Jump to content

Huawei Mate 20 Pro


CPR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

προσωπικα θεωρω οτι οι κινεζοι της huawei οντως προσφεραν σημαντικη αναβαθμιση φετος με το 20 pro και σε σχεση με τον ανταγωνισμο αλλα και στο ΄έσωτερικο΄΄ αφου κακα τα ψεμμστασ το 20 pro αναβαθμιζει εντελως την σειρα pro σε κατι τελειως διαφορετικο.
Οι μόνες ενστάσεις που ακούμε είναι για το βίντεο 4Κ στα 60. Κατά τα άλλα κάμερα λογικά χτυπάει κορυφή, μπαταρία 4200, ασύρματη φόρτιση επιτέλους (και λειτουργία ως ασύρματο powerbank), υπέρυθρες, 3d κάμερα μπροστά, fingerprint κάτω από την οθόνη (μένει να δούμε πώς δουλεύει στην πράξη).. Βέβαια σχεδιαστικά όταν είναι κλειστό μου θυμίζει Samsung, αλλά συγχωρείται (ελπίζω να βρω tempered glass γρήγορα ). Μέχρι στιγμής το πιο πλήρες Huawei, το πρώτο Huawei που το θέλω από day one.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οι μόνες ενστάσεις που ακούμε είναι για το βίντεο 4Κ στα 60. Κατά τα άλλα κάμερα λογικά χτυπάει κορυφή, μπαταρία 4200, ασύρματη φόρτιση επιτέλους (και λειτουργία ως ασύρματο powerbank), υπέρυθρες, 3d κάμερα μπροστά, fingerprint κάτω από την οθόνη (μένει να δούμε πώς δουλεύει στην πράξη).. Βέβαια σχεδιαστικά όταν είναι κλειστό μου θυμίζει Samsung, αλλά συγχωρείται (ελπίζω να βρω tempered glass γρήγορα ). Μέχρι στιγμής το πιο πλήρες Huawei, το πρώτο Huawei που το θέλω από day one.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

αυτο θυμιζει samsung και ολοι οι αλλοι....μηλο Χ :lol:

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Note 9 is my friend.. Το απλό mate 20 δεν νομίζω ότι αξίζει.. Άλλες κάμερες, χειρότερη οθόνη, βασική έκδοση με 4gb ram.. Περισσότερο με lite έκδοση μοιάζει..

 

Εννοείται Note 9 μην τρελαθούμε μπροστά στο regular mate 20

 

Και στο mate 20 pro πλεονεκτεί σε universal expandable storage,3.5 θύρα ακουστικών το όλο οικοσύστημα γραφίδας και σε πιο ολοκληρωμένο UI σε feature και customization.

 

Και με απουσία δρακουλοδοντα.

 

Το πιο ολοκληρωμένο smartphones για όλο το 18 αδιαμφισβήτητα.

 

Το mate 20 pro αναμφίβολα το πιο ολοκληρωμένο Huawei αλλά έχει περισσότερες ελλείψεις και παρατράγουδα σε feature και λογισμικό.

 

Έχει δουλειά ακόμα .

 

Και στο ντιζάιν κάτω από τη βάση παίρνει με αυτή τη ρέπλικα Sammy-Apple.

 

Και μπορώ να συγχώρεσω σε θέματα feature πχ έλλειψη 3.5 θύρα αλλά ο συνδυασμός EMIU+ design =DOA για εμένα που δεν γουστάρω τρώω στη μάπα.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

αυτο θυμιζει samsung και ολοι οι αλλοι....μηλο Χ :lol:

 

Όσον αφορά το 4κ και 30 fps πιστεύω να το αυξίσουν με update, για το tempered glass υπάρχει το εργοστασιακό στα public

αλλά με 30€...

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά το 4κ και 30 fps πιστεύω να το αυξίσουν με update, για το tempered glass υπάρχει το εργοστασιακό στα public

αλλά με 30€...

Εργοστασιακό? Έχεις link?

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται Note 9 μην τρελαθούμε μπροστά στο regular mate 20

 

Και στο mate 20 pro πλεονεκτεί σε universal expandable storage,3.5 θύρα ακουστικών το όλο οικοσύστημα γραφίδας και σε πιο ολοκληρωμένο UI σε feature και customization.

 

Και με απουσία δρακουλοδοντα.

 

Το πιο ολοκληρωμένο smartphones για όλο το 18 αδιαμφισβήτητα.

 

Το mate 20 pro αναμφίβολα το πιο ολοκληρωμένο Huawei αλλά έχει περισσότερες ελλείψεις και παρατράγουδα σε feature και λογισμικό.

 

Έχει δουλειά ακόμα .

 

Και στο ντιζάιν κάτω από τη βάση παίρνει με αυτή τη ρέπλικα Sammy-Apple.

 

Και μπορώ να συγχώρεσω σε θέματα feature πχ έλλειψη 3.5 θύρα αλλά ο συνδυασμός EMIU+ design =DOA για εμένα που δεν γουστάρω τρώω στη μάπα.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Εντάξει Αλεξ νομίζω υπερβάλεις πολύ. Το mate 20 Pro αν δεν είναι το κινητό της χρονιάς θα χάσει οριακά από το Note στα σημεία που και πάλι αμφιβάλω. Εκτός από την απουσία της θύρας ακουστικών και την εμφάνιση που είναι κάτι υποκειμενικό είναι ότι πληρέστερο υπάρχει στην αγορά. Όλο το παιχνίδι είναι ανάμεσα σε αυτά τα 2 smartphone το 3ο οποίο και αν είναι απέχει πάρα πολύ. Δεν γίνετε να το ακυρώνεις τόσο πολύ.

 

 

Στάλθηκε από το Note 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λάζαρος..

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει Αλεξ νομίζω υπερβάλεις πολύ. Το mate 20 Pro αν δεν είναι το κινητό της χρονιάς θα χάσει οριακά από το Note στα σημεία που και πάλι αμφιβάλω. Εκτός από την απουσία της θύρας ακουστικών και την εμφάνιση που είναι κάτι υποκειμενικό είναι ότι πληρέστερο υπάρχει στην αγορά. Όλο το παιχνίδι είναι ανάμεσα σε αυτά τα 2 smartphone το 3ο οποίο και αν είναι απέχει πάρα πολύ. Δεν γίνετε να το ακυρώνεις τόσο πολύ.

 

 

Στάλθηκε από το Note 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λάζαρος..

 

Κουκλι ειναι κι ας ειναι αντιγραφο σ9+ . Δεν τιθεται θεμα. Note 9 , mate 20 pro ειναι στην κορυφη με ανεση, με το mate να υπερτερει οριακα στα σημεια (δακτυλικο, μπαταρια, καμερα, cpu)

Link to comment
Share on other sites

Κουκλι ειναι κι ας ειναι αντιγραφο σ9+ . Δεν τιθεται θεμα. Note 9 , mate 20 pro ειναι στην κορυφη με ανεση, με το mate να υπερτερει οριακα στα σημεια (δακτυλικο, μπαταρια, καμερα, cpu)

 

 

Συμφωνώ Βαγγέλη κορυφή το mate 20 pro.

Με αυτά που είδα με εξιτάρει η δοκιμή και του 20 X με το πενάκι.

Πάντως βαζει πολύ δύσκολα στη samy. Θα πρέπει να δουλέψει πολύ με το S10.

Edited by gpx
Link to comment
Share on other sites

Κουκλι ειναι κι ας ειναι αντιγραφο σ9+ . Δεν τιθεται θεμα. Note 9 , mate 20 pro ειναι στην κορυφη με ανεση, με το mate να υπερτερει οριακα στα σημεια (δακτυλικο, μπαταρια, καμερα, cpu)
Έτσι ακριβώς. Βέβαια Βαγγέλη να πω ότι σε κάμερα cpu δεν υπερτερεί οριακά αλλά κατά κράτος. Τώρα το δακτυλικο κάτω από την οθόνη είμαι σίγουρος ότι θα λειτουργεί υποδειγματικα και από μπαταρία θα είναι ελαφρώς πάνω από το Note.

 

 

Στάλθηκε από το Note 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λάζαρος..

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ Βαγγέλη κορυφή το mate 20 pro.

Με αυτά που είδα με εξιτάρει η δοκιμή και του 20 X με το πενάκι.

Πάντως βαζει πολύ δύσκολα στη samy. Θα πρέπει να δουλέψει πολύ με το S10.

 

Ναι, θελω να δω κι εγω το 20Χ. Στην Ελλαδα θα γινει πολυ δημοφιλες.

Λεγε τωρα Θαναση κι αλλες αναλυτικες εντυπωσεις για το ματε 20 προ, μιας κι εισαι ο μονος εδω μεσα που το εχεις, κι εμεις αναμενοντας για την ωρα μονο αμπελοφιλοσοφουμε... :lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 85 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έτσι ακριβώς. Βέβαια Βαγγέλη να πω ότι σε κάμερα cpu δεν υπερτερεί οριακά αλλά κατά κράτος. Τώρα το δακτυλικο κάτω από την οθόνη είμαι σίγουρος ότι θα λειτουργεί υποδειγματικα και από μπαταρία θα είναι ελαφρώς πάνω από το Note.

 

 

Στάλθηκε από το Note 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λάζαρος..

 

Ναι Λαζαρε, μπραβο στη Huawei που εδωσε τετοια πληροτητα σε κινητο τηλεφωνο μετα απο χρονια...

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ Βαγγέλη κορυφή το mate 20 pro.

Με αυτά που είδα με εξιτάρει η δοκιμή και του 20 X με το πενάκι.

Πάντως βαζει πολύ δύσκολα στη samy. Θα πρέπει να δουλέψει πολύ με το S10.

Το πενάκι ρε γμτ βοηθάει πολύ στις φωτογραφίες. Κάνει τη ζωή πολύ πιο εύκολη.

 

31653690358_5d857937bd_k.jpgΝαύπλιο by Achilles Gk, on Flickr

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το πενάκι ρε γμτ βοηθάει πολύ στις φωτογραφίες. Κάνει τη ζωή πολύ πιο εύκολη.

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το πενακι ειναι φοβερο κι ηδη μου λειπει. Αν βγει φολα το mate 20 pro βλεπω να τρεχω σε note 9 512GB... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ναι, θελω να δω κι εγω το 20Χ. Στην Ελλαδα θα γινει πολυ δημοφιλες.

Λεγε τωρα Θαναση κι αλλες αναλυτικες εντυπωσεις για το ματε 20 προ, μιας κι εισαι ο μονος εδω μεσα που το εχεις, κι εμεις αναμενοντας για την ωρα μονο αμπελοφιλοσοφουμε... :lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 85 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ναι Λαζαρε, μπραβο στη Huawei που εδωσε τετοια πληροτητα σε κινητο τηλεφωνο μετα απο χρονια...

 

 

Βαγγέλη εδώ Κύπρο παραδόξως κυκλοφορεί κανονικά η συσκευή εδώ και μια εβδομαδα.

Ότι και να πεις είναι λίγο για τη αυσκευη, βελτιώσεις παντού σε όλα τα σημεία. Πιστεύω πως δύσκολα θα δούμε σύντομα πιο ολοκληρωμένη συσκευή

Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη εδώ Κύπρο παραδόξως κυκλοφορεί κανονικά η συσκευή εδώ και μια εβδομαδα.

Ότι και να πεις είναι λίγο για τη αυσκευη, βελτιώσεις παντού σε όλα τα σημεία. Πιστεύω πως δύσκολα θα δούμε σύντομα πιο ολοκληρωμένη συσκευή

 

Απίστευτο. Αν δεν έκαναν καμία πατάτα, δίνοντας συσκευή πριν την προβλεπόμενη ημερομηνία, τότε η Κύπρος είναι πρώτη στο παγκόσμιο λανσάρισμα :lol:

ΥΓ πες μας κάτι. Η θήκη στη συσκευασία είναι επιπέδου αυτής που είδαμε στο mate 10 pro? Έχει κάποιο χείλος /προεξοχη να καλύπτει την κάμερα όταν το ακουμπάς σε κάποια επιφάνεια;

Φυσικά screen protector δεν είχε προεγκατεστημενο, σωστά; ισχύει ότι είδαμε στα pre-release units?

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη εγώ πήρα την uag monarch για το mate 20. Στο note 9 πήρα την original protective stand, αλλά σε σχέση με τη spigen neo hybrid που έχω στο note 8 μου φαίνεται γκουμούτσα.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει Αλεξ νομίζω υπερβάλεις πολύ. Το mate 20 Pro αν δεν είναι το κινητό της χρονιάς θα χάσει οριακά από το Note στα σημεία που και πάλι αμφιβάλω. Εκτός από την απουσία της θύρας ακουστικών και την εμφάνιση που είναι κάτι υποκειμενικό είναι ότι πληρέστερο υπάρχει στην αγορά. Όλο το παιχνίδι είναι ανάμεσα σε αυτά τα 2 smartphone το 3ο οποίο και αν είναι απέχει πάρα πολύ. Δεν γίνετε να το ακυρώνεις τόσο πολύ.

 

 

Στάλθηκε από το Note 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λάζαρος..

 

Κορυφή για την Huawei αναμφίβολα αλλά όσα ανέφερα δεν επιδέχονται αμφισβήτηση.

 

Έχει ξεκάθαρες ελλείψεις.

 

Υποκειμενικό τα της εμφάνισης αλλά σημαντικό κριτήριο αγοράς για πολλούς.

 

Και όχι δν είναι κορυφαίο της χρονιάς.

 

Και η κάμερα που είναι το υποτίθεται top προσόν του έχει αδικαιολόγητες ελλείψεις.

 

ΔΕΝ δικαιολογείται αυτή η υπερβολική επεξεργασία αλά παστέλ στις φωτογραφίες του ΟΥΤΕ και η έλλειψη 4K 60fps σε video.

 

Όλα όσα ανέφερα ένα προς ένα για τις ελλείψεις είναι πραγματικότητα και γεγονός.

 

Αλλιώς αν θες αιτιολόγησε ένα προς ένα όσα ανέφερα αναλυτικά.

 

Και σε ελλείψεις σε software να τα πάρουμε ένα ένα και σε hardware για να δούμε που κάνω λάθος.

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εργοστασιακό? Έχεις link?

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

https://www.public.gr/product/aksesoyar/kiniton/memvranes-othonis-mobile/membrani-othonis-huawei-mate-20-panzerglass-screen-protector/prod9372057pp/

 

Δεν είναι εργοστασιακό.

Link to comment
Share on other sites

Απίστευτο. Αν δεν έκαναν καμία πατάτα, δίνοντας συσκευή πριν την προβλεπόμενη ημερομηνία, τότε η Κύπρος είναι πρώτη στο παγκόσμιο λανσάρισμα :lol:

ΥΓ πες μας κάτι. Η θήκη στη συσκευασία είναι επιπέδου αυτής που είδαμε στο mate 10 pro? Έχει κάποιο χείλος /προεξοχη να καλύπτει την κάμερα όταν το ακουμπάς σε κάποια επιφάνεια;

Φυσικά screen protector δεν είχε προεγκατεστημενο, σωστά; ισχύει ότι είδαμε στα pre-release units?

 

Δεν ξέρω τι έγινε και κυκλοφόρησε τοσο γρήγορα εδώ. Πάντως η Huawei το είπε ότι είναι άμεσα διαθέσιμο από την ημέρα της παρουσίασης προφανώς σε κάποιες αγορες.

Οσο αφορά τη θήκη όσο και αν φαίνεται περίεργο δεν υπάρχει στη συσκευασία. Μάλιστα το έλεγξα και με δεύτερη συσκευή από το μαγαζί και δεν υπήρχε ούτε και στη δεύτερη.

Εγώ βολεύτηκα με μια από Αμαζον που να καλύπτει και τη κάμερα.

Ναι screen protector δεν έχει προεγκατεστημενο.

Edited by gpx
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το έχω δει. Επειδή αναφέρθηκε το εργοστασιακό λέω δεν θα είναι μούφα. Δυστυχώς σε edge οθόνες μόνο whitestone και προσφάτως t max με uv κόλλα.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το έχω δει. Επειδή αναφέρθηκε το εργοστασιακό λέω δεν θα είναι μούφα. Δυστυχώς σε edge οθόνες μόνο whitestone και προσφάτως t max με uv κόλλα.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Η βάζεις μεμβράνη προστασίας και ησυχάζεις οσον αφορά το αν θα βγαίνει.

Link to comment
Share on other sites

Το πενάκι ρε γμτ βοηθάει πολύ στις φωτογραφίες. Κάνει τη ζωή πολύ πιο εύκολη.

 

31653690358_5d857937bd_k.jpgΝαύπλιο by Achilles Gk, on Flickr

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Η συγκεκριμένη φωτογραφία έχει επεξεργαστεί από το note 9 ??

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Η συγκεκριμένη φωτογραφία έχει επεξεργαστεί από το note 9 ??
Από το note 8! Γενικά το πενάκι βοηθάει πάρα πολύ στα σημεία που θέλεις να προσθέσεις χρώμα, κάνεις πολύ λεπτότερη δουλειά από ότι με το δάκτυλο (Έκανα πρώτα τη φωτογραφία ασπρόμαυρη κ μετά πρόσθεσα χρώμα εκεί που ήθελα).

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by achillesgk
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό υποστηρίζει dolby atmos?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Το καναλι μου για την εικονικη πραγματικοτητα.

https://www.youtube.com/channel/UCXvvcs2bdd7u7bCy7vsfK-Q?view_as=subscriber

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό υποστηρίζει dolby atmos?
Ναι φίλε μου υποστιριζει κανονικά!

 

Mate the 10 pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...