Jump to content

Sony Xperia XZ3


JimZe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν υπαρχει λινκ, θα το ηθελα και εγω. 20-30 ευρω ειναι πιο λογικο κοστος.

Oι θηκες στην πλατη του κινητου,επιρεαζουν? Χρησιμοποιεις σαν τροφοδοτικο τον γνησιο φορτιστη του κινητου ή εχει δικο του?

Αυτος ειναι? : https://www.skroutz.gr/s/13459146/Satechi-Wireless-Charging-Pad-Qi-Space-Grey-ST-WCPM.html?from=drop#reviews

Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

Αν υπαρχει λινκ, θα το ηθελα και εγω. 20-30 ευρω ειναι πιο λογικο κοστος.

Oι θηκες στην πλατη του κινητου,επιρεαζουν?

Αυτος ειναι? : https://www.skroutz.gr/s/13459146/Satechi-Wireless-Charging-Pad-Qi-Space-Grey-ST-WCPM.html?from=drop#reviews

 

https://www.amazon.de/SATECHI-Kabelloses-Aluminium-Schnellladefunktion-kompatibel-Grau/dp/B01I4365RQ/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1542031984&sr=8-2&keywords=satechi+wireless+charging+pad

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Οι θήκες συνήθως δεν επηρεάζουν την ασύρματη φόρτιση, ακόμα και με uag ή Spigen θήκες δεν είχα ποτέ πρόβλημα, σε άλλες συσκευές βέβαια.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ωραια. Μια απλη σιλικονης εχω. Πρεπει να προσεξουμε κατι σε αυτου του ειδους τους φορτιστες?
Link to comment
Share on other sites

Αν υπαρχει λινκ, θα το ηθελα και εγω. 20-30 ευρω ειναι πιο λογικο κοστος.

Oι θηκες στην πλατη του κινητου,επιρεαζουν? Χρησιμοποιεις σαν τροφοδοτικο τον γνησιο φορτιστη του κινητου ή εχει δικο του?

Αυτος ειναι? : https://www.skroutz.gr/s/13459146/Satechi-Wireless-Charging-Pad-Qi-Space-Grey-ST-WCPM.html?from=drop#reviews

Πάρε αυτόν

https://www.skroutz.gr/s/15158648/Nillkin-Wireless-Charging-Pad-Qi-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF-MC018.html

Link to comment
Share on other sites

@megatr0n

@bujinkan

Πολυ καλες προτασεις :) η δευτερη λογω βολικης θεσης του κινητου και καταστηματος εδω θεσσαλονικη εχει προβαδισμα.:happy:

@athanaso77 μια χαρα.

Edited by Arxontas71

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα :) διαβασα τα ποστ για προβλημα στην οθονη του θηριου μας στο xda, αυτες τις 19 ημερες που το εχω στην κατοχη μου δεν εχει παρουσιαστει το παραμικρο σε ολες τις συνθηκες φωτισμου.

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Απο την πρωτη μερα κανω δοκιμες. Κατεβασα μεχρι και εφαρμογη με γκρι wallpaper και παιζω με την φωτεινοτητα. Δεν βλεπω κατι. Η LG εφοδιαζει και την apple και τα pixel νομιζω με ιδια πανελ.

Για PD Charger εχετε κατι να προτινετε? Υποστηριζει η συσκευη το PD το οποιο ειναι ταχυτερο απο το QC 3.0

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπερα :) διαβασα τα ποστ για προβλημα στην οθονη του θηριου μας στο xda, αυτες τις 19 ημερες που το εχω στην κατοχη μου δεν εχει παρουσιαστει το παραμικρο σε ολες τις συνθηκες φωτισμου.

 

Για αυτό μιλάς;

 

https://forum.xda-developers.com/xperia-xz3/help/screen-issue-t3866395/amp/

 

στο συγκεκριμένο μόνο δύο αναφορές υπάρχουν, εκτός και αν υπάρχει και άλλο θέμα που δεν έχει υποπέσει στην αντίληψη μου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Για αυτό μιλάς;

 

https://forum.xda-developers.com/xperia-xz3/help/screen-issue-t3866395/amp/

 

στο συγκεκριμένο μόνο δύο αναφορές υπάρχουν, εκτός και αν υπάρχει και άλλο θέμα που δεν έχει υποπέσει στην αντίληψη μου.

Ναι για το συγκεκριμενο.

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω αυτο ξερω μονο. Δεν μου φαινονται ιδια μεταξυ τους τα συμβαντα αλλα εχουν εκκινηση σε συγκεκριμενη λειτουργια. Και επισης,γινονται περιστασιακα αν καταλαβα καλα και οχι παντα. Ακομα και το Mate 20 pro μου φαινεται διαφορετικο το προβλημα. Το πρασινο χρωμα ειναι το κοινο στοιχειο
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δύο περιστατικά μόνο δεν είναι άξια αναφοράς. Αν μελλοντικά έχουμε περισσότερα το συζητάμε αν και είναι γεγονός ότι οι πωλήσεις της συσκευής είναι πολύ χαμηλές παγκοσμίως για να διαπιστωθεί γρήγορα το όποιο προβληνα όπως έγινε με το mate 20 pro.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια αφου τα εχουμε ξαναπει απειρες φορες.

Θεματα με οθονες μπορουν να παρουσιασουν ΟΛΕΣ οι συσκευες,γιατι σαν κανει εντυπωση?

Για ψαξτε να δειτε στα galaxy κινητα,ποσα θεματα με την οθονη υπαρχουν.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια αφου τα εχουμε ξαναπει απειρες φορες.

Θεματα με οθονες μπορουν να παρουσιασουν ΟΛΕΣ οι συσκευες,γιατι σαν κανει εντυπωση?

Για ψαξτε να δειτε στα galaxy κινητα,ποσα θεματα με την οθονη υπαρχουν.

 

Eτσι. Εδω στα S8+, S9+ πιξελιαζε το μαυρο σε χαμηλο φωτισμο. Και δεν ηταν θεμα παρτιδας, ηταν κατασκευαστικο.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω αυτο ξερω μονο. Δεν μου φαινονται ιδια μεταξυ τους τα συμβαντα αλλα εχουν εκκινηση σε συγκεκριμενη λειτουργια. Και επισης,γινονται περιστασιακα αν καταλαβα καλα και οχι παντα. Ακομα και το Mate 20 pro μου φαινεται διαφορετικο το προβλημα. Το πρασινο χρωμα ειναι το κοινο στοιχειο

Δυστυχώς το pro αν δεις στο νήμα του είναι ότι να ναι,παρουσιάζει και άλλα προβλήματα η οθόνη του,

Και σε boe τώρα

Μάλλον είναι πολύ εκτεταμένο το πρόβλημα...

 

 

 

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εντυπωσιακή συσκευή το XZ3. Καμία σχέση με τα "πλακάκια μπάνιου" που έβγαζε παλιότερα η Sony.

Το μικρό διάστημα που το είχα στα χέρια μου δεν ήταν ικανό ώστε να εκφέρω ολοκληρωμένη άποψη.

Το μόνο που δεν άντεξα με τίποτα ήταν το φυσικό κουμπάκι της κάμερας κάτω δεξιά στο σώμα (όλη την ώρα εκεί "καθόταν" το δαχτυλάκι). Επίσης, η ένταση του φλας ήταν αστεία.

Κατά τα άλλα, ποιοτικά δεν έχει ζηλέψει τίποτα από άλλα της ίδια κατηγορίας του.

Μία μόνο σημαντική παρατήρηση για τους φίλους της φωτογραφίας, ότι δεν παίζει καμία gcam ported rom με hdr+.

"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το pro αν δεις στο νήμα του είναι ότι να ναι,παρουσιάζει και άλλα προβλήματα η οθόνη του,

Και σε boe τώρα

Μάλλον είναι πολύ εκτεταμένο το πρόβλημα...

 

 

 

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk

Τα διαβάζω φίλε μου. Πιστεύω ότι έτσι όπως πάει το πράμα, δεν φταίει η LG και η Βοe αλλά μάλλον εξαρχής κατασκευαστικο λάθος της Huawei στο mate 20 pro.

 

Kαι σε παλιότερο Sony έχω αλλάξει οθόνη λόγω κιτρινίλας οπότε λίγο πολύ όλες τα παθαίνουν. Της Huawei είναι εκτεταμενο

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα κάτι που με χαλάει απίστευτα

Στις ρυθμίσεις ήχου δεν μπορείς να βάλεις άλλη ένταση για το κουδούνισμα και άλλη για τα notifications

Πάνε μαζί αυτά τα 2

96dbc87f222b07aeb2f524703bfc98c5.jpg

 

Sent from my H9436 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πλεον πολυ λιγες εταιριες το επιτρεπουν αυτο.

Αν θυμαμαι καλα μονο samsung, LG.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Πλεον πολυ λιγες εταιριες το επιτρεπουν αυτο.

Αν θυμαμαι καλα μονο samsung, LG.

Μεγαλη βλακεια

Κάποιος μπορεί να θέλει δυνατό ήχο κλήσης και χαμηλό ήχο ειδοποιήσεων η το αντίθετο

Στο note 9 είναι ξεχωριστά πάντως

 

Sent from my H9436 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα κάτι που με χαλάει απίστευτα

Στις ρυθμίσεις ήχου δεν μπορείς να βάλεις άλλη ένταση για το κουδούνισμα και άλλη για τα notifications

Πάνε μαζί αυτά τα 2

 

Sent from my H9436 using Tapatalk

 

Έχει 2 εξαιρετικές εφαρμογές που βάζεις widget διαχείρηση ήχων είτε σε notifications center είτε στην επιφάνεια εργασίας.

Precise Volume (+EQ/Booster)

Volume control

 

Τις έχω και τις 2 αλλά προτιμώ περισσότερο την πρώτη και problem solved.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...