Jump to content

Sony Xperia XZ3


JimZe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φωτογραφια, οθονη, ηχος και μπαταρια απο τα ατου της συσκευης..! Την εχω περιπου μια εβδομαδα τωρα και επιβεβαιωνω..Ηρθε και η θηκουλα σιλικονης και μια χαρα..Η συσκευη ειναι να την κρατησεις τουλαχιστον 2 χρονια αν οχι παραπανω, συμφωνα και με τα updates που δινει η Sony παντα..:happy:
Link to comment
Share on other sites

Νταξει, το κινητο ειναι κουκλα. Η οθονη τσαλακωνει πολλες συσκευες... Στα 650 ευρω ειναι τωρα στα γνωστα εμπορικα καταστηματα. Ερωτας. Ξεχασα και τα huawei και τα samsung... Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην εκλεκτη παρεα :) σημερα παρελαβα τα Sony WF-1000Χ....εδεσε το γλυκο, το εχει η Σονυ να βγαζει εκπληκτικα προιοντα.

Για το κινητο υποδειγματικο σε ολα του. :D

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδες οι διαφοροι launchers παιζουν καλα στο κινητο; Κυριως ο nova με νοιαζει

 

Γιατί δεν τον δοκιμάζεις;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω παρει την συσκευη. Ειμαι με Huawei και android 8 και απλως διαβασα οτι στο 9 δεν παιζουν σωστα οι διαφοροι launchers.
Link to comment
Share on other sites

τελικα πηγα και το ειδα απο κοντα στα media,το ειχαν στην μπαντα με τον σορο και μου προτεινανε huawei,τελος παντων,ειναι μια εξαιρετικη συσκευη αλλα τελικα μου ειναι μεγαλη.

δε παιζει με τιποτα να την δουλεψω,στον δρομο-με τα παιδια-στις δουλειες κ.α.

οποτε αν θα παω καπου θα ειναι ενα εκ των galaxy s9 και xperia xz2c το οποιο ομως δε ξερω που να παω να το δω απο κοντα γιατι παιζει κ να ειναι μπαζολι και να μη μου αρεσει καθολου.

κριμας.

Link to comment
Share on other sites

τελικα πηγα και το ειδα απο κοντα στα media,το ειχαν στην μπαντα με τον σορο και μου προτεινανε huawei,τελος παντων,ειναι μια εξαιρετικη συσκευη αλλα τελικα μου ειναι μεγαλη.

δε παιζει με τιποτα να την δουλεψω,στον δρομο-με τα παιδια-στις δουλειες κ.α.

οποτε αν θα παω καπου θα ειναι ενα εκ των galaxy s9 και xperia xz2c το οποιο ομως δε ξερω που να παω να το δω απο κοντα γιατι παιζει κ να ειναι μπαζολι και να μη μου αρεσει καθολου.

κριμας.

Καλησπερα, ποια συσκευη εχεις τωρα; προσωπικα μου φαινεται ιδανικη και παρομοιο με s9 plus Note 9.

Στο ΧΖ3 η υφη του πισω γλυστραει τρελα και θελει θηκουλα, εγω ρισκαρω οπως σε ολες τις συσκευες τις χαιρομαι οπως ειναι.:ninja:

Η οθονη του ειναι χαρμα οφθλαλμων οποτε δες το ξανα γιατι αξιζει.

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

To z5c εχω.

Είναι το απόλυτο εργαλείο τσέπης,το δουλεύεις με ένα χέρι παντού το βγάζεις και περνεις φωτογραφία κρατοντας πράγματα με το άλλο, γενικά είμαι απλός χρήστης,δε θα δω ταινία δε θα παίξω παιχνίδι,κανένα YouTube εάν είμαι εκτός σπιτιού και browsing χάρτες.

Έχω και 2 μικρα αγόρια και έξω μαζί τους είμαι σε εμπόλεμη κατάσταση οπότε θέλω κάτι κοντά σε αυτό που έχω.

Το είδα και τρόμαξα,πολύ μακρύ,θα το ρίξω κάτω η θα κοπιαζω να το χειρίζομαι.

Σκέφτομαι αλλαγή από βαρεμάρα και μόνο....άντε κ για την κάμερα λίγο.

Πάντως απορώ που την κρατάς σκέτη!είναι χέλι.

Link to comment
Share on other sites

To z5c εχω.

Είναι το απόλυτο εργαλείο τσέπης,το δουλεύεις με ένα χέρι παντού το βγάζεις και περνεις φωτογραφία κρατοντας πράγματα με το άλλο, γενικά είμαι απλός χρήστης,δε θα δω ταινία δε θα παίξω παιχνίδι,κανένα YouTube εάν είμαι εκτός σπιτιού και browsing χάρτες.

Έχω και 2 μικρα αγόρια και έξω μαζί τους είμαι σε εμπόλεμη κατάσταση οπότε θέλω κάτι κοντά σε αυτό που έχω.

Το είδα και τρόμαξα,πολύ μακρύ,θα το ρίξω κάτω η θα κοπιαζω να το χειρίζομαι.

Σκέφτομαι αλλαγή από βαρεμάρα και μόνο....άντε κ για την κάμερα λίγο.

Πάντως απορώ που την κρατάς σκέτη!είναι χέλι.

Να εχεις υγεια και η οικογενεια σου, εχω αποφασισει εδω και χρονια να μην προσθετω τιποτα στις συσκευες, εκει ειναι και η μοναδικοτητα τους.

Τα ασυρματα ακουστικα σου λυνουν τα χερια σε κλησεις, κριμα που δεν συνεχισε η σονυ τα smartwatch που εξυπηρετουν πολυ, το ΧΖ3 φευγει ευκολα και θελει προσοχη οχι επανω σε τραπεζια κτλπ, το κινητο ειναι κοσμημα παντως.

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειμαι εν αναμονη πωλησης του Huawei P10 και αμεσως θα επιστρεψω στην αγαπημενη SONY και φυσικα στο XZ3. Εχω χασει τον υπνο μου απο τη μερα που το ειδα και ασχοληθηκα με αυτο. Απο γρατζουνιες πως τα παει? Ειναι ανθεκτικο?
Link to comment
Share on other sites

Εγω ειμαι εν αναμονη πωλησης του Huawei P10 και αμεσως θα επιστρεψω στην αγαπημενη SONY και φυσικα στο XZ3. Εχω χασει τον υπνο μου απο τη μερα που το ειδα και ασχοληθηκα με αυτο. Απο γρατζουνιες πως τα παει? Ειναι ανθεκτικο?

@georgerapp ευχαριστω :)

@r31134 με το καλο να ερθεις στην παρεα, βιτρινας ειναι το θηριο χωρις προστασια που το εχω. :D

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ. Συντομα θα γεμισουμε τις σελιδες εδω με τις εμπειριες και καλουδια για το σεξυ xz3
Link to comment
Share on other sites

Αρκετα ενδιαφερον παρουσιαση του θηριου μας. :happy:

 

https://www.xda-developers.com/sony-xperia-xz3-review/#

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αρκετα ενδιαφερον παρουσιαση του θηριου μας. :happy:

 

https://www.xda-developers.com/sony-xperia-xz3-review/#

 

"Ένα βήμα μπροστά και δύο βήματα πίσω"; Ο τίτλος του άρθρου είναι περισσότερο απαξιωτικός σε σχέση με το κείμενο. Τα κύρια παράπονα είναι στην απόδοση (λόγω υψηλού ppi) και στην κάμερα.

 

Η γνώμη μου πάντως είναι ότι όταν έχεις ένα OnePlus 6T σε καλύτερη μάλιστα τιμή, δύσκολο να επιλέξει κάποιος το XZ3. Και οι πωλήσεις δείχνουν ότι δεν είναι μόνο η δική μου γνώμη.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ, κάνει και μια έμμεση σύγκριση με το προγενέστερο ΧΖ2, ενδιαφέρον κυρίως για όσους ψάχνουν λεπτομέρειες, αναφέρθηκαν παραπάνω αρκετοί λόγοι που η Σονυ έχει απαξιωθει κυρίως σε μάρκετινγκ.

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αν παιξει σε black Friday οπως το XZ1 περυσι,θα το τιμησω και εγω το XZ3 γιατι μαρεσει το skin της Sony(οπως και της Oneplus)και δινει και αμεσα updates.

 

Αλλα η τιμη του ειναι απαγορευτικη οταν πλεον κοστιζει τα ιδια με τις υπολοιπες ναυαρχιδες.

Link to comment
Share on other sites

Αν παιξει σε black Friday οπως το XZ1 περυσι,θα το τιμησω και εγω το XZ3 γιατι μαρεσει το skin της Sony(οπως και της Oneplus)και δινει και αμεσα updates.

 

Αλλα η τιμη του ειναι απαγορευτικη οταν πλεον κοστιζει τα ιδια με τις υπολοιπες ναυαρχιδες.

Κοιταξε και εγω απο αγγελια το πηρα, ημερων με τις ζελατινες επανω, νομιζω στα 500 ευρω αξιζει, για παρακατω ακομα και σε εκπτωσεις λιγο απιθανο το θεωρω.

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τι εκπτωση επαιξε τοτε στο ΧΖ1?

 

Στην περσινή Black Friday, Γερμανός και Κωτσόβολος έριξαν την τιμή του Sony XZ1 στα 399 ευρώ από 699 ευρώ που ήταν τότε η επίσημη λιανική τιμή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Κοιταξε και εγω απο αγγελια το πηρα, ημερων με τις ζελατινες επανω, νομιζω στα 500 ευρω αξιζει, για παρακατω ακομα και σε εκπτωσεις λιγο απιθανο το θεωρω.

 

Παρολο που θεωρω μεγαλο θετικο το οτι εχει amoled σε σχεση με τα προηγουμενα sony κινητα,παρολα αυτα υπαρχει καλως ή κακως και το Sony XZ2 το οποιο καινουργιο παιζει στα 437(αρα φαντασου used Ποσο πιο χαμηλα).

 

Και βεβαια την περιοδο αυτη περαν του Oneplus που πωλειται ουτως ή αλλως εκτος Ελλαδας,δεν νομιζω οτι αξιζει να βιαστει καποιος να αγορασει κινητο οσο πλησιαζει η black friday σε λιγες μερες,για να εχει μια καλυτερη εικονα.

 

Σκεψου οτι εσυ πηρες πχ το XZ3 used στα 500ευρω και το S9+ επαιζε απο vodafone καινουργιο στα 580.

Link to comment
Share on other sites

Παρολο που θεωρω μεγαλο θετικο το οτι εχει amoled σε σχεση με τα προηγουμενα sony κινητα,παρολα αυτα υπαρχει καλως ή κακως και το Sony XZ2 το οποιο καινουργιο παιζει στα 437(αρα φαντασου used Ποσο πιο χαμηλα).

 

Και βεβαια την περιοδο αυτη περαν του Oneplus που πωλειται ουτως ή αλλως εκτος Ελλαδας,δεν νομιζω οτι αξιζει να βιαστει καποιος να αγορασει κινητο οσο πλησιαζει η black friday σε λιγες μερες,για να εχει μια καλυτερη εικονα.

 

Σκεψου οτι εσυ πηρες πχ το XZ3 used στα 500ευρω και το S9+ επαιζε απο vodafone καινουργιο στα 580.

Το ΧΖ3 σε εμενα προεκυψε χωρις να συγκαταλεγεται στις επιλογες μου, ηταν μια ευκαιρια ανταλλαγης συν μετρητα απο μηλο Χ.

Μου κεντρισε το ενδιαφερον οσο και εαν φαινεται πισογυρισμα μετα απο s9 plus και Note 9. εχω την αισθηση μιας premium συσκευης που δεν εχει να ζηλεψει σε τιποτα, το οτι βγαινουν καινουργιες συσκευες και υπαρχει ανταγωνισμος ειναι κατι που δεν σταματαει και μπαινεις σε διαδικασια να μην τις χαιρεσαι λογω αλλαγων, το ΧΖ3 σιγουρα θα εχει το κοινο του και οπως προαναφερθηκε ως μια αξιοπιστη επιλογη για μεγαλο χρονικο διαστημα.

Το θετικο με Sony και LG ειναι οτι ξεκινανε με τιμες στον θεο και συντομα γινονται εξαιρετικα προσιτες. :happy:

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το θετικο με Sony και LG ειναι οτι ξεκινανε με τιμες στον θεο και συντομα γινονται εξαιρετικα προσιτες. :happy:

 

Θετικο αν αγοραζεις σε αυτες τις τιμες χωμα γιατι αν αγοραζεις στις αρχικες τιμες τους κλαις τα λεφτα σου μετα με την πτωση τιμων και την απαξιωση της συσκευης :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...