Jump to content

Sony Xperia XZ3


JimZe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει 2 εξαιρετικές εφαρμογές που βάζεις widget διαχείρηση ήχων είτε σε notifications center είτε στην επιφάνεια εργασίας.

Precise Volume (+EQ/Booster)

Volume control

 

Τις έχω και τις 2 αλλά προτιμώ περισσότερο την πρώτη και problem solved.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Θενκς θα την δοκιμάσω

 

Sent from my H9436 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερες :happy: ακομα λιγο και φτασαμε διψηφιο αριθμο σελιδων στο θηριο :p:p

Περα απο την πλακα ολοι κρινονται και σαν αγοραστες-χρηστες διαφορων συσκευων εχουμε τον πρωτο λογο.

Στα δυο s9 plus που ειχα υπηρχε σε γωνιες θεασης αποχρωματισμος στα κυρτα μερη της οθονης πρασινο ανοικτο.

Και στο Σονυ μας εαν υπαρχουν θεματα εδω θα ειμαστε να τα αναφερουμε, ειναι μικρο το δειγμα λογω πωλησεων βεβαια σε σχεση με τις εμπορικες.

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερες :happy: ακομα λιγο και φτασαμε διψηφιο αριθμο σελιδων στο θηριο :p:p

Περα απο την πλακα ολοι κρινονται και σαν αγοραστες-χρηστες διαφορων συσκευων εχουμε τον πρωτο λογο.

Στα δυο s9 plus που ειχα υπηρχε σε γωνιες θεασης αποχρωματισμος στα κυρτα μερη της οθονης πρασινο ανοικτο.

Και στο Σονυ μας εαν υπαρχουν θεματα εδω θα ειμαστε να τα αναφερουμε, ειναι μικρο το δειγμα λογω πωλησεων βεβαια σε σχεση με τις εμπορικες.

Με ολα τα χρωματα του backround και με τι φωτεινοτητα υπηρχε ο αποχρωματισμος? Κατι σαν του mate?

Σε καθε γωνια θεασης?

Στα πολυ αρνητικα ειναι το stamina mode που επιρεαζει ακομα και το ποσο smooth ειναι το σκρολαρισμα. Μονο σε εκτακτη αναγκη θα το βαλω,ουτε καν αυτοματα θα το χω.

Το αποτυπωμα συνηθιζεται μερα με τη μερα.

Οι φωτο ακομα δεν μου φαινονται τοσο καλες οσο του Huawei Ρ10 αλλα η αληθεια ειναι οτι δεν εχω ασχοληθει καθολου με ρυθμισεις κλπ. Το φλας αν και αδυναμο,σε βραδινη φωτο μια χαρα λαμψη ειχε. Απο 100% σε 20% ειχα 5ωρες +18λεπτα ωρες οθονη με την απλη καθημερινη μου χρηση. Που συγκαταλεγεται σε σχεση με αλλες συσκευες?

Και κατι τελευταιο. Επειδη λατρευω το μαυρο χρωμα της οθονης που δεν το ξεχωριζεις καν απο το περιγραμμα και επειδη ο chrome ειναι πολυ κουραστικος ειδικα το βραδυ, ποιοι browsers δουλευουν σε night mode και ακομα καλυτερα σε full screen? Να φανταστειτε οτι και η εφαρμογη που εχω για fb την εχω τερμα μαυρη αντι για μπλε.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ποιοι browsers δουλευουν σε night mode και ακομα καλυτερα σε full screen?

 

https://www.quora.com/Which-Android-browser-has-night-mode

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Βλεπψ οτι η αυτοματη φωτεινότητα λειτουργςι με καποια χρονοκαθηστερηση

Σε σας πως ειναι ?

 

Sent from my H9436 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερες, απογευματινη βολτα στην παραλια, εχω βγαλει αρκετες φωτογραφιες σε διαφορες συνθηκες φωτισμου, παρατηρησα οτι στο σουρουπο εβγαιναν πιο φωτεινες και ηθελε χειροκινητη ρυθμιση στο κοντραστ, το αποτελεσμα ακρως ικανοποιητικο.

Δημητρη σε αυτοματη φωτεινοτητα με θεαση υπο γωνια εβγαζε μια πρασινη αποχρωση το σαμμυ, στα δυο επισης Νοτε 9 δεν ειδα τετοιο φαινομενο, το αποτυπωμα οντως το εχω συνηθισει πλεον.

Καλα η οθονη και γενικα ο σχεδιασμος και η ποιοτητα ειναι πραγματικα αλλου, το χαιρομαι οπως ειναι και εχει φυγει καθε σκεψη για αλλαγη συσκευης σε σχεση με οτι νεο κυκλοφορει.

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω.

Απο αποψη ασυρματης φορτισης,τελικα θα περιμενω λιγο και θα παρω τον γνησιο WCH20 μιας και στην τιμη περιλαμβανει και τον ταχυφορτιστη UCH12 της SONY με τον οποιον μονο εχεις μεγιστη ταχυτητας ασυρματης φορτισης. Προς το παρον ομως η εταιρια δεν δινει καποιον ταχυφορτιστη για το ΧΖ3 για απλη φορτιση,ουτε και αυτον που προανεφερα. Ισως θα βγαλουν συντομα καποιον με πρωτοκολλο PD οποτε εκει θα δουμε σουπερ χρονους φορτισης.

Ο φορτιστης που εχει μεσα στο κουτι ειναι ο UCH20 (5V/1500 mA).

Οι τιμες εννοειται ειναι στο Θεο

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, η ένταση του φλας ήταν αστεία.

 

 

Μία μόνο σημαντική παρατήρηση για τους φίλους της φωτογραφίας, ότι δεν παίζει καμία gcam ported rom με hdr+.

 

ναι εδώ και χρόνια επιμένει σε μονό αδύναμο φλας η sony και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί.. είχα xperia sp, z3c & z5c καθώς και την περσινή ναυαρχίδα xz1 και όλα ήταν έτσι

 

gcam δυστυχώς δεν πρόκειται να βγει γιατί δεν υποστηρίζει api2 το software

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω.

Απο αποψη ασυρματης φορτισης,τελικα θα περιμενω λιγο και θα παρω τον γνησιο WCH20 μιας και στην τιμη περιλαμβανει και τον ταχυφορτιστη UCH12 της SONY με τον οποιον μονο εχεις μεγιστη ταχυτητας ασυρματης φορτισης. Προς το παρον ομως η εταιρια δεν δινει καποιον ταχυφορτιστη για το ΧΖ3 για απλη φορτιση,ουτε και αυτον που προανεφερα. Ισως θα βγαλουν συντομα καποιον με πρωτοκολλο PD οποτε εκει θα δουμε σουπερ χρονους φορτισης.

Ο φορτιστης που εχει μεσα στο κουτι ειναι ο UCH20 (5V/1500 mA).

Οι τιμες εννοειται ειναι στο Θεο

Δεν κανει καποιος με πρωτόκολλο quich charge 3 ?

 

Sent from my H9436 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάνει απλά διαβάζω ότι το PD είναι ανώτερο και ταχύτερο πρωτόκολλο. Λεπτομέρειες ψάχνω βέβαια...
Link to comment
Share on other sites

Νεο update περιπου 225 ΜΒ

Εκδοση 52.0.Α.3.84

Ωραια, τωρα το ενημερωνω, αυτο το θετικο εχει η Σονυ με την υποστηριξη συσκευων,ακομα μου ερχονται μαιλ για ενημερωσεις ασφαλειας για το ΧΖ premium που ειχα και σημερα βλεπω οτι περνει και την 9.

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Άρχοντα, πως σου φάνηκε η αλλαγή, αξίζει; έχω το premium και σκέφτομαι να πάρω το Xz3. Απλά δεν βρίσκω και κάποιον σοβαρό λογο. Μου μοιάζουν αρκετά τα κινητά. Μάλλον θα το δώσω την γυναίκα το premium αλλά πρέπει να ψηθω πρώτα.
Link to comment
Share on other sites

Άρχοντα, πως σου φάνηκε η αλλαγή, αξίζει; έχω το premium και σκέφτομαι να πάρω το Xz3. Απλά δεν βρίσκω και κάποιον σοβαρό λογο. Μου μοιάζουν αρκετά τα κινητά. Μάλλον θα το δώσω την γυναίκα το premium αλλά πρέπει να ψηθω πρώτα.

 

 

:lol: Στην ίδια θέση είμαστε ..έχω και το Ζ3 ακόμα ενεργό ζωντανό ..μπα δεν ψήνομαι ..άσε που το XZ Pr πετάει τώρα με την 9 !

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Άρχοντα, πως σου φάνηκε η αλλαγή, αξίζει; έχω το premium και σκέφτομαι να πάρω το Xz3. Απλά δεν βρίσκω και κάποιον σοβαρό λογο. Μου μοιάζουν αρκετά τα κινητά. Μάλλον θα το δώσω την γυναίκα το premium αλλά πρέπει να ψηθω πρώτα.

Το ΧΖ οταν το πηρα με την προσφορα στα ακουστικα μου αρεσε πολυ ο σχεδιασμος το χρωμα και η ποιοτητα κατασκευης, το deepsea black.

Το ΧΖ3 εχει εντελως διαφορετικη φιλοσοφια ως προς τον σχεδιασμο συν οτι πιο φρεσκο σε χαρακτηριστικα εχει μια ναυαρχιδα.

Δεν μοιαζουν σιγουρα, εχουμε οθονη 6αρα απουσια θυρας ακουστικων και φυσικα απιστευτη οθονη, εαν το βρεις σε ευκαιρια αγγελιας η περιμενεις καποια καλη προσφορα εφοσον δεν θα κανεις πωληση το ΧΖ και εχεις και το μικροβιο της αλλαγης δεν θα το μετανοιωσεις σε καμια περιπτωση.

Edited by Arxontas71

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σαν σπεκς και ταχύτητα είναι πάνω κάτω ίδια. Σαν εμφάνιση το Xz3 είναι ομορφότερο αλλά δεν έχει χρώματα, μόνο μαύρο. Η διαφορά είναι στην οθόνη και στο μικρόβιο της αλλαγής. Και στην οθόνη πάλι, μικρή διαφορά λόγο ανάλυσης. Κάμερα ελπίζω να αξίζει γιατί δε με βλέπω να κρατιέμαι. Μάλλον θα περιμένω μέχρι την μαύρη Παρασκευή, μπας και βρούμε καλή τιμή. Το xz premium και εγώ σε μπλε το έχω με τα ακουστικά της προσφοράς.
Link to comment
Share on other sites

Με την δική μου χρήση και δεδομένα η μπαταρία μου φαίνεται πάρα πολύ καλή.Για όσους ανησυχούν τόσο πολύ. Έχω περάσει και από Oukitel k6000 pro και έχω κάποιο μέτρο σύγκρισης με το τέρας που έβγαζε 10-12 ώρες οθονη. 3η φόρτιση πλήρης και χρήση έως 5% υπόλοιπο, χωρις ιχνος λειτουργιας Stamina:

Screenshot-20181115-225922.png

Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

Σαν σπεκς και ταχύτητα είναι πάνω κάτω ίδια. Σαν εμφάνιση το Xz3 είναι ομορφότερο αλλά δεν έχει χρώματα, μόνο μαύρο. Η διαφορά είναι στην οθόνη και στο μικρόβιο της αλλαγής. Και στην οθόνη πάλι, μικρή διαφορά λόγο ανάλυσης. Κάμερα ελπίζω να αξίζει γιατί δε με βλέπω να κρατιέμαι. Μάλλον θα περιμένω μέχρι την μαύρη Παρασκευή, μπας και βρούμε καλή τιμή. Το xz premium και εγώ σε μπλε το έχω με τα ακουστικά της προσφοράς.

Στο χρωμα ειναι η αληθεια οτι το μαυρο δειχνει πιο επισημο αλλα και στα αλλα τρια δειχνουν εξαιρετικα, ενα deepsea στο ΧΖ3 θα ηταν πανεμορφο, εαν βγει σε καποια ελκυστικη προσφορα θα τραβηξει πιστευω αρκετους αγοραστες.

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε και σε μενα το update, ειναι το security patch του Nοεμβριου λογικα!

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε και σε μενα το update, ειναι το security patch του Nοεμβριου λογικα!
200τοσα mb δεν μπορει να ειναι μονο security update

 

Sent from my H9436 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

200τοσα mb δεν μπορει να ειναι μονο security update

 

Sent from my H9436 using Tapatalk

 

Μονο δεν ειναι σιγουρα! Τα υπολοιπα μαλλον ειναι under the hood!

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

.Τελικά διάβασα ότι σταματάει το .Swype and Dragon για αυτό δεν το έβρισκα

Τελικά κατέβασα το apk και το έβαλα

Edited by bujinkan
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...