Jump to content

Sony Xperia XZ3


JimZe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πόσες διαφορές στην οθόνη ?

μετά είναι και το μέγεθος μην το ξεχνάς ..

Παίζει να είναι και μεγαλύτερη αφού είναι φλατ το μικρό

 

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παίζει να είναι και μεγαλύτερη αφού είναι φλατ το μικρό

 

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

 

 

Για το μέγεθος μιλάς ?

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Για το μέγεθος μιλάς ?

Φυσικά για την οθόνη και μόνο μιλάω

Displaywar.com αν θυμάμαι καλά και σου δείχνει αμέσως ....

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερες :) ολα καλα με το θηριο αυτο ομως με το VoLTE προβλημα και λογω περιοχης χανω αρκετες κλησεις.

Εχω κοσμοτε και σε ολες τις τελευταιες συσκευες το υποστηριζαν αψογα, συμπεριλαμβανεται το ΧΖ3 στην λιστα αλλα προσεχως.

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εννοεις το wifi calling και το voLTE? Πρεπει να μπει λογισμικο της cosmote οπως ειχα στο Huawei P10 εξαρχης. Μετα απο καιρο νομιζω απελευθερωθηκε και δεν χρειαζοταν να ειναι branded το κινητο. Συντομα νομιζω θα ανακοινωσει και η Vodafone αντιστοιχη Υπηρεσια.
Link to comment
Share on other sites

Εννοεις το wifi calling και το voLTE? Πρεπει να μπει λογισμικο της cosmote οπως ειχα στο Huawei P10 εξαρχης. Μετα απο καιρο νομιζω απελευθερωθηκε και δεν χρειαζοταν να ειναι branded το κινητο. Συντομα νομιζω θα ανακοινωσει και η Vodafone αντιστοιχη Υπηρεσια.

Δημητρη δεν ειναι απαραιτητο να ειναι μπραντ κοσμοτε η συσκευη, εδω ανατολικα που βρισκομαι εχω τραγικο δικτυο.

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

H συγκεκριμενη αναφερεται με αστερισκο στο site. Αρα θελει ή αγορα απο το δικτυο τους ή να σου βαλουν το λογισμικο σε καταστημα Γερμανος το οποιο θελει πανω απο 10 μερες στο service. Υπαρχει καποιος αλλος τροπος? Και εδω δυτικα επειδη μενω και χαμηλα σε σε οικοδομες παστωμενες,δεν εχω καθολου σημα.
Link to comment
Share on other sites

H συγκεκριμενη αναφερεται με αστερισκο στο site. Αρα θελει ή αγορα απο το δικτυο τους ή να σου βαλουν το λογισμικο σε καταστημα Γερμανος το οποιο θελει πανω απο 10 μερες στο service. Υπαρχει καποιος αλλος τροπος? Και εδω δυτικα επειδη μενω και χαμηλα σε σε οικοδομες παστωμενες,δεν εχω καθολου σημα.

Την υπηρεσια αυτη την ενεργοποιησα σε ΧΖ premium απο κοσμοτε, εκτοτε οτι συσκευη ειχα ακομα και ιταλικο s8plus με ΤΙΜ την υποστηριζε κανονικα,ειναι προβλημα και σε αριθμο βοντα ειχα συσκευη φουλ σημα στο σπιτι, ελπιζω να το ενεργοποιησουν συντομα απο κοσμοτε.

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δοιμασα και εστειλα το sms αλλα λεει μη συμβατη συσκευη...Εν αναμονη.Αν βγαλει η Vodafone αντιστοιχο και δεν θελει τετοια χαζα,εχω φυγει...
Link to comment
Share on other sites

Δοιμασα και εστειλα το sms αλλα λεει μη συμβατη συσκευη...Εν αναμονη.Αν βγαλει η Vodafone αντιστοιχο και δεν θελει τετοια χαζα,εχω φυγει...

Κριμα......αν περιμενει η κοσμοτε να κανει πωλησεις το θηριο και να το ενεργοποιηση βρασε ρυζι. :mad:

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καμια αξιολογη MicroSD εχουμε?

https://www.skroutz.gr/s/11603264/Samsung-Evo-Plus-microSDXC-128GB-U3-with-Adapter.html?from=catspan&keyphrase=SAMSUNG+MB-MC128GA%2FEU+EVO+PLUS+128GB#reviews

Ειδα αυτην, θα ανοιξουμε νημα για αξεσουαρ αλλα ακομα λιγοι ειμαστε :p:p

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Kαι τα αξεσουαρ ακομα λιγα ειναι :lol:

:lol::lol::lol: πολυ καλο, εγραψες.:happy:

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρω οτι σε stand by παρολο που εχω αθλιο εως καθολου σημα στο σπιτι, η καταναλωση μπαταριας ειναι η μικροτερη που ειχα ποτε. Πρεπει να γινεται τρομερη διαχειριση εφαρμογων στη συσκευη,προφανως και λογο 9αρας.

 

Διαβαζω σε σχολια συγκριτικων βιντεο στο youtube με γνωστες ναυαρχιδες και πολυς κοσμος εκθιαζει την Sony και το τηλεφωνο αυτο κυριως για την οθονη,καμερας,ηχειων. Αυτα ειναι πολυ αισιοδοξα σημαδια γιατι υπαρχει μεγαλο και φανατικο κοινο των XPERIA και γενικοτερα της Sony οι οποιοι φυγανε και τους περναει η ιδεα της επιστροφης.Οπως και εγω αναμεσα τους.

 

Μου θυμιζει μερες Xperia S (2012) που ολοι πεφτανε με τα μουτρα στα Σαμζουνγκ :p

 

ΥΓ. : Τελικα την χτυπησα την microSD που βαλατε παραπανω... Σουπερ τιμη αυτες τις μερες

Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα guys... Μεχρι προσφατα χρηστης iPhone X... Λογω συγκυριων ξεμεινα απο συσκευη και ψαχνοντας κατι γυρω στα 400 ευρω ημουν ετοιμος να τσιμπησω ενα S9 (440 σημερα). Σιγουρη επιλογη σε γενικες γραμμες... Μικρο στο χερι με μεγαλη οθονη, που ηταν ζητουμενο για μενα... Ειχα και S8 παλαιοτερα, αρα ξερω τι παιζει πανω κατω! Ομως.... εκει που εβλεπα γενικοτερα reviews και τα σχετικα, επεσε στο ματι μου το XZ3! Για καποιον λογο που δεν εχω φιλοσοφησει ακομη... εχω ψιλοψαρωσει με την συσκευη! Λιγο η οθονη... Λιγο τα ηχεια... Λιγο η γενικοτερη ομορφια... Βεβαιως κολλαω λιγακι στο γεγονος της "παντοφλας" ξανα στα χερια μου... Οπως επισης και στα 200 "σχεδον" γραμμαρια (ειχα iPhone 7 Plus και με ειχε κουρασει το βαρος)... Δεν ξερω, μπερδεμενος ακομα αλλα το ψαχνω αρκετα! Διαβαζω και τις δικες σας εντυπωσεις... Ανεκαθεν αλλαζα κινητα ανα 3-4 μηνες... Ομως λογω μελλοντικης αγορας μηχανης, δεν με παιρνει να κανω τα ιδια αφου πλεον μαζευω χρημα γι'αυτον τον σκοπο.. Και ψαχνω συσκευη που θα μου βγαλει το λιγοτερο 1+ χρονο! Τελος παντων, μη σας κουραζω αλλο... Θα παρακολουθω εδω στο νημα την κατασταση και βλεπουμε! Ψαχνω ταυτοχρονως καμια συμφερουσα τιμη στις αγγελιες... Ή καποια καλη προσφορα την Παρασκευή!

 

PS: Αν καποιος φιλος σκεφτεται να πουλησει το XZ3, ας μου στειλει ενα μηνυματακι! Ποτε δεν ξερεις...

Edited by Rottweiler
If God is for us... Who can be against us?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα guys... Μεχρι προσφατα χρηστης iPhone X... Λογω συγκυριων ξεμεινα απο συσκευη και ψαχνοντας κατι γυρω στα 400 ευρω ημουν ετοιμος να τσιμπησω ενα S9 (440 σημερα). Σιγουρη επιλογη σε γενικες γραμμες... Μικρο στο χερι με μεγαλη οθονη, που ηταν ζητουμενο για μενα... Ειχα και S8 παλαιοτερα, αρα ξερω τι παιζει πανω κατω! Ομως.... εκει που εβλεπα γενικοτερα reviews και τα σχετικα, επεσε στο ματι μου το XZ3! Για καποιον λογο που δεν εχω φιλοσοφησει ακομη... εχω ψιλοψαρωσει με την συσκευη! Λιγο η οθονη... Λιγο τα ηχεια... Λιγο η γενικοτερη ομορφια... Βεβαιως κολλαω λιγακι στο γεγονος της "παντοφλας" ξανα στα χερια μου... Οπως επισης και στα 200 "σχεδον" γραμμαρια (ειχα iPhone 7 Plus και με ειχε κουρασει το βαρος)... Δεν ξερω, μπερδεμενος ακομα αλλα το ψαχνω αρκετα! Διαβαζω και τις δικες σας εντυπωσεις... Ανεκαθεν αλλαζα κινητα ανα 3-4 μηνες... Ομως λογω μελλοντικης αγορας μηχανης, δεν με παιρνει να κανω τα ιδια αφου πλεον μαζευω χρημα γι'αυτον τον σκοπο.. Και ψαχνω συσκευη που θα μου βγαλει το λιγοτερο 1+ χρονο! Τελος παντων, μη σας κουραζω αλλο... Θα παρακολουθω εδω στο νημα την κατασταση και βλεπουμε! Ψαχνω ταυτοχρονως καμια συμφερουσα τιμη στις αγγελιες... Ή καποια καλη προσφορα την Παρασκευή!

 

PS: Αν καποιος φιλος σκεφτεται να πουλησει το XZ3, ας μου στειλει ενα μηνυματακι! Ποτε δεν ξερεις...

 

Όταν θα πάρεις Sony έχεις συσκευή για πάνω από 3 χρόνια.. Με τα update του και με τα όλα του... Και δε το λέω μόνο εγώ.. Πιστεύω θα στο επιβεβαιώσουν όλοι οι κάτοχοι! Οπότε ορμά... Εμένα προσωπικά και το S9 όμως μου αρέσει πολύ ..Καταπληκτικη συσκευή..

Sony Ζ5 compact, Sony XZ1, Sony Xperia 5 - Samsung Galaxy tab S2 2016

Kia sportage ex full

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερες :) στα 400 ευρω φιλε μου χτυπας ενα σφραγισμενο V30 lg :happy: κοσμημα χωρις τα θεματα των προηγουμενων με δυνατη καμερα. μπαταρια και φυσικα κορυφαιο στην μουσικη με το dac, για XZ3 σε αυτα τα χρηματα δυσκολο, το δικο μου εαν το εδινα σε αγγελια αυτη την περιοδο κατω απο 520 ευρω ουτε για αστειο, μιλαμε για κορυφαια υλοποιηση με την 9 απροβληματιστη οταν οι υπολοιπες ναυαρχιδες ακομα την περιμενουν, μπορει το Σονυ να μην χαιρει την εκτιμηση και προβολη που θα επρεπε αλλα για οσους γνωριζουν ειναι σταθερη αξια.

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερες :) στα 400 ευρω φιλε μου χτυπας ενα σφραγισμενο V30 lg :happy: κοσμημα χωρις τα θεματα των προηγουμενων με δυνατη καμερα. μπαταρια και φυσικα κορυφαιο στην μουσικη με το dac, για XZ3 σε αυτα τα χρηματα δυσκολο, το δικο μου εαν το εδινα σε αγγελια αυτη την περιοδο κατω απο 520 ευρω ουτε για αστειο, μιλαμε για κορυφαια υλοποιηση με την 9 απροβληματιστη οταν οι υπολοιπες ναυαρχιδες ακομα την περιμενουν, μπορει το Σονυ να μην χαιρει την εκτιμηση και προβολη που θα επρεπε αλλα για οσους γνωριζουν ειναι σταθερη αξια.

Κοιτα.. Στηριζεις την συσκευη σου και πολυ καλα κανεις! Παρολα αυτα στο διπλανο φορουμ, ηδη ξεκινησαν δειλα δειλα να πουλανε το XZ3 κατω απο 500.. Μεχρι και 300 βρηκα αλλα παιζει να ηταν και απατεωνας.. Δεν εχει καμια λογικη τετοια τιμη! Ομως βρισκω γυρω στα 450... Απλως δεν υπαρχουν πολλες αγγελιες αφου μολις κυκλοφορησε! Εν τω μεταξυ αυτος ειναι και ενας λογος που με σταματαει καπως... Η μεταπωλητικη αξια! Τα S8-S9 φευγουν σαν ζεστα ψωμακια τα ριμαδια... Χαχαχα! Τελος παντων, ισως περιμενω και την black friday μπας και βγαλουν καμια δυνατη προσφορα αν και δεν το βλεπω... Στο μεταξυ θα συνεχισω τα reviews ΧΖ3 vs S9! :)

Edited by Rottweiler
If God is for us... Who can be against us?
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα.. Στηριζεις την συσκευη σου και πολυ καλα κανεις! Παρολα αυτα στο διπλανο φορουμ, ηδη ξεκινησαν δειλα δειλα να πουλανε το XZ3 κατω απο 500.. Μεχρι και 300 βρηκα αλλα παιζει να ηταν και απατεωνας.. Δεν εχει καμια λογικη τετοια τιμη! Ομως βρισκω γυρω στα 450... Απλως δεν υπαρχουν πολλες αγγελιες αφου μολις κυκλοφορησε! Εν τω μεταξυ αυτος ειναι και ενας λογος που με σταματαει καπως... Η μεταπωλητικη αξια! Τα S8-S9 φευγουν σαν ζεστα ψωμακια τα ριμαδια... Χαχαχα! Τελος παντων, ισως περιμενω και την black friday μπας και βγαλουν καμια δυνατη προσφορα αν και δεν το βλεπω... Στο μεταξυ θα συνεχισω τα reviews ΧΖ3 vs S9! :)

Κοινες πορειες και σκεψεις εχουμε :) και εγω το Χ εδωσα και ψαχνοντας την επομενη συσκευη μου επεσα στο Σονυ, ηταν εκτος επιλογων μου αλλα οταν το εψαξα σε βιντεο με εντυπωσιασε πληρως, μεταχειρισμενο ημερων απο ανθρωπο απολυτου εμπιστοσυνης, το ΧΖ3 ειναι ενδιαμεσα σε ιντσες μεταξυ s9 s9 plus, θα το χαρεις δεν υπαρχει περιπτωση, μεταπωλητικα θα το δωσεις σιγουρα πιο χαμηλα γιατι δεν φευγουν ευκολα τα Σονυ αλλα αν το κρατησεις αρκετο διαστημα μειωνεται η ζημια, αποψη μου ειναι να το δεις και απο κοντα σε καποιο καταστημα και πραξε αναλογως τις αναγκες σου. :happy:

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κοινες πορειες και σκεψεις εχουμε :) και εγω το Χ εδωσα και ψαχνοντας την επομενη συσκευη μου επεσα στο Σονυ, ηταν εκτος επιλογων μου αλλα οταν το εψαξα σε βιντεο με εντυπωσιασε πληρως, μεταχειρισμενο ημερων απο ανθρωπο απολυτου εμπιστοσυνης, το ΧΖ3 ειναι ενδιαμεσα σε ιντσες μεταξυ s9 s9 plus, θα το χαρεις δεν υπαρχει περιπτωση, μεταπωλητικα θα το δωσεις σιγουρα πιο χαμηλα γιατι δεν φευγουν ευκολα τα Σονυ αλλα αν το κρατησεις αρκετο διαστημα μειωνεται η ζημια, αποψη μου ειναι να το δεις και απο κοντα σε καποιο καταστημα και πραξε αναλογως τις αναγκες σου. :happy:

Με την μπαταρια καποια εξελιξη? Εννοω... Οσο περνανε οι μερες πως την βλεπεις? Με νορμαλ χρηση, δηλαδη social media, youtube, news, κλπ... Χωρις ιδιαιτερο gaming εως και ελαχιστο......... με AOD ενεργοποιημενο και με την φωτεινοτητα προς τα πανω.... σου βγαζει απο πρωι εως βραδυ? Ή εισαι συνεχως μεσα στο αγχος? Πολλα τα παραπονα στο εξωτερικο για την μπαταρια! Δευτερον, στο χερι πως το βλεπεις? Σε κουραζει το βαρος ή δεν το παρατηρεις καν? Ενταξει δεν λεω να το χρησιμοποιεις και με ενα χερι... Ομως μη το κρατας να δεις 2-3 βιντεο και να κουραζεσαι... Χαχα! Και τελος.... Διακρινεις καθολου lag? Στο review του XDA, λεει κατι περιεργα... Εν αντιθεση με το XZ2 που ετρεχε νερακι!

If God is for us... Who can be against us?
Link to comment
Share on other sites

Lag δεν παιζει πουθενα και για κανενα λογο. Η μπαταρια ειναι μια χαρα. Εφαγα σχεδον 2 ωρες SOT με 4G ιντερνετ, viber, facebook(simple pro) και φωτεινοτητα προς τα πανω και εχασε περιπου 25%. Στη νορμαλ χρηση μου καθημερινα εγω βγαζω δυο μερες ανετα.Εχω βγαλει 7+ ωρες SOT με τη δικη μου χρηση. Το κινητο τρεχει νερακι οτι βαλει. Τι χρηση κανεις εσυ;

 

Μηπως ενεργοποιησαν το τραγικο stamina mode που λαγκαρει μεχρι και το scrolling? Τα παραπονα τα κανουν κάτοχοι ή εξωσχολικοι;

Οτι καλυτερο εχει περασει απο την κατοχη μου ως τωρα, παρολο που πηγαινα για S9/S9+ ή P20Pro.

Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία αν και αρχικά ήταν μέτρια με την πάροδο ημερών και φορτισεων είναι ικανοποιητική, στα επίπεδα του s9 plus θα έλεγα, την φωτεινότητα την έχω χειροκίνητα, στην χρήση είναι νορμάλ αν σκεφτείς ότι είχα το Xperia Z ultra, απλά γλυστραει πολυυυυυυυυυυυυυυ, για τυχόν κολλήματα το παραμικρό δεν έχει, ταχύτατο είναι το ρημάδι.

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Lag δεν παιζει πουθενα και για κανενα λογο. Η μπαταρια ειναι μια χαρα. Εφαγα σχεδον 2 ωρες με 4G ιντερνετ, viber, facebook(simple pro) και φωτεινοτητα προς τα πανω και εχασε περιπου 25%. Στη νορμαλ χρηση μου καθημερινα εγω βγαζω δυο μερες ανετα.Εχω βγαλει 7+ ωρες SOT με τη δικη μου χρηση. Το κινητο τρεχει νερακι οτι βαλει. Τι χρηση κανεις εσυ;

 

Μηπως ενεργοποιησαν το τραγικο stamina mode που λαγκαρει μεχρι και το scrolling? Τα παραπονα τα κανουν κάτοχοι ή εξωσχολικοι;

Οτι καλυτερο εχει περασει απο την κατοχη μου ως τωρα, παρολο που πηγαινα για S9/S9+ ή P20Pro.

Αμα ειναι ετσι εισαι βασιλιας... Την χρηση που κανω την εγραψα παραπανω... Τα βασικα! Παιχνιδια παιζω σπανια... Αντε αν το δωσω στον γιο μου κανενα μισαωρακι! Κανενα youtube... social media... ειδησεις... τετοια!

 

Κι εγω εχω μπλεξει σε οτι να'ναι δίλημμα... Εκει που πηγαινα με κλειστα ματια για S9 καινουργιο... Πλεον γλυκοκοιταζω και κανενα XZ3 μεταχειρισμενο μιας και τα χρηματα καινουργιου δεν τα φτανω με την καμια! Κυριως κολλαω στο οτι εψαχνα ενα πιο compact μεγεθος στο χερι... Και τωρα λιγο ξεφευγω με το XZ3!

If God is for us... Who can be against us?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...