Jump to content

Huawei Mate 20 Pro


CPR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Galaxy Note 9 vs Mate 20 pro Camera (Greek)

Πολύ κοντα οι 2 καμερες, με διαφορετικη προσεγγιση στο ποσοστο παρέμβασης σε θεματα post-processing. Εκει που υπερτερει το mate 20 pro, είναι το night mode.

 

The Cameras on the Huawei Mate 20 Pro Are Incredible!

 

Επιτελους, σοβαρη selfie…

Η αφετηρια (mate 20 pro pre-release software, το τελικο προϊον εχει ηδη λαβει άλλες 2 αναβαθμίσεις) μαρτυρα την ανωτεροτητα του mate 20 pro στο κομματι φωτογραφια.

Θα απαρνηθείς τον βασιλιά?

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα απαρνηθείς τον βασιλιά?

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μεγαλη κουβεντα Ακη. Ο βασιλιας για να επισκιαστεί πρεπει να κανει την απολυτη υπερβαση το mate 20 pro. Θα δοκιμαστεί σιγουρα το δευτερο day 1 και θα κριθει αυστηρα… Ακομα κι αν δε με καλυψει τελικα για καποιο λογο και παρει ποδι, δεν παυει να αποτελει το πιο ολοκληρωμενο κινητο που εχω δει τα τελευταια χρονια, εστω κι αν δεν επαναστατησε πουθενα. Απομενει να δουμε στην πραξη τι ψαρια πιανει...

Link to comment
Share on other sites

Και ένα τεστακι στο charging speed που ενδιαφέρει πολλούς

 

 

Το mate 20 Pro βαζει τα γυαλιά σε όλους φορτίζει την 4200 μπαταρία του πιο γρήγορα από το άθλιο xs max με τα 3100 που όταν το mate είναι στο 100% αυτό είναι στο 38%. Πραγματική κατάντια να είσαι 3 φορές πιο αργός με 30% μικρότερη μπαταρία. Μπράβο στη Huawei πέρα από το notch που δεν μου αρέσει καθόλου έβγαλε το απόλυτο κινητό για το 2018.

Link to comment
Share on other sites

Και ένα τεστακι στο charging speed που ενδιαφέρει πολλούς

 

 

Το mate 20 Pro βαζει τα γυαλιά σε όλους φορτίζει την 4200 μπαταρία του πιο γρήγορα από το άθλιο xs max με τα 3100 που όταν το mate είναι στο 100% αυτό είναι στο 38%. Πραγματική κατάντια να είσαι 3 φορές πιο αργός με 30% μικρότερη μπαταρία. Μπράβο στη Huawei πέρα από το notch που δεν μου αρέσει καθόλου έβγαλε το απόλυτο κινητό για το 2018.

Περα από τη μεγαλυτερη μπαταρια σε ναυαρχιδα "κλασικου" μεγεθους, εδωσε και τον εξαιρετικο χρονο φορτισης 0-70 σε 30 λεπτα. Σπουδαια επιδοση...

Link to comment
Share on other sites

Galaxy Note 9 vs Mate 20 pro Camera (Greek)

Πολύ κοντα οι 2 καμερες, με διαφορετικη προσεγγιση στο ποσοστο παρέμβασης σε θεματα post-processing. Εκει που υπερτερει το mate 20 pro, είναι το night mode.

 

The Cameras on the Huawei Mate 20 Pro Are Incredible!

 

Επιτελους, σοβαρη selfie…

Η αφετηρια (mate 20 pro pre-release software, το τελικο προϊον εχει ηδη λαβει άλλες 2 αναβαθμίσεις) μαρτυρα την ανωτεροτητα του mate 20 pro στο κομματι φωτογραφια.

 

το night mode δινει αφυσικο αποτελεσμα...υπερβολικο παστελ

σε συνδυασμο με υπερβολικο sharpening κανουν τη φωτο να μοιαζει με ελιογραφια

Link to comment
Share on other sites

το night mode δινει αφυσικο αποτελεσμα...υπερβολικο παστελ

σε συνδυασμο με υπερβολικο sharpening κανουν τη φωτο να μοιαζει με ελιογραφια

Αναλογα τις συνθήκες. Σε καποιες περιπτώσεις είναι ετσι, ναι, και χωρις ενεργο το night mode δινει καλυτερο αποτέλεσμα. Το ιδιο ισχυει και για το ΑΙ. Είναι μεγαλη η κουβεντα βεβαια...

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω gorilla glass καρδιά μου

Ο βασιλιάς στην φόρτιση για την ώρα είναι το find x ...τουλάχιστον η labo editions

Edited by dimgeo

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Ένα πολύ καλό review της κάμερας του

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Τι και αν το iPhone έχει καλύτερα benchmarks......https://youtu.be/XgpZ6PGNI-0

Edited by donkixoths
Link to comment
Share on other sites

Ένα πολύ καλό review της κάμερας του

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πολύ αναλυτικο, το εβλεπα νωρίτερα. Καταπληκτικη καμερα…

Καταπληκτικη wide νυχτερινη…

l.php?u=http%3A%2F%2Foi66.tinypic.com%2F2ennx3q.jpg%3Ffbclid%3DIwAR2b2yIOTJH3p0GYfFPTO1VhuMBJ-2JUc1wd7ypafdGm9Ar3yMQ9ss6VpTc&h=AT2kicYXoeplJBTBjghxKBqeO_hVKoU2pm5bBkB__EsTRFRtx9DqPC43Pw533njuzt6GLQPF85KEZCbVtss9gu99RfeIt-Xm3MnYf3c5J9yjZxIvATOem0vfH3VTElS_KxHVf-MRwx_XqXMf5Q

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Πολύ αναλυτικο, το εβλεπα νωρίτερα. Καταπληκτικη καμερα…

Καταπληκτικη wide νυχτερινη…

 

Εδω δες νυχτερινη

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Εδω δες νυχτερινη

 

Ε, ενταξει, Κι η Huawei αναφερει ότι επίκεινται μπόλικες αναβαθμίσεις για την καμερα… Οι τυποι ξεφυγαν...

H φωτο που εκανε τη νυχτα μερα είναι heavily compressed λογω twitter. Θα ανεβασει raw μπόλικες τις επομενες μερες...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

H whitestone έχει βγάλει για το p20 pro. Πιστεύω να βγάλει και για το mate 20.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

το είδα έχει διάφορα θέματα και αυτό

σηκώνετε πολύ εύκολα αν μπει σε περιβάλλον με πολύ υγρασία μαζεύει υγρασία απο κάτω

και χάνει ευαισθεσια σε αφή....

 

δεν το λες και λίγα

Galaxy Note 9 vs Mate 20 pro Camera (Greek)

Πολύ κοντα οι 2 καμερες, με διαφορετικη προσεγγιση στο ποσοστο παρέμβασης σε θεματα post-processing. Εκει που υπερτερει το mate 20 pro, είναι το night mode.

 

The Cameras on the Huawei Mate 20 Pro Are Incredible!

 

Επιτελους, σοβαρη selfie…

Η αφετηρια (mate 20 pro pre-release software, το τελικο προϊον εχει ηδη λαβει άλλες 2 αναβαθμίσεις) μαρτυρα την ανωτεροτητα του mate 20 pro στο κομματι φωτογραφια.

 

υπερβολικά αφύσικο αποτέλεσμα λες και είναι πίνακας ζωγραφικής (pastel)

ελπίζω σε manual να είναι ποιο ανθρώπινα τα αποτελέσματα

Link to comment
Share on other sites

το είδα έχει διάφορα θέματα και αυτό

σηκώνετε πολύ εύκολα αν μπει σε περιβάλλον με πολύ υγρασία μαζεύει υγρασία απο κάτω

και χάνει ευαισθεσια σε αφή....

 

δεν το λες και λίγα

 

 

υπερβολικά αφύσικο αποτέλεσμα λες και είναι πίνακας ζωγραφικής (pastel)

ελπίζω σε manual να είναι ποιο ανθρώπινα τα αποτελέσματα

Το έχω και στο note 8 10 μήνες και στο 9 χωρίς κανένα πρόβλημα. Δεν σηκώνεται εύκολα. Η κόλλα είναι δυνατή. Μόνο με κάποια θήκη που θα το πιέζει πολύ. Στο νερό δεν το βάζω.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το έχω και στο note 8 10 μήνες και στο 9 χωρίς κανένα πρόβλημα. Δεν σηκώνεται εύκολα. Η κόλλα είναι δυνατή. Μόνο με κάποια θήκη που θα το πιέζει πολύ. Στο νερό δεν το βάζω.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

εγώ που δοκίμασα σε δυο armor θήκες το σήκωσαν

ναι η κόλα είναι ποιο δυνατή (βασικά το καλύτερο τζαμακι είναι για αυτα τα κινιτα) αλλά δεν αντεχει τζιν πχ (επειδή είναι στενό όταν το βγάζεις τσιμπάει στης γωνίες

 

όταν λεω νερό λέω καθαρά υγρασία (υδρατμούς) στο νερό δεν αντέχει κανενα τζαμπακι ...

 

γενικος ναι καλυτερο απο οτιδιποτε αλλο αλλα............... παλι θελει να εχεις το μιαλο σου συνεχεια σε αυτο

Link to comment
Share on other sites

To note 8 το έχω με spigen neo hybrid. To note 9 το έχω με τη γνωστά (protective standing cover). Γενικά οι τσέπες και τα τσαντάκι θέλουν προσοχή, με ή χωρίς τζαμάκι.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το έχει προπαραγγειλει κανείς από Πλαίσιο; Το έκανα , τους ρώτησα πότε αναμένονται παραλαβές και μου είπαν 1 Νοεμβρίου αλλά κάπου διάβασα ότι και από 26 θα παραλαμβάνουμε. Άκουσε κάτι κανεις;

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Το έχει προπαραγγειλει κανείς από Πλαίσιο; Το έκανα , τους ρώτησα πότε αναμένονται παραλαβές και μου είπαν 1 Νοεμβρίου αλλά κάπου διάβασα ότι και από 26 θα παραλαμβάνουμε. Άκουσε κάτι κανεις;
1 Νοεμβρίου είναι η επίσημη έναρξη πώληση στα μαγαζιά. Θεωρώ κι εγώ ότι τις προπαραγγελίες θα τις δώσουν πιο νωρίς για να εχεις την χαρά των pre day.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το έχει προπαραγγειλει κανείς από Πλαίσιο; Το έκανα , τους ρώτησα πότε αναμένονται παραλαβές και μου είπαν 1 Νοεμβρίου αλλά κάπου διάβασα ότι και από 26 θα παραλαμβάνουμε. Άκουσε κάτι κανεις;
Εγώ από Κωτσόβολο το έκανα προπαραγγελία και μου είπαν από 26 θα παραδοθούν οι συσκευές σε όσους έχουν προβεί σε προπαραγγελία!

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από Κωτσόβολο το έκανα προπαραγγελία και μου είπαν από 26 θα παραδοθούν οι συσκευές σε όσους έχουν προβεί σε προπαραγγελία!

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και εγω τα ιδια.. απο Κωτσοβολο.. ειχα διαβασει κιολας οτι οι προπαραγγελιες θα παραδωθουν πριν την ημερα επισημης κυκλοφοριας...

Link to comment
Share on other sites

Το καλό με τον κωτσοβολο στο mall είναι ότι για τρεις ημέρες 18-20/10 το έδινε με 200€ λιγότερο λόγω ανακαίνισης του καταστήματος!
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που είπες τώρα πόνεσε χαχαχαχ

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

και εγώ τυχαία το ανακάλυψα,γιατί δεν το είχαν στο φυλλάδιο τους. ήμουν εκεί, πέρασα να το δω από κοντά και όταν ρώτησα για τιμή μου το είπαν!!

Link to comment
Share on other sites

Το καλό με τον κωτσοβολο στο mall είναι ότι για τρεις ημέρες 18-20/10 το έδινε με 200€ λιγότερο λόγω ανακαίνισης του καταστήματος!
Το p20 pro δεν έδινε? Στην τιμή που έχει το plaisio με την επιστροφή eurobank.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μόνο στο συγκεκριμένο κατάστημα στο mall και μόνο για τρεις ημέρες 18-20/10 έκαναν δώρο το φπα σε όλα τα προϊόντα,αλλά δεν το διαφήμισαν και πολύ από ότι κατάλαβα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...