Jump to content

Sony Xperia XZ3


JimZe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αντε αν το δωσω στον γιο μου κανενα μισαωρακι!

Ωχχχχχχχ....... Αυτό μάλλον αναθεώρησε το..... Είπαμε γλυστραει τρελά το θηρίο, λες και ζωντανό είναι. :lol::lol::lol:

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αντε αν το δωσω στον γιο μου κανενα μισαωρακι!

Ωχχχχχχχ....... Αυτό μάλλον αναθεώρησε το..... Είπαμε γλυστραει τρελά το θηρίο, λες και ζωντανό είναι. :lol::lol::lol:

Χαχαχα... Προσπαθω να το αποφευγω ομως δεν κερδιζω παντα!! Παρεπιπτοντως ρε'σεις... Τωρα σκεφτομαι και κατι αλλο... Τι σκηνικο ειναι αυτο με την SONY που απ'οτι καταλαβα ανα 6 μηνες βγαζει και μια ναυαρχιδα? Δηλαδη πως θα νιωθεις που σε 1 χρονο απο τωρα θα εισαι 2 κινητα.....πισω? Πως να μην πεφτει μετα η μεταπωλητικη αξια.....

If God is for us... Who can be against us?
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα... Προσπαθω να το αποφευγω ομως δεν κερδιζω παντα!! Παρεπιπτοντως ρε'σεις... Τωρα σκεφτομαι και κατι αλλο... Τι σκηνικο ειναι αυτο με την SONY που απ'οτι καταλαβα ανα 6 μηνες βγαζει και μια ναυαρχιδα? Δηλαδη πως θα νιωθεις που σε 1 χρονο απο τωρα θα εισαι 2 κινητα.....πισω? Πως να μην πεφτει μετα η μεταπωλητικη αξια.....

Κοίτα εάν έχεις το μικρόβιο της συχνής αλλαγής δεν θα προλάβεις να καταλάβεις ότι έμεινες πίσω, στην περίπτωση όμως που έχεις ένα συγκεκριμένο σκοπό, αγορά μηχανής τότε είναι ιδανική επιλογή σε θέματα ενημέρωσης λογισμικού και ασφάλειας.

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα εάν έχεις το μικρόβιο της συχνής αλλαγής δεν θα προλάβεις να καταλάβεις ότι έμεινες πίσω, στην περίπτωση όμως που έχεις ένα συγκεκριμένο σκοπό, αγορά μηχανής τότε είναι ιδανική επιλογή σε θέματα ενημέρωσης λογισμικού και ασφάλειας.

Ετσι... Ψησε με!! :lol:

If God is for us... Who can be against us?
Link to comment
Share on other sites

Ετσι... Ψησε με!! :lol:

Έτοιμος είσαι... ;);)

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έτοιμος είσαι... ;);)

Απο ενταση στα ηχεια πως παμε? Ξερω πως εχει αρκετα ποιοτικο ηχο... Αλλα ενταση? Ειναι δυνατο?

If God is for us... Who can be against us?
Link to comment
Share on other sites

Μιας και αγοράζω κινητά μεταχειρισμένα οπότε και παρακολουθώ τις τιμές τους για αυτόν που αλλάζει κινητά θα πάει σε Samsung μιας και κρατάνε τιμή πέφτει πιο αρμονικά και δεν χάνει μεταπωλητικη αξία όπως αλλά android,εάν είσαι τύπος που αραζει και παντρεύεται μια συσκευή και αν θα την δώσει θα είναι όταν θα τα έχει βγάλει λίγο πολύ τα λεφτά της θα πας στο Sony.

Έχει σταθεροτατη και ταχύτατη rom είναι μια αναβάθμιση μπροστά και πιστεύω ότι η μπαταρία τους αντέχει παραπάνω.

Αλλά πώς κρατάς συσκευή 2 χρόνια+ μέσα σε αυτό το marketing και στην εξέλιξη (εάν σου αρέσουν οι φωτογραφίες έρχονται σενσορες 40φευγα mpixel με pixel binning για την νυχτα,ένα παράδειγμα έφερα) όταν είσαι επιρρεπής στην λαγνεία αυτών των συσκευών;

Αυτό θα πρέπει να το απαντήσεις εσύ πάρεις δε πάρεις μηχανή.

Η Sony 2 χρονιές σεντραρε το xz1 το οποίο και εξευτέλισε στα 200 ευρώ φέτος,λέω εγώ τώρα εάν την πιάσει κανένα αμόκ στο xz3;

Που δε νομίζω κατά βάθος γιατί θα πουλήσει (λίγο) αλλά θα πουλήσει μόνο του.

Βλέπεις η ιστορία έδειξε ένα πράγμα και μόνο ένα,ο κόσμος οι reviewers και λοιπά ήθελαν oled!

Δεν εξηγείται διαφορετικά όλα τα άλλα τα είχε.

Link to comment
Share on other sites

Μιας και αγοράζω κινητά μεταχειρισμένα οπότε και παρακολουθώ τις τιμές τους για αυτόν που αλλάζει κινητά θα πάει σε Samsung μιας και κρατάνε τιμή πέφτει πιο αρμονικά και δεν χάνει μεταπωλητικη αξία όπως αλλά android,εάν είσαι τύπος που αραζει και παντρεύεται μια συσκευή και αν θα την δώσει θα είναι όταν θα τα έχει βγάλει λίγο πολύ τα λεφτά της θα πας στο Sony.

Έχει σταθεροτατη και ταχύτατη rom είναι μια αναβάθμιση μπροστά και πιστεύω ότι η μπαταρία τους αντέχει παραπάνω.

Αλλά πώς κρατάς συσκευή 2 χρόνια+ μέσα σε αυτό το marketing και στην εξέλιξη (εάν σου αρέσουν οι φωτογραφίες έρχονται σενσορες 40φευγα mpixel με pixel binning για την νυχτα,ένα παράδειγμα έφερα) όταν είσαι επιρρεπής στην λαγνεία αυτών των συσκευών;

Αυτό θα πρέπει να το απαντήσεις εσύ πάρεις δε πάρεις μηχανή.

Η Sony 2 χρονιές σεντραρε το xz1 το οποίο και εξευτέλισε στα 200 ευρώ φέτος,λέω εγώ τώρα εάν την πιάσει κανένα αμόκ στο xz3;

Που δε νομίζω κατά βάθος γιατί θα πουλήσει (λίγο) αλλά θα πουλήσει μόνο του.

Βλέπεις η ιστορία έδειξε ένα πράγμα και μόνο ένα,ο κόσμος οι reviewers και λοιπά ήθελαν oled!

Δεν εξηγείται διαφορετικά όλα τα άλλα τα είχε.

Σοφά μιλάς Γέροντα :happy:

Το ηχείο μια χαρά μου φαίνεται.

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αφου θα δωσεις βαρος στη μηχανη,προσπαθησε να αλλαξεις φιλοσοφια στην χρηση των κινητων. Δηλαδη να μπεις στη λογικη οτι θα κλεισεις τα ματια και τα αφτια στο μαρκετινγκ και στα νεα μοντελα και οτι θα κρατησεις λιγο καιρο παραπανω τη συσκευη. Και το να πουλας συνεχεια δεν ειναι οτι πιο οικονομικο σε βαθος χρονου. Εγω σκοπευω να το κρατησω τουλαχιστον μεχρι να βρει η 11η εκδοση android και αν τυχον την παρει,τοτε θα αργησω πιο πολυ.

Δεν πιστευω κανενα review της μιας χρησης για την αυτονομια του επειδη εχει 3330mAh μπαταρια γιατι στην πραξη βλεπω αλλα πραγματα.

Ο ηχος απο τα ηχεια ειναι πολυ καλος. Στην αρχη καποια mp3 προφανως κακης ποιοτητας με απογοητευσαν λιγο αλλα τελικα οταν επαιξα καλα αρχεια ακουσα πολυ καθαρο ηχο.

Πολυ δυνατο ειναι το slow motion βιντεο. Οταν ασχοληθω με τις ρυθμισεις της φωτογραφικης θα ξαναγραψω.

 

Δοκιμασε το οπου το βρεις μπροστα σου. Ειναι απο τα πιο "στοκ" καθαρα android σε αντιθεση με τα emui της Huawei τα οποια δεν θελω ουτε να τα βλεπω.Και αν οι Κινεζοι απαγορευσουν αλλους launchers (στην Κινα ακουστηκε οτι ισως γινει) την βλεπω να επιστρεφει εκει απ οπου ξεκινησε. Αντιστοιχα δεν μου αρεσει σε αυτο το κομματι η Samsung παρολο που ηρθα 2-3 φορες πολυ κοντα στο να την προτιμησω λογω οθονων. Και επισης χαιρομαι λιγο που δεν παω με την μαζα και με την λογικη των απολυτων αριθμων στα χαρακτηριστικα μιας συσκευης. Αλλιως ειναι ψυχοφθορο και μενει παντα η μανια της δοκιμης καποιου αλλου κινητου χωρις να ευχαριστιεσαι οτι ηδη εχεις.

 

Ειμαστε λιγοι αλλα ερωτευμενοι με το κινητο και με την εταιρια :D

Link to comment
Share on other sites

Ο Γερμανος παντως το εχει το κινητο στα 645ευρω με 130περιπου ευρω επιστροφη(για επομενη αγορα),και αρα η τιμη του κινητου βγαινει περιπου στα 500ευρω για οποιον ενδιαφερεται.

 

https://www.germanos.gr/product/sony-xperia-xz3/20377041/?utm_source=sms&utm_medium=message&utm_campaign=181008_smartphone_launch_sony_xz3&utm_content=static_link

Link to comment
Share on other sites

Ο Γερμανος παντως το εχει το κινητο στα 645ευρω με 130περιπου ευρω επιστροφη(για επομενη αγορα),και αρα η τιμη του κινητου βγαινει περιπου στα 500ευρω για οποιον ενδιαφερεται.

 

https://www.germanos.gr/product/sony-xperia-xz3/20377041/?utm_source=sms&utm_medium=message&utm_campaign=181008_smartphone_launch_sony_xz3&utm_content=static_link

Ναι αλλά πρακτικά δεν είναι επιστροφη, δε σου μένουν τα χρήματα ,αλλά πρέπει κάτι μα αγοράσεις
Link to comment
Share on other sites

Το εχω αναφερει πιο πανω αυτο. Επισης, μπορει να ειναι branded συσκευη για να παιζει το wifi calling της cosmote. Να το διεκρινυσετε πριν το παρετε απο Γερμανο.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερες, τα χρηματα απο επιστροφη δεν τα παιρνεις στο χερι αλλα τα γυριζεις παλι στην αγορα, Δημητρη αν δεν κανω λαθος οι συσκευες του ομιλου οτε ειναι branded, κινητα και ταμπλετ που εχω αγορασει απο αυτους ηταν κανονικα, εχω την αισθηση παντως οτι μεχρι τις γιορτες το θηριο θα βγει σε καποια αξιολογη προσφορα.:happy:

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δυσκολο να πεσει, εάν επιθυμεί η εταιρεία να δωσει το xz4 με οτι καινούργιο φέρνει στα 800 και ανω αυτο δε θα πέσει, εάν πάλι κανει την ιδια τακτική να το λανσάρει στα 700 κατω (εστω και υπό μορφή προσφοράς) τοτε ναι το xz3 θα πέσει λίγο.

Αλλα δε νομίζω,σαν μεγαλο brand θα παει κοντα σε sammy huawei γιατι θα βγει και νωρίς οχι σαν το xz3 που βγηκε αργά και ειδη s9 p20 pro ειχαν φαει την αναμενόμενη πτώση.

Μακαρι να πεσει να μπει στον χάρτη ξανα αλλα με τους σωστούς τρόπους (vfm).

Link to comment
Share on other sites

Δωροεπιταγη τυράκι είναι,στην ουσία τα 644€ άλλαξαν τσέπη

Απλά όπως το γράφουν νομίζεις ότι θα σου επιστρέψουν το 20%

Αμ δε

Άλλωστε τα ΣΜ από παλιά το εφάρμοζαν

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Kαι οι περισσοτεροι το πλασαρουν ως προσφορά απο 800 στα 644 ευρω οποτε κι εγω το βλεπω δυσκολο να βγει αμεσα προσφορα. Κατα τα Χριστουγεννα ισως φτασει στα 599 περιπου(να μπει το 5 μπροστα απο 8) κατα τη γνωμη μου χωρις να γνωριζω κατι.
Link to comment
Share on other sites

Kαι οι περισσοτεροι το πλασαρουν ως προσφορά απο 800 στα 644 ευρω οποτε κι εγω το βλεπω δυσκολο να βγει αμεσα προσφορα. Κατα τα Χριστουγεννα ισως φτασει στα 599 περιπου(να μπει το 5 μπροστα απο 8) κατα τη γνωμη μου χωρις να γνωριζω κατι.

Και εγω εκει στα 570 συν το βλεπω να φθανει στις γιορτες, ο οτε καμμια φορα κανει κατι πυροτεχνηματα, το ΧΖ premium με τα ακουστικα δωρο απο τα 770 στα 380 τα ειχα χτυπησει :X:X

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Για να φαινονται οι πληροφοριες εκτακτης αναγκης στην οθονη κλειδώματος, τι πρεπει να ενεργοποιησω; εκανα δοκιμες αλλα δεν βλεπω τπτ
Link to comment
Share on other sites

Αυτο με την ελλειψη κλησεων μεσω ιντερνετ εχει αρχισει και με ενοχλει, σημερα ολη ημερα σπιτι με επαιρναν τηλεφωνο φιλοι στο σταθερο γιατι δεν ειχα σημα.......:mad::mad: ετοιμος ειμαι να το σουταρω.

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Απο το Ρ10 εχω καλυτερο σημα στους ιδιους χωρους. Cosmote... tragic.

Aναμενω την Vodafone να βγαλει συντομα το δικο της wifi calling

Link to comment
Share on other sites

Απο το Ρ10 εχω καλυτερο σημα στους ιδιους χωρους. Cosmote... tragic.

Aναμενω την Vodafone να βγαλει συντομα το δικο της wifi calling

Αστα να πανε Δημητρη......εχω εκνευριστει πολυ.

Μεινε μακρια απο Βοντα, μιλαμε για :X χειριστου ειδους.

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αν μου δωσουν ελευθερα το wifi calling χωρις να περασω λογισμικο τους μεσα στη συσκευη μου οπως ζηταει η cosmote, θα αλλαξω εταιρεια και φυσικα και αριθμο (σιγα μην πληρωσω και φοριτοτητα. Σε αντιθετη περιπτωση θα περιμενω μεχρι να βρεθει λυση απο την Cosmote μηπως και ανοιξει ελευθερα για τη συσκευη. Παραδοξως ειχα καλυτερο σημα εδω με vodafone αλλα σαν το wifi calling και το κινητο σε λειτουργια πτησης,δεν εχει...

Η Wind φυσικα ροχαλιζει επι του θεματος...

 

Αν το σουταρεις,ποια συσκευη θα παρεις για να γλυτωσεις απο αυτο το θεμα?

Link to comment
Share on other sites

Αν μου δωσουν ελευθερα το wifi calling χωρις να περασω λογισμικο τους μεσα στη συσκευη μου οπως ζηταει η cosmote, θα αλλαξω εταιρεια και φυσικα και αριθμο (σιγα μην πληρωσω και φοριτοτητα. Σε αντιθετη περιπτωση θα περιμενω μεχρι να βρεθει λυση απο την Cosmote μηπως και ανοιξει ελευθερα για τη συσκευη. Παραδοξως ειχα καλυτερο σημα εδω με vodafone αλλα σαν το wifi calling και το κινητο σε λειτουργια πτησης,δεν εχει...

Η Wind φυσικα ροχαλιζει επι του θεματος...

 

Αν το σουταρεις,ποια συσκευη θα παρεις για να γλυτωσεις απο αυτο το θεμα?

Οταν ειχα παρει το Ματε 10 pro η cosmote το ειχε με αστερισκο, ευτηχως το εδωσαν πολυ γρηγορα και δεν καταλαβα τοσο την διαφορα, εδω στον ενα μηνα που το εχω το κοιταζω στο σπιτι και ποτε ειναι οριακα και ποτε συχνοτερα εκτος......

Για επιλογη συσκευης σιγουρα καποια ναυαρχιδα παλι και πιστοποιημενα οτι θα το υποστηριζει.

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σκεψου οτι ενω πηρα branded cosmote το Ρ10 και νομιζοντας οτι θα ειχα απο την αρχη wifi calling, εφαγα πανηγυρικη ηττα γιατι δεν επαιρνε update η συσκευη. Εκει να δεις που δεν ηξερα ποιον να πρωτοβρισω. Τωρα και εμενα η αληθεια ειναι οτι μου λειπει η ευκολια αυτηλογω του τραγικου σηματος
Link to comment
Share on other sites

Σκεψου οτι ενω πηρα branded cosmote το Ρ10 και νομιζοντας οτι θα ειχα απο την αρχη wifi calling, εφαγα πανηγυρικη ηττα γιατι δεν επαιρνε update η συσκευη. Εκει να δεις που δεν ηξερα ποιον να πρωτοβρισω. Τωρα και εμενα η αληθεια ειναι οτι μου λειπει η ευκολια αυτηλογω του τραγικου σηματος

Μεγα φαουλ απο κοσμοτε να μην εχει φροντισει εξ αρχης την υποστηριξη της, εδω συμπεριλαμβανει τα κινεζοσαπακια του 100ευρου ολοκληρη ναυαρχιδα που ζηταει και 6 μιση κατοσταρικα.:(

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...