Jump to content

Xiaomi Mi 8 Lite


grillos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα μια γρηγορη ερωτηση, ο μανισιος ανταπτορας για τη σύνδεση των ακουστικων με το mi 8 χαλασε. Επειδη οσο και να εψαξα δεν βρηκα ανταπτορα xiaomi αν παρω αλλης εταιρειας πχ huawei η samsung θα παιζει κανονικα;

 

https://www.skroutz.gr/s/14167667/Xiaomi-USB-C-male-3-5mm-female.html#reviews

Αυτό δεν είναι;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 438
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ετσι νομιζω, τελικα προτιμησα της huawei καθως δεν ημουνα σιγουρος ποιος ειναι ο original ανταπτορας του mi8 lite.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Αρχισε και στη συσκευή μας, η διάθεση miui12 global.

Οσοι βιάζεστε, υπάρχει λίνκ να την κατεβάσετε. (Με δική σας ευθύνη).

Εγώ την πέρασα πάντως....:D

https://mirom.ezbox.idv.tw/en/phone/platina/

 

Την ΟΤΑ έκδοση. Κανονικά περνάει από τον Updater .

 

 

 

 

 

Στάλθηκε από το MI 8 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έκανα μια επαναφορά. 2c8386e1efe25ab2fd3e320738c1b85a.jpg

 

Στάλθηκε από το MI 8 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by conan1
Link to comment
Share on other sites

Το κατέβασα, το εγκατέστησα, δουλεύει μια χαρά.

 

Ευχαριστούμε για την ενημέρωση!

 

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk

Panasonic GD70, Ericsson GF768, Panasonic GD30, Nokia 3210, Ericsson T18s, Panasonic GD92, Ericsson R320s, Nokia 6210, Ericsson T65i, SE T300i, SE K700i, Siemens SX1, Nokia 7610, Siemens SX1 Music Edition, SE J210i, Sendo X, Qtek 8500, Nokia 6021, HTC Touch Cruise, HTC HD2, LG Optimus 4X HD, HTC One M7, HTC One M9, HTC 10, Xiaomi Mi8 Lite
Link to comment
Share on other sites

Και εδώ από εχθές μια χαρά δουλεύει. Όλα καλά προς το παρόν.

 

Στάλθηκε από το MI 8 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το κατέβασα. Λογικά θα έρθει σύντομα ΟΤΑ.

 

Στάλθηκε από το MI 8 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα ήρθε OTA πριν 5 ήμερες.

 

Ενοχλητικά αυτά τα έντονα γράμματα στη γραμματοσειρά, κάνουν το χώρο στην οθόνη να δείχνει μικρότερο...

Edited by elapse
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Μετά την εγκατάσταση του νέου MIUI, στον τηλεφωνικό κατάλογο στις επαφές το ευρετήριο έχει λατινικούς χαρακτήρες αντί για ελληνικούς, με αποτέλεσμα να μην μπορώ να πάω κατευθείαν στα τηλέφωνα που αρχίζουν από συγκεκριμένο ελληνικό γράμμα, και να χρειάζεται να σκρολάρω όλον τον κατάλογο για να φτάσω στα ονόματα που αρχίζουν π.χ. από Χ. Πριν την αναβάθμιση το ευρετήριο είχε ελληνικούς χαρακτήρες. Το έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Μετά την εγκατάσταση του νέου MIUI, στον τηλεφωνικό κατάλογο στις επαφές το ευρετήριο έχει λατινικούς χαρακτήρες αντί για ελληνικούς, με αποτέλεσμα να μην μπορώ να πάω κατευθείαν στα τηλέφωνα που αρχίζουν από συγκεκριμένο ελληνικό γράμμα, και να χρειάζεται να σκρολάρω όλον τον κατάλογο για να φτάσω στα ονόματα που αρχίζουν π.χ. από Χ. Πριν την αναβάθμιση το ευρετήριο είχε ελληνικούς χαρακτήρες. Το έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος αυτό;

 

Και στο mi9 lite με miui 12 τα ίδια είναι και μάλλον σε όλα τα τηλ. με 12 είναι γνωστό bug...

Δοκίμασε την εφαρμογή true phone καi δεν θα ξαναγυρίσεις στο μαμά dialer;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Καλησπέρα, μπορεί κάποιος να μου πει αν οι ανταπτορες BlitzWolf BW-S5 Quick Charge 3.0 και Xiaomi USB Wall Adapter (MDY) είναι συμβατοί με τη συσκευή μας? Εχω την εντύπωση ότι o μανισιος ανταπτορας δεν είναι fast charge. Edited by fourtwo
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Και σε μένα. Για να δούμε τι θα γίνει με την 12.

 

Ερώτηση. Μου έσπασε στην πάνω δεξιά γωνία το τζάμι και κιτρίνισε το ίδιο σημείο αλλά ευτυχώς δεν φαίνεται πολύ. Θα την αλλάξω την οθόνη τον Αύγουστο αλλά αν σε εσάς σας έτυχε παρόμοιο σπάσιμο πόσο σας πήγε η αλλαγή της οθόνης; Μου είπαν για το γνωστό μαγαζί στη Σωκράτους στο κέντρο ότι κάνουν πολύ καλή δουλειά σε συμφέρουσες τιμές.

 

Δυστυχώς, μου έσπασε και εμένα μόλις έπειτα από 2 χρόνια χρήσης και σκέφτομαι τις επιλογές. Γνωρίζει κάποιος πόσο κοστίζει η αλλαγή σε μαγαζιά; Την έχει κάνει κάποιος μόνος του;

 

Την τελευταία φορά που έδωσα κινητό (THL) για αλλαγή οθόνης σε μαγαζί, έκαναν κάκιστη δουλειά και φοβάμαι μην είναι πεταμένα χρήματα η αλλαγή και είναι καλύτερα να προχωρήσω σε αγορά κινητού.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλημέρα.Δεν ξέρω αν υπάρχουν ακόμα παιδιά που έχουν αυτό το τηλέφωνο αλλά αν μπορεί να βοηθήσει κάποιος.....Το πρόβλημα; Ξαφνικά σήμερα δεν βλέπει τα δίκτυα wi fi 5g ούτε υπάρχουν στο μενού οι επιλογές για "Διαχείριση wifi συνδέσεων" Έγινε κάποια ενημέρωση; Η κάτι άλλο;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...