Jump to content

Sony Xperia XZ3


JimZe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ισχυει οτι οντως ειναι και αυτη για αρκετο κραξιμο.

 

Βλεπω οτι εκανε unboxing και ο (youtuber)Flossy.

 

Οντως η always on display του Sony τα σπαει.

 

Δε φτανει σε παραμετροποιηση της sammy, αλλα το καλο ειναι οτι τα εικονιδια εχουν λιγο μεγαλυτερο μεγεθος και φαινονται καλυτερα απο πιο μακρια.

Γενικα ειναι εξαιρετικοτατη η aod της sony, αν και τρωει αρκετη μπαταρια (ελεω μικρης χωρητικοτητας).

ΜySmartphone: Xiaomi 14 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα :) ησυχια εχει στο νημα, μεταβαση στο Ρ20 pro ελεω wifi calling, στα συν και η δυνατη μπαταρια, οθονη και ταχυτατη αποκριση σαν του ΧΖ3 δεν υπαρχει, συμβιβασμος ειναι η τεχνολογια.

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλη συνεχεια με το νεο αποκτημα σου. Πολυ καλη συσκευη,ηταν η αρχικη επιλογη μου αλλα την απεφυγα λογο οθονης και συνολικης κατασκευης. Κατα τ αλλα το ΧΖ3 συνεχιζει να ρολλαρει απροβληματιστα και απο οσο διαβαζω στο εξωτερικο δεν παρατηρουνται προβληματα περα απο 1-2 μεμονωμενα που ειχαμε αναφερει. Ευχομαι η μπαταρια να αντεξει και στον χρονο γιατι εμενα το Ρ10 ενω ξεκινησαμε πολυ καλα και με ταχυφορτιση,μετα τον 1 χρονο ειχε αισθητη πτωση.Συμπτωματικα η εγγυηση μπαταριων ειναι 1 ετος.
Link to comment
Share on other sites

Καλη συνεχεια με το νεο αποκτημα σου. Πολυ καλη συσκευη,ηταν η αρχικη επιλογη μου αλλα την απεφυγα λογο οθονης και συνολικης κατασκευης. Κατα τ αλλα το ΧΖ3 συνεχιζει να ρολλαρει απροβληματιστα και απο οσο διαβαζω στο εξωτερικο δεν παρατηρουνται προβληματα περα απο 1-2 μεμονωμενα που ειχαμε αναφερει. Ευχομαι η μπαταρια να αντεξει και στον χρονο γιατι εμενα το Ρ10 ενω ξεκινησαμε πολυ καλα και με ταχυφορτιση,μετα τον 1 χρονο ειχε αισθητη πτωση.Συμπτωματικα η εγγυηση μπαταριων ειναι 1 ετος.

 

Ευχαριστω Δημητρη, το κινεζακι ειναι και ομορφο, iphone αντιγραφη :p στο ΧΖ3 με κουρασε και το μαυρο χρωμα, εδω επιλογη δεν υπηρχε, η ταχυφορτιση επισης πλεονεκτημα, συσκευη χρονο δεν κρατησα ποτε οποτε στα της μπαταριας θα απασχολησει τον επομενο. :)

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ευχομαι πολλες, καλες και απροβληματιστες ωρες χρησης. Τα πλεονεκτηματα και μειονεκτηματα των συσκευων τα ειχα μελετησει αρκετα λογω επικειμενης αγορας απλα το EMUI δεν αντεχεται ξανα απο μερους μου.Με Nova το παλευα καπως το θεμα. Πιο VFM συσκευη το Huawei αλλα ποτε δεν με κερδισε,οσες φορες και αν το επεξεργαστηκα.

Για τις καταπληκτικες βραδινες φωτογραφιες του το θαυμαζω.

Στο εξωτερικο,σε βιντεο κυριως στο youtube,το ΧΖ3 συγκεντρωνει ολοενα και περισσοτερο σεβασμο.

Εδω το τοπικ ψιλοπεθαινει βεβαια!

Link to comment
Share on other sites

Ευχομαι πολλες, καλες και απροβληματιστες ωρες χρησης. Τα πλεονεκτηματα και μειονεκτηματα των συσκευων τα ειχα μελετησει αρκετα λογω επικειμενης αγορας απλα το EMUI δεν αντεχεται ξανα απο μερους μου.Με Nova το παλευα καπως το θεμα. Πιο VFM συσκευη το Huawei αλλα ποτε δεν με κερδισε,οσες φορες και αν το επεξεργαστηκα.

Για τις καταπληκτικες βραδινες φωτογραφιες του το θαυμαζω.

Στο εξωτερικο,σε βιντεο κυριως στο youtube,το ΧΖ3 συγκεντρωνει ολοενα και περισσοτερο σεβασμο.

Εδω το τοπικ ψιλοπεθαινει βεβαια!

 

Ειδα καποιο μικρο βεβαια ενδιαφερον για την συσκευη μας σε αγγελιες να την συμπεριλαμβανουν, ισως και με την ροη που δωσαμε στο νημα να κινησε το ενδιαφερον, προσωπικα το ανταλλαξα με συσκευη ημερων και η εκπληξη του μελους ηταν κυριως για την οθονη και τον ηχο στα εφε και την καμερα, αν προκυψει καποια προσφορα στις γιορτες θα εχετε σιγουρα νεα μελη στο νημα. :happy:

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καποια στιγμη αφου δουλεψεις το Huawei περνα απο εδω να μας πεις συγκριτικες εντυπωσεις σε οσους τομεις δοκιμασεις. Στο νημα του mate 20 pro δυστυχως γινεται πανηγυρι και η εταιρεια με εχει απογοητευσει παρα πολυ.
Link to comment
Share on other sites

Καποια στιγμη αφου δουλεψεις το Huawei περνα απο εδω να μας πεις συγκριτικες εντυπωσεις σε οσους τομεις δοκιμασεις. Στο νημα του mate 20 pro δυστυχως γινεται πανηγυρι και η εταιρεια με εχει απογοητευσει παρα πολυ.

 

Θα δωσω με την πρωτη ευκαιρια εντυπωσεις, ναι στο νημα του βλεπω επιπεδο καφενειου. :lol::lol:

Την σπιρταδα του Σονυ σιγουρα δεν την εχει το Ρ20.

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ευχομαι να μην υπαρχουν καποια μικροσκαλωματα εφαρμογων που διαβαζω στο νημα του P20 pro και επισης να μην σαμποταρεται η Huawei απο την Google λογω ΗΠΑ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,άρχοντα μεγιά το εργαλείο. Αναμένουμε εννοείται συγκρίσεις ανάμεσα σε xz3 και p20 pro. Εφ'όλης της ύλης!!Είμαι ακόμα στο δίλημμα αγοράς xz3 ή p20 pro.

Όσο αφορά το θέμα του PD charger της Sony,με απάντησαν το εξής:

Αγαπητέ Πελάτη,

 

Ευχαριστούμε που επικοινωνήσατε με το Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών Xperia από τη Sony.

 

 

Σχετικά με το αίτημά σας, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι η διαθεσιμότητα του νέου φορτιστή που υποστηρίζει τη λειτουργία Power Delivery αναμένεται να είναι στις αρχές του έτους 2019, μέχρι στιγμής δεν υπάρχει πληροφορία για ακριβή ημερομηνία κυκλοφορίας.

Link to comment
Share on other sites

@GreekAnubis ευχαριστω :happy: συντομα θα εχω ολοκληρωμενη εικονα του νεου αποκτηματος σε σχεση με το ΧΖ3.

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πολυ χρησιμη η επισημη πληροφορια για τον φορτιστη αν και λιγο πολυ το γνωριζαμε. Η τιμη θα τσουξει με μαθηματικη ακριβεια. Μακαρι να με διαψευσει η Sony. Θα προτιμουσα γνωστους φορτιστες εμποριου κοντα στα 30-40 ευρω max που και παλι ειναι τσιμπημένοι. Αρκει να μαθουμε ακριβως τα μεγιστα watt που επιτρεπει η συσκευη στην φορτιση με Power Delivery.

 

Παντως οι εκπτωσεις σε γνησιες θηκες και qi chargers κλπ αξεσουαρ της sony συνεχιζουν να τρεχουν ακομα και τωρα.

 

Επισης, γνωμη μου ειναι να περιμενεις το Huawei να παρει την οριστικη εκδοση του android 9 γιατι καποια παιδια αναφερουν καποια περιεργα θεματα με την υπαρχουσα εκδοση, κατα 99% λογω software. Συν τις προσφορες Χριστουγεννων για μειωση τιμων.

 

Και πανω που ελεγα για το τοπικ του Mate 20 pro (LG vs BOE, NOTE 9 vs MATE 50 PRO, HUAWEI vs SAMSUNG vs ONEPLUS και γενικα ολοι εναντιον ολων) αρχισε το ροντεο και στου p20 pro. Κριμα γιατι χανονται πολυ χρησιμες πληροφοριες για τις συσκευες.

 

Αρχοντα,branded συσκευη πήρες και παιζει το wifi calling; Η δεν παιζει ρολο;

Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

Δημητρη η συσκευη ειναι απο κοτσοβολο, με το που εβαλα την σιμ ειδα στο σημα την μαγικη ενδειξη.

Ειχα και μια μεγαλη ενημερωση νωριτερα που μαλλον θα διορθωνει τα θεματακια που γραφονται.

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα. Ελπιζω συντομα να δω και εγω την ιδια μαγικη ενδειξη του wifi caling.

 

Το ελπιζω βρε φιλε, ειναι μεγαλη ευκολια το ρημαδι :happy:

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Στο thread του Huawei p20 pro,ξεκίνησαν να το θάβουν (η beta του android 9 κάνει το κινητό να laggαρει.)Επειδή έχω το s6 πιστέψτε με έχω χορτάσει απο κολλήματα. Γι'αυτό σκέφτομαι να πάω στη Sony. Μοναδική ελπίδα είναι ο Arxontas,να μας αναλύσει διαφορά πραγματάκια.
Link to comment
Share on other sites

Στο thread του Huawei p20 pro,ξεκίνησαν να το θάβουν (η beta του android 9 κάνει το κινητό να laggαρει.)

φίλε μου το mate 20 pro ξεκίνησε με πολύ hype απο την hua σε όλο τον κόσμο,και ένα θαψιμο του χρειάζεται

πώς λέμε τα ραδίκια ανάποδα

lol

και επίσης μια γενναία μείωση τιμής

κατ'επιγοντως

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

φίλε μου το mate 20 pro ξεκίνησε με πολύ hype απο την hua σε όλο τον κόσμο,και ένα θαψιμο του χρειάζεται

πώς λέμε τα ραδίκια ανάποδα

lol

και επίσης μια γενναία μείωση τιμής

κατ'επιγοντως

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

 

Εγώ αναφέρομαι για το Huawei P20 pro και όχι για το mate. Όμως θα συμφωνήσω μαζί σου,το mate 20 pro είναι πολύ υπερτιμημένο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Και όπως πάντα λέω τα καλύτερα Reviews είναι των χρηστών...

Στο δια ταύτα ποτέ μα ποτέ δεν έχω δει κινέζικο κινητό ναυαρχίδα η μη να έχει σταθερό λογισμικό σε βάθος χρόνου... Πάντα μετά από λίγο καιρό υπήρχαν θέματα.. Δε ξέρω πραγματικά τι κάνουν.. Ας συμβουλευτούν τη Sony που πραγματικά η σταθερότητα του είναι εξαιρετική!

Το ΧΖ3 το είδα σήμερα από κοντά και πραγματικά είναι ένα εξαιρετικό κινητό... Η αλήθεια είναι πως δε με εξέπληξε η ταχύτητα του μιας και το ΧΖ1 που έχω είναι ταχύτατο.... Αλλά αυτή η οθόνη ρε παιδιά... Από άλλο πλανήτη!

Sony Ζ5 compact, Sony XZ1, Sony Xperia 5 - Samsung Galaxy tab S2 2016

Kia sportage ex full

Link to comment
Share on other sites

Και όπως πάντα λέω τα καλύτερα Reviews είναι των χρηστών...

Στο δια ταύτα ποτέ μα ποτέ δεν έχω δει κινέζικο κινητό ναυαρχίδα η μη να έχει σταθερό λογισμικό σε βάθος χρόνου... Πάντα μετά από λίγο καιρό υπήρχαν θέματα.. Δε ξέρω πραγματικά τι κάνουν.. Ας συμβουλευτούν τη Sony που πραγματικά η σταθερότητα του είναι εξαιρετική!

Το ΧΖ3 το είδα σήμερα από κοντά και πραγματικά είναι ένα εξαιρετικό κινητό... Η αλήθεια είναι πως δε με εξέπληξε η ταχύτητα του μιας και το ΧΖ1 που έχω είναι ταχύτατο.... Αλλά αυτή η οθόνη ρε παιδιά... Από άλλο πλανήτη!

το xz3 είναι το μοναδικό κινητό που θα έπαιρνα μόνο και μόνο για την οθόνη

του,μπροστά του ερχόταν δευτερα note 9,mate 20 pro,κτλ

πραγματικά με καθήλωσε όση ώρα το κοίταζα στον Κωτσόβολο

κάτι έχει κάνει Σόνυ....έχει κάτι που δεν την χορταινεις....

δεν ξανά πάω στου Κώτσου

lol

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 65 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ αναφέρομαι για το Huawei P20 pro και όχι για το mate. Όμως θα συμφωνήσω μαζί σου,το mate 20 pro είναι πολύ υπερτιμημένο κινητό.

όντως μπερδεύτηκα

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Ενδεικτικά από μπαταρία πως πάει;

Το dual sim έχει ξεχωριστή θυρα ή χρησιμοποιεί τηνsim2;

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα ο Κωτσοβολος μου την εκανε την ζημια παιδια. Ο μονος που ειχε πραγματικη συσκευη και μπορεσαμε να γνωριστουμε με το ΧΖ3. Πολυς κοσμος κατατασει την οθονη του στην κορυφαια 3αδα επι του παροντος σε ολα τα κινητα που κυκλοφορουν. Και ευτυχως παρολο που ειναι LG δεν υπαρχει κανενα προβλημα ουτε με πρασιναδες ουτε με περιεργες οπτικες υφες σαν εφημεριδα στο λευκο κλπ. Για στοκ android ειναι οτι πιο γρηγορο εχω παρει μεχρι σημερα. Με nova launcher και gestures ειναι απογειωση η εμπειρια χρησης και απο τις λιγες σπανιες περιπτωσεις που μπορω μετα απο 5-6 χρονια συνεχομενης χρησης του Nova να το λειτουργω και χωρις αυτον.

 

Θα ηθελα ενα σκουρο θεμα για το κινητο και γενικως περισσοτερα θεματα. Ενα PD ταχυφορτιστη ή ασυρματο φορτιστη εξαρχης, wifi calling χωρις να περασω λογισμικο Cosmote. H RAM αν και 4 GB ειναι υπεραρκετη στην παρουσα φαση για τον μεσο χρηστη. Απο τις 9/11 που το χω δεν εχει κλεισει-κολλησει-επανεκκινησει απο μονη της η συσκευη σε τιποτα απο οσα του βαζω. Αυτη ειναι και η μεση μου χρηση του αρα με υπερκαλυπτει 100%.

 

Αν ειστε λατρεις των benchmarks ,το κινητο εχει εντυπωσιακα καλα σκορ ανα περιπτωση.

Συν τα πολυ καλα σχολια διαφορων απλων χρηστων-θαυμαστων στο youtube και στα διαφορα συγκριτικα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ενδεικτικά από μπαταρία πως πάει;

Το dual sim έχει ξεχωριστή θυρα ή χρησιμοποιεί τηνsim2;

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

 

Φιλε μου,εγω με την δικη μου χρηση η οποια περιλαμβανει παντα ανοιχτα wifi,data,συγχρονισμο,τοποθεσια και φωτεινοτητα στο αυτοματο (χονδρικα στο 70-80% λογω γραφειου), πλοηγηση Kiwi,simple for facebook,viber (1-2 ωρες σε καθημερινη βαση πρωινα) μεσω 4G και μετα το μεσημερι στο σπιτι,με χαμηλοτερη φωτεινοτητα(30-40%) και κυρια χρηση το wifi (2-4 ωρες συνολικα τις προαναφερομενες εφαρμογες + kakao talk) αλλα με σχεδον τραγικο σημα cosmote, εχω σταθερα 6-7 ωρες οθονη απο την πρωτη μερα που το πηρα και μετα απο 7-8 φορτισεις ως τωρα. Παιχνιδια δεν παιζω. Βιντεο δεν βλεπω συχνα πυκνα περα απο youtube.

Mε αυτα,φορτιζω ανα δυο βραδιες οποτε σε σκληρη χρηση θα εβγαζα υπερανετα 1 ημερα.

 

Το dual sim ειναι κλασικα ή μια sim+ microsd ή 2 sim χωρις microsd.

Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

Το ειδα στο κωτσοβολο, ΟΚ εχω δει και ειχα πολλες συσκευες, αλλα εμεινα εκπληκτος απο τη συσκευη αυτη!!! Και εκει που λες επιτελους ο γιγαντας ξυπνησε, παει και με βαζει κυρτη οθονη......οπως και να εχει απιστευτη οθονη και συσκευη!
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα :) αυτες οι δυο τρεις λεπτομερειες που εχουν προαναφερθει να φροντιζε να ειχε το ΧΖ3 θα ηταν πραγματικα κορυφαιο.

Για την οθονη του δεν χωραει αμφιβολια ειδικα για οσους ειχαν και s9 και Note9 οτι ειναι ενα σκαλι επανω, η σταθεροτητα και η συνεχης υποστηριξη της Σονυ, στα του P20 pro πηγαινει βουτηρο η συσκευη, και συμπληρωνει τα κενα που ειχα στο Σονυ σε επιλογη χρωματος, ταχυφορτιση, χωρητικοτητα και wifi calling.....παραδοξως τα ασυρματα ακουστικα αν και Σονυ λειτουργουν υποδειγματικα χωρις διακοπες στον ηχο δυσκολια στην συνδεση και κακη ποιοτητα στις κλησεις, υποψιαζομαι οτι η 9 στο ΧΖ3 μπορει να ειχε τα θεματα της.

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...