Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6270


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

sou para8eto to copy apo to site tis nokia giait den to 8imomouna apekso pou einai...

einia kai mia 8ea sto katastima opote exete olous tous logous gia na pate!!

 

 

ΑΚΑΔΗΜΙΑΣ

ΖΩΟΔΟΧΟΥ ΠΗΓΗΣ 13 και ΣΟΛΩΝΟΣ,

τ.κ. 10679

Τηλ: 210-3305172,

Fax: 210-3305173

akadimias@alphacopy.gr

 

ευχαρηστω φιλε να εισαι καλα;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σήμερα το κινητό μου ξαφνικά δεν είχε πολύ δυνατό σήμα. Αλλαξά 1-2 κάρτες sim για να βεβαιωθώ ότι δεν φταίει η vodafone αλλά τώρα που έβαλα πάλι τη sim δεν ανοίγει καθόλου το κινητό!!! Το είχα αγοράσει 5/06 από τη voda. Τι θα ήταν καλύτερο τώρα, να το πάω σε ένα nokia-shop ή να το πάω σε κατάστημα vodafone? Αφού το έχω λιγότερο από ένα χρόνο δεν καλύπτεται από εγγύηση είτε από τη Nokia είτε από τη voda???
Link to comment
Share on other sites

nomizo oti kaliptete apo eggiisi ...eixa pa8ei kai ego to idia kai den epiane sima poli kala kai to piga se nokiasho p kai mou to eftiaksan kai eipan oti apla eixe xasei epafi ...tora logika 8a sto ftiaksoun alla mporei kai na to pane sta kentrika kai tote klafta 8a perimeneis kana mina ....pigene omos kalitera se nokia shop kai 8a osu poun...

epeidi tote pou eixa kai to provlima me to sima kai eixa paei se germano mou eipan 15 ergasimes meres opote katalaves pote 8a to pareis....

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το κινητό μου ξαφνικά δεν είχε πολύ δυνατό σήμα. Αλλαξά 1-2 κάρτες sim για να βεβαιωθώ ότι δεν φταίει η vodafone αλλά τώρα που έβαλα πάλι τη sim δεν ανοίγει καθόλου το κινητό!!! Το είχα αγοράσει 5/06 από τη voda. Τι θα ήταν καλύτερο τώρα, να το πάω σε ένα nokia-shop ή να το πάω σε κατάστημα vodafone? Αφού το έχω λιγότερο από ένα χρόνο δεν καλύπτεται από εγγύηση είτε από τη Nokia είτε από τη voda???

 

To kalhtero poy exeis na kaneis einai na pas apo thn voda poy to agorases me thn apodi3h!Egw palia poy eixa problima, to esthla sth Nokia kai perimena kanena mhna!Enw tora poy to phga sth voda to eytia3an mesa se mia bdomada!

Pantos an argisoyn na sto ftia3oyn pata kamia fonh!Den katalabenoyn allios!:)

LeEco Χ829(4/64)

EUI 28s New Rom.V10

Meizu pro 6 plus

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, από το Σάββατο είμαι κι εγώ κάτοχος του 6270 :)

Κατέβασα το updater από το http://europe.nokia.com/softwareupdate

αλλά μου πετάει error στο installation, πάτησα ignore, retry κλπ αλλά τίποτα... Έχετε ιδέα τι μπορεί να φταίει? :(

 

edit : Τελικά είναι θέμα του windows installer, αν σας κάνει κι εσάς τα ίδια κατεβάστε μια πιο παλιά έκδοση του Nokia Updater κάντε την Install κανονικά και μετά κάνετε repair με το setup που σας έβγαζε το error. Εμένα δούλεψε κανονικά και είμαι happy owner της V3.81! :) info @ nokia support discussions

Nexus 5: Pure Nexus 7.1.2 | Nova Launcher

 

Ασύρματο Μητροπολιτικό Δίκτυο Αθηνών - http://www.awmn.net

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κι απο εμενα.

Ειμαι κατοχος του 6131 αλλα επειδη θελω ενα πιο ογκωδες κινητο, (ισως ειμαι απο τους λιγους που ζητω κατι τετοιο), θα ηθελα να μου πειτε την γνωμη σας για το κινητο γενικα...

Δηλαδη αξιζει τον κοπο,με το σκεφτικο οτι θελω κατι πιο μεγαλο?

Απο οτι ξερω γενικα στς λειτουργειες ειναι ακριβως τα ιδια.

Φυσικα δεν θελω S60 και γι'αυτο σκεφτομαι το 6270 αν και παλιοτερο μοντελο.

Εκτος αν εχει βγει η θα βγει μεχρι τον μαρτιο που εχω την αναβαθμιση απο την ΤΙΜ κατι πιο καινουργιο αλλα σε S40 παντα.

Ευχαριστω.:)

 

Υ.Σ: Δεν θελω 3G κινητο και το θελω slide.Δεν με ενδιαφερει ιδιαιτερα η καμερα επισης.Αρα καταληγω σ'αυτο?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγω το εχω και ειμαι απολυτα ικανοποιημενος, αλλα σαν το 6600 που ειχα δεν εχει ξαναβγει κινητο....

 

Θα σου προτεινα το 6270 ή το 6280 ή το 6288.

Αναλογα με το γουστο σου επιλεγεις.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω παιδια ειμαι ενας χαρουμενος και απολυτα ικανοποιημενος καταχος 6270. Δεν εχω κανενα προβλημα ειδικα μετα την αναβαθμιση του στην εκδοση 3.81. Μια ερωτηση μονο. Καθε ποτε περιπου βγαινουν αναβαθμισεις για το κινητο;

Device: HTC Desire Z, S-off

Rom: Andromadus CM10 (JellyBean 4.1.2)

Οδηγος rooting για HTC Desire Z

 

Proud driver of Hellenic Racing team.

Link to comment
Share on other sites

paides ekana anaba8mish sthn kainourgia version kai parathrisa pws mou xamhlose to epipedo hxou sta handsfree otan akouw mp3!pws mporw na gurisw sthn palia?

euxarhstw

Link to comment
Share on other sites

paides ekana anaba8mish sthn kainourgia version kai parathrisa pws mou xamhlose to epipedo hxou sta handsfree otan akouw mp3!pws mporw na gurisw sthn palia?

euxarhstw

Το δυναμώνεις από τα κουμπιά έντασης στο πλάι. Επίσης, πήγαινε στον 'Ισοσταθμίστη Πολυμέσων' και δοκίμασε ένα από εκείνα και βάλε.

Link to comment
Share on other sites

Το δυναμώνεις από τα κουμπιά έντασης στο πλάι. Επίσης, πήγαινε στον 'Ισοσταθμίστη Πολυμέσων' και δοκίμασε ένα από εκείνα και βάλε.

to ekana:D !

an exeis balei thn teleftea anaba8mish bale ta handsfree na deis posa xamila paizei se sxesh me thn mamisia!me thn mamisia oute kan terma mporeis na thn baleis giati s pernei ta autia.....ta dokimasa ola alla tpt ksereis mipws file pws mporw na gurisw sthn palia?

Link to comment
Share on other sites

to ekana:D !

an exeis balei thn teleftea anaba8mish bale ta handsfree na deis posa xamila paizei se sxesh me thn mamisia!me thn mamisia oute kan terma mporeis na thn baleis giati s pernei ta autia.....ta dokimasa ola alla tpt ksereis mipws file pws mporw na gurisw sthn palia?

Δεν έχω το Νόκια 6270 ούτε έκανε την τελευταία αναβάθμιση στο Νόκια 6280 μου, όποτε...

Ρώτα καλύτερα κάποιον που έχει το Νόκια 6270.:)

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το πηρα, αλλα προσπαθω να στειλω τις βασικες ρυθμισεις για GPRS/MMS απο το site της nokia μεσω sms οπως εχω κανει σε ολα τα nokia που ειχα μεχρι τωρα αλλα δεν λαμβανει τιποτα απολυτως, ενω με καμια αλλη συσκευη nokia δεν ανιμετωπισα τετοιο προβλημα.

Ξερει κανεις κατι?

Βοηθεια.Εχω συνδεση ΤΙΜ.

 

Ο.Κ. Το ελυσα το προβλημα απο το site της ΤΙΜ.

Μαλλον εχει προβλημα το site της nokia.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά δε συνδέεται με τίποτα με το PC Suite... Ενώ όταν βάζω ''Λειτουργία αποθήκευσης δεδομένων" στο κινητό το βλέπει κανονικά σαν εξωτερικό δίσκο, όταν το συνδέω και ανοίγω PC Suite δε το αναγνωρίζει.

Είτε βάλω "Λειτουργία εκτύπωσης" είτε "Λειτουργία αποθήκευσης δεδομένων" είτε "Προεπιλεγμένη Λειρουργία" το ίδιο γίνεται, δε το αναγνωρίζει καθόλου... Μήπως να το λειτουργήσει κανένας παπάς?...

Nexus 5: Pure Nexus 7.1.2 | Nova Launcher

 

Ασύρματο Μητροπολιτικό Δίκτυο Αθηνών - http://www.awmn.net

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά δε συνδέεται με τίποτα με το PC Suite... Ενώ όταν βάζω ''Λειτουργία αποθήκευσης δεδομένων" στο κινητό το βλέπει κανονικά σαν εξωτερικό δίσκο, όταν το συνδέω και ανοίγω PC Suite δε το αναγνωρίζει.

Είτε βάλω "Λειτουργία εκτύπωσης" είτε "Λειτουργία αποθήκευσης δεδομένων" είτε "Προεπιλεγμένη Λειρουργία" το ίδιο γίνεται, δε το αναγνωρίζει καθόλου... Μήπως να το λειτουργήσει κανένας παπάς?...

Έχεις κάνει τα απαιτούμενα απο το pc suite; Να πατήσεις δηλαδή εκεί που λέει "συνδεθείτε", στη συνέχεια να επιλέξεις τρόπο συνδεσιμότητας καλώδιο κλπ. Στο κινητό πρέπει να επιλέξεις "προεπιλεγμένη λειτουργία"
Link to comment
Share on other sites

Ναι όλα τα έχω κάνει, εκεί που λέει Connect Cable το συνδέω κανονικά και μάλιστα το έχω ξεκλείδωτο όπως μου γράφει αλλά τίποτα... Τελικά αν βάλω "Λειτουργία αποθήκευσης δεδομένων" μου γράφει ότι συνδέθηκε αλλά "Ιn non Compatible Mode" όπως αναφέρει. Τί γίνεται ρε γαμώτο... θέλω να περάσω τις επαφές από το παλιό τηλέφωνο για να μη κάθομαι να κάνω edit από τη sim...

 

edit : Να πω επίσης ότι έκανα κανονικά update στην 3.81 με το πρόγραμμα της Νοkia... είναι πολύ περίεργο που δε δουλεύει το PC Suite. Δε δούλευε ούτε με την έκδοση που είχε στο CD-ROM της συσκευασίας, ούτε με την τελευταία που κατέβασα από τη Nokia.

Nexus 5: Pure Nexus 7.1.2 | Nova Launcher

 

Ασύρματο Μητροπολιτικό Δίκτυο Αθηνών - http://www.awmn.net

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι που εχω την αρχικη Version 03.53 με ΤΙΠΟΤΑ δεν μπορω να βαλω την 3.81. Μολις κανω Phone Detecting μου κανει disconnect το τηλεφωνο και

περνω τα .........:X εχει κανεις υπ' οψην του τι μπορει να φταιει?

..κάθε μέρα, κάθε ώρα, κάθε δευτερόλεπτο κάνεις κάτι που μπορεί να αλλάξει την ζωή σου για πάντα..
Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι που εχω την αρχικη Version 03.53 με ΤΙΠΟΤΑ δεν μπορω να βαλω την 3.81. Μολις κανω Phone Detecting μου κανει disconnect το τηλεφωνο και

περνω τα .........:X εχει κανεις υπ' οψην του τι μπορει να φταιει?

 

Xαιρετω τον φιλο μου και την ωραια Σαντορινη :D :p

Κανε uninstal τα παντα (και το pc suite )

Τρεξε και το Nokia PC Suite Cleaner

http://www.europe.nokia.com/A4144912

και δοκιμασε εγκατασταση απο την αρχη .

 

Εχεις την δυνατοτητα να το δοκιμασεις σε αλλον υπολογιστη ?

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο προβλημα με τον noiz είχα και εγώ.

 

Αυτο που έκανα,ήταν να κατεβάσω την τελευταία έκδοση του PC Suite απο την Nokia.

Τώρα λειτουργεί (το βλέπει) χωρίς κανένα πρόβλημα.

 

Ελπίζω να βοήθησα :D

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο προβλημα με τον noiz είχα και εγώ.

 

Αυτο που έκανα,ήταν να κατεβάσω την τελευταία έκδοση του PC Suite απο την Nokia.

Τώρα λειτουργεί (το βλέπει) χωρίς κανένα πρόβλημα.

 

Ελπίζω να βοήθησα :D

 

Τι λειτουργία επιλέγεις όταν το συνδέεις? "Προεπιλεγμένη λειτουγία"?

Nexus 5: Pure Nexus 7.1.2 | Nova Launcher

 

Ασύρματο Μητροπολιτικό Δίκτυο Αθηνών - http://www.awmn.net

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τα ξήλωσα όλα, έτρεξα και το cleaner τα πέρασα και όλα ok :)

Nexus 5: Pure Nexus 7.1.2 | Nova Launcher

 

Ασύρματο Μητροπολιτικό Δίκτυο Αθηνών - http://www.awmn.net

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...