Jump to content

Xiaomi Mi 8 Lite


grillos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βγηκε νεο update 10.3

Στην καμερα εχει ενα night mode (Το οποιο λιγο που δοκιμασα χειροτερα κανει τα πραγματα μπορει να θελει ολο σκοταδι ή κατι κανω εγω λαθος)

 

Επανηλθε το option Hide notch αλλα οταν το πατας για καποιον λογο χαμηλωνει ολο το display προς τα κατω και αφηνει ενα μαυρο κενο στην περιοχη του Notch

 

Ενα emergency SOS βαλανε

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 438
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά.... Επειδή περιμένω να μου έρθει το κινητό από μέρα σε μέρα, πείτε μου ιδέες από τζαμάκι προστασίας.... Που να είναι καλό, δηλαδή π.χ. μην αφήνει δαχτυλιές...
Link to comment
Share on other sites

Νεος κατοχος και γω της συσκευης, για αρχη εχω εντυπωσιαστει σε ολα! Ειδικα στο τρομενο design του!!! Σχετικα με τη μπαταρια τη βρισκω ικανοποιητικη. Λιγο η ταξινομηση των εφαρμογων με χαλαει(βεβαια διορθωνεται με εναν launcher) και το γεγονος οτι δεν υπαρχει θυρα για ακουστικα και πρεπει καθε φορα να εχεις αυτο το καλωδιο ανταπτορα μαζι. Η ερωτηση μου ειναι ποια θηκη προτεινεται για καλυτερη προστασια, γιατι ναι μεν καλη η πλαστικη που παρεχεται απο την xiaomi αλλα θελω μια πιο στιβαρη.
Link to comment
Share on other sites

Βγηκε νεο update 10.3

Στην καμερα εχει ενα night mode (Το οποιο λιγο που δοκιμασα χειροτερα κανει τα πραγματα μπορει να θελει ολο σκοταδι ή κατι κανω εγω λαθος)

 

Επανηλθε το option Hide notch αλλα οταν το πατας για καποιον λογο χαμηλωνει ολο το display προς τα κατω και αφηνει ενα μαυρο κενο στην περιοχη του Notch

 

Ενα emergency SOS βαλανε

 

Πάλι χάθηκε η ενημέρωση....

Link to comment
Share on other sites

Δεν το παρατήρησα !!

Δεν βγάζω και φωτό γενικά

Καμιά φορά για την δουλειά μόνο

Edited by manwlis77
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση.... Παίρνει gcam το Mi 8 lite;

 

Μόνο rootαρισμένο

Link to comment
Share on other sites

Μόνο rootαρισμένο

 

Κατάλαβα.... Επειδή δεν παίζει κάτι τέτοιο μπορεί να με βοηθήσει κάποιος να κάνω μια καλή ρύθμιση στην κάμερα γιατί είναι ψιλοχάλια;;;; Ιδιαίτερα το βίντεο είναι για τα μπάζα.....

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζω τώρα την τελευταία έκδοση. Χωρίς να έχω άποψη για τη μπαταρία, στα υπόλοιπα το κινητό με ικανοποιεί πολύ. Και ναι, ο σχεδιασμός του είναι πολύ ωραίος, νιώθεις όμορφα να κρατάς κάτι αισθητικά όμορφο.

 

Αναφορικά με την κάμερα, πράγματι θέλει τις ρυθμίσεις της, ιδιαίτερα στο βιντεο, ωστόσο δεν έχω καταλήξει ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Ένα άλλο που έχω παρατηρήσει είναι ότι ενώ πριν όταν είχα την ένδειξη της μπαταρίας στο "γραφικό" κατέβαζα την μπάρα ειδοποιήσεων και έβλεπα το ποσοστό. Με το pie δεν το εμφανίζει. Θα πρέπει δηλαδή, αν θέλω να βλέπω το ποσοστό να το έχω σε αυτή την επιλογή από τις ρυθμίσεις.
Link to comment
Share on other sites

Ένα άλλο που έχω παρατηρήσει είναι ότι ενώ πριν όταν είχα την ένδειξη της μπαταρίας στο "γραφικό" κατέβαζα την μπάρα ειδοποιήσεων και έβλεπα το ποσοστό. Με το pie δεν το εμφανίζει. Θα πρέπει δηλαδή, αν θέλω να βλέπω το ποσοστό να το έχω σε αυτή την επιλογή από τις ρυθμίσεις.

 

Σωστός! καλή παρατήρηση...

 

απορία δική μου: Με το default theme , σε εσάς υπάρχει επιλογή για night mode (αυτόματα ή χειροκίνητα);

 

Όπου και να έψαξα δεν την βρήκα. Στην 1η εγκατάσταση της πίτας , το είχε σαν επιλογή στις ρυθμίσεις προγραμματιστή (άσχετο άν δεν δούλευε , βέβαια :lol:).

Link to comment
Share on other sites

Μόνο εμένα μου εμφανίζει πως έχει κάτι να κατεβάσει κάτι από τις δικές του εφαρμογές αλλά δε μπορεί να το φορτώσει; Πολεμώ όλη μέρα σήμερα, αλλά τίποτα.

 

Επίσης, κατέβασα την τελευταία έκδοση και έχω την εντύπωση πως αργεί λίγο παραπάνω στο ίντερνετ του - είναι πολύ βιαστική παρατήρηση βέβαια, μπορεί να είναι χίλια δυο πράγματα, ακόμα και να κάνω λάθος.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο εμένα μου εμφανίζει πως έχει κάτι να κατεβάσει κάτι από τις δικές του εφαρμογές αλλά δε μπορεί να το φορτώσει; Πολεμώ όλη μέρα σήμερα, αλλά τίποτα.

 

Επίσης, κατέβασα την τελευταία έκδοση και έχω την εντύπωση πως αργεί λίγο παραπάνω στο ίντερνετ του - είναι πολύ βιαστική παρατήρηση βέβαια, μπορεί να είναι χίλια δυο πράγματα, ακόμα και να κάνω λάθος.

 

Δοκίμασε σε άλλο ρούτερ και θα κατέβουν. Έχει κάποιο θέμα με την pie και συγκεκριμένα ρούτερ από ότι έχω καταλάβει. Ότι κι αν δοκίμασα,στο δικό μου (tp link 8970) δεν έπιασε. Με δεδομένα ή σε άλλο ρούτερ,έπιασε αμέσως. Το ίδιο είχα παρατηρήσει και στο Mi A1 ύστερα από την αναβάθμιση σε pie.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Έχω δεύτερη μέρα στο τηλέφωνο στην κατοχή μου! Επίσης πρώτη φορά με xiaomi. Θα ήθελα την βοήθεια σας σε 2 προβλήματα που έχω! Η συσκευή δεν χτυπάει πάντα στα μηνύματα που μου έρχονται πχ στο WhatsApp. Και το δεύτερο και πιο σημαντικό μου πρόβλημα είναι με το Wi-Fi . Ανά τακτά διαστήματα μου εμφανίζει μήνυμα πως χάθηκε η σύνδεση με το ίντερνετ και μου δίνει την επιλογή να το γυρίσω από το Wi-Fi στα δεδομένα. Στην αρχή είχα ψαρώσει και έκανα επανεκκίνηση το ρούτερ μου! Αλλά αυτό συνεχίστηκε όλη την ημέρα οπότε έκατσα και το έλεγξα. Την στιγμή που χάνει την σύνδεση με το ίντερνετ μέσω Wi-Fi οι υπόλοιπες συσκευές του σπιτιού έχουν δίκτυο κανονικότατα. Οποιαδήποτε βοήθεια σας θα μου ήταν χρήσιμη
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Έχω δεύτερη μέρα στο τηλέφωνο στην κατοχή μου! Επίσης πρώτη φορά με xiaomi. Θα ήθελα την βοήθεια σας σε 2 προβλήματα που έχω! Η συσκευή δεν χτυπάει πάντα στα μηνύματα που μου έρχονται πχ στο WhatsApp. Και το δεύτερο και πιο σημαντικό μου πρόβλημα είναι με το Wi-Fi . Ανά τακτά διαστήματα μου εμφανίζει μήνυμα πως χάθηκε η σύνδεση με το ίντερνετ και μου δίνει την επιλογή να το γυρίσω από το Wi-Fi στα δεδομένα. Στην αρχή είχα ψαρώσει και έκανα επανεκκίνηση το ρούτερ μου! Αλλά αυτό συνεχίστηκε όλη την ημέρα οπότε έκατσα και το έλεγξα. Την στιγμή που χάνει την σύνδεση με το ίντερνετ μέσω Wi-Fi οι υπόλοιπες συσκευές του σπιτιού έχουν δίκτυο κανονικότατα. Οποιαδήποτε βοήθεια σας θα μου ήταν χρήσιμη

 

Σήμερα πρόσεξα ότι όταν μου λέει ότι δεν υπάρχει σύνδεση στο δίκτυο μόλις κλείσω και ξανά ανοίξω το Wi-Fi επανέρχεται κανονικά! Έχει και κάποιος άλλος αυτό το πρόβλημα? Πιθανόν να φταίει η αναβάθμιση

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα αναβαθμισμένο δεν κάνει διακοπές. Αν μπορείς δανείσου κανένα άλλο ρούτερ να δεις μήπως είναι κάποιο θέμα ασυμβατότητας.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να πάρω το συγκεκριμένο κινητό για την κοπέλα μου και είδα στο gearbest ότι η τιμή του έχει πέσει πολύ, έχει κάποια προβλήματα το κινητό η αξίζει να το πάρω? Η μπαταρία πόσο κρατάει με μέτρια χρήση? Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας..
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να πάρω το συγκεκριμένο κινητό για την κοπέλα μου και είδα στο gearbest ότι η τιμή του έχει πέσει πολύ, έχει κάποια προβλήματα το κινητό η αξίζει να το πάρω? Η μπαταρία πόσο κρατάει με μέτρια χρήση? Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας..

Το κινητό τα σπάει και από θέμα hardware αλλά και από εμφάνιση είναι κουκλί. Η μπαταρία με μέτρια προς βαριά χρήση τη βγάζει τη μέρα.

Link to comment
Share on other sites

Έχετε παρατηρήσει πως με ΑΙ ενεργό ρίχνει ποιότητα στην φωτό; Συγκεκριμένα,η ίδια φωτό με ΑΙ off ειναι 6,5MB και με on 2,6MB.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...