Jump to content

Huawei Mate 20 Pro


CPR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με έχει βολέψει η ασύρματη φόρτιση και ήταν ένας λόγος που δεν κρατούσα για καιρό κινητό huawei.

 

Δεν διαφωνω ειναι βολικη αλλα το ειπα με βαση την τοσο γρηγορη ενσυρματη φορτιση που εχει το Mate 20 το οποιο μεσα σε 15 λεπτα εχει φτασει απο το 0% στο 36%, μεσα σε 50 λεπτα εχει παει 95% και σε 68 λεπτα εχει παει 100%.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Δεν διαφωνω ειναι βολικη αλλα το ειπα με βαση την τοσο γρηγορη ενσυρματη φορτιση που εχει το Mate 20 το οποιο μεσα σε 15 λεπτα εχει φτασει απο το 0% στο 36%, μεσα σε 50 λεπτα εχει παει 95% και σε 68 λεπτα εχει παει 100%.
Επιπλέον δεν είμαι φαν της γρήγορης φόρτισης. Μόνο όταν υπάρχει ανάγκη.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο εξωτερικό πάντως δεν δίνουν δώρο μόνο το ρολόι αλλά και τον ασύρματο φορτιστή. Άρε huawei Helllas...

 

https://huaweipromo.co.uk/gb/en/pages/mate20propreorder/home

 

Ασε που βγαινει και λιγοτερα απο τα 1050 ευρα που κανει εδω η προπαραγγελια...

Αν μπορουσα να αγορασω και χωρις ΦΠΑ με ενδοκοινοτικη αγορα θα συνεφερε φουλ.

Link to comment
Share on other sites

Ασε που βγαινει και λιγοτερα απο τα 1050 ευρα που κανει εδω η προπαραγγελια...

Αν μπορουσα να αγορασω και χωρις ΦΠΑ με ενδοκοινοτικη αγορα θα συνεφερε φουλ.

 

Απο Amazon Αγγλιας παντως το mate 20 pro βγαινει 1100ευρω τελικη τιμη,αρα στην ουσια τον ασυρματο φορτιστη τον πληρωνεις κανονικα πανω κατω.

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια να ρωτησω κατι.. ολο διαβαζω που λετε οτι το ΕΜUI (9 ?) ειναι χαλια και οτι δεν βλεπεται...

Τι ακριβως εννοειτε? τι ειναι αυτο που το κανει τοσο χαλια? τοο εχω μεγαλη απορια.. Τι διαφορετικο εχει για παραδειγμα απο ενα S9+ ή απο το iOS 12 που ερχομαι εγω??

Πρωτη φορα θα παρω Huawei γι'αυτο ρωταω..

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια να ρωτησω κατι.. ολο διαβαζω που λετε οτι το MIUI (10 ?) ειναι χαλια και οτι δεν βλεπεται...

Τι ακριβως εννοειτε? τι ειναι αυτο που το κανει τοσο χαλια? τοο εχω μεγαλη απορια.. Τι διαφορετικο εχει για παραδειγμα απο ενα S9+ ή απο το iOS 12 που ερχομαι εγω??

Πρωτη φορα θα παρω Huawei γι'αυτο ρωταω..

emui: Εικονίδια (iconography) σε μενου και ρυθμισεις, γραμματοσειρες και το χαος του μενου της Huawei. Μεγαλο μερος του κοσμου δεν ασχολείται με αυτό το κομματι και το βρισκει και ομορφο. Η αληθεια είναι ότι θελει ριζικο ανασχεδιασμο, δε μπορει να σταθει διπλα στο Samsung experience, για παράδειγμα, που εχει προχωρησει περισσοτερο (εικαστικα κυριως και λειτουργικα δευτερευόντως) από οποιοδήποτε (μη pure android) skin...

Link to comment
Share on other sites

Απο Amazon Αγγλιας παντως το mate 20 pro βγαινει 1100ευρω τελικη τιμη,αρα στην ουσια τον ασυρματο φορτιστη τον πληρωνεις κανονικα πανω κατω.
899 λίρες το απόγευμα που το είδα . Κάτι λιγότερο από τα 1049 με τριγωνική αποστολή :)

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by achillesgk
Link to comment
Share on other sites

Το χειρότερο στο emui είναι η διαχείριση μνήμης των εφαρμογών, οτι αποφασίζει μόνο του να κλείνει διάφορες οι οποίες μπορεί να είναι και πολύ βασικές. Πχ κατέβαζα μουσική από το play music και μετά από κάποια στιγμή το κινητό αποφάσισε απλά να την κλείσει. Όπως και αν ανεβάσεις φωτογραφίες στο Google photos. Πολλές φορές δεν υπάρχει ρύθμιση στο μενού, ενώ σε άλλες εφαρμογές υπάρχει και δεν τις κλείνει, όπως σε torrent clients.

 

Επίσης η lockscreen είναι πολύ απλή, δεν μπορείς να κάνεις τίποτα από εκεί όπως σε όλα τα άλλα Android, πχ να απαντήσεις σε κάποιο μήνυμα ή να το κάνεις expand. Ακόμη δε φαίνεται πια το νέο μήνυμα αν μπεις μια φορά μέσα στη home screen.

 

Ουσιαστικά τέτοιες μικρές βλακείες είναι που το χαλάνε, πέρα από το οπτικό κομμάτι που μπορείς κάπως να το φτιάξεις.

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Edited by karx
Link to comment
Share on other sites

emui: Εικονίδια (iconography) σε μενου και ρυθμισεις, γραμματοσειρες και το χαος του μενου της Huawei. Μεγαλο μερος του κοσμου δεν ασχολείται με αυτό το κομματι και το βρισκει και ομορφο. Η αληθεια είναι ότι θελει ριζικο ανασχεδιασμο, δε μπορει να σταθει διπλα στο Samsung experience, για παράδειγμα, που εχει προχωρησει περισσοτερο (εικαστικα κυριως και λειτουργικα δευτερευόντως) από οποιοδήποτε (μη pure android) skin...

 

Το χειρότερο στο emui είναι η διαχείριση μνήμης των εφαρμογών, οτι αποφασίζει μόνο του να κλείνει διάφορες οι οποίες μπορεί να είναι και πολύ βασικές. Πχ κατέβαζα μουσική από το play music και μετά από κάποια στιγμή το κινητό αποφάσισε απλά να την κλείσει. Όπως και αν ανεβάσεις φωτογραφίες στο Google photos. Πολλές φορές δεν υπάρχει ρύθμιση στο μενού, ενώ σε άλλες εφαρμογές υπάρχει και δεν τις κλείνει, όπως σε torrent clients.

 

Επίσης η lockscreen είναι πολύ απλή, δεν μπορείς να κάνεις τίποτα από εκεί όπως σε όλα τα άλλα Android, πχ να απαντήσεις σε κάποιο μήνυμα ή να το κάνεις expand. Ακόμη δε φαίνεται ποια το νέο μήνυμα αν μπεις μια φορά μέσα στη home screen.

 

Ουσιαστικά τέτοιες μικρές βλακείες είναι που το χαλάνε, πέρα από το οπτικό κομμάτι που μπορείς κάπως να το φτιάξεις.

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

 

Η εμφανιση ειναι καθαρα υποκειμενικη θεωρω!

Εμενα προσωπικα πχ μου αρεσουν οι γραμματοσειρες του EMUI.. πολυ κιολας..

Βλεπωντας αυτο το βιντεακι παρακατω που ουσιαστικα δειχνει "σχεδον" ολες τις ρυθμισεις του δεν θα ελεγα οτι με χαλαει κατι.. Εχει πολλες ρυθμισεις και μενου ειναι η αληθεια αλλα δεν θα ελεγα οτι με χαλαει.. ισα ισα που μου αρεσει γιατι εχεις πολλες επιλογες παραμετροποιησης. Εξαλου η Huawei δηλωσε οτι στο EMUI 9.0 μειωθηκαν τα μενου κατα 10% περιπου..

 

 

Εντυπωσιαστηκα μπορω να πω απο τις δυνατοτητες που ειδα οτι εχει στις ρυθμισεις.. Πολλα δεν τα ηξερα καν... Τελικα την ηθελα την αλλαγη σε Android.. :lol:

Link to comment
Share on other sites

 

 

Εντυπωσιαστηκα μπορω να πω απο τις δυνατοτητες που ειδα οτι εχει στις ρυθμισεις.. Πολλα δεν τα ηξερα καν... Τελικα την ηθελα την αλλαγη σε Android.. :lol:

Ε λογικό οταν έρχεσαι απο ενα ψιλο ανάπηρο OS οπως το ios που η παραμετροποιηση-επιλογές-πλουραρισμος ειναι άγνωστες λέξεις.:rolleyes:

Περα απο το ξαναζεσταμενο φαγητο UI εδω και μια 10ετια.

Το χειρότερο στο emui είναι η διαχείριση μνήμης των εφαρμογών, οτι αποφασίζει μόνο του να κλείνει διάφορες οι οποίες μπορεί να είναι και πολύ βασικές. Πχ κατέβαζα μουσική από το play music και μετά από κάποια στιγμή το κινητό αποφάσισε απλά να την κλείσει. Όπως και αν ανεβάσεις φωτογραφίες στο Google photos. Πολλές φορές δεν υπάρχει ρύθμιση στο μενού, ενώ σε άλλες εφαρμογές υπάρχει και δεν τις κλείνει, όπως σε torrent clients.

 

Επίσης η lockscreen είναι πολύ απλή, δεν μπορείς να κάνεις τίποτα από εκεί όπως σε όλα τα άλλα Android, πχ να απαντήσεις σε κάποιο μήνυμα ή να το κάνεις expand. Ακόμη δε φαίνεται πια το νέο μήνυμα αν μπεις μια φορά μέσα στη home screen.

 

Ουσιαστικά τέτοιες μικρές βλακείες είναι που το χαλάνε, πέρα από το οπτικό κομμάτι που μπορείς κάπως να το φτιάξεις.

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Και να προσθεσω το βρεφικο επιπεδο της AOD

2o ετος ρε Huawei και ακομα παραμενει βρεφικο

WTF δηλαδη η απολυτη ξεφτιλα για τον 3ο μεγαλύτερο κατασκευαστή στο χωρο της κινητής.

 

Το in display fingerprint δεν υποστηρίζει third party app authentication παρακαλώ.

https://www.trustedreviews.com/reviews/huawei-mate-20-pro

Άλλη τραγική επιλογή απο εκει.

 

Η ειρωνεια της υποθεσης οτι η lock sceen σε ios ειναι πιο λειτουργικη απο EMIU:lol:

Χωρις να λειπουν και τραγικες επιλογες της Apple που δεν ειναι του παρόντος να αναφέρω.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι σε μελλοντικό update να το φτιάξει αυτό με το δαχτυλικό αποτύπωμα για τις εφαρμογές γιατί είναι πολύ βολικό!!

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι σε μελλοντικό update να το φτιάξει αυτό με το δαχτυλικό αποτύπωμα για τις εφαρμογές γιατί είναι πολύ βολικό!!

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Θα το προσφέρουν στο mate 30 ως κάτι καινούργιο.. :)

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ είδα σε review στο YouTube , δυστυχώς δεν θυμάμαι σε ποιο από όλα ότι έχει κανονικά third party authentication το αποτύπωμα

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Πάντως άσχετο αλλά είναι η πρώτη φορά που ένα κινητό φτάνει τόσο κοντά στα θέλω μου. Έχει πραγματικά ότι θέλω και ακόμα παραπάνω, πολλά μοντέλα ήμουν στο τσακ να τα πάρω αλλά στο ένα με χαλούσε η κάμερα, στο άλλο αδιάβροχοποίηση, στο άλλο η μικρή μπαταρία, στο άλλο το design κλπ. Αυτό έχει τα πάντα. Αχ και να είχε και 4Κ@60fps( η μόνη έλλειψη για μένα)

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Ε λογικό οταν έρχεσαι απο ενα ψιλο ανάπηρο OS οπως το ios που η παραμετροποιηση-επιλογές-πλουραρισμος ειναι άγνωστες λέξεις.:rolleyes:

Περα απο το ξαναζεσταμενο φαγητο UI εδω και μια 10ετια.

 

Και να προσθεσω το βρεφικο επιπεδο της AOD

2o ετος ρε Huawei και ακομα παραμενει βρεφικο

WTF δηλαδη η απολυτη ξεφτιλα για τον 3ο μεγαλύτερο κατασκευαστή στο χωρο της κινητής.

 

Το in display fingerprint δεν υποστηρίζει third party app authentication παρακαλώ.

https://www.trustedreviews.com/reviews/huawei-mate-20-pro

Άλλη τραγική επιλογή απο εκει.

 

Η ειρωνεια της υποθεσης οτι η lock sceen σε ios ειναι πιο λειτουργικη απο EMIU:lol:

Χωρις να λειπουν και τραγικες επιλογες της Apple που δεν ειναι του παρόντος να αναφέρω.

 

Το fingerprint υποστηρίζει thirdy party app. ΠΧ στη revolut σε βάζει με το δακτυλικό χωρίς pin. Δeν ευθύβεται για αυτό η huawei. αν δεν υπόστηρίζει σε όλες.

 

Έχοντας τη συσκευή εδώ και μερικές μέρες η προσωπική μου άποψη μου είναι ότι τώρα είναι το καλύτερο smartphone που υπάρχει στην αγορά

1. μπαταρία 4200 σε αυτό το μέγεθος ότι καλύτερο υπάρχει

2. in display fingerprint ότι καλύτερο υπάρχει σε andoid. Έχοντας δοκιμάσει mate rs, vivo nex s και xiaomi mi 8 explorer είναι ότι πιο γρήγορο και ακριβές.

3.3D face unlock ταχύτατο δεν προλαβάνεις να δείς την οθόνη κλειδώματος όταν κοιτάς τη συσκευή.

3. ταχυφορτιση 70% σε 30 λεπτά. Δεύτερη ταχύτερη ταχυφόρτιση στην αγορά μετά το vivo find x με super vooc

4. reverse wirelesss charging. τι να πείς χωρίς αντίπαλο.

5. κάμερα ότι καλύτερο υπάρχει στην αγορά.

 

Το μοναδικό ψεγάδι που είδα και κάπως δεν μου άρεσε είναι η ένταση του εξωτειρικού ηχείου καθώς μέσα απότη θύρα usb type c έχει ως αποτέλεσμα να είναι κάπως μειωμένη. Φυσικά κάτι έπρεπε να θυσιάσουν για όλα τα πιο πάνω.

 

Για μένα εξαιρετική υλοποίηση.

Edited by gpx
Link to comment
Share on other sites

Το fingerprint υποστηρίζει thirdy party app. ΠΧ στη revolut σε βάζει με το δακτυλικό χωρίς pin. Δeν ευθύβεται για αυτό η huawei. αν δεν υπόστηρίζει σε όλες.

 

Έχοντας τη συσκευή εδώ και μερικές μέρες η προσωπική μου άποψη μου είναι ότι τώρα είναι το καλύτερο smartphone που υπάρχει στην αγορά

1. μπαταρία 4200 σε αυτό το μέγεθος ότι καλύτερο υπάρχει

2. in display fingerprint ότι καλύτερο υπάρχει σε andoid. Έχοντας δοκιμάσει mate rs, vivo nex s και xiaomi mi 8 explorer είναι ότι πιο γρήγορο και ακριβές.

3.3D face unlock ταχύτατο δεν προλαβάνεις να δείς την οθόνη κλειδώματος.

3. ταχυφορτιση 70% σε 30 λεπτά. Δεύτερη ταχύτερη ταχυφόρτιση στην αγορά μετά το vivo find x με super vooc

4. reverse wirelesss charging. τι να πείς χωρίς αντίπαλο.

5. κάμερα ότι καλύτερο υπάρχει στην αγορά.

 

Το μοναδικό ψεγάδι που είδα και κάπως δεν μου άρεσε είναι η ένταση του εξωτειρικού ηχείου καθώς μέσα απότη θύρα usb type c έχει ως αποτέλεσμα να είναι κάπως μειωμένη. Φυσικά κάτι έπρεπε να θυσιάσουν για όλα τα πιο πάνω.

 

Για μένα εξαιρετική υλοποίηση.

Τα θετικα δεν αναιρουν τα αρνητικα σε επιπεδο software σε καμια περίπτωση.

Το EMIU ειναι λογικής take it or leave it

Κάμερα εξακολουθεί ενω εχει κορυφαιο hardware setup χωλαίνει στις φωτογραφίες απο αποψη υπερτονισμενα χρωματα και έντονη επεξεργασία.

Επίσης δεν διανοείται 2018 ναυαρχιδα και να μην υποστηρίζει 4k 60 fps.

 

Και σε επιπεδο σχεδιασμού περα απο το τραγικό notch ειναι ενα μιγμα iphone X με s8 plus χωρίς καμιά ταυτότητα.

 

Υιοθέτησε edge οθόνες χωρις καμια λειτουργικοτητα.

Μείον και εδω

 

Κάκιστα δεν εβαλε εργοστασιακό screen protector.

 

Αλλο μείον και εδώ.

 

Δεν υποστηριζει 3,5 θυρα

Μειον και και εδω.

 

Υοθετησε ενα δικο της προτυπο expandable storage που δεν εχει σχεση με το universal micro sd σε ολους τους αλλους

 

Μειον και εδω

 

Μονο 6/128 εκδοση στις περισσοτερες χωρες και σε πολυ λιγες επιλογη για 8/256(ανταγωνισμος δινει και 8/512 χωρις διαχωρισμους σε χωρες αλλα παντου)

 

Για το fingerprint διαφωνω εντος οθονης οτι ειναι πιο γρηγορο και ακριβες

Σε Vivo Nex εχει βελτιωθει σε σχεση με αρχες Ιουλιου που το πηρες.;)

Ειναι πολυ γρηγορο και αξιοπιστο σε ολες τις συνθηκες.

 

Και η θεση του ειναι και πιο βολικη προς τα κατω και οχι τοσο ψηλα οπως σε Huawei.

 

Επισης παρατηρησα ο sensor δεν φωτιζεται επαρκως που σημαινει σε συνθηκες εξωτερικων συνθηκων με ηλιοφανεια θα δυσκολευεσαι να το δεις για να το πατησεις.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Τα θετικα δεν αναιρουν τα αρνητικα σε επιπεδο software σε καμια περιπτωση.

Το EMIU ειναι λογικης take it or leave it

Καμερα εξακολουθεί ενω εχει κορυφαιο hardware setup χωλαίνει στις φωτογραφίες απο αποψη υπερτονισμενα χρωματα και έντονη επεξεργασία.

Επισης δεν διανοείται 2018 ναυαρχιδα και να μην υποστηρίζει 4k 60 fps.

 

Και σε επιπεδο σχεδιασμου περα απο το τραγικο notch ειναι ενα μιγμα iphone X με s8 plus χωρίς καμιά ταυτότητα.

 

Υοθετησε edge οθονες χωρις καμια λειτουργικοτητα.

Μειον και εδω

 

Κακιστα δεν εβαλε εργοστασιακο screen protector.

 

Αλλο μειον και εδω.

 

Για το fingerprint διαφωνω εντος οθονης οτι ειναι πιο γρηγορο και ακριβες

Σε Vivo Nex εχει βελτιωθει σε σχεση με αρχες Ιουλιου που το πηρες.;)

Ειναι πολυ γρηγορο και αξιοπιστο σε ολες τις συνθηκες.

 

Και η θεση του ειναι και πιο βολικη προς τα κατω και οχι τοσο ψηλα οπως σε Huawei.

 

έχει βελτιωθεί το vivo nex S αλλά εξακολουθεί να έχει κάποιες φορές απώλεια στο πάτημα. Σκαλί ανώτερο το mate 20 pro στο θεμα του δακτυλικού τόσο σε ταχύτητα όσο και σε ακρίβεια. Μιλάω από προσωπική εμπειρία κάθως έχω και τις δύο συσκευές

Link to comment
Share on other sites

έχει βελτιωθεί το vivo nex S αλλά εξακολουθεί να έχει κάποιες φορές απώλεια στο πάτημα. Σκαλί ανώτερο το mate 20 pro στο θεμα του δακτυλικού τόσο σε ταχύτητα όσο και σε ακρίβεια. Μιλάω από προσωπική εμπειρία κάθως έχω και τις δύο συσκευές

Δεν εχει απωλεια αρκει να βρεις το κουμπι του.

Στην αρχη ενστικτωδως ασκουσα παραπανω πιεση και ετσι αποτυγχανε καποιες λιγες φορες.

Απο την στιγμη που επανελαβα το fingerprint authentication να πιασει σωστα ολα τα σημεια του δαχτυλου και αρχισα να ασκω πολυ ελαφρια πιεση σταματησα να εχω καθε απωλεια.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Το fingerprint υποστηρίζει thirdy party app. ΠΧ στη revolut σε βάζει με το δακτυλικό χωρίς pin. Δeν ευθύβεται για αυτό η huawei. αν δεν υπόστηρίζει σε όλες.

 

Έχοντας τη συσκευή εδώ και μερικές μέρες η προσωπική μου άποψη μου είναι ότι τώρα είναι το καλύτερο smartphone που υπάρχει στην αγορά

1. μπαταρία 4200 σε αυτό το μέγεθος ότι καλύτερο υπάρχει

2. in display fingerprint ότι καλύτερο υπάρχει σε andoid. Έχοντας δοκιμάσει mate rs, vivo nex s και xiaomi mi 8 explorer είναι ότι πιο γρήγορο και ακριβές.

3.3D face unlock ταχύτατο δεν προλαβάνεις να δείς την οθόνη κλειδώματος όταν κοιτάς τη συσκευή.

3. ταχυφορτιση 70% σε 30 λεπτά. Δεύτερη ταχύτερη ταχυφόρτιση στην αγορά μετά το vivo find x με super vooc

4. reverse wirelesss charging. τι να πείς χωρίς αντίπαλο.

5. κάμερα ότι καλύτερο υπάρχει στην αγορά.

 

Το μοναδικό ψεγάδι που είδα και κάπως δεν μου άρεσε είναι η ένταση του εξωτειρικού ηχείου καθώς μέσα απότη θύρα usb type c έχει ως αποτέλεσμα να είναι κάπως μειωμένη. Φυσικά κάτι έπρεπε να θυσιάσουν για όλα τα πιο πάνω.

 

Για μένα εξαιρετική υλοποίηση.

 

Ωραιος Θαναση. Νομιζω δεν τιθεται καν θεμα αν ειναι η πληρεστερη προταση του 2018. Μαλιστα ειχα χρονια να δω να προσφερεται απο ενα κατασκευαστη κατι ολοκληρωμενο σε θεμα hardware κι αυτο εγινε απο τη Huawei...

Link to comment
Share on other sites

Μόνο εγώ προτιμώ το δακτυλικό αποτύπωμα στο πίσω μέρος ρε παιδιά?

Ναι όταν είναι στο τραπέζι πρέπει να το σηκώσεις και είναι λίγο εκνευριστικό αλλά γι αυτές τις φορές έχεις το face unlock/iris scan.

Το βασικό πλεονέκτημα που έχει για μένα η τοποθέτηση πίσω είναι ότι κάνεις swipe down για να σου εμφανίσει τα notifications και τα quick settings. Χρησιμοποιώ αυτό το gesture σχεδόν κάθε φορά που ξεκλειδώνω το τηλέφωνό μου και για μένα αξίζει πολύ περισσότερο απ το να έχω τον αισθητήρα στην οθόνη..

haters still hate...
Link to comment
Share on other sites

Και μια αρνητική πλευρα του δρακουλοδοντα περα απο το αισθητικό άφορα και στο λειτουργικό κομμάτι της status bar.

Μιλαμε στην ουσια για αχρήστευση ενός fundamental feature του android σε κάθε συσκευή και φυσικά περιορισμό στο ελάχιστο customization αυτού.

https://www.androidpolice.com/2018/10/23/huawei-mate-20-pro-review-sweet-cameras-sour-software/

 

Μόνο εγώ προτιμώ το δακτυλικό αποτύπωμα στο πίσω μέρος ρε παιδιά?

Ναι όταν είναι στο τραπέζι πρέπει να το σηκώσεις και είναι λίγο εκνευριστικό αλλά γι αυτές τις φορές έχεις το face unlock/iris scan.

Το βασικό πλεονέκτημα που έχει για μένα η τοποθέτηση πίσω είναι ότι κάνεις swipe down για να σου εμφανίσει τα notifications και τα quick settings. Χρησιμοποιώ αυτό το gesture σχεδόν κάθε φορά που ξεκλειδώνω το τηλέφωνό μου και για μένα αξίζει πολύ περισσότερο απ το να έχω τον αισθητήρα στην οθόνη..

Mate 20 regular edition is your friend ;)

Προσωπικα δεν αλλαζω το in display finger με κανενα αλλο τροπο παραδοσιακό η μη.

Σε σημειο ειναι η πρωτη φορα που κανω χρηση του ever(εως τωρα με κανέναν άλλον τροπο εκανα χρηση του-δεν με βόλευε ουτε άρεσε)

Οτι πιο natural και οτι πρακτικότερο και χωρις να καταλαμβάνει μερος σε bezel και αηδίες.

 

Εδω 2-3 ετη ζητουσαμε να ερθει αυτος ο τροπος και επιτέλους η τεχνολογία ωρίμασε και το υιοθέτησαν και θα υιοθετήσουν ολο και περισσότεροι OEM.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Mate 20 regular edition is your friend ;)

 

Note 9 is my friend.. Το απλό mate 20 δεν νομίζω ότι αξίζει.. Άλλες κάμερες, χειρότερη οθόνη, βασική έκδοση με 4gb ram.. Περισσότερο με lite έκδοση μοιάζει..

haters still hate...
Link to comment
Share on other sites

προσωπικα θεωρω οτι οι κινεζοι της huawei οντως προσφεραν σημαντικη αναβαθμιση φετος με το 20 pro και σε σχεση με τον ανταγωνισμο αλλα και στο ΄έσωτερικο΄΄ αφου κακα τα ψεμμστασ το 20 pro αναβαθμιζει εντελως την σειρα pro σε κατι τελειως διαφορετικο.

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...