Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6270


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αναβαθμιστηκε και απο μενα ενα 6270 (του theka :p ) απο v3.69 σε v.381,

με επιτυχια :)

http://img215.imageshack.us/img215/9717/11bk2.th.jpg

 

Καλησπερα ΦΙΛΕ Μιχαλη και Χρονια Πολλα,

 

Παει καιρος ε? Τι να κανεις αμα μπλεξεις με δουλειες... Καταλαβενεις πιστευω.. Anyway ποτε ποτε μπενω και διαβαζω το forum αλλα δεν προλαβενω να γραψω..

 

Δωσε μου φιλε τα φωτα σου γιατι εγω δεν μπορω να κανω αναβαθμιση στο δικο μου και εχω ακομα μεσα τη μαμησια v 3.53 15-11-05 και σε λιγο μπεναι το 2007... Μην μα βρει με version του 2005 θα πεσει ΚΕΡΑΥΝΟΣ και θα το καψει... :rocket: χα χα χα

 

Το προβλημα ειναι οτι την στιγμη που το NSU κανει detecting μου "πεταει" ενα

"The phone model is not supported" και μου κοβει την συνδεση με το κινητο..

 

Τι πιστευεις οτι κανω λαθος?

 

Να εισαι καλα σε ευχαριστω φιλε και καλες γιορτες... :)

..κάθε μέρα, κάθε ώρα, κάθε δευτερόλεπτο κάνεις κάτι που μπορεί να αλλάξει την ζωή σου για πάντα..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα ΦΙΛΕ Μιχαλη και Χρονια Πολλα,

 

Παει καιρος ε? Τι να κανεις αμα μπλεξεις με δουλειες... Καταλαβενεις πιστευω.. Anyway ποτε ποτε μπενω και διαβαζω το forum αλλα δεν προλαβενω να γραψω..

 

Δωσε μου φιλε τα φωτα σου γιατι εγω δεν μπορω να κανω αναβαθμιση στο δικο μου και εχω ακομα μεσα τη μαμησια v 3.53 15-11-05 και σε λιγο μπεναι το 2007... Μην μα βρει με version του 2005 θα πεσει ΚΕΡΑΥΝΟΣ και θα το καψει... :rocket: χα χα χα

 

Το προβλημα ειναι οτι την στιγμη που το NSU κανει detecting μου "πεταει" ενα

"The phone model is not supported" και μου κοβει την συνδεση με το κινητο..

 

Τι πιστευεις οτι κανω λαθος?

 

Να εισαι καλα σε ευχαριστω φιλε και καλες γιορτες... :)

 

 

Γεια σου φιλε μου ,Χρονια Πολλα .:)

Χαθηκες ,καταλαβαινω ομως ... :O

 

-Εχεις κατεβασει την τελευταια εκδοση του NSU,την 1.2.20 ?

-Μηπως επειδη η συσκευη εχει την 1η ,αν δεν κανω λαθος. εκδοση λογισμικου,γι αυτο δεν αναγνωριζεται ?

-ειναι branded (τιμ,voda etc) η συσκευη ?

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Με ενδιαφερει να κανω αναβαθμιση στην 3.81 αλλα πρωτου την κανω θα ηθελα να κανω καποιες ερωτησεις για να ειμαι σιγουρος

κατ αρχην το νεο λογισμικο θα ειναι και αυτο στα ελληνικα;

χανονται τα δεδομενα και οι ρυθμισεις απο το κιν;

χρειαζεται να βγαλω την καρτα μνημης;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου φιλε μου ,Χρονια Πολλα .:)

Χαθηκες ,καταλαβαινω ομως ... :O

 

-Εχεις κατεβασει την τελευταια εκδοση του NSU,την 1.2.20 ?

-Μηπως επειδη η συσκευη εχει την 1η ,αν δεν κανω λαθος. εκδοση λογισμικου,γι αυτο δεν αναγνωριζεται ?

-ειναι branded (τιμ,voda etc) η συσκευη ?

 

Μιχαλη γι αυτα που μου ειπες:

 

Ναι εχω την τελευταια εκδοση μολισ την κατεβασα πριν απο λιγο

Ναι ειναι η πρωτη εκδοση αλλα δεν πιστευω να φταιει αυτο..

Τι κινητο δεν ειναι branded το αγορασα περσι απο το Γερμανο εδω στη Σαντορινη σαν απλη συσκευη...

 

Θα τους παρω τους αχρηστους απο βδομαδα τηλ στην ΝΟΚΙΑ...

 

Βασικα αυτο που εμενα με ενοχλει στο κινητο το οποιο το εχω - παρα μια εβδομαδα - 1 χρονο ακριβως ειναι ο ηχος κλησης που ξεκινα απο χαμηλος και αυξανετε μετα απο 2-3 δευτερολεπτα και αυτος ειναι ο βασικος λογος που θελω να κανω αναβαθμιση... Εσυ που εχεις βαλει την τελευταια εχει αλλαξει αυτο το σπαστικο?

 

Καπου θυμαμε υπαρχει ενα site που λεει τι εχει η καθε αναβαθμιση μηπως θυμασε που το βλεπουμε αυτο?

 

Να εισαι καλα φιλε σε ευχαριστω πολυ - Γιωργος

..κάθε μέρα, κάθε ώρα, κάθε δευτερόλεπτο κάνεις κάτι που μπορεί να αλλάξει την ζωή σου για πάντα..
Link to comment
Share on other sites

Με ενδιαφερει να κανω αναβαθμιση στην 3.81 αλλα πρωτου την κανω θα ηθελα να κανω καποιες ερωτησεις για να ειμαι σιγουρος

κατ αρχην το νεο λογισμικο θα ειναι και αυτο στα ελληνικα;

χανονται τα δεδομενα και οι ρυθμισεις απο το κιν;

χρειαζεται να βγαλω την καρτα μνημης;

 

 

Πατα εδω και ολες οι ερωτησεις σου θα απαντηθουν.

 

1 Ναι

2 ναι χανονται παρε back up

3 οχι αστην, πρεπει να ειναι μεσα

 

Καλες Γιορτες :)

..κάθε μέρα, κάθε ώρα, κάθε δευτερόλεπτο κάνεις κάτι που μπορεί να αλλάξει την ζωή σου για πάντα..
Link to comment
Share on other sites

Πατα εδω και ολες οι ερωτησεις σου θα απαντηθουν.

 

1 Ναι

2 ναι χανονται παρε back up

3 οχι αστην, πρεπει να ειναι μεσα

 

Καλες Γιορτες :)

 

:cool: thanks Καλες Γιορτες:D

Link to comment
Share on other sites

απ΄οτι φενετε και ο φιλος εχει το ιδιο προβλημα φιλε Μιχαλη... Μαλλον το οτι εχει τη πολυ παλια version το κανει να μην το βλεπει... who knows???:ninja: εσυ σε αυτο που εκανες πια εκδοση ειχε πριν περασεις την 1.81?
..κάθε μέρα, κάθε ώρα, κάθε δευτερόλεπτο κάνεις κάτι που μπορεί να αλλάξει την ζωή σου για πάντα..
Link to comment
Share on other sites

απ΄οτι φενετε και ο φιλος εχει το ιδιο προβλημα φιλε Μιχαλη... Μαλλον το οτι εχει τη πολυ παλια version το κανει να μην το βλεπει... who knows???:ninja: εσυ σε αυτο που εκανες πια εκδοση ειχε πριν περασεις την 1.81?

 

Ειχε την εκδοση 3.69 και του περασα την 3.81 .

Η συσκευη ειναι του theka_2003 ,μου την εχει δανεισει ....

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κ χρονια πολλα σε ολους...

για να καταλαβω κανετε μονη σας αναβαθμισεις?αν ναι πως?εχω καιρο προβλημα με το δικο μου οταν μπενω στο μενου της μνημης ανοιγοκλεινη μονο του η αργη πολυ κ μετα κλεινη....

απο τι πασχει?απο αναβαθμηση?

δν το εχω αναβαθμηση ποτε κ ειναι οπως το πειρα...μπορει καποιος να βοιθηση?:)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κ χρονια πολλα σε ολους...

για να καταλαβω κανετε μονη σας αναβαθμισεις?αν ναι πως?εχω καιρο προβλημα με το δικο μου οταν μπενω στο μενου της μνημης ανοιγοκλεινη μονο του η αργη πολυ κ μετα κλεινη....

απο τι πασχει?απο αναβαθμηση?

δν το εχω αναβαθμηση ποτε κ ειναι οπως το πειρα...μπορει καποιος να βοιθηση?:)

 

 

Χρονια Πολλα φιλε μου .

Ναι απο τωρα και στο εξης ,μπορεις να αναβαθμισεις το 6270 μεσω

του nokia software updater .

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1691990#post1691990

Κατεβαζεις την εφαρμογη απο εδω http://europe.nokia.com/softwareupdate

και κανεις εγκατασταση.Στην συνεχεια συνδεεις την συσκευη σου ,η οποια αναγνωριζεται απο την εφαρμογη.

Ακολουθεις τις οδηγιες .

Τελος κατεβαινει η αναβαθμιση και εγκαθισταται στην συσκευη σου .

 

Συνισταται να εχεις dsl συνδεση,γιατι αλλιως θα ξημερωθεις ...

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους.

Μόλις διάβασα τα καλά νεά του 6270 με την αναβάθμιση. Σκέφτομαι να την κάνω αλλά εγώ έχω πιο σύνθετα προβλήματα.

Καταρχήν, στον υπολογιστή έχω μόνο Linux (Ubuntu Edgy Eft 6.10). Απ' ό,τι είδα στο site της Nokia η εγκατάσταση γίνεται μόνο με Windows. Παρ' όλα αυτά εγώ έχω εγκαταστήσει μέσω vmware (για τους κατέχοντες) τα xp pro sp1 έχω βάλει το pc suite και ήδη έχω κάνει backup. Θα μπορέσω, λέτε, να την κάνω την αναβάθμιση από εκεί;

Το κινητό πώς το συνδέω; Με την επιλογή αποθήκευση δεδομένων ή προεπιλεγμένη λειτουργία; Δε χρειάζεται να το συνδέσω με το pc suite, έτσι δεν είναι; Αλλά μόνο με το πρόγραμμα ε;

Υπάρχει κάποιος που το έκανε με τον τρόπο που περιγράφω;

Πρέπει κάτι άλλο να προσέξω;

Ευχαριστώ πολύ και ευελπιστώ σε γρήγορη απάντηση γιατί το βράδυ σκέφτομαι να κάνω την αναβάθμιση.

Και κάτι τελευταίο: σε περίπτωση που η αναβάθμιση δεν έχει αίσιο τέλος, υπάρχει περίπτωση να υπάρξει κάποιο πρόβλημα στο κινητό; Θα μπορέσω μετά να κάνω restore το backup που έχω πάρει από το τηλέφωνο;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και χρονια πολλα.

ειμαι νεος στο forum και νεος κατοχος ενος 6270. (απο εχθες μολις).

με μια πρωτη ματια το τηλ. ειναι μια χαρα. εχω ομως ενα προβληματακι.

περασα καποια κομματια (mp3, οπου τα μετετρεψε μονο του σε aac) και τωρα μεσα απο το τηλ. βλεπω τους τιτλους τους καπως ετσι...[][][][]][][][][][][][][][]...(οι τιτλοι ειναι στα αγγλικα)

οποια βοηθεια, ευπροσδεκτη!!! tnx!:happy:

Link to comment
Share on other sites

Χρονια Πολλα φιλε μου .

Ναι απο τωρα και στο εξης ,μπορεις να αναβαθμισεις το 6270 μεσω

του nokia software updater .

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1691990#post1691990

Κατεβαζεις την εφαρμογη απο εδω http://europe.nokia.com/softwareupdate

και κανεις εγκατασταση.Στην συνεχεια συνδεεις την συσκευη σου ,η οποια αναγνωριζεται απο την εφαρμογη.

Ακολουθεις τις οδηγιες .

Τελος κατεβαινει η αναβαθμιση και εγκαθισταται στην συσκευη σου .

 

Συνισταται να εχεις dsl συνδεση,γιατι αλλιως θα ξημερωθεις ...

οκ φιλε σε ευχαρηστω!τα καταφερα!να εισαι καλα κ καλες γιορτες:happy: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τα θεματα μπορω να τα αποθηκευσω και στην καρτα μνημης?

 

Βεβαια, κανε ενα φακελο και πετα τα μεσα!!!;)

Η αγάπη αποτελείται απο μια μοναδική ψυχή που κατοικεί σε δύο σώματα! (Αριστοτέλης)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Proud Owner of a Xbox360 fully updated!!! (http://www.enternity.gr)

Next Generation Consoles WAR:http:// http://www.vgchartz.com/

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να στειλω sms και δεν μου το στελνει.Το αφηνει στα εξερχομενα.Και σημα εχω και σωστο κεντρο μηνυματων!Τι μπορει να εχει γινει?
ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να στειλω sms και δεν μου το στελνει.Το αφηνει στα εξερχομενα.Και σημα εχω και σωστο κεντρο μηνυματων!Τι μπορει να εχει γινει?

 

Κι εμένα μου το'κανε καναδυό φορές. Το έκλεισα, το ξανάνοιξα και διορθώθηκε..

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω να το παω για αναβαθμιση γιατι κανει κατι restarts.Το θεμα ειναι οτι το κινητο ειναι του πατερα μου απο επιδοτιση TIM και δεν εχω αποδειξεις και τετοια.Λετε να μου πουν τιποτα?Απο το ΙΜΕΙ δεν το βλεπουν αν εχει εγγυηση?

Ειχα παει ενα 6230i(παρομοια περιπτωση) σ'ενα Nokia shop και μου εσπασαν τα νευρα μεχρι να το παρουν και τωρα λεω να δοκιμασω αλλου...:)

ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

fie ego pou to exo paei giro sis 4 fore sto nokia shop sto kendro dipla sta starbucks kai i mia apo afts xriastike i eggisi tous eipa ti na fero kai mou eipan mono to kinito .....ola ta alla ta eida monoi tous esi dineis mono onoma kai ti gia na se eidopoiisoun...

kai ne logika to vlepoun apo to imei

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω να το παω για αναβαθμιση γιατι κανει κατι restarts.Το θεμα ειναι οτι το κινητο ειναι του πατερα μου απο επιδοτιση TIM και δεν εχω αποδειξεις και τετοια.Λετε να μου πουν τιποτα?Απο το ΙΜΕΙ δεν το βλεπουν αν εχει εγγυηση?

Ειχα παει ενα 6230i(παρομοια περιπτωση) σ'ενα Nokia shop και μου εσπασαν τα νευρα μεχρι να το παρουν και τωρα λεω να δοκιμασω αλλου...:)

 

Μονο το κινητο χρειαζεσαι!!! Ολες οι πληροφοριες που χρειαζεσαι ειναι μεσα σε αυτο!!;)

Η αγάπη αποτελείται απο μια μοναδική ψυχή που κατοικεί σε δύο σώματα! (Αριστοτέλης)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Proud Owner of a Xbox360 fully updated!!! (http://www.enternity.gr)

Next Generation Consoles WAR:http:// http://www.vgchartz.com/

Link to comment
Share on other sites

pantos xoris na 8elo na kano diafimisi kai mono gia tin kaliteri eksipiretisi sas pistevo oti einai apo ta kalitera nokia shop afto pou proipa sto kentro....exoun prosopseis gia to kinito an exei xtipisei (pou einia sxedon api8ano na min exei pa8ei tipota afou to alouminio va8oulonei panefkola..)kai an einai mesa stin eggisi sto ftiaxnoun dorean opos kai oi anava8miseis...!!

kai sxedon amesos....!

pantos kai genika pistevo oti i nokia prepei na exei apo ta kalitera servise se sxesi me alla kinita kai tin pli8ora katastimaton (nokia shop apokleistika..)

Link to comment
Share on other sites

pantos xoris na 8elo na kano diafimisi kai mono gia tin kaliteri eksipiretisi sas pistevo oti einai apo ta kalitera nokia shop afto pou proipa sto kentro....exoun prosopseis gia to kinito an exei xtipisei (pou einia sxedon api8ano na min exei pa8ei tipota afou to alouminio va8oulonei panefkola..)kai an einai mesa stin eggisi sto ftiaxnoun dorean opos kai oi anava8miseis...!!

kai sxedon amesos....!

pantos kai genika pistevo oti i nokia prepei na exei apo ta kalitera servise se sxesi me alla kinita kai tin pli8ora katastimaton (nokia shop apokleistika..)

 

που ειναι αυτο το νοκια shop?

Link to comment
Share on other sites

sou para8eto to copy apo to site tis nokia giait den to 8imomouna apekso pou einai...

einia kai mia 8ea sto katastima opote exete olous tous logous gia na pate!!

 

 

ΑΚΑΔΗΜΙΑΣ

ΖΩΟΔΟΧΟΥ ΠΗΓΗΣ 13 και ΣΟΛΩΝΟΣ,

τ.κ. 10679

Τηλ: 210-3305172,

Fax: 210-3305173

akadimias@alphacopy.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...