Jump to content

Google Pixel 3 XL


panoramix77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα Pixel αποτελούν την επίδειξη (με την καλή έννοια) της Google στο πως μπορεί το software να απογειώσει μια συσκευή χωρίς απαραίτητα το καλύτερο hardware (βλέπε ram, αριθμό φακών κύριας κάμερας κτλ.) Εν ολίγοις η συσκευή στη πράξη "πατάει" όλες τις ναυαρχίδες της αγοράς.

 

Το μόνο πρόβλημα για εμάς εδώ είναι η παντελής έλλειψη υποστήριξης στη χώρα μας σε περίπτωση που σου παρουσιαστεί κάποιο πρόβλημα σε συνδυασμό βέβαια με τις πολύ υψηλές τιμές. Προσωπικά αξιολογώ πολύ ψηλά το ποσοστό του ρίσκου για μία τέτοια περίπτωση όταν δίνεις 1000+ ευρώ.

Εγώ μένω Γερμανία οπότε το θέμα της εγγύησης δεν είναι πρόβλημα.

Από βιντεάκια που έχω δει μόνο στην κάμερα έχει μεγάλο προβάδισμα. Στην ποιότητα της φωτογραφίας συγκεκριμένα, όχι σε επιλογές όπως telephoto,wide cam. Όπως είπα και παραπάνω η ραμ σε όλα τα βίντεο είναι η αχίλλειος πτέρνα του κινητού.

Βέβαια σχεδιαστικά δίπλα σε note 9 η mate 20 είναι κακάσχημο για εμένα..

Πάντως "κολλωνω" η αλήθεια είναι να δώσω τόσα λεφτά για το πίξελ, για όχι τόσα πολλά πλεονεκτήματα, όταν σε αυτές τις τιμές παίρνεις κυριολεκτικα τα πάντα από τις ανταγωνιστικές προτάσεις.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μέσω viabox δλδ που το στέλνει;; Google store;;
Εσύ αναλαμβάνεις να το στείλεις Google store, μόνος σου χωρίς το viabox.

 

Sent from my HTC U12+ using Tapatalk

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Εσύ αναλαμβάνεις να το στείλεις Google store, μόνος σου χωρίς το viabox.

 

Sent from my HTC U12+ using Tapatalk

 

Και μετά στο ξανά στέλνει πίσω χωρίς θέμα τελωνείου η κάτι άλλο;;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εγώ μένω Γερμανία οπότε το θέμα της εγγύησης δεν είναι πρόβλημα.

Από βιντεάκια που έχω δει μόνο στην κάμερα έχει μεγάλο προβάδισμα. Στην ποιότητα της φωτογραφίας συγκεκριμένα, όχι σε επιλογές όπως telephoto,wide cam. Όπως είπα και παραπάνω η ραμ σε όλα τα βίντεο είναι η αχίλλειος πτέρνα του κινητού.

Βέβαια σχεδιαστικά δίπλα σε note 9 η mate 20 είναι κακάσχημο για εμένα..

Πάντως "κολλωνω" η αλήθεια είναι να δώσω τόσα λεφτά για το πίξελ, για όχι τόσα πολλά πλεονεκτήματα, όταν σε αυτές τις τιμές παίρνεις κυριολεκτικα τα πάντα από τις ανταγωνιστικές προτάσεις.

 

Προσωπικά δε διαφωνώ καθόλου μαζί σου, έχει να κάνει καθαρά με τα γούστα του καθενός από εκεί και πέρα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μένω Γερμανία οπότε το θέμα της εγγύησης δεν είναι πρόβλημα.

Από βιντεάκια που έχω δει μόνο στην κάμερα έχει μεγάλο προβάδισμα. Στην ποιότητα της φωτογραφίας συγκεκριμένα, όχι σε επιλογές όπως telephoto,wide cam. Όπως είπα και παραπάνω η ραμ σε όλα τα βίντεο είναι η αχίλλειος πτέρνα του κινητού.

Βέβαια σχεδιαστικά δίπλα σε note 9 η mate 20 είναι κακάσχημο για εμένα..

Πάντως "κολλωνω" η αλήθεια είναι να δώσω τόσα λεφτά για το πίξελ, για όχι τόσα πολλά πλεονεκτήματα, όταν σε αυτές τις τιμές παίρνεις κυριολεκτικα τα πάντα από τις ανταγωνιστικές προτάσεις.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

Έχει πολλά καλά το Pixel. Όπως και τα άλλα κινητά βέβαια. ΑΛΛΆ εφόσον έχεις άμεσο service ενημερώσεις για 3 χρόνια, stock mama android συν καλή μεταπώληση μην το σκέφτεσαι καθόλου. Τσίμπα το!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά μεταπώληση έχουν. Αντε βρες pixel 2 xl κάτω από 500!!!!
Έχει πολλά στο γειτονικό forum...

 

Στάλθηκε από το Pixel 2 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μια χαρά μεταπώληση έχουν. Αντε βρες pixel 2 xl κάτω από 500!!!!

 

Και αυτό το λες για να στηρίξεις το ότι έχουν καλή μεταπώληση;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Και τα μεταφορικά φίλε μου πόσο κοστίζουν?

Και πόσες μέρες κάνει να έρθει?

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

 

Ανάλογα τι θα επιλέξεις, εγώ συνήθως μέσω viabox διαλέγω την aramex και κάνει περίπου 20$ για Ελλάδα και περί τις 15 ημέρες. Κάνα 2 φορές είχα επιλέξει UPS, πιο ακριβή και όχι ιδιαίτερα γρηγορότερη.

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ανάλογα τι θα επιλέξεις, εγώ συνήθως μέσω viabox διαλέγω την aramex και κάνει περίπου 20$ για Ελλάδα και περί τις 15 ημέρες. Κάνα 2 φορές είχα επιλέξει UPS, πιο ακριβή και όχι ιδιαίτερα γρηγορότερη.

 

Και με το τελωνείο;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Και με το τελωνείο;
Εγώ βάζω πάντα αξία μέχρι 50$, όποτε δε σταματάει ποτέ. Βέβαια, αν γίνει το οτιδήποτε τότε η αποζημίωση είναι μέχρι 50$ αλλά δε μπορούμε να τα έχουμε όλα.

 

Sent from my HTC U12+ using Tapatalk

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Εγώ βάζω πάντα αξία μέχρι 50$, όποτε δε σταματάει ποτέ. Βέβαια, αν γίνει το οτιδήποτε τότε η αποζημίωση είναι μέχρι 50$ αλλά δε μπορούμε να τα έχουμε όλα.

 

Sent from my HTC U12+ using Tapatalk

 

Ποτέ έκανες τελευταία φορά αγορά με αυτόν τον τρόπο; Γιατί από το καλοκαίρι όλα τα δέματα πάνω από 22€ περνάνε τελωνείο εκτός αν γίνεται τριγωνική αποστολή με ενδιάμεσο σταθμό ευρωπαϊκή αποθήκη.

-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

Οκ παίδες. Έχω την εντύπωση ότι εφόσον ειναι ακριβο τηλ. θα έχει και καλή μεταπώληση. Και αυτί που βρίσκεται τώρα κάτω από 500 είναι περσινό μοντέλο.!!!
Link to comment
Share on other sites

Ποτέ έκανες τελευταία φορά αγορά με αυτόν τον τρόπο; Γιατί από το καλοκαίρι όλα τα δέματα πάνω από 22€ περνάνε τελωνείο εκτός αν γίνεται τριγωνική αποστολή με ενδιάμεσο σταθμό ευρωπαϊκή αποθήκη.
Από Αμερική είχα κάνει τον Ιούλιο τελευταία φορά, με Aramex 40 δολλάρια αξία και πέρασε αέρα.

 

Sent from my HTC U12+ using Tapatalk

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Εχει αναφερθει απειρες φορες οτι σε περιπτωση βλαβης του κινητου,υπευθυνος ειναι φυσικα ο πωλητης απο τον οποιο εγινε η αγορα και αρα το κινητο το στελνετε σε αυτον για να κανονισει το rma.

 

Μια πολυ καλη περιπτωση λοιπον για το Pixel στο κομματι του service ειναι αγορα απο Ευρωπαικο amazon.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οκ παίδες. Έχω την εντύπωση ότι εφόσον ειναι ακριβο τηλ. θα έχει και καλή μεταπώληση. Και αυτί που βρίσκεται τώρα κάτω από 500 είναι περσινό μοντέλο.!!!

 

Καινουργιο ξεκιναει απο τα 567ευρω https://www.skroutz.gr/c/40/kinhta-thlefwna/m/9895/Google.html?keyphrase=pixel+2+xl&order_by=pricevat

Ομως αν δεις εξελιξη τιμης τον Γεναρη ηρθε στο 1000ρικο.

 

Καλη μεταπωληση δεν εχει γιατι γενικα ειναι δυσκολο κινητο να το πουλησεις σε καποιον 3ο,ακριβως αν το κινητο εχει αγοραστει απο σκρουτζομαγαζο μιας και δεν εχουμε αντιπροσωπεια εδω.

Επισης καλη μεταπωληση δεν εχει λογω των θεματων που εβγαλε η οθονη του περυσι και εγινε παταγος.

Και ασε που πλεον στα χρηματα αυτα βρισκεις Oneplus6t και εν μερη με λιγα παραπανω S9+,δεν αξιζει να ασχοληθει καποιος μαζι του σε τετοια τιμη.

 

Δειτε απο τα κινητα που βλεπετε στις αγγελιες ποσα απο αυτα εχουν πουληθει ηδη.

Link to comment
Share on other sites

Με 4gb ram δεν αξίζει τα λεφτά του. Είναι η ίδια αψυχολογητη κίνηση που είχε κάνει και με το Nexus 5X με την εξαιρετική κάμερα, αλλά με τα 2gb ram που είχε πρόβλημα διαχείρισης εφαρμογών από την αρχή και μέσα σε ένα χρόνο δεν τραβούσε. Εκείνο τουλάχιστον ήταν πολύ πιο φθηνό. Τσιγγουνιες τους Google.

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πρώην κάτοχος original Pixel XL, πήρα το 3 XL με preorder από το Google Store ( μένω Αμερική ).

Υπέροχο σε όλα του. Feeling, κάμερα, οθόνη αλλά και μπαταρία σε τελείως άλλα επίπεδα με το παλιό XL.

Ειδικά για την μπαταρία, το φορτίζω πλέον κάθε 2η μέρα. Πχ τώρα είναι σε 33 ώρες λειτουργία, 4 ώρες screen και είναι στο 29%.

Άνετα 7-7.5 SOT με συνεχή χρήση.

 

Μοναδικό 'θέμα' μέχρι στιγμής το memory management το οποίο σύμφωνα με τη google θα λυθεί με patch.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Στα ίδια επίπεδα βρίσκεται και η μπαταρία του 2 XL. Εκεί που υπερτερεί το 3άρι είναι σίγουρα στην καλύτερη ποιότητα οθόνης.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

To 2XL δεν το έχω πιάσει στα χέρια μου.

Πέρυσι έφτασα στο παρά μισό να το πάρω δίνοντας το 1XL πίσω στο store για $410 αλλά με σταμάτησαν τα reviews για την οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως επειδή πέρασα σχεδόν απ'ολες τις ναυαρχίδες το pixel 2 ξεφτυλίζει οτιδήποτε σε smoothness και ας έχει 4gb ram.
Ακριβώς όπως τα λες φίλε μου .Το κινητό πετάει και φυσικά δεν παίρνεις από τις 1ες παρτίδες .Για τα άλλα περί ορέξεως κολοκυθόπιτα .

Οι περισσότεροι βάζουν custom στα άλλα τηλέφωνα και τα πειράζουν όλη την ώρα .

Το Pixel απλά τα σπάει και ειδικά με την κάμερα την καινούργια για το βράδυ είναι κορυφή.

Έχω πάρει στα χέρια μου απ όλα + το ότι δοκιμάζω και της γυναίκας μου τα κινητά .

Το κινητό είναι απροβλημάτιστο by far.

Θα μου φέρουν τον Ιανουάριο το 3αρι XLκαι θα πουλήσω το 2XL 128gb που έχω

Link to comment
Share on other sites

και ειδικά με την κάμερα την καινούργια για το βράδυ είναι κορυφή.

 

Είναι καινούργια η κάμερα; Γιατί σε διάφορα βίντεο λένε πως είναι η ίδια με το 2/2xl

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Είναι καινούργια η κάμερα; Γιατί σε διάφορα βίντεο λένε πως είναι η ίδια με το 2/2xl

 

Για την καινούργια έκδοση της εφαρμογής της κάμερας μιλάει ο φίλος.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Pixel 3 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...