Jump to content

Google Pixel 3 XL


panoramix77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή βρήκα το pixel 3 600 euro από γερμανικό αμαζον. ,Για πες δύο λόγια για το κινητό και κυρίως για την οθόνη του επειδή διάβασα πολλά προβλήματα ότι έχει

 

Sent from my Pixel XL using Tapatalk

 

Η οθονη του ειναι εξαιρετικη σε ολα, ΕΚΤΟΣ απο τη φωτεινοτητα. Δεν ειναι κακη, απλα δεν ειναι σαν των κορυφαιων.

Στα υπολοιπα εχω αναφερθει: ταχυτατο, smooth, snappy, ηχειαρες, εξαιρετικο σημα, καλη ποιοτητα κλησης, καμεραρα.

Η μπαταρια ειναι ανελπιστα καλη! Καλυτερη απο ΧΖ3, ισαξια με S9+, χειροτερη απο Νote 9.

 

edit: τοποθετησα χτες και το τζαμακι της Dome!

Edited by megatr0n

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Η οθονη του ειναι εξαιρετικη σε ολα, ΕΚΤΟΣ απο τη φωτεινοτητα. Δεν ειναι κακη, απλα δεν ειναι σαν των κορυφαιων.

 

H οθόνη στο μικρό είναι από την LG ενώ στο μεγάλο της Samsung. :what:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

H οθόνη στο μικρό είναι από την LG ενώ στο μεγάλο της Samsung. :what:

Δεν ειναι κακο να ειναι απο LG... Και στο SONY XZ3 που ειχα η οθονη ηταν LG αλλα πραγματικα ηταν ΚΟΡΥΦΑΙΑ σε ολα!

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Το μικρό πάντως έχει πέσει στα 599€ στο amazon.de

 

https://www.amazon.de/gp/product/B07J5NZY5T/

https://www.amazon.de/gp/product/B07JBJSHLX/

Όπως έπρεπε να ήταν απο day one που βλέπουμε με καθυστέρηση 3 μηνών έστω και σε flash deal του amazon και σήμερα να ήταν στα 500.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

για πείτε παιδιά γιατί θέλω να το πάρω το κινητό. Θα έρθει ελλάδα ποτέ; Και αν οχι τι γίνεται με την εγγύηση;

Από που να το πάρω καλύτερα για να μην έχω πρόβλημα; Από άμαζον πχ;

 

Με την μπαταρία τί γίνεται παιδιά; Πόσο κρατάει;

Και αυτό που λένε ότι φορτίζει αργά ισχύει; Σε πόση ώρα φορτίζει;

Lg Optimus 2x --> Lg Optimus 4x --> Motorola Nexus 6 --> Pixel 3 XL
Link to comment
Share on other sites

Αν σκεφτεσαι την εγγυηση τοτε αγοραζεις ΜΟΝΟ απο Amazon.

 

Ελλαδα εχει ερθει ηδη https://www.skroutz.gr/c/40/kinhta-thlefwna/f/875211/6-3-kai-ano.html?keyphrase=pixel+3+xl

Link to comment
Share on other sites

Τι φάση; Δεν θα ρθει και ποτέ;

 

Με το άμαζον τι γίνεται αν χαλάσει; Έχει χρειαστεί κανενας την εγγυηση του amazon?

Lg Optimus 2x --> Lg Optimus 4x --> Motorola Nexus 6 --> Pixel 3 XL
Link to comment
Share on other sites

Τι φάση; Δεν θα ρθει και ποτέ;

 

Με το άμαζον τι γίνεται αν χαλάσει; Έχει χρειαστεί κανενας την εγγυηση του amazon?

 

Φιλε χαραμιζεσαι εδω. Για Ανακριτης θα ησουν αριστος.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Φιλε χαραμιζεσαι εδω. Για Ανακριτης θα ησουν αριστος.
Χαχα καλός .... Νομίζω πολυ αγχομενος είναι. Που να το είχε ήδη αγοράσει !!

 

Sent from my Pixel XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

 

Δεν κατάλαβες... Ελλάδα εννοεί ο φίλος επίσημα με εγγύηση. Αυτό δεν πρόκειται.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τι φάση; Δεν θα ρθει και ποτέ;

 

 

 

Με το άμαζον τι γίνεται αν χαλάσει; Έχει χρειαστεί κανενας την εγγυηση του amazon?

Όπως έχω γράψει και στο θέμα του 2 XL. Επικοινωνείς με Google απευθείας αναφέροντας το πιθανό θέμα και ανοίγουν αυτοί ticket και σε καθοδηγούν που θα το στείλεις. Γενικότερα είτε από Amazon είτε από κάποιον άλλο retailer εσύ επικοινωνείς κατευθείαν με Google.

Αυτά μου τα είπε μέσω email το support της Google πριν 2 μέρες στην σχετικη ερώτηση μου. Καθώς ενημέρωσα ότι μένω Ελλάδα που δεν υπάρχει store και service center.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Κι ομως δε λεω το wellbeing!

Settings -> Apps & Notifications -> Time spent in apps!

Εκει μεσα εχει drop down menu!

 

Απ οτι βλεοω ειναι το ιδιο πραγμα. Απο το μενου του wellbeing (dashboard) σε οδηγει σε αυτο που λες, ειναι τα ιδια στατιστικα

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με την e sim τώρα που την έφερε επιτέλους και η Cosmote τι παίζει; Μπορώ πχ να έχω e sim μόνο για ίντερνετ και κλησεις να κάνω από την άλλη sim?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με την e sim τώρα που την έφερε επιτέλους και η Cosmote τι παίζει; Μπορώ πχ να έχω e sim μόνο για ίντερνετ και κλησεις να κάνω από την άλλη sim?

 

Από όσο γνωρίζω το software δεν προβλέπει dual sim. Αλλά και το hw δεν υπάρχει. Θέλει 2 radios αν δεν κάνω λάθος. Μόνο με project fi στην e-sim μπορείς

Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Από όσο γνωρίζω το software δεν προβλέπει dual sim. Αλλά και το hw δεν υπάρχει. Θέλει 2 radios αν δεν κάνω λάθος. Μόνο με project fi στην e-sim μπορείς
Θέλει driver αλλά για radio...

 

Στάλθηκε από το Pixel 2 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής υπάρχει μια σύγχυση για το τι ισχύει και το τι θα μπορούσε να ισχύσει στο μέλλον αν ήθελε η Google. Αυτό που διαφαίνεται μέχρι τώρα είναι ότι μπορείς να έχεις μια νάνο σιμ και μια esim στο κινητό αλλά δεν λειτουργούν ταυτόχρονα ως dual κινητό. Το θέμα που δεν έχει ξεκαθαρίσει είναι αν υπάρχει η δυνατότητα μέσω κάποιου update να μπορέσει στο μέλλον εφόσον το επιτρέψει η Google να λειτουργήσει ως Dual συσκευή.
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να αποφασίσει να το κάνει ακόμα και αν μπορεί να γίνει. Ακούγεται παράλογο να μπορεί να γίνει σαν hw και να μην το κάνουν ως sw αλλά να το αποφασίσουν αργότερα.

 

PS. Όσοι είχαν το 2XL και πήγαν στο 3XL πως τα πήγε από μπαταρία. Σε όλα τα reviews βγαίνει χειρότερο από ότι διάβαζα. Δεν με ενδιαφέρουν χρόνοι σε SOT σαν τιμή μόνη της καθώς είναι κάτι υποκειμενικό. Αλλά αν πριν είχατε πχ. 4 ώρες σαν μέσο όρο, πόσο έχετε στο 3 XL? Ή πχ με το 2XL μ.ο. τι ποσοστό είχε μείνει όταν το βάζατε το βράδυ για φόρτιση και πόσο με το 3XL?

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά.

Ήρθε στα

. Ευχαριστώ τον φίλο @bill1984aggelidi που μου έδωσε τη χαρά να το ανοίξω.

Οι πρώτες εντυπώσεις είναι εξαιρετικές κι αυτό επειδή μπορεί να κρυφτεί το τεράστιο και αποκρουστικό νότς.

Η οθόνη είναι εξαιρετική με πολύ καλές γωνίες θέασης. Ίσως θα την ήθελα ένα κλικ περισσότερο φωτεινή.

Τα ηχεία... 'Δε περιγράφω άλλο' που έλεγε και ο τάδε. Δεν έχω συναντήσει τέτοιο μπάσο σε κινητή συσκευή.

Η ποιότητα κατασκευής είναι διαφορετική από το προηγούμενο, σε πιο υψηλά επίπεδα.

Επιτέλους η Google έβαλε μέσα στο πακέτο ακουστικά, αντάπτορες κτλ. Στην τρίτη της προσπάθεια έδωσε ένα ολοκληρωμένο πακέτο.

Για τη κάμερα, τι να πω...είναι σε άλλο επίπεδο, ειδικά η μπροστινή με τα τρία zoom.

Επειδή υπάρχει στο φόρουμ το vs του Pixel XL 2, βλέπω συχνά το συγκεκριμένο τηλέφωνο από τον @chris1984 θα πω ότι η μετάβαση στο Pixel XL 3 αξίζει, έστω και αν δεν είναι μεγάλες οι διαφορές εκ πρώτης όψεως.

Είναι όμως σημαντικές και περισσότερο ποιοτικές, γι αυτό και κερδίζει στα σημεία.

Δεν είναι σα τις περιπτώσεις των Samsung S8 με το S9, ούτε σα το iPhone X με το XS.

Οι αλλαγές είναι ουσιαστικές, σα να σου λέει η Google, έκανα τις διορθωτικές μου κινήσεις από το 2 και έβγαλα το 3.

Link to comment
Share on other sites

Αν ειχε το pixel 6gb ram και λιγο μεγαλυτερη μπαταρια,θα κανανε γαργαρα το Notch οι περισσοτεροι.

 

Αλλα για android συσκευη που σου λεει 3χρονια ενημερωσεις και σου δινει 4gb ram στα 1000ευρω,ε ειναι για γελια.

 

Και για μας στην Ελλαδα επειδη παιζει και το θεμα των εγγυησεων,μονο απο Amazon αξιζει η αγορα του για να εχεις το κεφαλι σου στο κομματι αυτο ησυχο.

Link to comment
Share on other sites

To θεμα ειναι οτι στην πραξη αν δε παιζεις games δεν καταλαβαινεις τα 4GB RAM.

Αναλογα και τη χρηση του καθενος βεωαια...

Σιγουρα με 6GB RAM θα ηταν απλα θεϊκό.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

@left_ace κάνε μας και μία αναφορά στην διάφορα μπαταρίας ανάμεσα στο 2XL και 3XL καθώς σε reviews βλέπω να είναι χειρότερο το 3αρι.

 

Για την εγγύηση που αναφέρει χρήστης παραπάνω. Όπως είπα σε προηγούμενο ποστ, επικοινώνησα με Google για αυτό το ζήτημα. Έχεις εγγύηση κανονικά και επικοινωνείς κατευθείαν εσύ με Google χωρίς να χρειάζεται να μπει ο retailer μπροστά, είτε αυτός είναι Amazon, είτε ελληνικό κατάστημα, είτε οτιδήποτε. Απλώς με Amazon έχεις 30 μέρες ή 15 δεν θυμάμαι για επιστροφή ακόμα και χωρίς λόγο. Πόσο μάλλον για το πιθανό πρόβλημα με την οθόνη και το tint ή το discoloration.

Απλά δεν υπάρχει σέρβις εδώ. Αλλά δεν χρειάζεται να μπει τρίτος ανάμεσα σε σένα και την Google.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Η αγορά έγινε από Amazon Γερμανίας. Τα 6gb ram θα ήταν καλοδεχούμενα για το μέλλον, συμφωνώ. Από την άλλη τη συγκεκριμένη χρονική στιγμή δε καταλαβαίνεις ότι έχει 4gb.

Όσο για την αυτονομία, ας αφήσουμε τον κάτοχο της συσκευής να μας πει.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Pixel 3 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...