήτευση

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ στους άτυχους που τους ήρθε η ειδοποίηση για ενημέρωση, δεν μπόρεσαν την ίδια στιγμή, και τώρα περιμένω πότε θα ξαναδεήσει.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως παίδες όταν έχει κακό σήμα το 4G μετά απο λίγο εμφανίζεται το σηματάκι wificall και άν κάνεις κλήση καλεί μέσω wificall κανονικά ΑΛΛΑ εαν απομακρυνθείς απο το router και συνεχίζεις την κλήση και φτάσεις σε ένα σημείο που δέν έχει άλλη εμβέλεια το router ΔΕΝ θα κάνει την μετάβαση σε 4G δίκτυο ώς όφειλε να γίνει με αποτέλεσμα να τερματιστεί η κλήση! εμένα τουλάχιστον αυτό γίνεται..δοκιμάστε το κ εσείς γιατί εάν γίνεται σε όλους δεν μπορούμε να λέμε οτι επιτέλους δουλεύει καλά αλλιώς θα πρέπει να καθόμαστε αναγκαστικά κοντά στο router μέχρι να τερματίσουμε την κλήση..

 

Το ανέφερε ως πρόβλημα και κάποιος νωρίτερα.

Το hand-off μεταξύ διαφορετικού τύπου δικτύων σπάνια δουλεύει. Το ίδιο όμως γινόταν και με τις μικροκεραίες femtocell/picocell που έδιναν παλιότερα, πριν το WiFi calling.

Ομολογουμένος είναι λίγο άβολο, αλλά καλύτερα από το να μην πιάνει καθόλου :).

Link to comment
Share on other sites

To πρόβλημα που αναφέρετε το έχω αντιμετωπίσει και με S10+ και με Note 10 Plus και με Oneplus 6t και με Redmi Note 5.

Η αλλαγή από Wificalling σε 4G VoLTE κάνει drop call (εφόσον χάσει επαφή με το wifi).

Drop Call είχα επίσης όταν από 4G VoLTE γύρναγε σε 3G.

Σε μία διαδρομη απο την δουλειά μέχρι το σπίτι, ξεκινάω συνομιλία μέσω wificalling. Φεύγω απο το γραφείο και πάω σε 4G VoLTE. Στον δρόμο πέφτω σε 3G (ή H+). Στο διάστημα αυτό έχω 2 drop call (μια σε κάθε αλλάγή). Δοκιμασμένο με όλες τις συσκευές που αναφέρω πιό πάνω.

 

Να σας πώ ποιό δεν έκανε drop call (δεν ξέρω εάν ήταν τυχαίο...2-3 μήνες που το είχα δεν έριξε κλήση σε καμία αλλάγή) : Το iPhone 11.

Μάλιστα, οι αλλαγές μεταξύ υπηρεσιών ήταν τέτοιες, που δεν καταλάβαινες αλλάγή ούτε στην ποιότητα συνομιλίας!!!

 

Τα παραπάνω βέβαια, είναι συμπεράσματα που μπορεί να αλλάξουν. Επειδή το όλο θέμα έχει να κάνει (πιθανότατα) με πάροχο και software κινητού ταυτόχρονα, μια αναβάθμιση του ενός ή του άλλου μπορεί να κάνουν την κατάσταση καλύτερη ή χειρότερη.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Ειδοποίηση για αναπάντητες κλήσεις έχετε;Δεν μου εμφανίζονται ποτέ ,παρά μόνο αν ανοίξω την εφαρμογή για να κάνω κλήση και τυχαία την δω!Υπάρχει κάποια ρύθμιση;
It's just me myself and I :lol:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...