Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6270


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τα δοκιμασα αλλα δεν κανει τπτ.......σε ενα 5200 τα δοκιμασα και δεν επιασαν.....ξερετε τι να κανω????

 

Καλώδιο σύνδεσης έχεις;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ότι και να κάνεις δεν θα μπορέσεις να ξεκλειδώσεις αν δεν έχεις ειδικό εξοπλισμό.

Η καινούργια γενιά έχει τον κωδικό ασφαλείας στην permanent memory (το λεγόμενο pm)

και μόνο με εξοπλισμό μπορείς να την διαβάσεις ή και να την αλλάξεις....

Υπάρχει μια μέθοδος που μπορείς να κάνεις άλλα μπορεί να νερώσεις την συσκευή σου....

Link to comment
Share on other sites

ok παιδια....τελικα θα δωσω 15,5€ τσαμπα......ευχαριστω παντος!

 

Δε χρειάζεται να πληρώσεις φίλε μου! Στείλε μου ένα pm και θα σου πω τι θα κάνεις! Σου το είπα και πιο πάνω αλλά μάλλον δε θέλεις να με ακούσεις... :cool:

Link to comment
Share on other sites

Ότι και να κάνεις δεν θα μπορέσεις να ξεκλειδώσεις αν δεν έχεις ειδικό εξοπλισμό.

Η καινούργια γενιά έχει τον κωδικό ασφαλείας στην permanent memory (το λεγόμενο pm)

και μόνο με εξοπλισμό μπορείς να την διαβάσεις ή και να την αλλάξεις....

Υπάρχει μια μέθοδος που μπορείς να κάνεις άλλα μπορεί να νερώσεις την συσκευή σου....

 

Έτσι λες; Εσύ έχεις μαγαζί και θέλεις πελάτες αλλά εγώ δε μπορώ να ακούω τέτοια πράγματα! Έχω ξεκλειδώσει άπειρα BB5 μόνο με το DKU-2! Άκου θέλει ειδικό εξοπλισμό... Ορίστε λοιπόν:

 

 

Δλδ πρεπει να το συνδεσω στο pc????Να βαλω και το pc suite?

 

ok παιδια....τελικα θα δωσω 15,5€ τσαμπα......ευχαριστω παντος!

 

 

Λοιπόν, έχουμε και λέμε. Φίλε Άλκη χρειάζεσαι τα εξής:

 

-ένα καλώδιο DKU-2

-το Nokia Diego

-το Nemesis Service Suite

 

Το καλώδιο αν δεν το έχεις θα πρέπει να το δανειστείς ή να το αγοράσεις (κοστίζει περίπου 15 ευρώ δηλαδή όσα θα έδινες στην Alpha Copy ή στο κάθε μαγαζί που κάνει τέτοιες δουλειές και θα σου μείνει και το καλώδιο!!).

 

Τα υπόλοιπα δυο κατέβασέ τα απο ένα ενημερωμένο τορεντάδικο ή απο τα γνωστά σε όλους μας "μαγαζάκια" (άι πί μάρτ ή ντότσις). Μόνο στην περίπτωση που είσαι εντελώς άσχετος θα κάνω την εξυπηρέτηση να σου τα ανεβάσω εγώ στο rapidshare.

 

Θα απεγκαταστήσεις το Nokia PC Suite (αν το έχεις εγκατεστημένο) μαζί με όλη την κομπανία του (cable drivers κ.λπ.) και θα εγκαταστήσεις πρώτα το Nokia Diego και μετά το Nemesis Service Suite. Μόλις τα κάνεις όλα αυτά, κάνε ένα ποστ για να συνεχίσω με τη διαδικασία ξεκλειδώματος η οποία είναι υπερβολικά απλή και δε θα σε δυσκολέψει καθόλου.

 

 

Υ.Γ.: Όχι να μας κοροϊδεύουν και μπροστά στα μούτρα μας μερικοί μερικοί!

Link to comment
Share on other sites

επεσα πάνω στην περίπτωση. Θέλω να ξεκλειδώσω το ξεχασμένω 6270 ενός φίλου μου. έστειλε για service το καινουργιο τηλεφωνο και δεν θυμάτε τον κωδικο κλειδώματος στο 6270. Περιμένω για την συνέχεια
Link to comment
Share on other sites

Τελικα δεν χρεωθηκα τα 15€.....Ευχαριστω πολυ παιδια!

 

Τέλος καλό όλα καλά λοιπόν!

 

επεσα πάνω στην περίπτωση. Θέλω να ξεκλειδώσω το ξεχασμένω 6270 ενός φίλου μου. έστειλε για service το καινουργιο τηλεφωνο και δεν θυμάτε τον κωδικο κλειδώματος στο 6270. Περιμένω για την συνέχεια

 

Τα έκανες τα βήματα που αναφέρω πιο πάνω;

Link to comment
Share on other sites

Έχει ο πατέρας μου το εν λόγω τηλ και ειναι απολυτα ικανοποιημενος.Το μονο μελανο σημειο ηταν σε καποια φαση το τηλ εκανε μονο του restart ανα 2 λεπτα.Υποτιθετε το επισκευασαν αλλα 8μηνες μετα ξανα το ιδιο προβλημα.Υπαρχει τροπος να κανω backup(το συνδεω με το τηλ αλλα οταν ξεκιναει η διαδικασια μετα απο 2λεπτα restart) για να του κανω ανβαθμηση.Εχει απενεργοποιηση του screensaver?μπορει να λειτουργησει εκτοσ συνδεσης οπως τα s60?ευχαριστω εκ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

Τέλος καλό όλα καλά λοιπόν!

 

 

 

Τα έκανες τα βήματα που αναφέρω πιο πάνω;

 

εχω κατεβασει τα αρχεια κανονικα απλα περιμενω το επομενα βηματα για να τα κανω όλα μαζι εγκαταστασεις κλπ κλπ

Link to comment
Share on other sites

εχω κατεβασει τα αρχεια κανονικα απλα περιμενω το επομενα βηματα για να τα κανω όλα μαζι εγκαταστασεις κλπ κλπ

 

OK λοιπόν. Αφού τελειώσεις με τις παραπάνω οδηγίες και τις εγκαταστάσεις (απο το προηγούμενο post μου), σύνδεσε το τηλέφωνο στον υπολογιστή με το καλώδιο DKU-2, περίμενε να τελειώσει η εγκατάσταση (σε όλες τις προειδοποιήσεις που θα βγάλει το Diego πρέπει να απαντάς θετικά ή continue) και τέλος ακολούθησε τα εξής βήματα στο Nemesis Service Suite:

 

 

http://img341.imageshack.us/img341/2591/nss1lb5.jpg

 

http://img341.imageshack.us/img341/2702/nss2tk0.jpg

 

http://img340.imageshack.us/img340/2949/nss3qj4.jpg

 

http://img340.imageshack.us/img340/5376/nss5dy5.jpg

 

 

Όταν τελειώσει η διαδικασία και σου βγάλει το μήνυμα done (στο κάτω αριστερό σημείο του παραθύρου του Nemesis Service Suite) τότε αυτό σημαίνει οτι τα κατάφερες κι οτι πλεον ο κωδικός ασφαλείας του τηλεφώνου είναι 12345.

 

πηγή:

http://forum.gsmhosting.com

Link to comment
Share on other sites

ξερω πως ένα ευχαριστω είναι λιγο μονο και μονο για τον κόπο να τα γραψεις όλα αυτα τοσο αναλυτικα.

 

Παρακαλώ. Είναι χαρά μου! Άλλωστε γι'αυτό βρίσκομαι εδώ! Δε μας είπες όμως, έγινε η δουλειά;

Link to comment
Share on other sites

δεν προλαβα. Ηρθε και το πηρε γιατι εφευγε για θεσσαλονικη (φοιτητης) και δεν το προλαβα να τον τακτοποιησω. Μου είπε πως θα προσπαθήσει να κρατήσει και της επαφες με το να το πάει σε κάποιο nokia club. Του εξήγησα πως δεν νομίζω πως αυτό είναι εφυκτό αλλα ηθελε για σιγουρια να ρωτήσει. Αλλά αυτό τον οδηγό θα τον κρατήσω για την επόμενη φορα που θα έρθει γιατί σίγουρα δεν θα θελήσει να δώσει λεφτα για την ίδια δουλεια. Εξάλου αυτός ο οδηγός ίσως θα φανεί χρήσιμος και σε άλους. Και πάλι σε ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ευχαριστω

 

Για στο forum εχω ενα 6270 και το εκανα αναβαθμηση 3,81 ολλα καλα πηγαν αλλα δεν εχει ελληνικα ειναι αυτοματη η γλωσσα και εχει αγγλικα.μετα την αναβαθμιση ουτε την ταπετσαρια εχασε ουτε επαφες

καμια ιδεα η πωσ μπορω να γυρισω πισω την παλια

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Για στο forum εχω ενα 6270 και το εκανα αναβαθμηση 3,81 ολλα καλα πηγαν αλλα δεν εχει ελληνικα ειναι αυτοματη η γλωσσα και εχει αγγλικα.μετα την αναβαθμιση ουτε την ταπετσαρια εχασε ουτε επαφες

καμια ιδεα η πωσ μπορω να γυρισω πισω την παλια

ευχαριστω

Το κινητό σου είναι παρά-εισαγωγή, γι' αυτό έχασες τα ελληνικά.

 

Για να περάσεις τα Ελληνικά θα πρέπει να ακολουθήσεις πιστά αυτό τον οδηγό, βάζοντας όμως το ελληνικό product code.

  • Το Nemesis Service Suite το κατεβάζεις από εδώ.
  • Το Nokia Software Updater το κατεβάζεις από εδώ.

Σημείωση 1: Ο οδηγός που αναγράφω, αναφέρεται στο N73, αλλά η διαδικασία είναι ακριβώς ίδια.

Σημείωση 2: Κατά τη διαδικασία της αναβάθμισης δεν πειράζεις το κινητό για κανένα λόγο.

Σημείωση 3: Για να δουλέψει το NSS θα πρέπει να έχεις εγκαταστήσει στον υπολογιστή σου το Nokia PC Suite και να έχεις συνδεθεί τουλάχιστον μια φορά με αυτό.

 

ΥΓ: Αν κάποιος φίλος έχει τη καλοσύνη να αναφέρει το ελληνικό product code...:)

Το product code αναγράφεται στην ετικέτα πίσω από τη μπαταρία της συσκευής.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Σημείωση 3: Για να δουλέψει το NSS θα πρέπει να έχεις εγκαταστήσει στον υπολογιστή σου το Nokia PC Suite και να έχεις συνδεθεί τουλάχιστον μια φορά με αυτό.

 

Το NSS απ' όσο ξέρω, δε δουλεύει με το PC Suite. Θέλει το Diego το οποίο είναι οι professional drivers της Nokia. Αν δε μπορέσει ο φίλος να το βρει, ας post-άρει και θα του το ανεβάσω εγώ. :cool:

Link to comment
Share on other sites

Το NSS απ' όσο ξέρω, δε δουλεύει με το PC Suite. Θέλει το Diego το οποίο είναι οι professional drivers της Nokia. Αν δε μπορέσει ο φίλος να το βρει, ας post-άρει και θα του το ανεβάσω εγώ. :cool:

 

Δουλευει κανονικα με το pc suite,για την δουλεια που το θελουμε ..

Εχει δοκιμαστει αρκετες φορες.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ευχαριστω για το ενδιαφερον σας το τηλεφωνο .σημερα λειπει το πηρε η συζυγος μεχρι διαζυγιο με απειλησε οτι θα πάρει αν δεν δουλεψει το τηλεφωνο .να δειτε τη παθαινουν οι παντρεμενοι.

το τηλεφωνο αγοραστηκε απ τον ΟΤΕ

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ευχαριστω για το ενδιαφερον σας το τηλεφωνο .σημερα λειπει το πηρε η συζυγος μεχρι διαζυγιο με απειλησε οτι θα πάρει αν δεν δουλεψει το τηλεφωνο .να δειτε τη παθαινουν οι παντρεμενοι.

το τηλεφωνο αγοραστηκε απ τον ΟΤΕ

 

:lol::lol::lol::lol:

Άκου διαζύγιο!!

:lol::lol::lol::lol:

 

Λοιπόν, αν αγοράστηκε από τον ΟΤΕ αποκλείεται να είναι παρα-εισαγωγής, απλά κάτι στραβό θα έγινε κατά τη διάρκεια της αναβάθμισης. Ούτε η πρώτη φορά είναι ούτε η τελευταία. Η διαδικασία "επισκευής" είναι η ίδια που σου περιέγραψε ο φίλος Itchrist86.

 

Άντε καλή τύχη και ότι χρειαστείς εδώ είμαστε!! :D

 

 

 

Δουλευει κανονικα με το pc suite,για την δουλεια που το θελουμε ..

Εχει δοκιμαστει αρκετες φορες.

 

Αφού είσαι τόσο σίγουρος Μιχάλη, κάτι θα ξέρεις. :)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδες το κατεβασα Nemesis Service Suite το εγκατεστησα αλλα στο τηλεφωνο που συνδεω δεν μου βγαζει το product code.

εβαλα εκεινο που εχει πισω απ την μπαταρια τιποτε δεν το πηρε. Οπως και του φιλου itchrist86 εχει error κατω αριστερα ετσι και μενα

ολλα αυτα γινοντε σε vista και χωρις να ανοιξω το pcsuit συνδεσεις εχουν γινει αρκετες ...καμια ιδεα περιμενω

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδες το κατεβασα Nemesis Service Suite το εγκατεστησα αλλα στο τηλεφωνο που συνδεω δεν μου βγαζει το product code.

εβαλα εκεινο που εχει πισω απ την μπαταρια τιποτε δεν το πηρε. Οπως και του φιλου itchrist86 εχει error κατω αριστερα ετσι και μενα

ολλα αυτα γινοντε σε vista και χωρις να ανοιξω το pcsuit συνδεσεις εχουν γινει αρκετες ...καμια ιδεα περιμενω

 

Στο NSS δε βάζεις το τηλέφωνο με τη μορφή xxxxxxx αλλά με τη μορφή RM-xx. Αν θυμάμαι καλά εκεί που σου λέει να επιλέξεις τηλέφωνο. Μετά αλλάζεις το product code. Αν δεν το καταφέρεις, θα το ξαναεγκαταστήσω και θα σου πω αναλυτικά τι πρέπει να κάνεις.. Let me know... :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Στο NSS μου βγαζει τα ιδια οταν εχω το τηλεφωνο συνδεδεμενο και οταν δεν το εχω και δεν εχει καπου να βαλω τον τυπο RM-56 ειναι

αν ειναι ευκολο μια βοηθεια ακομα

 

λοιπόν το τηλέφωνο δούλεψε με το nss σε αλλο pc με win xp αλλα δεν εχω ελληνικό product code αν μπορειτε να μου πειτε.

βγαζει εκεινο που εχει πισο στο καρτελάκι φανταζομε δεν ειναι για ελληνικά

 

 

φιλαράκια σας ευχαριστώ ολλους το τηλέφωνο δούλεψε με ελληνικά . Ειναι παρα εισαγωγής γιατί δεν εχει και ελληνικά στο πληκτρολόγιο αν και αγοράστικε απ τον ΟΤΕ με χαρτιά

Link to comment
Share on other sites

φιλαράκια σας ευχαριστώ ολλους το τηλέφωνο δούλεψε με ελληνικά . Ειναι παρα εισαγωγής γιατί δεν εχει και ελληνικά στο πληκτρολόγιο αν και αγοράστικε απ τον ΟΤΕ με χαρτιά

 

Συγνώμη που δεν απαντούσα αλλά λόγω απεργίας ΟΤΕ η σύνδεσή μου ήταν νεκρή! Αφού τα κατάφερες, τέλος καλό όλα καλά.. Βρε τον ΟΤΕ κάνει και τέτοια; Άκου παρα-εισαγωγή! ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!! :mad:

 

Δε χρειάζεται να ευχαριστείς! Και ότι άλλο χρειαστείς εδώ είμαστε. :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...