Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6270


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ πολύ manolisv απλά αυτό που μου είπες δε βοηθάει επειδή δε μπορώ να συγχρονίσω το pc με το κινητό με χρήση του Nokia PC Suite επειδή μου κάνει αποσύνδεση της USB θύρας οταν πάει να κάνει ανανέωση.(οι επαφές είναι ήδη αποθηκεύμένες στη μνήμη του κινητού :) )

Αν μπορούσες να μου πεις πως να ανοίξω το bluetooth και να στείλω τις επαφές θα με βοηθούσε πολύ :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

υπαρχει προγραμμα για τηλεκοντρολ στο 6270?
Οχι...

 

Developer Platform:

Series 40 3rd Edition

 

http://www.forum.nokia.com/devices/6270 :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει προγραμμα για τηλεκοντρολ στο 6270?

 

Η πλατφόρμα Java δεν επιτρέπει πρόσβαση στο hardware του τηλεφώνου άρα και στο υποσύστημα IrDA και αυτός είναι ο λόγος που δεν υπάρχει τέτοια εφαρμογή για το 6270. Μόνο για Symbian τηλέφωνα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους.Εχω ενα νοκια 6270 και θελω να του κανω update.

Επισκεφθηκα την επισημη σελιδα,κατεβασα το NokiaSoftwareUpdaterSetup_el,εκανα installation αλλα τιποτα!Μου λεει πως δεν υποστηριζεται αυτο το μοντελο προς το παρον(ενω στο site της nokia αναφερει οτι το 6270 υποστηριζεται απο το παραπανω προγραμα).Εχω και ενα νοκια5300 του οποιου το update εγινε με επιτυχια.

Εχει κανεις να προτεινει τιποτης?

Υ.Γ περασα και τους drivers του καλωδιου,διασυνδεσης με pc(αν και δεν χρειαζοταν),του 6270 γιατι διαφερει απο αυτο του 5300.

Ευχαριστω εκ των πρωτερων.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους.Εχω ενα νοκια 6270 και θελω να του κανω update.

Επισκεφθηκα την επισημη σελιδα,κατεβασα το NokiaSoftwareUpdaterSetup_el,εκανα installation αλλα τιποτα!Μου λεει πως δεν υποστηριζεται αυτο το μοντελο προς το παρον(ενω στο site της nokia αναφερει οτι το 6270 υποστηριζεται απο το παραπανω προγραμα).Εχω και ενα νοκια5300 του οποιου το update εγινε με επιτυχια.

Εχει κανεις να προτεινει τιποτης?

Υ.Γ περασα και τους drivers του καλωδιου,διασυνδεσης με pc(αν και δεν χρειαζοταν),του 6270 γιατι διαφερει απο αυτο του 5300.

Ευχαριστω εκ των πρωτερων.

 

Μήπως κάνεις κάτι λάθος; Ή μήπως έχεις την τελευταία έκδοση εγκατεστημένη; Είναι γεγονός πως το 6270 ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΤΑΙ από το Nokia Software Updater.

Link to comment
Share on other sites

theTrooper7 gia na anoikseis to bluetooth patas aristero-kato-kato-kato-epilegeis(meseo)-epilegeis-kato-epilegis.

an ta exeis me tin idia seira valei sto menoutin metavasis tora to pos tis stelenies me to bluetooth den ksero na sou po akrivos--sorry:(

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ manolisv. Να 'σαι καλά και που ασχολήθηκες.

Κανένας αλλος να βοηθήσει δεν υπάρχει?

Link to comment
Share on other sites

Μήπως κάνεις κάτι λάθος; Ή μήπως έχεις την τελευταία έκδοση εγκατεστημένη; Είναι γεγονός πως το 6270 ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΤΑΙ από το Nokia Software Updater.

 

Δεν νομιζω να κανω κατι λαθος.αλλωστε,δοκιμασα παλι με το 5300 να του κανω update στο update και μου λεει ευλογα,υπαρχουσα εκδοση π.χ 3.92,διαθεσιμη εκδοση 3.92.Κατι που προφανως θα μου ελεγε και για το 6270 εαν ηταν εγκατεστημενη η τελευταια εκδοση.

Θα ξαναπροσπαθησω μπας και τα καταφερω.

Αν σου κατεβει καμια καινουρια ιδεα,πες την μου.

ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να κανω κατι λαθος.αλλωστε,δοκιμασα παλι με το 5300 να του κανω update στο update και μου λεει ευλογα,υπαρχουσα εκδοση π.χ 3.92,διαθεσιμη εκδοση 3.92.Κατι που προφανως θα μου ελεγε και για το 6270 εαν ηταν εγκατεστημενη η τελευταια εκδοση.

Θα ξαναπροσπαθησω μπας και τα καταφερω.

Αν σου κατεβει καμια καινουρια ιδεα,πες την μου.

ευχαριστω πολυ.

 

Δοκιμασε απο περιεργεια κανοντας εγκατασταση το Nokia Software Updater το Αγγλικο,

να δεις αν θα εχεις το ιδιο αποτελεσμα .

 

Ευχαριστώ πολύ manolisv. Να 'σαι καλά και που ασχολήθηκες.

Κανένας αλλος να βοηθήσει δεν υπάρχει?

 

Ριξε μια ματια στο manual ,ισως παρεις καμμια ιδεα

http://nds1.nokia.com/phones/files/guides/Nokia_6270_UG_el.pdf

Δυστυχως δεν εχω στα χερια μου 6270 για να βοηθησω .

Καποιος αλλος ισως ??

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Βασικά δε γίνεται μαζική αποστολή επαφών με bluetooth...μόνο μια-μια :(
Link to comment
Share on other sites

Βασικά δε γίνεται μαζική αποστολή επαφών με bluetooth...μόνο μια-μια :(

 

Πολύ μεγάλο μειονέκτημα... :( :(

Link to comment
Share on other sites

genika afto tou oti den markarei gia na steilei kati me bluetooth einai poli mlkia

 

Αυτό που λες εσύ είναι άλλη υπόθεση. Μάλλον εννοείς το πλήκτρο με το μολυβάκι το οποίο υπάρχει μόνο στα Symbian. Εγώ λέω για το μενού των επαφών. Θα ήταν πολύ χρήσιμο εκεί που λέει αποστολή επαφής να είχε μια επιλογή η οποία να τις στέλνει όλες... :( :(

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε απο περιεργεια κανοντας εγκατασταση το Nokia Software Updater το Αγγλικο,

να δεις αν θα εχεις το ιδιο αποτελεσμα .

 

 

 

Ριξε μια ματια στο manual ,ισως παρεις καμμια ιδεα

http://nds1.nokia.com/phones/files/guides/Nokia_6270_UG_el.pdf

Δυστυχως δεν εχω στα χερια μου 6270 για να βοηθησω .

Καποιος αλλος ισως ??

 

Ξεχασα να γραψω οτι δοκιμασα και με την αγγλικη εκδοση πριν ζητησω βοηθεια.Τα αποτελεσματα ηταν τα ιδια.Τεσπα.Ευχαριστω πολυ.τα λεμε.

Ευχαριστω και για το link.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες εσύ είναι άλλη υπόθεση. Μάλλον εννοείς το πλήκτρο με το μολυβάκι το οποίο υπάρχει μόνο στα Symbian. Εγώ λέω για το μενού των επαφών. Θα ήταν πολύ χρήσιμο εκεί που λέει αποστολή επαφής να είχε μια επιλογή η οποία να τις στέλνει όλες... :( :(

 

afto 8a itan kalitero ontos

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλες γιορτες.

Μία ερώτηση , αγόρασα handfree και μόλις πατήσεις μία φορά το πλήκτος πολλαπλής επιλογής δίνει εντολή στο κινητό να ξεκινήσει την φωνιτική κλήση και βρίσκει ορισμενα ονόματα. Επειδή όμως είναι εύκολο να πατηθεί αυτό το κουμπί κατα λάθος υπάρχει τρόπος να απενοργοποιήσεις την φωνιτική κλήση οπότε να μην παίρνει κανένα τηλέφωνο??????????? Γιατί γινανε πολλα πολλά λάθη.........

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μηπως γνωριζεται πως ενεργοπιω το μενου των φωνητικων εντολων?Θελω με την φωνη μου να ανοιγω τα μενου.Γνωριζεται πως γινεται?Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Θελω με την φωνη μου να ανοιγω τα μενου.Γνωριζεται πως γινεται?Ευχαριστω.

 

Αν δεν κανω λαθος ,αυτο δεν γινεται στο 6270 .Ειδες κατι τετοιο

στο manual ?

Τα σχετικα με φωνητικες εντολες ,στο manual της συσκευης:

http://img67.imageshack.us/img67/473/81116446la3.th.jpg

 

http://img231.imageshack.us/img231/3633/13952811tj0.th.jpg

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

καλησμέρα σε όλους σας.έχω ένα πρόβλημα με το καινουριο μου 6270.παρεπιπτώντος είμαι κάτοχος εδώ και πέντε μέρες περίπου.οταν χτυπάει η ένταση ξεκινάει από χαμηλά.το έκανα αναβάθμιση και τώρα έχω την ν3.85.το πρόβλημα όμως εξακολουθεί να υπάρχει.είναι δυνατον με την ν3.66 να μην υπάρχει όπως λενε άλλοι κάτοχοι και με την πιο καινούρια να επανεμφανίζεται αυτό το πρόβλημα με τον ήχο?ευχαριστώ προκαταβολικά για τις πάντα καλοδεχούμενες απαντήσεις σας.
Link to comment
Share on other sites

καλησμέρα σε όλους σας.έχω ένα πρόβλημα με το καινουριο μου 6270.παρεπιπτώντος είμαι κάτοχος εδώ και πέντε μέρες περίπου.οταν χτυπάει η ένταση ξεκινάει από χαμηλά.το έκανα αναβάθμιση και τώρα έχω την ν3.85.το πρόβλημα όμως εξακολουθεί να υπάρχει.είναι δυνατον με την ν3.66 να μην υπάρχει όπως λενε άλλοι κάτοχοι και με την πιο καινούρια να επανεμφανίζεται αυτό το πρόβλημα με τον ήχο?ευχαριστώ προκαταβολικά για τις πάντα καλοδεχούμενες απαντήσεις σας.

 

 

Καταρχην καλοριζικο,Καλησπερα :)

.Ρυθμισε την ενταση του ηχου μια σκαλα

πριν το τερμα και δες εαν παραμενει το προβλημα

.Δεν πιστευω να το εχεις σε αυξανομενη ενταση ετσι?

http://img479.imageshack.us/img479/7091/31811839vc8.th.jpg

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

σ'ευχαριστώ πολύ.έχω τη ρύθμιση σε συνεχή ήχο.όταν το έχω μια σκάλα πιο χαμηλά δεν συμβαίνει αυτο.χτυπάει εξ'αρχης κανονικά.αλλά στη μέγιστη ένταση μετά από λίγο δυναμώνει.το κλασικό πρόβλημα που είχαν και άλλοι κάτοχοι,αλλά που με την αναβάθμιση λέγεται ότι εξαλείφεται το πρόβλημα.αλλά σε μένα τίποτα ακόμα με την τελευταία version.
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κανω λαθος ,αυτο δεν γινεται στο 6270 .Ειδες κατι τετοιο

στο manual ?

Τα σχετικα με φωνητικες εντολες ,στο manual της συσκευης:

http://img67.imageshack.us/img67/473/81116446la3.th.jpg

 

http://img231.imageshack.us/img231/3633/13952811tj0.th.jpg

 

Eχεις δικαιο.Εγω το διατυπωσα λαθος.Στο manual λεει "Μπορειτε να καλειτε επαφες και να πραγματοποιειτε λειτουργιες τηλεφωνου προφεροντας τις φωνητικες εντολες..." και απο αλλη σελλιδα του manual "Σε κατασταση αναμονης,πατηστε και κρατηστε πατημενο το δεξιο πληκτρο επιλογης.Ακουγεται ενα συντομο ηχητικο σημα και εμφανιζεται η ενδειξη Αρχιστε να μιλατε τωρα..."

 

Στο δικο μου τηλεφωνο οταν παταω το δεξιο πληκτρο μου βγαζει "σφαλμα φωνητικου συστηματος".

Ολες τις ρυθμησεις για την ελληνικη γλωσσα τις εχω περασμενες σωστα.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει δυνατότητα να ανοίξουν κάποιες λειτουργίες με φωνητική εντολή.

Τις λειτουργίες αυτές μπορείς να τις βρεις από το μενού ρυθμίσεις>οι συντομεύσεις μου>φωνητικές εντολές..

Εγώ έχω όμως ενα άλλο πρόβλημα: τις τελευταίες μέρες είτε ακουστικά συνδέσω, είτε καλώδιο υπολογιστή, το κινητό δεν υπακούει. Φταίνε οι θύρες? Υπάρει τρόπος να ξαναδουλέψουν?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει δυνατότητα να ανοίξουν κάποιες λειτουργίες με φωνητική εντολή.

Τις λειτουργίες αυτές μπορείς να τις βρεις από το μενού ρυθμίσεις>οι συντομεύσεις μου>φωνητικές εντολές..

Εγώ έχω όμως ενα άλλο πρόβλημα: τις τελευταίες μέρες είτε ακουστικά συνδέσω, είτε καλώδιο υπολογιστή, το κινητό δεν υπακούει. Φταίνε οι θύρες? Υπάρει τρόπος να ξαναδουλέψουν?

 

Μα αυτο λεω φιλε μου.Στο δικο μου δεν ανοιγουν οι λειτουργιες με φωνητικη εντολη!Ενω εχω πατημενο το δεξι πληκτρο μου βγαζει ενα μυνημα "Σφαλμα φωνητικου συστηματος"

Link to comment
Share on other sites

Μα αυτο λεω φιλε μου.Στο δικο μου δεν ανοιγουν οι λειτουργιες με φωνητικη εντολη!Ενω εχω πατημενο το δεξι πληκτρο μου βγαζει ενα μυνημα "Σφαλμα φωνητικου συστηματος"

ok, το κατάλαβα αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...