Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6270


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γνωρίζετε αν υπάρχει τρόπος να βλέπω το χρόνο κλήσης που έχω κάνει κατά τη διάρκεια της κλήσης;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Tis teleutaies meres kai xoris na exo kanei tpt ego to keno anamesa sta dyo merh tou kinitou megalose alla mono apo tin aristeri pleura. Pano pou etoimazomoun na petaxto se kanena nokia shop mesa stis meres, simera otan kounousa to kinito akougotan san na ypirxe ena spasmeno kommati mesa kai pigaine pera dothe...:X ...telika anoigo to kapaki tis mpatarias kai diapistono oti einai mia vida:!: pou exei fygei apo ti thesi tis. Sygkekrimena itan i pano vida apo tis 3 pou fainontai (auti pou einai "dipla" sto koumpi ptt). otan ti vidosa to keno pou eixe dimiourgithei efyge kai tora pleon ola einai ok. Opote an exei kaneis to idio provlima me mena kai dimiourgithei keno,min paei na plironei tsampa, as prospathisei na sfiksei ligo ekeinh ti vida...
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζετε αν υπάρχει τρόπος να βλέπω το χρόνο κλήσης που έχω κάνει κατά τη διάρκεια της κλήσης;

 

Χμμμ... Ένας τρόπος είναι ο εξής: αν χρησιμοποιείς handsfree μπορείς ενώ μιλάς να μπεις στο κεντρικό μενού της συσκευής και να πας στο υπομενού της διάρκειας της τελευταίας κλήσης (συγνώμη αλλά δεν έχω Nokia τώρα και το θυμάμαι μέσες-άκρες από το μενού των παλιών μοντέλων). Εκεί θα μπορείς να βλέπεις το χρόνο καθ' όλη τη διάρκεια κλήσης.

 

Είναι λίγο «μπακαλίστικος» αλλά ελλείψει μετρητή στην κεντρική οθόνη κάνει τη δουλειά του. ;)

:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Πήρα χθες το κινητό και με ενθουσίασε. Τώαρα περιμένω και εγώ να δω τι φθορές θα βγάλει. Ατό που ήθελα να ρωτήσω είναι πως θα διορθώσω ένα πρόβλημα που μου βγάζει με την αναφορά παράδοσης μηνυμάτων. Ενώ αναφέρει σωστά την ώρα και ημερομηνία που το έστειλα μου δείχνει 3 ώρες πίσω παράδοση στον παραλήπτη πράγμα αδύνατον φυσικά.
Link to comment
Share on other sites

Αν αυτό που λες συμπεριλαμβάνεται στο γνωστό πρόβλημα της ώρας στα μηνύματα τότε λύνεται αν πας Μενού->Ρυθμίσεις->Ώρα & Ημ/νία->Ρολόι και επιλέξεις Ζώνη ώρας GMT+3. Μετά ξαναρύθμισε την ώρα που θα έχει πάει 3 ώρες μπροστά, λογικά, και θα είναι ΟΚ.
Link to comment
Share on other sites

Γειά και χαρά σε όλους. Παρακολουθούσα για αρκετό καιρό το θέμα για το 6270 (μιάς και με ενδιέφερε η αγορά του). Είμαι, απο χτές, ένας (ευτυχισμένος;) κάτοχος της συσκευής.

Ομολογώ πως πέρα απο κάποια εντυπωσιακά χαρακτηριστικά του, νοσταλγώ ήδη τα μενού και τις ευκολίες των Sonyericsson...

Να κάνω λοιπόν μια ερώτηση και εγώ σχετικά με τον αριθμό χαρακτήρων ανα sms.

Είναι δυνατόν αντί για 900+ χαρακτήρες στην οθόνη δημιουργίας μηνυμάτων, να εμφανίζονται ΜΟΝΟ 160;

A! Κάτι ακόμα... ποιό πρόγραμμα μετατροπής βίντεο χρησιμοποιείτε; Όλες οι μέχρι τώρα απόπειρές μου για μετατροπή, κατέληξαν σε αρχεία που παίζουν με πάρα πολλά "σπασίματα", τόσα ώστε να μήν υποφέρονται...

Αυτά και πιστεύω πως θα επανέλθω με περισσότερες ερωτήσεις...

http://smilies.sofrayt.com/%5E/_950/ole.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλωσήρθες και καλορίζικο το νέο κινητό.

 

Μάλλον έχεις πειράξει κάποια ρύθμισει διότι εμένα μου βγάζει κανονικά να στείλω 913 χαρακτήρες. Έλεγξτε, μόνο, αν στις ρυθμίσεις των μηνυμάτων έχεις βάλεις Υποστήριξη χαρακτήρων->Περιορισμένη αντί του Πλήρης κάτι το οποίο μειώνει το μέγεθος των χαρακτήρων που μπορείς να στείλεις ανά μήνυμα. Αν δεν είναι εκεί το πρόβλημα, τότε ψάξε λίγο τις ρυθμίσεις και βεβαιώσου ότι τα έχεις όλα σωστά ρυθμισμένα.

 

Τίποτα δεν άλλαξε

 

Μάλλον κάνεις κάποιο λάθος. Μην περιμένεις να αλλάξουν οι προηγούμενες αναφορές αλλά αυτές που θα σου έρθουν από εδώ και πέρα.

 

Να ρωτήσω κάτι κι εγώ: Ξέρετε κάποια εφαρμογή για το 6270 που να περιστρέφει μία εικόνα γιατί η συγκεκριμένη επιλογή δεν υπάρχει στις ενδωματωμένες του κινητού.

Link to comment
Share on other sites

Μάλον δέν έγινα κατανοητός...

Θέλω να βγάζει 160 χαρακτήρες και όχι 913... :O

Κάτι ακόμα.

Υπάρχει δυνατότητα δημιουργίας playlist με τα κομμάτια που εγώ θέλω, χωρίς να αναπαράγονται όλα τα mp3 της κάρτας μνήμης; :help:

http://smilies.sofrayt.com/%5E/_950/ole.gif
Link to comment
Share on other sites

geia sas pedia !

ego exo to kinito arketo kairo (peripou 5 mines) ektos apo ta gnosta provlimata den mou eixe parousiasei kapoio allo!

tora ton telefteo kairo arxize na min doulevei to koumpi to kokkino pou kleinei tis efarmoges i se epanaferei stin arxiki o8oni!

e xtes den douleve ka8olou ospou aganaktisa to xtipisa dio fores ekei sto koumpi eno to krataga sto xeri mou...me apotelesma ne men na antapokrinete kalitera to koumpi alla na min anoigei toso efkola koitaksa otan to esira pros ta kato kai diapistosa oti exei ksekolisei malon oxi olokliro mono ena meros kapoiou kommatiou apo mesa .....pros ta kato kai diskolevei sto anoigram i sto kleisimo kai to anoigma

tespa an katalavate ...ksero oti den tou fer8ika me ton kalitero tropo alla iparxei periptosi na ftiaxtei i 8a mou to katastrepsoun teleios?

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι μπορείς να το κάνει στα 160. Απλά κοίταζε να μην ξεπεράσεις το ένα μήνυμα και θα είσαι ΟΚ.

 

Για τα κομμάτια θα πρέπει να τα βάλεις στον ίδιο φάκελο (έστω και σε υποφακέλους ενός φακέλου) και να επιλέξεις αυτόν ως πηγή εκτέλεσης.

Link to comment
Share on other sites

Για τα κομμάτια θα πρέπει να τα βάλεις στον ίδιο φάκελο (έστω και σε υποφακέλους ενός φακέλου) και να επιλέξεις αυτόν ως πηγή εκτέλεσης.

 

Έχω φτιάξει στην memory card τους υποφακέλους (ringtones, video, audio κλπ), αλλα όταν μου ζητά να του ορίσω φάκελο αναπαραγωγής, συνβαίνει το εξής κουφό...

Στο εικονίδιο της memory card, κανοντας δεξιά το πλήκτρο πλοήγησης, μπαίνω στους υποφακέλους. Όταν επιλέξω τα audio files, το τηλέφωνο κάνει restart κάθε φορά...

Κι εγω που είχα την εντύπωση πως θα μισούσα μόνο τα windows... :angry:

 

Τελικά το πρόβλημα λύθηκε... Άλλαξα τα ονόματα των φακέλων (είχα βάλει τα ίδια με αυτούς του τηλεφώνου). Ώ! του θαύματος, κανένα restart. Μήπως τελικά ο Gates είναι μέτοχος στη Nokia; :)

http://smilies.sofrayt.com/%5E/_950/ole.gif
Link to comment
Share on other sites

ginetai otan me pernoun thl na emfanizetai h eikona tou allou se olh thn o8onh?sto nokia 7370 pou ypoti8etai exoun to idio os ui tespa ginetai...paizei kammia ry8mish?

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

Φοβάμαι ότι δεν μπορούμε να σε βοηθήσουμε. Από ότι βλέπω δεν μπορείς να αντιγράψεις τα προγράμματα που είχε από μόνο του το κινητό οπότε δε γίνεται να σου ανεβάσουμε κάπου την εφαρμογή και να την εγκαταστήσεις.

 

Μήπως στο site της NOKIA υπάρχει τρόπος να το κατεβάσεις;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

Κατα λάθος όπως έπαιζα με το 6270 απεγκατέστησα τον calculator..

Καμια βοήθεια??

Ευχαριστώ!

 

Φιλαράκο αυτό είναι το calculator:

http://rapidshare.de/files/34028240/calculator6280.jar.html

Κατέβασέ το και βάλτο στο κινητό σου!

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

ginetai otan me pernoun thl na emfanizetai h eikona tou allou se olh thn o8onh?sto nokia 7370 pou ypoti8etai exoun to idio os ui tespa ginetai...paizei kammia ry8mish?

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι μπορείς να το κάνει στα 160. Απλά κοίταζε να μην ξεπεράσεις το ένα μήνυμα και θα είσαι ΟΚ.

 

Για τα κομμάτια θα πρέπει να τα βάλεις στον ίδιο φάκελο (έστω και σε υποφακέλους ενός φακέλου) και να επιλέξεις αυτόν ως πηγή εκτέλεσης.

 

Παιδιά δεν ξέρω άμα το έχετε παρατηρήσει αλλα αλλα ο μετρητοίς που είναι διπλα αλλάζει ανά 100 και κάτι και όχι κατά 160 χαρακτήρες γιατί συνέβη αυτό ? στέλνει παραπάνω από ένα μήνυμα και χρεωνόμαστε διπλα ?

--------------------------------------------------------------------------

Παιδιά είμαι σχετικά καινούργιος σε αυτό το site και θα ήθελα να ρωτήσω τα εξής. Έχω πάρει το 6270 και προσπαθώ μέσα από το site σας να βρω τι μπορώ να κάνω με αυτό το κινητό. Δυστυχώς μέσα από την αναζήτηση αυτό ήταν αδύνατο προσωπικά για μένα. Δεν υπάρχουν κάπου μαζεμένα σε ένα σημείο εφαρμογές, δυνατότητες και τα λοιπά που έχει αυτό το κινητό ?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλησπερα παιδες!

νεος και εγω κατωχος ενος 6270!το κινητο ειναι πολυ καλο...απλα εχει το κλασηκο προβλημα εχει λιγακι τριξημο...και κανει restart!το προβλημα με τα restart το κανει οταν οταν μπενω κυριως στην καρτα μνημης του!το θεμα ειναι αφου εχω εγγυηση σε ποιο καταστημα να το αφησω να το φτιαξουν?απο τα μεντιαμαρκτ που το πειρα?η σε νοκια σοπ?εχει τυχη σε κανεναν??με αναβαθμηση μπορει να λυθει το προβλημα?επισης εχω παρατηρηση πως αργη στην πλοηγση της καρτας μνημης του...σαν να λαγκαρη!αν μπορει καποιος ας με βοιθησει!Σας παρακαλω

ευχαρηστω πολυ Νικος:happy:

Link to comment
Share on other sites

Είχα πάει το κινητό μου για σερβις.:mad:

μετα απο εναν μηνα, αφου δεν με ειχαν ακομα ειδοποιήσει, πήρε ο πατερας μου τηλ. στην νοκια και τους "έτριξε λίγο τα δόντια".:happy:

αυτό ηταν...μας είπαν να παμε α΄ύριο να πάρουμε καινούργια συσκευή!!!:D

 

και η πλάκα είναι οτι εγώ θα το πουλήσω...αλλα δεν θυμάμαι με ποιον το ειχα κανονίσει απο εδω μέσα!!:p

 

 

 

αν κάποιος περιμένει νοκια 6270 απο τον think_2b, ας μου το πεί, γιατι αύριο θα το έχω στα χέρια μου...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως μπορεί κανένας να μου πει πως γίνεται format στη memory card;

Το πρόβλημά μου είναι ότι όταν συνδέω το κινητό με το pc μέσω usb, την στιγμή που πάω να προσπελάσω την κάρτα τα windows βγάζουν μπλε οθόνη και τερματίζουν. Το ίδιο έκανε και σε άλλο pc που δοκίμασα. Επειδή παλαιότερα δεν είχα πρόβλημα υποθέτω ότι θέλει format η κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

Ανοίγεις την Έκθεση και αφού πας στην Κάρτα Μνήμης πατάς Επιλογές->Μορφοπ. κάρτας μνήμης και γίνεται το Format. ;)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...