Jump to content

Huawei Mate 20 Pro


CPR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα μας βγει η παναγια με τα τζαμακια-οθονης δεν θα προσαρμοζονται λογο κυρτοτητας:sick: Τι τραβαμε καθε φορα...:what:

 

χαχααχαχ, χαλαλι. Εγω την ομορφια που προσδιδει αυτή η κυρτοτητα δεν την αλλαζω με τιποτα ;)

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το προπαρήγγειλα σε μαύρο χρώμα με official case και tempered glass, μια ερώτηση αν γνωρίζει κανείς

 

1) Έχει Optical image stabilization και στις 3 κάμερες

 

2) Ήδη κάτοχος oneplus, έχει την συχνότητα ενημερώσεων της oneplus???

 

3) Απο σέρβις, είναι αξιόπιστοι στην Huawei Ελλάδας??

 

4) Εαν γνωρίζει κάποιος για το sar της συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το προπαρήγγειλα σε μαύρο χρώμα με official case και tempered glass, μια ερώτηση αν γνωρίζει κανείς

 

1) Έχει Optical image stabilization και στις 3 κάμερες

 

2) Ήδη κάτοχος oneplus, έχει την συχνότητα ενημερώσεων της oneplus???

 

3) Απο σέρβις, είναι αξιόπιστοι στην Huawei Ελλάδας??

 

4) Εαν γνωρίζει κάποιος για το sar της συσκευής.

 

Θα απαντήσω για το service γιατί έχω εμπειρία. Είναι πάρα πολύ καλό! Για το service στη Μιχαλακοπούλου αναφέρομαι.

Link to comment
Share on other sites

d21833508cd0ddc1dde05f035bbbe6d8.jpg435f1843ae668a405eea338606105160.jpg4ad12cd00d564f2500a5ac95611c6ed7.jpg1c985931f4ab48d66ceed09e04785ee1.jpg

Δεν ξέρω ποσο καλά φαίνεται στις φωτό αλλά βρήκα διαθέσιμο αυτό το κυπαρισι χρωμα.

Είδα όμως και το μπλε που ήταν δίπλα και κλείνω προς αυτό.

Στα τις συσκευής τώρα από το λίγο που την έπεξεργαστικα είναι όντως ότι πιο δυνατό υπάρχει εκεί εξω,με κάμερα που ίσως είναι και λίγο καλύτερη από το p20 pro και οθόνη επίσης πολύ καλή.

Με πρώτη ματια όταν το είδα νόμιζα ότι έπιανα το s 9 plus, έχουν ακριβώς το ίδιο κόψιμο.

Μακρόστενο και η οθόνη πιάνει σχεδόν όλο το σώμα.

Θα το πάρω και εγώ αλλά από αμαζον μεριά και μόλις φτάσει στα επίπεδα των 750 περίπου ευρώ.

 

 

 

Νίκος P20 pro

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Όπως έγραψα και στο αρχικό thread.

Πριν λίγο πέρασα απ το public Γλυφάδας και το είδα.

Πολύ ωραίο στο χέρι (νόμιζα βέβαια πως κρατάω s8/9+).

Η κάμερα του ήταν αισθητά καλύτερη απ του note 9, αν και δεν ξέρω κατά πόσο αυτό έχει να κάνει με το hardware. Μου έδινε την εντύπωση επεξεργασμένης φωτογραφίας που έχεις ανεβάσει την αντίθεση, οπότε με λίγη επεξεργασία θα μπορούσα να έχω πολύ κοντινά αποτελέσματα.

Το notch, αν και πραγματικά δεν το περίμενα, δεν με ενόχλησε καθόλου καθώς στην demo συσκευή ήταν απενεργοποιημένο και χάρη στην amoled οθοναρα του δεν φαινόταν καμία διαφορά, παρά μόνο υπό γωνία.

Ο ήχος του όμως ήταν τραγικός! Η type c θύρα ήταν κλειστή από το καλώδιο φόρτισης και σου έδινε την εντύπωση ότι ακούγεται μόνο από το ακουστικό. Παιδικό και τελείως ανόητο σχεδιαστικό λάθος κατά τη γνώμη.

Το άλλο αρνητικό είναι το emui, που έχει τις ελλείψεις του και δεν είναι και ότι πιο όμορφο, αλλά έχει να κάνει και με το γούστο του καθενός.

Προσωπικά δεν φεύγω απ το note αλλά μπράβο στην Huawei παρά τα μικρά λαθάκια.

haters still hate...
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το προπαρήγγειλα σε μαύρο χρώμα με official case και tempered glass, μια ερώτηση αν γνωρίζει κανείς

 

1) Έχει Optical image stabilization και στις 3 κάμερες

 

2) Ήδη κάτοχος oneplus, έχει την συχνότητα ενημερώσεων της oneplus???

 

3) Απο σέρβις, είναι αξιόπιστοι στην Huawei Ελλάδας??

 

4) Εαν γνωρίζει κάποιος για το sar της συσκευής.

 

 

Όσον αφορά το sar απο το site της Vodafone:

 

Head SAR

0.4 W/kg

Body SAR

0.96 W/kg

Link to comment
Share on other sites

Όπως έγραψα και στο αρχικό thread.

 

Πρεπει να το δουλεψω λιγο πριν το παρω.Εψησα το συναδελφο στην εργασια να το παρει πρωτος:p και θα μου το δωσει για ενα 3μερο να προσαρμοστω.Οσα Mate περασαν απο τα χερια μου δεν τα καταφερα με το λειτουργικο.Αντιθετα το samsung experience ειναι κολλημα και δεν εχει καμια σχεση με το παρελθον.Ομως οσα ειδα στην παρουσιαση του Mate ειναι κριμα να μην την τιμησω προσωπικα για την μεγαλη προσπαθεια που εχει κανει.:shifty:Η συσκευη ειναι παντου πολυ καλη σε ολα της και δεν μπορεις να αμφισβητησεις τιποτα...:D

Link to comment
Share on other sites

Θα μας βγει η παναγια με τα τζαμακια-οθονης δεν θα προσαρμοζονται λογο κυρτοτητας:sick: Τι τραβαμε καθε φορα...:what:

 

Για αυτό δεν παρήγγειλα τζαμάκι αλλά μεμβράνη προστασίας! ;)

 

https://www.amazon.co.uk/Newzerol-Anti-Bubble-Definition-Anti-Scratch-Anti-Fingerprint/dp/B07HCF8XB3

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μισο λεπτο μια ερωτηση να κανω.

 

Το mate 20x ειναι στην ουσια ενα μεγαλυτερο mate 20pro με μικροτερο notch,μεγαλυτερη μπαταρια και χωρις finger id στην οθονη και κοστιζει φθηνοτερα απο το mate 20pro?

 

Ειναι η ιδεα μου ή αυτο αξιζει πολυ περισσοτερο απο το mate 20 pro με το τεραστιο notch και την αρχικη τιμη που ειναι 150ευρω πανω?

Το σκέφτηκα και εγώ αυτό αλλά σκέψου ότι έχει τεράστια οθόνη δεν είναι εμπορικό δεν θα κάνει πωλήσεις σε υψηλή τιμή ενώ το 20 pro θα το πάρουν πολλοί. Το 20x έχει μεγαλύτερο κόστος παραγωγής αλλά μειωμένο κέρδος.

Link to comment
Share on other sites

Για αυτό δεν παρήγγειλα τζαμάκι αλλά μεμβράνη προστασίας! ;)

 

https://www.amazon.co.uk/Newzerol-Anti-Bubble-Definition-Anti-Scratch-Anti-Fingerprint/dp/B07HCF8XB3

Ωραια το τσιμπαω και γω thanks!

Link to comment
Share on other sites

Το περιεργαστικα και εγω εχθες σε twilight και ηταν υπέροχο το συγκεκριμένο χρωμα.

Αλλα γενικα δεν μου αφησε το WOW.

 

Σαν να κρατουσα μια ρεπλικα s9+ ξαναζεσταμενο φαγητό δηλαδή και μαζι με το notch και το αχαρο EMIU που δεν γουσταρω σαν skin.

 

Με το notch οταν δεν κρυβεται ειναι πραγματικά κακάσχημο μπροστα και οταν κρύβεται θυμίζει ρεπλίκα s9+ μπρος γκρεμος και πισω ρεμα.

 

Εως βγάλουν το notch εντελώς και αλλάξουν ριζικα το EMUI απέχω απο Huawei.

 

Ειδικα οταν θα βγει σε 10 ημερες το Honor Magic 2 το Mate 20 Pro θα θυμιζει καρικατουρα μπροστα του.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Οι προπαραγγελίες πότε θα αρχίσουν να εξυπηρετούνται?

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς άλλο ένα τηλέφωνο που θα ήθελα να πάρω αλλά λόγου edge (κυρτή οθόνη) και άρα μικρότερη ωφέλιμη οθόνη και άρα απορρίπτεται.

Παραμένω S7 και αναμένω...

Οι ελπίδες μου θα χαθούν με το s10.

Αν και αυτό δεν θα έχει ίσια οθόνη, επίπεδη, αναγκαστικά θα πρέπει να επιλέξω ανάμεσα σε Edge..

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οι προπαραγγελίες πότε θα αρχίσουν να εξυπηρετούνται?

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ελα ντε. Δεν εχουν ιδεα. Καποιοι λενε για 26, αλλοι για 01/11...

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το προπαρήγγειλα σε μαύρο χρώμα με official case και tempered glass, μια ερώτηση αν γνωρίζει κανείς

 

1) Έχει Optical image stabilization και στις 3 κάμερες

 

2) Ήδη κάτοχος oneplus, έχει την συχνότητα ενημερώσεων της oneplus???

 

3) Απο σέρβις, είναι αξιόπιστοι στην Huawei Ελλάδας??

 

4) Εαν γνωρίζει κάποιος για το sar της συσκευής.

 

1. Όχι καθος 2 από της 3 δεν χρειάζεται να έχουν stabilization (λόγο της λειτουργίας τους)

2. Συχνότητα όχι ποιότητα έχει ομος (δεν είχε τύχη ποτέ σκάρτο update στης συσκευές που είχα

3. Άψογο service (όχι το αρβατο για το άλλο το αποκλειστικό μηλαω)

4. Αυτό δεν το ξέρω κάποιος πρέπει να αγοράσει το κινιτο για να διαβάσει το βιβλιαράκι

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά το sar απο το site της Vodafone:

 

Head SAR

0.4 W/kg

Body SAR

0.96 W/kg

Αν ισχύουν οι τιμές αυτές,έχω να πω ότι έκανε μεγάλη πρόοδο η Huawei σε αυτόν τον τομέα..

Link to comment
Share on other sites

Δεν τα έχετε ακουστά;;εγώ τέτοιο φοράω..Μέχρι στιγμής κανένα θέμα..αν και.έσκασε δυο καλές με την οθόνη,ίσως και λογ τύχης...

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Δεν τα έχετε ακουστά;;εγώ τέτοιο φοράω..Μέχρι στιγμής κανένα θέμα..αν και.έσκασε δυο καλές με την οθόνη,ίσως και λογ τύχης...

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

το gorilla galss σε έχει σώσει το συγκεκριμένο στο μόνο που βοηθάει είναι στης γρατζουνιες και αυτο για λιγο μετα πρεπει να το βαλεις ξανα

 

παρτε το χαμπαρι tempered glass εδω και κάποιο καιρώ το ξεχνάμε καθώς flat screen δεν παιζει να δουμε συντομα και αν δούμε οχι στη παλια μορφη (flexible)

Link to comment
Share on other sites

το gorilla galss σε έχει σώσει το συγκεκριμένο στο μόνο που βοηθάει είναι στης γρατζουνιες και αυτο για λιγο μετα πρεπει να το βαλεις ξανα

 

παρτε το χαμπαρι tempered glass εδω και κάποιο καιρώ το ξεχνάμε καθώς flat screen δεν παιζει να δουμε συντομα και αν δούμε οχι στη παλια μορφη (flexible)

H whitestone έχει βγάλει για το p20 pro. Πιστεύω να βγάλει και για το mate 20.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Galaxy Note 9 vs Mate 20 pro Camera (Greek)

Πολύ κοντα οι 2 καμερες, με διαφορετικη προσεγγιση στο ποσοστο παρέμβασης σε θεματα post-processing. Εκει που υπερτερει το mate 20 pro, είναι το night mode.

 

The Cameras on the Huawei Mate 20 Pro Are Incredible!

 

Επιτελους, σοβαρη selfie…

Η αφετηρια (mate 20 pro pre-release software, το τελικο προϊον εχει ηδη λαβει άλλες 2 αναβαθμίσεις) μαρτυρα την ανωτεροτητα του mate 20 pro στο κομματι φωτογραφια.

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Το περιεργαστικα και εγω εχθες σε twilight και ηταν υπέροχο το συγκεκριμένο χρωμα.

Αλλα γενικα δεν μου αφησε το WOW.

 

Σαν να κρατουσα μια ρεπλικα s9+ ξαναζεσταμενο φαγητό δηλαδή και μαζι με το notch και το αχαρο EMIU που δεν γουσταρω σαν skin.

 

Με το notch οταν δεν κρυβεται ειναι πραγματικά κακάσχημο μπροστα και οταν κρύβεται θυμίζει ρεπλίκα s9+ μπρος γκρεμος και πισω ρεμα.

 

Εως βγάλουν το notch εντελώς και αλλάξουν ριζικα το EMUI απέχω απο Huawei.

 

Ειδικα οταν θα βγει σε 10 ημερες το Honor Magic 2 το Mate 20 Pro θα θυμιζει καρικατουρα μπροστα του.

Έρχονται mi mix 3 honor magic 2 το mate 20 pro βλέπω να το τρώει η μαρμαγκα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...