Jump to content

Google Pixel 3 XL


panoramix77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kαλημερες!

Χτες μου ηρθε η συσκευη... την αγορασα απο γερμανικο amazon, οπότε ΑΝ πάθει κατι το στελνω εκει και ολα καλα.

 

Πρωτες εντυπωσεις πολυ θετικες, καμια σχεση το μεγεθος με το Νοτε 9, ειναι snappy, το σεταρα και απο σημερα το δουλευω κανονικα!

Θα επανελθω με περισσοτερες λεπτομερειες σε λιγες μερες!

 

Καλοριζικο! Πες μας εντυπωσεις και απο την μπαταρια αν μπορεις.

 

Επισης απο που το πηρες? Γιατι εδω βλεπω διαφορα τιμης.

https://www.amazon.de/Google-Pixel-Black-Smartphone-Schwarz/dp/B07J5NZY5T/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1544596352&sr=8-1&keywords=pixel+3

https://www.amazon.de/Google-99928198-Pixel-Zoll-Smartphone-Klar-wei%C3%9F/dp/B07JBJSHLX/ref=pd_sbs_107_1?_encoding=UTF8&pd_rd_i=B07JBJSHLX&pd_rd_r=c3944497-fdd7-11e8-8c9e-259617549045&pd_rd_w=wbrgT&pd_rd_wg=LbtgJ&pf_rd_p=51bcaa00-4765-4e8f-a690-5db3c9ed1b31&pf_rd_r=958J5S0GFNMGRV21QFJ3&psc=1&refRID=958J5S0GFNMGRV21QFJ3

Link to comment
Share on other sites

Απο αυτον το πηρα:

https://www.amazon.de/gp/product/B07JBJSHLX/ref=oh_aui_detailpage_o00_s01?ie=UTF8&psc=1

 

Μπαταρια θα χρειαστει να περασουν 3-4 μερες για να εχω πιο σαφη αποψη!

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Το λογισμικό της Google στην κάμερα αυτή τη στιγμή δεν πιάνεται. Αν δείτε οποιαδήποτε φωτογραφία λίγο πριν πειραχτει από το λογισμικό είναι για γέλια σε σχέση με το τελικό αποτέλεσμα (δηλαδή αν τραβήξεις φωτογραφία και πας κατευθείαν στο gallery). Μετά μεταμορφώνεται. Αν είχε το κινητό περισσότερους φακούς θα ήταν 2-3 χρόνια μπροστά από τους άλλους.

 

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Πιστεύετε ότι αξίζει να δώσει κάποιος σήμερα 900 με 1000 ευρώ για να πάρει το Pixel 3 / 3XL δεδομένου ότι από χαρακτηριστικά δεν έχει να προσφέρει κάτι το τόσο διαφορετικό σε σχέση με το Pixel 2 XL, δεδομένου ότι μιλάμε για μία συσκευή χωρίς υποστήριξη service και εγγύηση στη χώρα μας (με εξαίρεση τις αγορές από το Amazon);

 

Η καλύτερη οθόνη, η καλύτερη μπροστινή κάμερα και η ασύρματη φόρτιση είναι αρκετά να δικαιολογήσουν τη διαφορά από ένα Pixel 2 XL; Έχω δει δίπλα δίπλα το 3 XL με το 2 XL και διαφορά στη χρήση - ταχύτητα δεν είδα καθώς επίσης ούτε στην οθόνη, την πίσω κάμερα αλλά και την ποιότητα κατασκευής. Επίσης, όσο έβλεπα το 3 XL δε μπορούσα να πάρω τα μάτια μου (με την κακή έννοια) από το τεραστίων αναλογιών notch.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύετε ότι αξίζει να δώσει κάποιος σήμερα 900 με 1000 ευρώ για να πάρει το Pixel 3 / 3XL δεδομένου ότι από χαρακτηριστικά δεν έχει να προσφέρει κάτι το τόσο διαφορετικό σε σχέση με το Pixel 2 XL, δεδομένου ότι μιλάμε για μία συσκευή χωρίς υποστήριξη service και εγγύηση στη χώρα μας (με εξαίρεση τις αγορές από το Amazon);

 

Η καλύτερη οθόνη, η καλύτερη μπροστινή κάμερα και η ασύρματη φόρτιση είναι αρκετά να δικαιολογήσουν τη διαφορά από ένα Pixel 2 XL; Έχω δει δίπλα δίπλα το 3 XL με το 2 XL και διαφορά στη χρήση - ταχύτητα δεν είδα καθώς επίσης ούτε στην οθόνη, την πίσω κάμερα αλλά και την ποιότητα κατασκευής. Επίσης, όσο έβλεπα το 3 XL δε μπορούσα να πάρω τα μάτια μου (με την κακή έννοια) από το τεραστίων αναλογιών notch.

 

Αν εχεις pixel 2 xl, δεν πας σε pixel 3 xl γιατι δεν υπαρχει κανενας ουσιαστικος λογος.

Υπαρχουν 2-3 λογοι που αναφερεις βεβαια + οτι τα ηχεια ειναι κατα πολυ βελτιωμενα.

Απο κει και περα δεν ειναι η μονη περιπτωση που δεν αξιζει να πας απο το προηγουμενο μοντελο στο επομενο.

 

Το μεγαλο pixel ειναι εμφανισιακα, κατα τη γνωμη μου, κακασχημο αφου οχι μονο εχει νοτς που θυμιζει τα tabs στον chrome, αλλα εχει και μεγαλουτσικο bezel απο κατω.

Νομιζω οτι το μικρο 3 σε σχεση με το μικρο 2 αξιζει περισσοτερο αφου εχεις και βελτιωση στα bezels.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύετε ότι αξίζει να δώσει κάποιος σήμερα 900 με 1000 ευρώ για να πάρει το Pixel 3 / 3XL δεδομένου ότι από χαρακτηριστικά δεν έχει να προσφέρει κάτι το τόσο διαφορετικό σε σχέση με το Pixel 2 XL, δεδομένου ότι μιλάμε για μία συσκευή χωρίς υποστήριξη service και εγγύηση στη χώρα μας (με εξαίρεση τις αγορές από το Amazon);

 

Η καλύτερη οθόνη, η καλύτερη μπροστινή κάμερα και η ασύρματη φόρτιση είναι αρκετά να δικαιολογήσουν τη διαφορά από ένα Pixel 2 XL; Έχω δει δίπλα δίπλα το 3 XL με το 2 XL και διαφορά στη χρήση - ταχύτητα δεν είδα καθώς επίσης ούτε στην οθόνη, την πίσω κάμερα αλλά και την ποιότητα κατασκευής. Επίσης, όσο έβλεπα το 3 XL δε μπορούσα να πάρω τα μάτια μου (με την κακή έννοια) από το τεραστίων αναλογιών notch.

 

Το εθεσες πολυ σωστα κι ολοκληρωμενα Γιαννη. Οχι, επουδενι δεν αξιζει τα +500 ευρω για να φυγεις απο XL2 σε XL3 (μεταπωληση παλιου - αγορα νεου)...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θα έχει ενδιαφέρον και η άποψη των κατόχων μιας και σχετικά με το μικρό ποσοστό αγοράς, κάποιοι έχουν κάνει αυτή τη μετάβαση από το ένα στο άλλο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

To pixel 2 XL παίρνει την εφαρμογή του 3;

Αν ναι, χει ίδια απόδοση, ειδικά στα νυχτερινά;

 

Sent from my LG-H930 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστεύω ότι δε αξίζει και η μετάβαση από pixel XL σε pixel 3 ή 3 XL .

Είναι καλύτερο να πας στο 2 xl γιατί η κάμερες τους δε έχουν τεράστια διαφορά για να δικαιολογήσει την μεγάλη διαφορά στο κόστος αγοράς

 

Κάτοχος pixel XL

 

Sent from my Pixel XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
To pixel 2 XL παίρνει την εφαρμογή του 3;

Αν ναι, χει ίδια απόδοση, ειδικά στα νυχτερινά;

 

Ναι... ίδια πίσω κάμερα, ίδια εφαρμογή, ίδια αποτελέσματα.

 

Στη μπροστινή αλλάζουν τα πράγματα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Oσο για την υποστηριξη εστειλα e-mail σε ενα καταστημα του skroutz (δεν λεω ποιο για να μην θεωρηθει διαφημιση) και μου ειπαν οτι σε περιπτωση βλαβης του το πας και το στελνουν στην Google Γερμανιας με την οποια εχουν συνεργασια. Βεβαια υποθετω οτι πληρωνεις μεταφορικα.

 

Αυτο καπως με εκανε να ξανασκεφτω την αγορα του Pixel 3 οταν πεσει και αλλο η τιμη του, απο το να το παρω απο amazon π.χ.

 

Απο την αλλη του χρονου θα βγει pixel (και αλλα κινητα σε μερικους μηνες) που θα εχουν τους καινουργιους επεξεργαστες με λιγοτερα nm συν το 5G λογικα, οποτε θα εχουν σημαντικες διαφορες. Αξιζει να δωσεις φετος τοσα χρηματα? Δεν ξερω...

Edited by ardi21
Link to comment
Share on other sites

Μεχρι στιγμης το κινητο ειναι snappy, δε μου εχει κανει ουτε 1 reload.

Μοναδικο αρνητικο η μετρια φωτεινοτητα, αφου σημερα που ειχε ηλιο για να βλεπω ανετα εξω την ειχα στο 80% περιπου, οταν με Note 9 ειμαι στο 60%.

Η μπαταρια, φτου μην τη ματιασω, ειναι καλουλα. Καλυτερη απο ΧΖ3, αλλα σαφως χειροτερη απο Note 9.

Σιγουρα τις επομενες μερες θα εχω πιο ολοκληρωμενη εικονα για την αυτονομια.

Επισης, τι ηχειαρες ειναι αυτες;;; Τη βλεπεις μικρη συσκευη αλλα εχει εξαιρετικα ηχεια. Εφαμιλλα του Note 9.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι στιγμης το κινητο ειναι snappy, δε μου εχει κανει ουτε 1 reload.

Μοναδικο αρνητικο η μετρια φωτεινοτητα, αφου σημερα που ειχε ηλιο για να βλεπω ανετα εξω την ειχα στο 80% περιπου, οταν με Note 9 ειμαι στο 60%.

Η μπαταρια, φτου μην τη ματιασω, ειναι καλουλα. Καλυτερη απο ΧΖ3, αλλα σαφως χειροτερη απο Note 9.

Σιγουρα τις επομενες μερες θα εχω πιο ολοκληρωμενη εικονα για την αυτονομια.

Επισης, τι ηχειαρες ειναι αυτες;;; Τη βλεπεις μικρη συσκευη αλλα εχει εξαιρετικα ηχεια. Εφαμιλλα του Note 9.

 

Είσαι πολύ φρέσκος με την μπαταρία. Άσε 5 - 6 φορτίσεις, βάλε και dark theme και θα είσαι sot 6ωρες plus :)

Link to comment
Share on other sites

Είσαι πολύ φρέσκος με την μπαταρία. Άσε 5 - 6 φορτίσεις, βάλε και dark theme και θα είσαι sot 6ωρες plus :)

 

Εβαλα dark theme απο το πρωτο λεπτο!

6 ωρες με τιποτα γιατι εκει που κινουμαι δεν εχει καλο σημα!

Βρηκα κατι πολυ ωραια στα στατιστικα: σου λεει ποσα λεπτα, ποσες ειδοποιησεις εχεις σε καθε app που χρησιμοποιεις, καθως και ποσες φορες εχεις ξεκλειδωσει τη συσκευη!

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα dark theme απο το πρωτο λεπτο!

6 ωρες με τιποτα γιατι εκει που κινουμαι δεν εχει καλο σημα!

Βρηκα κατι πολυ ωραια στα στατιστικα: σου λεει ποσα λεπτα, ποσες ειδοποιησεις εχεις σε καθε app που χρησιμοποιεις, καθως και ποσες φορες εχεις ξεκλειδωσει τη συσκευη!

 

Ναι το digital wellbeing. Βέβαια δεν συμβαδίζει με το κινητό στην μπαταρία του αλλά οκ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτό εννοώ ff3d3ce95c1f2322a5bc35d32583b99d.jpg506ef5b40ba8e9c20fe901d95ddf1002.jpg

 

Στάλθηκε από το Pixel 2 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κι ομως δε λεω το wellbeing!

Settings -> Apps & Notifications -> Time spent in apps!

Εκει μεσα εχει drop down menu!

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

799 το είχε το άμαζον Γερμανίας

 

Στάλθηκε από το Pixel 2 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες ειμαι εξαιρετικα ευχαριατημενος απο την αυτονομια του μικρου 3 αφου σε αναμονη 1d 12h ειχα sot 3h 30min που για τα δικα μου δεδομενα ειναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ.

Απορω στα διάφορα reviews που δε λενε και τα καλυτερα για την αυτονομια.

Απο κει και περα, ειναι ταχυτατο, fluid και το multitasking του ειναι πολυ καλο και δεν προβληματιζει. Για την καμερα δε θα πω πολλα, ειναι μαζι με του mate 20 pro ο,τι καλυτερο κυκλοφορει.

Πολυ βολικο το μεγεθος, τα ηχεια φανταστικα, το σημα σε κορυφαιο επιπεδο και η οθονη πολυ ωραια.

Το μονο αρνητικο ειναι η φωτεινοτητα η οποια κυμαινεται σε μετρια επιπεδα.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Δε το λες και ότι καλύτερο εγώ έχω sot 5 ώρες με το original pixel xl

 

Sent from my Pixel XL using Tapatalk

Εσύ έχεις 500 mAh παραπάνω.

 

Sent from my HTC U12+ using Tapatalk

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Δε το λες και ότι καλύτερο εγώ έχω sot 5 ώρες με το original pixel xl

 

Sent from my Pixel XL using Tapatalk

 

Kαταρχας φιλε μου κάνεις διαφορετική χρηση απο μενα οποτε δεν τιθεται συγκριση.

Εγω κανω τη συγκριση μεταξυ των συσκευων που εχουν περασει απο τα χερια μου.

Π.χ. με το pixel 2 περσι ουτε καν εφτανα τετοια νουμερα!

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Kαταρχας φιλε μου κάνεις διαφορετική χρηση απο μενα οποτε δεν τιθεται συγκριση.

Εγω κανω τη συγκριση μεταξυ των συσκευων που εχουν περασει απο τα χερια μου.

Π.χ. με το pixel 2 περσι ουτε καν εφτανα τετοια νουμερα!

Επειδή βρήκα το pixel 3 600 euro από γερμανικό αμαζον. ,Για πες δύο λόγια για το κινητό και κυρίως για την οθόνη του επειδή διάβασα πολλά προβλήματα ότι έχει

 

Sent from my Pixel XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Το μικρό πάντως έχει πέσει στα 599€ στο amazon.de

 

https://www.amazon.de/gp/product/B07J5NZY5T/

https://www.amazon.de/gp/product/B07JBJSHLX/

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Pixel 3 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...